Häme |

Forssan Prisman ryöstäjä tallentui valvontakamerakuviin

Maanantaiaamuyöllä Forssan Prisman ryöstänyt mies on ajanut Forssassa vähintään puoli tuntia ennen murtoa. Rekisterikilvet on peitetty tai poistettu vasta juuri ennen murtoa.

Forssan Prisman murrossa käytetty auto ja henkilö auton vieressä
Murron tekijä oli hoikka, ruskeaan asuun pukeutunut mieshenkilö ja hän oli liikkeellä tummalla tai mustalla Mercedes Benz- henkilöautolla, jossa ei ollut rekisterikilpiä. Kuva: Kanta-Hämeen poliisi

Forssan Prismaan murtauduttiin maanantaina aamuyöllä kello 04.46. Tekijänä oli hoikka, ruskeaan asuun pukeutunut mieshenkilö ja hän oli liikkeellä tummalla tai mustalla Mercedes-Benz -henkilöautolla, jossa ei ollut rekisterikilpiä.

Tekijä on ajanut autollaan Forssassa vähintään puoli tuntia ennen murtoa. Auton rekisterikilvet on poistettu tai peitetty vasta juuri ennen murtoa, joten on mahdollista, että joku on nähnyt auton rekisterikilpineen liikkeellä Forssan keskustassa.

Kanta-Hämeen poliisi toivoo silminnäkijöiltä havaintoja autosta.

Mies anasti Prismasta tietokoneita, anastetun omaisuuden arvo on noin 7 500 euroa.

Tuoreimmat aiheesta: Häme

Pääuutiset

Suosittelemme

Tuoreimmat

Muualla Yle.fi:ssä