Mestarien liiga |

Mestarien liigan otteluohjelma julkistettu

Euroopan jalkapalloliitto (Uefa) on julkistanut kauden 2012-2013 Mestarien liigan lohkovaiheen otteluohjelman. Lohkovaihe käynnistyy tiistaina 18. syyskuuta ja päättyy keskiviikkona 5. joulukuuta.

Mestarien liigan logo

Mestarien liigan lohkovaihe / Tiistai 18.9.
Dinamo Zagreb - Porto
Paris SG - Dynamo Kiova
Montpellier - Arsenal
Olympiakos - Schalke
Malaga - Zenit
Milan - Anderlecht
Dortmund - Ajax
Real Madrid - Manchester City

Keskiviikko 19.9.
Shahtar Donetsk - Nordsjälland
Chelsea - Juventus
Lille - BATE Borisov
Bayern München - Valencia
Barcelona - Spartak
Celtic - Benfica
Manchester United - Galatasaray
Braga - CFR Cluj

Tiistai 2.10.
Juventus - Shahtar Donetsk
Nordsjälland - Chelsea
Valencia - Lille
BATE Borisov - Bayern München
Benfica - Barcelona
Spartak - Celtic
CFR Cluj - Manchester United
Galatasaray - Braga

Keskiviikko 3.10.
Dynamo Kiova - Dinamo Zagreb
Porto - Paris SG
Schalke - Montpellier
Arsenal - Olympiakos
Anderlecht - Malaga
Zenit - Milan
Manchester City - Dortmund
Ajax - Real Madrid

Tiistai 23.10.
Nordsjälland - Juventus
Shahtar Donetsk - Chelsea
BATE Borisov - Valencia
Lille - Bayern München
Spartak - Benfica
Barcelona - Celtic
Galatasaray - CFR Cluj
Manchester United - Braga

Keskiviikko 24.10.
Porto - Dynamo Kiova
Dinamo Zagreb - Paris SG
Arsenal - Schalke
Montpellier - Olympiakos
Zenit - Anderlecht
Malaga - Milan
Ajax - Manchester City
Dortmund - Real Madrid

Tiistai 6.11.
Dynamo Kiova - Porto
Paris SG - Dinamo Zagreb
Schalke - Arsenal
Olympiakos - Montpellier
Anderlecht - Zenit
Milan - Malaga
Manchester City - Ajax
Real Madrid - Dortmund

Keskiviikko 7.11.
Juventus - Nordsjälland
Chelsea - Shahtar Donetsk
Valencia - BATE Borisov
Bayern München - Lille
Benfica - Spartak
Celtic - Barcelona
CFR Cluj - Galatasaray
Braga - Manchester United

Tiistai 20.11.
Nordsjälland - Shahtar Donetsk
Juventus - Chelsea
BATE Borisov - Lille
Valencia - Bayern München
Spartak - Barcelona
Benfica - Celtic
Galatasaray - Manchester United
CFR Cluj - Braga

Keskiviikko 21.11.
Porto - Dinamo Zagreb
Dynamo Kiova - Paris SG
Arsenal - Montpellier
Schalke - Olympiakos
Zenit - Malaga
Anderlecht - Milan
Ajax - Dortmund
Manchester City - Real Madrid

Tiistai 4.12.
Dinamo Zagreb - Dynamo Kiova
Paris SG - Porto
Montpellier - Schalke
Olympiakos - Arsenal
Malaga - Anderlecht
Milan - Zenit
Dortmund - Manchester City
Real Madrid - Ajax

Keskiviikko 5.12.
Shahtar Donetsk - Juventus
Chelsea - Nordsjälland
Lille - Valencia
Bayern München - BATE Borisov
Barcelona - Benfica
Celtic - Spartak
Manchester United - CFR Cluj
Braga - Galatasaray

Neljännesvälieräparit arvotaan 14. joulukuuta Nyonissa.

Tuoreimmat aiheesta: Mestarien liiga

Urheilun pääuutiset

NHL

Takaiskut jatkuvat – Aleksander Barkov sairastuvalle

Aleksander Barkov Zach Smith

NHL-kierroksen tulokset:

Buffalo  - Boston  ja 2-3

New Jersey - Winnipeg rl 2-1

Pittsburgh - Los Angeles 3-0

Ottawa - Chicago rl 4-5

Tampa Bay - Philadelphia 4-3
TBL: Filppula 0+3

Florida - Arizona 2-1
FLA: J.Jokinen 0+1

St. Louis - Anaheim 2-0

Minnesota - San Jose rl 4-3
MIN: M.Koivu 1+0
SJS: Niemi 43/46 torj.

Colorado - NY Islanders 5-0

Vancouver - Montreal ja 3-2

Jalkapallo

Roman Eremenko on Suomen vuoden jalkapalloilija 2014

Roman Eremenko

Suosittelemme

Urheilun tuoreimmat

Muualla Yle.fi:ssä