Hyppää sisältöön

Valioliigan Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä Valioliigan tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Tulokset

Sunnuntai 26.7.2020

1‑1West Ham - Aston VillaOlympic Stadium
3‑1Southampton - Sheffield UtdSt Mary’s Stadium
1‑3Newcastle - LiverpoolSt James’ Park
5‑0Man City - NorwichEtihad Stadium
0‑2Leicester - Man UnitedKing Power Stadium
1‑3Everton - BournemouthGoodison Park
1‑1Crystal P - TottenhamSelhurst Park
2‑0Chelsea - WolverhamptonStamford Bridge
1‑2Burnley - BrightonTurf Moor
3‑2Arsenal - WatfordEmirates Stadium

Keskiviikko 22.7.2020

5‑3Liverpool - ChelseaAnfield
1‑1Man United - West HamOld Trafford

Tiistai 21.7.2020

1‑0Aston Villa - ArsenalVilla Park
0‑4Watford - Man CityVicarage Road

Maanantai 20.7.2020

2‑0Wolverhampton - Crystal PMolineux Stadium
0‑1Sheffield Utd - EvertonBramall Lane
0‑0Brighton - NewcastleFalmer Stadium

Katso kaikki pelatut ottelut Valioliigan Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.Liverpool389932338533
2.Man City3881263910235
3.Man United3866181286636
4.Chelsea3866206126954
5.Leicester3862188126741
6.Tottenham38591611116147
7.Wolverhampton3859151495140
8.Arsenal38561414105648
9.Sheffield Utd38541412123939
10.Burnley3854159144350
11.Southampton3852157165160
12.Everton38491310154456
13.Newcastle38441111163858
14.Crystal P38431110173150
15.Brighton3841914153954
16.West Ham3839109194962
17.Aston Villa383598214167
18.Bournemouth383497224065
19.Watford3834810203664
20.Norwich382156272675

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1.Jamie VardyLeicester23
2.Pierre-Emerick AubameyangArsenal22
2.Danny IngsSouthampton22
4.Raheem SterlingMan City20
5.Mohamed SalahLiverpool19
6.Sadio ManéLiverpool18
6.Harry KaneTottenham18
8.Marcus RashfordMan United17
8.Raul JiménezWolverhampton17
8.Anthony MartialMan United17

Tuoreimmat uutiset

Marcelo Bielsan ensimmäinen työnäyte Valioliigassa oli kuin peilikuva Leedsistä – TV2:ssa alkava dokumenttisarja paljastaa, millaista on arki "El Locon" alaisuudessa

Aston Villa hankki argentiinalaisvahdin Arsenalista

BBC: Gareth Bale siirtymässä takaisin Tottenhamiin – suurin este on tähtihyökkääjän 600 000 punnan viikkopalkka

Pierre-Emerick Aubameyang solmi jatkosopimuksen Arsenalin kanssa

Chelsea löysi Valioliigan avauspelissään yllättävät maalintekijät – superhankinnat Werner ja Havertz vaisuina

Jalkapallon Kisaoppaat

Mestarien liigan Kisaopas

Serie A:n Kisaopas

Bundesliigan Kisaopas

La Ligan Kisaopas

Ligue 1:n Kisaopas

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Suosittelemme sinulle