Hyppää pääsisältöön

Contact information

Finnish Radio Symphony Orchestra
Box 103
00024 YLEISRADIO
radion.sinfoniaorkesteri@yle.fi
Address
Mannerheimintie 13a, HELSINKI
Tel.
+358 9 14801
(exchange)

Administration

Intendentti Tuula Sarotie
Intendentti Tuula Sarotie Kuva: Jukka Lintinen rso orkesteri,tuula sarotie

General Manager
Tuula Sarotie
tel +358 9 1480 4366
mobile +358 40 844 2666
tuula.sarotie@yle.fi
Apulaisintendentti Sanna Moilanen
Apulaisintendentti Sanna Moilanen Kuva: Jukka Lintinen rso orkesteri,sanna moilanen

Orchestra Manager
Sanna Moilanen
tel +358 9 1480 4367
mobile +358 40 510 0511
sanna.moilanen@yle.fi
Tuotantokoordinaattori Päivi Juvonen
Tuotantokoordinaattori Päivi Juvonen Kuva: Jukka Lintinen paivi juvonen,rso orkesteri

Production Coordinator
Päivi Juvonen
tel +358 9 1480 4357
mobile +358 40 830 2996
paivi.juvonen@yle.fi
Tiedottaja Satu Kahila
Tiedottaja Satu Kahila Kuva: Jukka Lintinen rso orkesteri,satu kahila

Public Relations
Satu Kahila
tel +358 9 1480 4368
mobile +358 40 557 0053
satu.kahila@yle.fi
markkinointikoordinaattori Satumaija Peltoniemi
markkinointikoordinaattori Satumaija Peltoniemi Kuva: Jukka Lintinen rso orkesteri,satumaija peltoniemi

Marketing Coordinator
Satumaija Peltoniemi
tel +358 9 1480 4336
mobile +358 40 860 3826
satumaija.peltoniemi@yle.fi
Vastaava äänitystuottaja Laura Heikinheimo
Vastaava äänitystuottaja Laura Heikinheimo Kuva: Jukka Lintinen laura heikinheimo,rso orkesteri

Music Producer
Laura Heikinheimo
tel +358 9 1480 2142
laura.heikinheimo@yle.fi
Orkesteritoimittaja Outi Paananen
Orkesteritoimittaja Outi Paananen Kuva: Jukka Lintinen outi paananen,rso orkesteri

Broadcast Producer
Outi Paananen
tel +358 9 1480 4352
outi.paananen@yle.fi
Sebastian Djupsjöbacka, RSO:n nuotistonhoitaja
Sebastian Djupsjöbacka, RSO:n nuotistonhoitaja Kuva: Jukka Lintinen / RSO sebastian djupsjöbacka

Music Librarian
Sebastian Djupsöbacka
tel +358 9 1480 5466
sebastian.djupsjobacka@yle.fi
Orkesterijärjestäjä Heikki Tikka
Orkesterijärjestäjä Heikki Tikka Kuva: Jukka Lintinen heikki tikka,rso orkesteri

Road & Stage
Heikki Tikka
tel +358 40 557 0052
heikki.tikka@yle.fi
RSO:n orkesterijärjestäjä
RSO:n orkesterijärjestäjä Kuva: Jukka Lintinen mikael tiittanen

Road & Stage
Mikael Tiittanen
tel +358 400 506 067
mikael.tiittanen@yle.fi

Contact form