RADIOSSA NYT:
Seuraava ohjelma:

Yle Kotka

Yhteystiedot

Yle Kotka / Yle Uutiset Kaakkois-Suomi

Käyntiosoite: Ruotsinsalmenkatu 12, 48100 Kotka

Postiosoite: PL 229, 48101 Kotka

Kouvolan paikallistoimitus: Salpausselänkatu 40, 45100 Kouvola

Puhelin

vaihde: (05) 813 7300

Sähköposti

kotka@yle.fi, etunimi.sukunimi@yle.fi

Facebook:

Yle Kotka

Twitter:

@ylekotka

Yle Radio Suomen taajuus Kymenlaaksossa
96,9 MHz

 

Sari Lehtinen

Sari Lehtinen, päällikkö
(05) 630 3001, 040 556 0979
sari.lehtinen(at)yle.fi
@sarilehtinen

 

Ann-Mari Sinisalo

Ann-Mari Sinisalo, vastaava tuottaja

(05) 813 7311, 040-8691 266

ann-mari.sinisalo@yle.fi

 

Katri Mannonen, sisältövastaava

katri.mannonen@yle.fi

 

Satu Krautsuk

Satu Krautsuk, verkkospesialisti

(05) 813 7341, 040 145 1314

satu.krautsuk@yle.fi

Juontajat

Maija Tuunila

Maija Tuunila

(05) 813 7349, 040 8682 653

maija.tuunila@yle.fi

 

Aleksi Taponen

Aleksi Taponen

(05) 813 7344

aleksi.taponen@yle.fi

 

Kirsi Lönnblad

Kirsi Lönnblad

(05) 813 7348, 040 8099 703

kirsi.lonnblad@yle.fi

Uutisjuontajat

Niklas Joki

Niklas Joki

(05) 813 7342

niklas.joki@yle.fi

Miina Sillanpää
 

Miina Sillanpää

(05) 813 7340

miina.sillanpaa@yle.fi

Riitta Pihlaja

Riitta Pihlaja

(05) 813 7342, 0400 129 493

riitta.pihlaja@yle.fi

Toimittajat

Petri Niemi

Petri Niemi

(05) 813 7361, 0400 359 602

petri.niemi@yle.fi

Olli Törönen

Olli Törönen

(05) 813 7347, 040 8099 706

olli.toronen@yle.fi

Minna Heikura

Minna Heikura

(05) 813 7303, 0400 496 335

minna.heikura@yle.fi

 

Vesa Grekula

vesa.grekula@yle.fi

 

Antti Ojala
 

Antti Ojala

040 1363702

antti.ojala@yle.fi

Mediatoimittaja

 

Juha Korhonen

Juha Korhonen

(05) 813 7351, 040 7104 977

juha.korhonen@yle.fi

Muualla Yle.fi:ssä