Golf |

Ilonen otsikoi päivänsä: Tasapaksua Pariisissa

Mikko Ilonen lähtee 62. sijalta golfin Euroopan kiertueen osakilpailun päätöskierrokselle Ranskassa.

Mikko Ilonen kuvassa
Mikko Ilosella oli "tasapaksu päivä". Kuva: Yle

Mikko Ilonen putosi lauantain jälkeen 62:nneksi golfin Euroopan kiertueen osakilpailussa Pariisissa. Ilosen 71 ja 73 lyönnin kierrokset saivat seurakseen 76 lyönnin kierroksen.

- Otsikkoehdotukseksi voisi laittaa Ilosella tasapaksua Pariisissa. Tapahtumia ei paljoa muuten ollut, olin vähän latteana kentällä. Ryhmämme joutui pariin otteeseen etsimään palloa, tästä syystä jouduimme 'kellotukseen' hitaan pelin johdosta. Siitä tuli kiirehtimistä, enkä päässyt missään vaiheessa mukaan peliin, Ilonen viestitti Ranskasta.

Ennen päätöspäivää kärkipaikan jakavat Englannin David Howell ja Tanskan Anders Hansen. Molemmat ovat kokonaistuloksessa kuusi alle parin. Ilosen kokonaistulos on +7.

Kommentoi aihetta

(0 kommenttia)

Kirjoita uusi kommentti

Kirjoita kommentti

Käytäthän nimimerkkiä. Emme julkaise nimellä kirjoitettuja viestejä.

Pysythän aiheessa. Vain aiheeseen liittyvät viestit julkaistaan.

Viestisi luetaan toimituksessa ennen sen julkaisemista. Haluamme tarjota sinulle mahdollisuuden hyvin perusteltuun, laadukkaaseen ja moniääniseen keskusteluun. Tarkemmat pelisäännöt voit lukea tästä linkistä.

Vastaa alla olevaan kysymykseen. Kysymyksen on tarkoitus varmistaa, että lähetetty kommentti ei ole tietokoneella automaattisesti luotu häiriöviesti.

Kiitos! Kommenttisi on lähetetty Yle Urheilun toimitukseen. Julkaisemme kommentteja klo 07-23 välisenä aikana.

Yle Urheilun toimitus lukee kommentit ennen julkaisua. Asiattomia ja hyvien tapojen vastaisia kommentteja ei julkaista. Pitkiä kirjoituksia voidaan lyhentää, muuten kommentit julkaistaan sellaisenaan.

Kiitos! Ilmoituksesi asiattomasta kommentista on lähetetty Yle Uutisten toimitukseen.

Toimitus tarkastaa kommentin, josta ilmoitus on annettu ja poistaa tarvittaessa kommentin verkkosivuilta.

Tuoreimmat aiheesta: Golf

Urheilun pääuutiset

Mestarien liiga

Dortmundille valtava takaisku Mestarien liigan finaalin alla

Mario Götze

Dortmundin tähtipelaaja Mario Götze jää lauantain Bayern-ottelusta sivuun takareisivamman takia. Hän loukkaantui välieräpelissä Real Madridia vastaan.

Suosittelemme

Urheilun tuoreimmat

Muualla Yle.fi:ssä