PSG pysyy otsikoissa - "Uusi Pirlo" Pariisiin?
Siirtomarkkinoiden kuumin seura on hankkimassa Marco Verrattia riveihinsä.
Kesän siirtomarkkinoiden kuumana joukkueena ollut Paris Saint-Germain on tekemässä jälleen uutta pelaajahankintaa. Lehtitietojen mukaan lupaavimpiin italialaispelaajiin kuuluva Marco Verratti on siirtymässä pariisilaisseuraan.
Serie B:n Pescarassa pelaavaa Verrattia on hehkutettu italialaismediassa jopa "uudeksi Andrea Pirloksi". Ainakin AC Milan ja Juventus ovat olleet 19-vuotiaan keskikenttämiehen perässä. Ainakin Verrattin omien sanojen mukaan siirto PSG:hen on toteutumassa.
- En malta odottaa, että pääsen sinne. Tämä oli mahdollisuus, jota en voinut sivuuttaa. Olen onnellinen, koska pääsen pelaamaan niiden mestareiden kanssa, joita olen seuranut television välityksellä. Pidän kuitenkin Pescaran sydämessäni ja palaan niin nopeasti kuin mahdollista, Verratti totesi Sky Italian mukaan.
Verratti on tällä hetkellä neuvottelemassa siirtonsa viimeisistä yksityiskohdista Pariisissa. SVT:n mukaan Zlatan Ibrahimovicin joukot ovat samoissa puuhissa.
Tuoreimmat aiheesta: Jalkapallo
Mestaruussarjaan nousseelle Doncasterille uusi manageri
Paul Dickov on Doncaster Roversin uusi manageri.
Elävä legenda pokkasi vielä yhden palkinnon
Manchester Unitedin Alex Ferguson valittiin Englannin jalkapallomanageriyhdistyksen kauden manageriksi.
OPS:lle arvokas vierasvoitto Ykkösessä
PK-35 Vantaa joutui taipumaan OPS:lle 2-3 jalkapallon Ykkösen maanantain ainoassa kamppailussa.
Kapteeni-Lyyski: Olen täysin tyytyväinen peliimme
IFK Mariehamn eteni jalkapallon Suomen cupissa neljän parhaan joukkoon. Kapteeni Jani Lyyskin mielestä voitto Hongasta oli tärkeä koko seuralle ja Ahvenanmaalle.
Mourinho lähtee Real Madridista
Päävalmentaja Jose Mourinhon lähtö Real Madridista on varmistunut. Mourinho jättää Realin tämän kauden jälkeen.
Hongan taival päättyi Suomen cupissa
FC Honka putosi jalkapallon Suomen cupin välieristä. Espoolaisten taival cupissa päättyi IFK Mariehamnia vastaan.
Chris James palaa KuPS-paitaan
Uusiseelantilainen keskikenttäpelaaja pelaa kuopiolaisten riveissä ainakin kesäkuun loppuun saakka.
Mestarien liigan finaalin erotuomari selvillä
Italialainen Nicola Rizzoli tuomitsee lauantaina pelattavan Mestarien liigan finaalin.
Napoli-luotsi jättää seuran - "Tarvitsen uusia haasteita"
Walter Mazzarrin viimeiseksi otteluksi Napolin päävalmentajana jäi 1-2-tappio.
Milan heräsi henkiin viideksi minuutiksi - säilytti paikan Mestarien liigassa
Fiorentina oli 85 minuuttia menossa sarjakolmoseksi. Milan runnoi väkisin voiton Sienasta.

Kommentoi aihetta
(7 kommenttia)
Kirjoita uusi kommenttiKiitos! Kommenttisi on lähetetty Yle Urheilun toimitukseen. Julkaisemme kommentteja klo 07-23 välisenä aikana.
Yle Urheilun toimitus lukee kommentit ennen julkaisua. Asiattomia ja hyvien tapojen vastaisia kommentteja ei julkaista. Pitkiä kirjoituksia voidaan lyhentää, muuten kommentit julkaistaan sellaisenaan.
Kiitos! Ilmoituksesi asiattomasta kommentista on lähetetty Yle Uutisten toimitukseen.
Toimitus tarkastaa kommentin, josta ilmoitus on annettu ja poistaa tarvittaessa kommentin verkkosivuilta.
C3PA
Ilmoita asiattomasta kommentistaLupaava tulevaisuus vaihtui tukkuun rahaa ja vakiopaikkaan vaihtopenkillä.
KK
Ilmoita asiattomasta kommentistaNiinhän sitä amatööripohjalta voisi luulla.
Siirto PSG:hen on onnenpotku Verrattialle, näytön paikka josta voi onnistuessaan päästä porrasta ylemmäs.
Sethy
Ilmoita asiattomasta kommentistaPäinvastoin. Nyt on mahis saada alotuskokoonpanon paikka kun rinnalla on thiagon ja ibrin tasosia miehiä.
Tietoa
Ilmoita asiattomasta kommentistaAi ei mahdu PSG avaukseen?
PSG on kuitenkin loppupeleissä sen verran huono joukkue että ei sillä ucl:kä voiteta, vaikka ostettais miljardeilla euroilla pelaajia.
Jappe
Ilmoita asiattomasta kommentistaVeikkaan että kaverin lempi nimi "uusi Pirlo" on keksitty EM kisojen jälkeen.
lari
Ilmoita asiattomasta kommentistaVeikkasit väärin.
ps. Veikkaan, ettet ole ikinä nähnyt Verrattin pelaavan.
lol
Ilmoita asiattomasta kommentistaVerratti is not a substitute, and he choose psg over juventus, for the same money, ibra and silva are earning the same money than in milan. Stay mad