Pohjois-Karjala |

Pohjois-Karjalan ammattiopisto, Kitee

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja
Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma

Aalto Henri Markus Tapio, Kitee (ammatillinen + lukio)
Hirvonen Jari Tapani, Kitee
Homanen Juho Waltteri, Kitee
Kinnunen Teemu Jaakko Sakari, Liperi 
Kontturi Toni Henrik Kris, Ilomantsi
Laatikainen Henri Elmo, Ilomantsi 
Orho Juuso Henrik Sakari, Tohmajärvi
Rautiainen Miska Tino, Kitee (ammatillinen + lukio)
Reijonen Juuso Onni Ilmari, Tohmajärvi
Tiainen Mirva Johanna, Kitee 
Tiainen Toni Tapio, Kitee (ammatillinen + lukio)


Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja
Eläintenhoidon koulutusohjelma

Eskelinen Jenna Janika, Tohmajärvi
Haakana Juuli Janette, Parikkala
Heinonen Riikka Liina, Savonlinna 
Himmanen Emmi-Lotta Karoliina, Kitee
Karvinen Hanna Kaisa Susanna, Kitee
Kaukolehto Konsta Heikki Antti, Raasepori
Kettunen Ella Julia, Liperi 
Kuosmanen Seppo Kalle Samuli, Joensuu
Laakkonen Susanne Maaria, Joensuu (ammatillinen + lukio)
Laukkanen Niina Susanna, Tohmajärvi
Mujunen Sanni Alina, Kontiolahti 
Neuvonen Maija Veera Ilona, Rautjärvi
Olli Aino Leena Kaarina, Kotka 
Pakarinen Hanna Emilia, Liperi
Pekkala Noora Virpi Susanna, Parikkala
Piipponen Reetta Susanna, Joensuu
Tenhu Elisabet Johanna, Kitee
van Strien Tiina Hannele, Mynämäki 
Vierusalo Mira Janita Kristiina, Paltamo 
Viitanen Heidi Susanna, Kontiolahti 


Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Kokin koulutusohjelma

Astikainen Suvi Tuulikki, Kitee
Blomerus Heidi Samira Gristina, Kitee
Eronen Antti-Jussi Samuli, Tohmajärvi
Pakarinen Mila Marjut, Rääkkylä
Rahunen Santtu Juho Petteri, Kitee
Räsänen Roosa Helena, Lieksa
Vlasoff Emilia, Tohmajärvi


Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Valmistustekniikan koulutusohjelma

Aalto Petri Jarkko Antero, Kitee
Gröhn Kimmo Heikki Kristian, Kitee
Hirvonen Olli Markus Hermanni, Kitee 
Hämäläinen Ville Samuel, Kitee
Kirmanen Niko Mikael, Kitee 
Luostarinen Otto Sakari, Kitee
Manninen Juha Pekka Oskari, Kitee
Mattila Anssi Onni Johannes, Kitee
Näätänen Tatu Eemeli, Tohmajärvi 
Piiroinen Risto Matti, Kitee
Pirinen Jani Henrik, Kitee


Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä
Maatilatalouden koulutusohjelma

Kuha Joni Juhana, Lieksa
Kupiainen Eero Osku Sakari, Savonlinna
Saukkonen Matti Jalmari, Tohmajärvi 
 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma

Helenius Juha Sakari, Kitee 
Juvonen Liudmila, Kitee 
Kallinen Riikka Birgitta, Kitee 
Lupenko Antonina, Kitee
Nilsen Outi Maria, Joensuu
Rautiainen Pinja Piritta, Liperi 
Salomaa Minna Aliisa, Joensuu 
Toivanen Janita Karoliina, Kitee
Vuoti Minna Maarit, Kitee


Puualan perustutkinto, puuseppä
Teollisuuspuusepän koulutusohjelma

Kinnunen Eetu Pekka Aleksanteri, Rääkkylä
Partanen Riikka Elisa, Kitee
Vilokkinen Ville-Valtteri, Joensuu
 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja
Sisustuksen koulutusohjelma

Konttinen Reeta Kaisa Serafiina, Savonlinna
Korhonen Tarja Anneli, Lappeenranta
Löppönen Mira Krista Annika, Parikkala
Oksman Henna Emilia, Kitee
Parviainen Peppi Inka Helmiina, Savonlinna
Pääkkönen Eveliina Anneli, Kitee
Salonen Jenny Johanna, Lappeenranta 
Tanskanen Henna Annika, Juuka 
Turunen Mari Kristiina, Kitee (ammatillinen + lukio)


Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Talonrakennuksen koulutusohjelma

Havurinne Henri Antti Mikael, Kitee
Hirvonen Mikko Ilmari, Kitee (ammatillinen + lukio)
Hämäläinen Nico Jari Samuli, Kitee
Liukku Simo Juho Jalmari, Kitee (ammatillinen + lukio)
Lötjönen Arttu Einar, Kitee
Mimi Magdaleena Hind, Kitee
Pirhonen Aki Johan, Kitee
Pirinen Petri Tapio, Kitee 
Ratilainen Ville Jussi, Kitee (ammatillinen + lukio)
Romppanen Roope Santeri, Tohmajärvi
Sahinjoki Paavo Tuomas Aleksi, Savonlinna
Varonen Petri Johannes, Tohmajärvi


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen koulutusohjelma

Ilvonen Anne-Mari Katriina, Rääkkylä


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Sairaanhoidon ja huolenpidon koulutusohjelma

Karppinen Tea Sisko Hannele, Joensuu
Muttonen Anna-Maria, Kitee
Nousiainen Mirva Kati Johanna, Kitee
Pesonen Kati Maire Pauliina, Tohmajärvi
Pykäläinen Terhi Hannele, Kitee


Tuoreimmat aiheesta: Pohjois-Karjala

Pääuutiset

Kotimaa

Poliisi: Kuopiossa surmattujen lasten isä sai tiedon viranomaisilta

Kynttilöitä kadunvarrella.

Tuoreimmat

Muualla Yle.fi:ssä