Hyppää pääsisältöön

Myymme ohjelmiamme myös muille medioille

tv-sarja Fakta homma
Fakta homma. tv-sarja Fakta homma fakta homma

Myymme aktiivisesti Ylen ohjelmia muille medioille, niin kotimaassa kuin kansainvälisesti. Ota yhteyttä!

Jos haluat ostaa Ylen materiaalia yksityiskäyttöön tai omaan tuotantoosi, ota yhteys Ylen Arkistomyyntiin.

Yle Myynnin yhteystiedot

Yle Myynti
yle.fi/myynti
PL 97, 00024 Yleisradio

Jukka Kaivola
Päällikkö
jukka.kaivola@yle.fi
puhelin 0400 446 881

Tuija Snellman
Kehityspäällikkö
tuija.snellman@yle.fi
puhelin 040 830 7022

Tarja Maljanen
Talousasiantuntija
tarja.maljanen@yle.fi
puhelin 09 1480 8365

Henrik Korpela
Tekninen asiantuntija
henrik.korpela@yle.fi
puhelin 09 1480 3340

Kotimaan ohjelmamyynti

(DVD, CD ja VOD/netti)
tallenne.myynti@yle.fi

Taina Tallala
Myynti
ext-taina.tallala@yle.fi

Ulla Malassu
Sisältöasiantuntija
ulla.malassu@yle.fi
puhelin 09 1480 5653

Heikki ja Kaija -sarja
Tv-sarja Heikki ja Kaija tallenteena Heikki ja Kaija -sarja heikki ja kaija

Kansainvälinen ohjelmamyynti

programme.sales@yle.fi

Katriina Mattila
Sisältöasiantuntija
katriina.mattila@yle.fi
puhelin 040 733 7066

Maria Kivinen
Myyntineuvottelija
maria.kivinen@yle.fi
puhelin 040 544 2404

Tellus pressikuva
Kotikatsomo: Tellus Tellus pressikuva kotikatsomo: tellus

Lue myös - yle.fi:stä poimittua

  • Aleksandra Mirolybov-Nurmela hymyilee kuvassa ja katsoo yläviistoon. Kuvan vasemmassa yläreunassa valkoinen Vaakakapina-leima.

    Liikunnanopettaja aiheutti ikuiset arvet: "Häpeä kulkee vahvasti mukanani"

    Aleksandra Mirolybov-Nurmela opettelee arvostamaan itseään.

    “Telinevoimistelutunnilla opettaja asetteli koko luokan ympärilleni katsomaan, kuinka tämä lihava lapsi yrittää hypätä pukin yli. Minä epäonnistuin joka kerta ja tömähdin siihen keskelle. Samaa nöyryytystä opettaja jatkoi kaikilla liikuntatunneilla."

  • Pietari K ja grafiikkaa

    Putoanko minä? Olen lukenut 1920-luvun tyttökirjoja ahdistukseen

    Lue kirjallisuusessee tai kuuntele podcast täältä!

    Keskiluokkaa ahdistaa, sillä nykyään edes koulutus ei takaa hyvää työpaikkaa ja palkkaa. Luen 1920-luvun tyttökirjoja, joissa on jotain tuttua. Niistä näkyy, että yhteiskunnallisilla luokka-asemilla leikittely on mahdollista ainoastaan rikkaille. Downshiftaaminen oli tuttu ilmiö jo viime vuosisadan alussa. Lue kirjaessee tai kuuntele podcast täältä!

  • Martti Lutherin patsas

    Miksi Martti Luther vihasi juutalaisia?

    Luther oli antisemitisti

    Uskonpuhdistaja Martti Lutherin elämän pimeisiin puoliin kuuluu hänen suhtautumisensa juutalaisiin. On vaikea ymmärtää ja hyväksyä, että armosta ja armeliaisuudesta saarnaava ihminen on kirjoittanut kirjan Juutalaisista ja heidän valheistaan – kirjan, jossa kehotettiin polttamaan ja karkottamaan juutalaiset.