Blogi: EM-kisojen pauloissa
Mika Poutala kirjoittaa blogissaan yleisurheilukisojen tunnelmasta. Luistelija nauttii toisen lajin huippujen suorituksista.
Harvoin sitä huippu-urheilija pääsee nauttimaan toisten lajien arvokisahuumasta, mutta tällä viikolla on siihen ollut mahdollisuus. Yleisurheilun EM-kisat kun käydään Helsingissä, niin pääsee itekkin haistelemaan ilmapiiriä kisojen ympärillä. On avautunut myös mahdollisuuksia päästä jopa kisatorin päälavalle juontohommiin, sekä vip-tiloihin urheilijaisännäksi :) Kyllä on ollut mukavaa viime päivät. Nytten kun Ari Manniokin avasi Suomen mitalitilin, ni mikäs tässä kisaturistina olla.
Omat treenit on tällä hetkellä siinä vaiheessa, että ensi viikolla suuntana on Saksa ja siellä Inzell. Eli vuoden ensimmäinen jää leiri on tiedossa. Odotukset ja innostus on korkealla, ku taas pitkän kuivatreenikauden jälkeen pääsee sen oikean "sorvin" äärelle. Luistelu on kuitenkin se mitä mä rakastan urheilussa!!!
-Mika-
Tuoreimmat aiheesta: Räppäävä luistelija
Mika Poutala: Positiivisen ajattelun voima
Mika Poutala pohtii videoblogissaan positiivisen ajattelun voimaa.

Kommentoi aihetta
(0 kommenttia)
Kirjoita uusi kommenttiKiitos! Kommenttisi on lähetetty Yle Urheilun toimitukseen. Julkaisemme kommentteja klo 07-23 välisenä aikana.
Yle Urheilun toimitus lukee kommentit ennen julkaisua. Asiattomia ja hyvien tapojen vastaisia kommentteja ei julkaista. Pitkiä kirjoituksia voidaan lyhentää, muuten kommentit julkaistaan sellaisenaan.
Kiitos! Ilmoituksesi asiattomasta kommentista on lähetetty Yle Uutisten toimitukseen.
Toimitus tarkastaa kommentin, josta ilmoitus on annettu ja poistaa tarvittaessa kommentin verkkosivuilta.