Kymenlaakso |

Airilan virheet veivät rutkasti aikaa

Hannu Airilan taival muuttui kovaksi taisteluksi Salpa-Jukolan toisella osuudella. Airilan pummien jälkeen Kalevan Rasti oli toisessa vaihdossa neljän ja puolen minuutin päässä viestin kärjestä.

- Osuuden alkuvaiheissa taisin juosta hetken jopa keulapaikoilla. Mutta sitten tein ensin pienen koukun ja heti perään isomman virheen. Siinä ratkesi tämä peli, Airila murehti.

- En ollut ihan skarppina ja erehdyin siitä, missä oikeastaan olin. Rastipisteet olivat haastavia, peruseteneminen oli selkeää, Airila kommentoi.

Kalevan Rastin kolmannelle osuudelle lähti joukkueen kovin tykki, ranskalainen Thierry Gueorgiou. Viestin asetelmat olivat siis varsin jännittävät.

- Eihän tilanne ole sellainen kuin sen piti olla. Mutta Gueorgiou tekee varmasti kovaa jälkeä, mielenkiintoista nähdä, Airila mietti.

Kommentoi aihetta

(0 kommenttia)

Kirjoita kommentti

Käytäthän nimimerkkiä. Emme julkaise nimellä kirjoitettuja viestejä.

Pysythän aiheessa. Vain aiheeseen liittyvät viestit julkaistaan.

Viestisi luetaan toimituksessa ennen sen julkaisemista. Haluamme tarjota sinulle mahdollisuuden hyvin perusteltuun, laadukkaaseen ja moniääniseen keskusteluun. Tarkemmat pelisäännöt voit lukea tästä linkistä.

Vastaa alla olevaan kysymykseen. Kysymyksen on tarkoitus varmistaa, että lähetetty kommentti ei ole tietokoneella automaattisesti luotu häiriöviesti.

Kiitos! Kommenttisi on lähetetty toimitukseen. Julkaisemme kommentteja arkisin klo 07-17 välisenä aikana.

Toimitus lukee kommentit ennen julkaisua. Asiattomia ja hyvien tapojen vastaisia kommentteja ei julkaista. Pitkiä kirjoituksia voidaan lyhentää, muuten kommentit julkaistaan sellaisenaan.

Kiitos! Ilmoituksesi asiattomasta kommentista on lähetetty Yle Uutisten toimitukseen.

Toimitus tarkastaa kommentin, josta ilmoitus on annettu ja poistaa tarvittaessa kommentin verkkosivuilta.

Tuoreimmat aiheesta: Kymenlaakso

Pääuutiset

Suosittelemme

Tuoreimmat

Muualla Yle.fi:ssä