X3M-logo
Användarnamn
Lösenord
Film

Arnold och Sylvester i samma sjukhuskö - och film

Skapad: 09.02.2012 18:59 (Uppdaterad: 09.02.2012 17:41)

De två gamla gubbarna delar rum på sjukhuset. Och gör mera film tillsammans.

"Efter all action, stunts och misshandel i inspelningarna av The Expendables 2 var det dags att fixa min axel. Titta vem som var i kö bakom mig för att få sin axel opererad", skrev Schwarzenegger på Twitter och postade en bild av sig själv på sjukhus - med Sylvester Stallone i grannbädden.

Båda actiongubbarna medverkade i The Expendables 2. Arnold fortsätter sin tweet med att säga att båda nu är redo för mera action då inspelningarna av The Tomb börjar.

Det här sätter stopp för spekulationerna om det faktiskt är sant att de två gamla actionhjältarna medverkar i The Tomb.

The Tomb handlar om en arkitekt (Stallone) som oskyldigt buras in i ett fängelse som han själv ritat. Arnold spelar Sylvesters cellkamrat som hjälper till att planera en flykt.

Kommentera artikel

Säkerhetskod - om du har problem med bilden kan du mejla din kommentar till svenska@yle.fi
Skriv in nummerserien, klicka sedan på "Skicka".

Musik och nöje

12 3 4 5 6 7 8

Veckans 10 mest kommenterade artiklar

Missa inget! Följ oss på eller prenumera på vår RSS

X3M:s frekvenser: Helsingfors 98.9 Vasa 97.3 Åbo 98.2 Ekenäs 102.5 Borgå 102.2 Åland 104.9 Kronoby 99.7 Kristinestad 98.6 Björneborg 99.4