Sarja:
Avoimien ovien päivä. Herra Bean kokeilee mm. kemiaa, maalausta ja judoa. Housutkin vaihtuvat siinä hötäkässä.
Tee-se-itse -mies, hra Bean.
Herra Bean koettaa mm. saada uuden television toimimaan, jahtaa kadonnutta kenkää ja esittelee tanssitaitojaan.
Herra Bean on vähällä myöhästyä hammaslääkäristä. Hätä keinot keksii, ja pukeutuminenkin sujuu näppärästi autoa ajaessa. Beanilla on selvästi myös hammaslääkärin, sähköasentajan ja ampiaisenmetsästäjän kykyjä.
Mr. Beanilla on ongelmia niin autonsa kanssa kuin kirjeen postittamisessa. Väillä tarvitaan myös ensiaputaitoja. Junamatkalle sattuu äänekäs matkakumppani. Lentokoneeseen sitäkin hiiljaisempi.
Huone 426. Mr. Bean tekee olonsa kotoisaksi hotellissa. Samalla hän käy omalaatuista kisaa naapurihuoneen miekkosen kanssa, mutta saa maksaa siitä. Muotta huoneen avain olisi hyvä aina pitää mukana.
Hyvää yötä, Herra Bean. Stereo.
Tästä sarjasta on tiedossa yhteensä 10 jaksoa, sisältäen kaikki jo esitetyt jaksot, sekä seuraavan 5 viikon aikana tulevat jaksot