RADIOSSA NYT:
Seuraava ohjelma:

Yle Lahti

Yhteystiedot

Käyntiosoite: Aleksanterinkatu 8 ( 2krs), 15100 Lahti

Puhelin
vaihde: (03) 468 6900
soita studioon
: (03) 7515 317

Sähköposti
lahti@yle.fi, etunimi.sukunimi@yle.fi

Facebook
Yle Lahti

Twitter
@ylelahti

Instagram
@ylelahti

 

Päivi Kuisma

Päivi Kuisma, päällikkö
(03) 544 6950, 040 757 9553
paivi.kuisma@yle.fi
Twitter: @paivikuisma

 

Kati Turtola

Kati Turtola, vastaava tuottaja
(03) 468 6913,  0400 129 437
kati.turtola@yle.fi
Twitter: @turtola

 

Suvi turunen
Kuva: Yle / Hanna Lumme
 

Suvi Turunen, sisältövastaava
(03) 468 6920, 040 188 1431
suvi.turunen@yle.fi

 

Laura Mäkiniemi
Kuva: Yle Lahti
 

Laura Mäkiniemi, vastaava tuottaja
(opintovapaalla)

 

Tapio Enlund
Kuva: Yle Lahti
 

Tapio Enlund, toimittaja
(03) 468 6912, 040 775 1781
tapio.enlund@yle.fi

 

toimittaja Hannu Kinnunen
Kuva: Juha Tanhua / Yle

Hanski Kinnunen, iltapäiväjuontaja
(03) 468 6924, 040 188 1406
hannu.kinnunen@yle.fi

 

Heikki Kiseleff
Kuva: Yle Lahti

Heikki Kiseleff, toimittaja
(03) 468 6917, 040 869 1126
heikki.kiseleff@yle.fi

 

Juha-Petri Koponen
Kuva: Yle Lahti
 

Juha-Petri Koponen, toimittaja
(03) 468 6919, 040 188 1415
juha-petri.koponen@yle.fi

 

Vihtori Koskinen

Vihtori Koskinen, toimittaja
(03) 468 6926, 040 163 8452
vihtori.koskinen@yle.fi
Twitter: @VihtoriKoskinen

Tanja Kröger
Kuva: Mika Moksu / Yle
 

Tanja Kröger, verkkospesialisti 
(03) 468 6923, 040 1397059
tanja.kroger@yle.fi
 

Hanna Lumme

Hanna Lumme, verkkospelialisti
(vanhempainvapaalla)
 

Markku Lähdetluoma.
Kuva: Juha Tanhua / Yle

Markku Lähdetluoma, toimittaja
(03) 468 6940, 040 7337065
markku.lahdetluoma@yle.fi

 

Mika Moksu
Kuva: Yle Lahti

Mika Moksu, toimittaja
(03) 468 6914, 040 5398531
mika.moksu@yle.fi

Twitter: @MMoksu

 

Sini Ojanperä, toimittaja
(03) 468 6930, 040 170 61 10
sini.ojanpera@yle.fi

 

Marjo Pirilä

Marjo Pirilä, toimittaja
(03) 468 6909, 040 654 1865
marjo.pirila@yle.fi
Twitter: @MarjoPiril

 

Taavi Salmivaara
Taavi Salmivaara

Taavi Salmivaara, aamujuontaja
(03) 468 6921,  0400 351968
taavi.salmivaara@yle.fi
Twitter: @TaaviSalmivaara

 

Johanna Talasterä
 

Johanna Talasterä, keskipäiväjuontaja
(03) 468 6927, 040 188 1411
johanna.talastera@yle.fi
Twitter: @JTalaste

 

Mikko Tuomikoski
 

Mikko Tuomikoski, toimittaja
(03) 468 6922, 040 188 1418
mikko.tuomikoski@yle.fi

 

Tuija Veirto
 

Tuija Veirto, toimittaja
(03) 468 6925, 040 1881442
tuija.veirto@yle.fi

Muualla Yle.fi:ssä