Hyppää sisältöön

Okaka Chuan maali riitti, Udinese kaatoi Sassuolon – katso Serie A:n tuoreet tulokset ja otteluraportit

Serie A:ssa pelattiin viisi ottelua sunnuntaina. Voiton nappasivat Fiorentina, Genoa, Parma ja Udinese. Sarjaa johtaa Juventus, joka on yhden pisteen Interiä edellä.

Voitto-robotti

SPAL - Fiorentina 1‑3

Fiorentina kaatoi SPALin Serie A:ssa luvuin 1-3. Fiorentina hallitsi ottelua 56 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 22-7.

Katso ottelun tilastot täältä

Bologna - Torino 1‑1

Bologna ja Torino eivät saaneet selvitettyä paremmuuttaan, vaan pisteet jaettiin numeroin 1-1. Bologna menetti johtoasemansa 67. minuutilla, kun Zaza sinetöi loppulukemat. Kiihkeässä ottelussa jaettiin yhteensä 6 keltaista korttia. Bologna keräsi yhteensä kolme varoitusta ja Torino kolme varoitusta.

Katso ottelun tilastot täältä

Genoa - Verona 3‑0

Genoa onnistui taistelmaan 3-0 -voiton Hellas Veronasta vajaamiehisenäkin. Sanabria kunnostautui maalinteossa ja iski 2 joukkueensa maaleista. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä neljä keltaista ja kolme punaista korttia. Kentältä ajettiin ulos Genoan Romero ja Cassata ja Hellas Veronan Amrabat.

Katso ottelun tilastot täältä

Lecce - Parma 3‑4

Parma voitti Leccen Serie A:ssa lukemin 3-4. Ratkaisumaalin iski Inglese 66. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Sassuolo - Udinese 0‑1

Udinese voitti Sassuolon Serie A:ssa lukemin 0-1. Ratkaisumaalin iski Okaka Chuka 53. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.Juventus388326577643
2.Inter3882241048136
3.Atalanta387823969848
4.Lazio387824687942
5.AS Roma3870217107751
6.AC Milan3866199106346
7.Napoli3862188126150
8.Sassuolo3851149156963
9.Verona38491213134751
10.Fiorentina38491213135148
11.Parma3849147175657
12.Bologna38471211155265
13.Udinese3845129173751
14.Cagliari38451112155256
15.Sampdoria3842126204865
16.Torino3840117204668
17.Genoa3839109194773
18.Lecce383598215285
19.Brescia382567253579
20.SPAL382055282777

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Zlatan Ibrahimovic iski jälleen maalin ja teki historiaa – "Älä kerro hänelle, että hän on kaikkien aikojen vanhin"

70 miljoonan euron jättikauppa varmistui: Napoli värväsi nigerialaishyökkääjän ennätyssummalla

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Suosittelemme sinulle