Vihtkari ei jatka Kankaanpäässä
Kankaanpään Maila ja Antti Vihtkari ovat purkaneet sopimuksensa. Sopimus purettiin hyvässä yhteisymmärryksessä.
Vihtkari halusi purkaa pelaajasopimuksen perhesyihin vedoten. Ne eivät tällä hetkellä mahdollistaneet Vihtkarin täysipainoista pelaamista Kankaanpään Mailassa.
Kokeneella pelaajalla oli sopimus joukkueen kanssa syksyyn 2013 saakka.
Tuoreimmat aiheesta: Pesäpallo
Viinijärvelle arvokas vierasvoitto
Viinijärvi pääsi pisteiden makuun naisten Superpesiksessä. Viinijärvi juhli sunnuntaina voittoa Turusta.
Vehniäinen lähestyy kaikkien aikojen lyöjäkuningattaren titteliä
Lapuan Virkiän Tanja Vehniäinen on enää kahden juoksun päässä Henna Salmelan kaikkien aikojen lyöntiennätyksestä.
Pesäkarhujen vahvalle alkukaudelle jatkoa
Porin Pesäkarhut ei antanut kotikentällään armoa sarjanousija Vuokatin Vedolle.
Vimpeli haki vierasvoiton lähes 2000 silmäparin edestä
Seinäjoen JymyJussien superpesistaival alkoi 0-2-tappiolla Vimpelin Vedolle.
Tahko avasi kauden voitokkaasti tuomarivirheestä huolimatta
Toisen jakson tuomarivirhe oli pilata Hyvinkään Tahkon sarja-avauksen uudistetussa Pihkalassa.
Miesten Superpesis käyntiin – kahdelle Korhoselle viisisataa lyötyä täyteen
Sekä Juha että Roope Korhonen löivät Miesten Superpesiksen avauskierroksella uransa 500. juoksun.
Kossun Leppälä odottaa läpimurtoa
Janne Leppälä panostaa tänä kesänä täysillä pesäpalloon.
Haapakoski pyrkii välttämään viime kauden virheet
Sami Haapakoski sai huomata viime kesänä, että huippupesäpalloilijakin tarvitsee välillä lepoa.
Oulun seutu suosikkina miesten Ykköspesikseen
Oulun Lippo Pesis ja Kempeleen Kiri ovat pelinjohtajien suosikit miesten Ykköspesikseen.
Sotkamolla, Alajärvellä ja Roihulla eniten omia kasvatteja - katso infografiikka
Yle Urheilu tutki miesten ja naisten Superpesiksen seurojen omien kasvattien määrää.

Kommentoi aihetta
(3 kommenttia)
Kirjoita uusi kommenttiKiitos! Kommenttisi on lähetetty Yle Urheilun toimitukseen. Julkaisemme kommentteja klo 07-23 välisenä aikana.
Yle Urheilun toimitus lukee kommentit ennen julkaisua. Asiattomia ja hyvien tapojen vastaisia kommentteja ei julkaista. Pitkiä kirjoituksia voidaan lyhentää, muuten kommentit julkaistaan sellaisenaan.
Kiitos! Ilmoituksesi asiattomasta kommentista on lähetetty Yle Uutisten toimitukseen.
Toimitus tarkastaa kommentin, josta ilmoitus on annettu ja poistaa tarvittaessa kommentin verkkosivuilta.
KiU
Ilmoita asiattomasta kommentistaOnnea Hillomiehelle tuleviin haasteisiin, mutta sinällään Antin oli helppo purkaa sopimus kun sitä RAHAA nimittäin RIITTÄÄ. Kuultu pesäpallo-ottelussa tänä kesänä.
Matti
Ilmoita asiattomasta kommentistaKun se on kuultu pesäpallo-ottelussa, on se varmasti totta! Toista olisi vaikkapa Vermon raveissa.
Pesisseurailija !!
Ilmoita asiattomasta kommentistaVihkari Antti haistaa aina missä joukkueessa on rahaa maksaa hyvin. Taitaa Kankaanpään joukkueella olla maksuvaikeuksia, kuten oli Vihkarin aikoinaan pelanneessa Oulun Lipon joukkueessakin oli ? Vihkari lähti sen takia Kankaanpäähän pelamaan,mut voi kun taas on sama juttu. Hyvinkää on rikas seura. Lopeta seilaaminen tai lopeta jo pelaaminen!!!