RADIOSSA NYT:
Seuraava ohjelma:

Yle Tampere

Yhteystiedot

Yle Tampere / Yle Uutiset Pirkanmaa
Käyntiosoite: Mediapolis, Tohlopinranta 31, Tampere
Postiosoite: PL 110, 33101 Tampere

Puhelin
Vaihde (03) 3456 111
Toimitus (03) 3456 110
Studio (03) 2130 200
Juttuvinkit (03) 3456 100

Sähköposti
tampere@yle.fi, etunimi.sukunimi@yle.fi

Löydät Yle Tampereen Facebookista, Instagramissa ja Twitteristä.

 

Katja Laine

Vastaava tuottaja Katja Laine
040 564 8514
katja.laine@yle.fi, Twitter: @LaineKatja

 

 

Pasi Koivuniemi

Sisältövastaava Pasi Koivuniemi
0400 127 947
pasi.koivuniemi@yle.fi, Twitter: @koivupa

 

 

Petra Ketonen

Tiimimanageri Petra Ketonen
0400 922 245
petra.ketonen@yle.fi, Twitter: @Ketopez

 

 

Kirsi Matson-Mäkelä

Verkkospesialisti Kirsi Matson-Mäkelä
040 765 3617
kirsi.matson-makela@yle.fi, Twitter: @KirsiMM

 

 

Jyrki Hakanen

Aamujuontaja Jyrki Hakanen
040 777 2927
jyrki.hakanen@yle.fi, Twitter: @JyrkiHakanen

 

 

Anna Sirén

Keskipäiväjuontaja Anna Sirén
040 6592216
anna.siren@yle.fi, Twitter: @YlenAnna

 

 

Katri Rauska

Keskipäiväjuontaja Katri Rauska
040 654 0446
katri.rauska@yle.fi, Twitter: @RauskaK

 

 

Juha Kokkala

Iltapäiväjuontaja Juha Kokkala
040 765 3615
juha.kokkala@yle.fi, Twitter: @juhakokkala

 

 

Petri Aaltonen

Mediatoimittaja Petri Aaltonen
040 145 3749
petri.aaltonen@yle.fi

 

 

Antti Eintola

Mediatoimittaja Antti Eintola
040 765 3605
antti.eintola@yle.fi

 

 

Reija Grönroos

Toimittaja Reija Grönroos
040 765 3697
reija.gronroos@yle.fi

 

Jari Hakkarainen

Toimittaja Jari Hakkarainen
040 510 5563
jari.hakkarainen@yle.fi

 

Anne Heino

Toimittaja Anne Heino
040 685 8630
anne.heino@yle.fi

 

 

Heli Mansikka

Toimittaja Heli Mansikka
040 830 7984
heli.mansikka@yle.fi, Twitter: @HeliMansikka

 

 

Ulla Meriläinen

Toimittaja Ulla Meriläinen
0400 467 130
ulla.merilainen@yle.fi, Twitter: @UllaMe

 

 

Elina Nieminen

Toimittaja Elina Nieminen
040 743 7205
elina.nieminen@yle.fi, Twitter: @elina_nieminen

 

 

Riikka Nurmi

Toimittaja Riikka Nurmi
040 152 6320
riikka.nurmi@yle.fi

 

 

Kai Pohjanen

Toimittaja Kai Pohjanen
040 765 3633
kai.pohjanen@yle.fi, Twitter: @KaiPohjanen

 

 

Anne Savin

Toimittaja Anne Savin
0400 750 324
anne.savin@yle.fi

 

 

Mari Siltanen

Toimittaja Mari Siltanen
0400 833 887
mari.siltanen@yle.fi, Twitter: @MariSiltanen

 

 

Päivi Solja

Toimittaja Päivi Solja
040 765 3643
paivi.solja@yle.fi, Twitter: @PaiviSolja

 

Marjut Suomi

Mediatoimittaja Marjut Suomi
040 765 3607
marjut.suomi@yle.fi

 

 

Jouni Tanninen

Toimittaja Jouni Tanninen
040 765 3688
jouni.tanninen@yle.fi

 

 

Mauri Tikkamäki

Toimittaja Mauri Tikkamäki
040 765 3692
mauri.tikkamaki@yle.fi

 

 

Mari Vesanummi

Toimittaja Mari Vesanummi
0407653696
mari.vesanummi@yle.fi, Twitter: @marivesanummi

 

 

Matti Vikman

Toimittaja Matti Vikman
040 510 5564
matti.vikman@yle.fi, Twitter: @yleviki

 

Matias Väänänen

Mediatoimittaja Matias Väänänen
040 199 3532
matias.vaananen@yle.fi

 

 

Timo Ruuskanen

Tekninen tuottaja Timo Ruuskanen
0400 011 162
timo.ruuskanen@yle.fi

 

 

Sinikka Tuomi

Päällikkö Sinikka Tuomi
040 545 9948
sinikka.tuomi@yle.fi, Twitter: @SinikkaTuomi

Muualla Yle.fi:ssä