Yle Teksti-TV

Riikka Venäläinen, Uutis- ja ajankohtaistoiminta, päällikkö
Matti Rämö, toimittaja

Uutiset 100-199: vastaava päätoimittaja Atte Jääskeläinen / Yle Uutiset
Urheilu 200-299 ja 600-699: Panu Pokkinen, päällikkö / Yle Urheilu
Ruotsinkieliset sivut 700-799: Jonas Jungar, toimituspäällikkö / Svenska YLE

Avustajat:


latinankieliset uutiset: Tuomo Pekkanen, Reijo Pitkäranta

Yhteistyökumppanit


Digita: tv- ja radiolähetykset 577, 581-582, 588
Eläketurvakeskus: eläkesivut 858
Helsingin pörssi: pörssikurssit 175-180 Nordic Financial Solutions; rahastot 181-187 Suomen Sijoitusrahasto Oy
Finavia: lentoaikataulut Helsinki-Vantaa 426-427,
Tampere-Pikkala ja Turku 425; lentosää 428-429
Ilmatieteen laitos: säätiedot 400-407, jalankulkusää 408
Kirjakauppaliitto: Mitä Suomi lukee 808
Kilpailu- ja kuluttajavirasto: kuluttajasivut 841-842
Liikennevirasto: tiesää ja -työt 410-415
Matkahuolto: linja-autoaikataulut 440-445
Puolustusvoimat: kovapanosammunnat 592
Sisäasiainministeriö: pelastustoimi 868
Suomen DX-liitto: DX-kuuntelu 591
Suomen Hippos / Fintoto: ravisivut 460-469
Suomen Hiihtokeskusyhdistys: rinne- ja lumitiedot 420-424
Suomen Pipliaseura: päivän sana 894
Suomen Radioamatööriliitto ry: radioamatöörit 590
Suomen virallinen lista: 804
Säteilyturvakeskus: säteilyturva 867
Turun yliopiston aerobiologian yksikkö: siitepölytiedote 408
Veikkaus Oy: veikkaussivut 468-491
VR: kaukojunien aikataulut 430-439, häiriötiedote 431

Urheilun On-line palvelut


(Tulokset ja taulukot 200-makasiinissa)
Jääkiekon SM-liiga Oy
Suomen Jääkiekkoliitto
Suomen Jääpalloliitto
Suomen Kaukalopalloliitto
Suomen Koripalloliitto
Suomen Lentopalloliitto
Suomen Palloliitto
Suomen Pesäpalloliitto
Suomen Ringetteliitto
Suomen Salibandyliitto
Suomen Keskusshakkiliitto

Kuulosivut (s. 550-564)


Kuuloliitto ry: 556
Kuulovammaisten lasten vanhempien liitto ry: 555
Kuurojen liitto ry: 551-553
Kuurojen palvelusäätiö: 561
Seurakuntien (ev.lut.) hengellistä toimintaa: 558
Suomen kuurojen urheiluliitto: 563
Suomen kuurosokeat: 554
Suomen meniere-liitto ry: 559
Vammaisten tulkkauspalvelukeskus (Kela): 557

Puhelin ja sähköposti

Yle Teksti-TVteksti-tv@yle.fi
(09) 1480 5190 (arkisin klo 9-16.30)

100 Uutiset

(YlE Uutiset)
yle.uutiset@yle.fi
(09) 1480 7171

200 Urheilu


tekstitv.urheilu@yle.fi
(09) 1480 4597

300 Ohjelmat


ohjelmapalaute@yle.fi
ohjelmatiedot 020 690 414

Ohjelmatekstitys (s. 333-336)


Yle Kääntäminen ja versiointi
(09) 1480 5655

400 Sää ja liikenne


teksti-tv@yle.fi
(09) 1480 5190

500 Alueuutiset

Yle Helsinki, helsinki@yle.fi

Yle Hämeenlinna, hameenlinna@yle.fi
Yle Joensuu, joensuu@yle.fi
Yle Jyväskylä, jyvaskyla@yle.fi
Yle Kajaani, kajaani@yle.fi
Yle Kemi, kemi@yle.fi
Yle Kokkola, kokkola@yle.fi
Yle Kotka, kotka@yle.fi
Yle Kuopio, kuopio@yle.fi
Yle Lahti, lahti@yle.fi

Yle Lappeenranta, lappeenranta@yle.fi
Yle Mikkeli, mikkeli@yle.fi
Yle Oulu, oulu@yle.fi
Yle Pohjanmaa, pohjanmaa@yle.fi
Yle Pori, pori@yle.fi
Yle Rovaniemi, rovaniemi@yle.fi
Yle Tampere, tampere@yle.fi
Yle Turku, turku@yle.fi

520 Työ, 550 kuulosivut, 575 tekniikka


teksti-tv@yle.fi
(09) 1480 5190
kuulosivut
tekstitv.kuulo@yle.fi
(09) 1480 5190

600 Urheilun suurtapahtumat


tekstitv.urheilu@yle.fi
(09) 1480 4597

700 På svenska


texttv@yle.fi
(09) 1480 5185

Julkaistu: 01.02.2015

[an error occurred while processing this directive]
Muualla Yle.fi:ssä