Tässä on jalkapallon MM-kisojen otteluohjelma - kaikki ottelut suorina Ylen kanavilla

Yle näyttää kaikki Brasiliassa käytävien jalkapallon MM-kisojen ottelut suorina Ylen kanavilla ja Areenassa. Pelit ovat nähtävillä jälkikäteen Areenan kautta, mutta ainoastaan Suomessa. Iso osa peleistä selostetaan myös Yle Puheessa. Lähetyskanavat ja -ajat saattavat vielä muuttua.

urheilu
FIFA World Cup pokaali
EPA

Torstai 12.6.

23.00

A

Brasilia - Kroatia

TV2 klo 21.10, Yle Puhe klo 22.30

Perjantai 13.6.

19.00

A

Meksiko - Kamerun

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

B

Espanja - Hollanti

TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

B

Chile - Australia

TV2 klo 00.50

Lauantai 14.6.

12.00

Uusinta: Chile - Australia

TV2 klo 12.00

19.00

C

Kolumbia - Kreikka

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

D

Uruguay - Costa Rica

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

D

Englanti - Italia

TV2 klo 00.50, Yle Puhe klo 00.50

04.00

C

Norsunluurannikko - Japani

TV2 klo 03.50

Sunnuntai 15.6.

12.00

Kooste yön otteluista

TV2 klo 12.00

19.00

E

Sveitsi - Ecuador

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30

22.00

E

Ranska - Honduras

TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

F

Argentiina - Bosnia & H.

TV2 klo 00.50

Maanantai 16.6.

12.00

Uusinta: Argentiina - Bosnia & H.

TV2 klo 12.00

19.00

G

Saksa - Portugali

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

F

Iran - Nigeria

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

G

Ghana - USA

TV2 klo 00.50

Tiistai 17.6.

12.00

Uusinta: Ghana - USA

TV2 klo 12.00

19.00

H

Belgia - Algeria

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30

22.00

A

Brasilia - Meksiko

TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

H

Venäjä - Etelä-Korea

TV2 klo 00.50

Keskiviikko 18.6.

12.00

Uusinta: Venäjä - Etelä-Korea

TV2 klo 12.00

19.00

B

Australia - Hollanti

TV2 klo 18.00

22.00

B

Espanja - Chile

TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

A

Kamerun - Kroatia

TV2 klo 00.50

Torstai 19.6.

12.00

Uusinta: Kamerun - Kroatia

TV2 klo 12.00

19.00

C

Kolumbia - Norsunluurannikko

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

D

Uruguay - Englanti

TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

C

Japani - Kreikka

TV2 klo 00.50

Perjantai 20.6.

12.00

Uusinta: Japani - Kreikka

TV2 klo 12.00

19.00

D

Italia - Costa Rica

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

E

Sveitsi - Ranska

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

E

Honduras - Ecuador

TV2 klo 00.50

Lauantai 21.6.

12.00

Uusinta: Honduras - Ecuador

TV2 klo 12.00

19.00

F

Argentiina - Iran

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

G

Saksa - Ghana

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

F

Nigeria - Bosnia & H.

TV2 klo 00.50

Sunnuntai 22.6.

12.00

Uusinta: Nigeria - Bosnia & H.

TV2 klo 12.00

19.00

H

Belgia - Venäjä

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

H

Etelä-Korea - Algeria

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

G

USA - Portugali

TV2 klo 00.50

Maanantai 23.6.

12.00

Uusinta: USA - Portugali

TV2 klo 12.00

19.00

B

Hollanti - Chile

TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50

19.00

B

Australia - Espanja

Yle Fem klo 18.50

21.05

Kooste: Australia - Espanja

TV2 klo 21.35

23.00

A

Kamerun - Brasilia

TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

23.00

A

Kroatia - Meksiko

Yle Fem klo 22.50

01.05

Kooste: Kroatia - Meksiko

TV2 klo 01.05

Tiistai 24.6.

12.00

Kooste edellispäivän otteluista

TV2 klo 12.00

19.00

D

Italia - Uruguay

TV2 klo 18.30

19.00

D

Costa Rica - Englanti

Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50

21.05

Kooste: Costa Rica - Englanti

TV2 klo 21.05

23.00

C

Japani - Kolumbia

TV2 klo 22.30

23.00

C

Kreikka - Norsunluurannikko

Yle Fem klo 22.50

01.05

Kooste: Kreikka - Norsunluurann.

TV2 klo 01.05

Keskiviikko 25.6.

12.00

Kooste edellispäivän otteluista

TV2 klo 12.00

19.00

F

Nigeria - Argentiina

Yle Fem klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50

19.00

F

Bosnia & H. - Iran

Yle Areena klo 18.50

21.05

Kooste: Bosnia & H. - Iran

TV2 klo 21.00

23.00

E

Ecuador - Ranska

TV2 klo 22.30

23.00

E

Honduras - Sveitsi

Yle Fem klo 22.50

01.05

Kooste: Honduras - Sveitsi

TV2 klo 01.05

Torstai 26.6.

12.00

Kooste edellispäivän otteluista

TV2 klo 12.00

19.00

G

USA - Saksa

TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50

19.00

G

Portugali - Ghana

Yle Fem 18.50

21.05

Kooste: Portugali - Ghana

TV2 klo 21.05

23.00

H

Algeria - Venäjä

TV2 klo 22.30

23.00

H

Etelä-Korea - Belgia

Yle Fem klo 22.50

01.05

Kooste: Etelä-Korea - Belgia

TV2 klo 01.05

Perjantai 27.6.

Välipäivä

Lauantai 28.6.

12.00

Kooste edellispäivän otteluista

19.00

Brasilia-Chile

TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50

23.00

Kolumbia-Uruguay

TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

Sunnuntai 29.6.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

19.00

Hollanti-Meksiko

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

23.00

Costa Rica-Kreikka

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50

Maanantai 30.6.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

19.00

Ranska-Nigeria

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

23.00

Saksa-Algeria

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50

Tiistai 1.7.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

19.00

Argentiina-Sveitsi

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

23.00

Belgia-USA

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50

Keskiviikko 2.7.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

Torstai 3.7.

Välipäivä

Perjantai 4.7.

19.00

  1. puolivälierä: Ranska-Saksa

TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30

23.00

  1. puolivälierä: Brasilia-Kolumbia

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.30

Lauantai 5.7.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

19.00

  1. puolivälierä: Argentiina-Belgia

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30

23.00

  1. puolivälierä: Hollanti-Costa Rica

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.30

Sunnuntai 6.7.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

Maanantai 7.7.

Välipäivä

Tiistai 8.7.

23.00

  1. välierä: Brasilia-Saksa

TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30

Keskiviikko 9.7.

12.00

Uusinta 1. välierästä

TV2 klo 12.00

23.00

  1. välierä: Hollanti-Argentiina

TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30

Torstai 10.7.

12.00

Uusinta 2. välierästä

TV2 klo 12.00

Perjantai 11.7.

Välipäivä

Lauantai 12.7.

23.00

Pronssiottelu: Brasilia-Hollanti

TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30

Sunnuntai 13.7.

12.00

Uusinta pronssiottelusta

TV2 klo 12.00

22.00

Loppuottelu: Saksa-Argentiina

TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.30

Maanantai 14.7.

12.00

Uusinta loppuottelusta

TV2 klo 12.00

Suosittelemme