Hyppää sisältöön

Valioliigan Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä Valioliigan tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Tulokset

Sunnuntaina 23.5.2021

1‑2Wolverhampton - Man UnitedMolineux Stadium
3‑0West Ham - SouthamptonOlympic Stadium
1‑0Sheffield Utd - BurnleyBramall Lane
5‑0Man City - EvertonEtihad Stadium
2‑0Liverpool - Crystal PAnfield
2‑4Leicester - TottenhamKing Power Stadium
3‑1Leeds - West Bromwich AlbionElland Road
0‑2Fulham - NewcastleCraven Cottage
2‑1Aston Villa - ChelseaVilla Park
2‑0Arsenal - BrightonEmirates Stadium

Keskiviikkona 19.5.2021

1‑3West Bromwich Albion - West HamThe Hawthorns
0‑3Burnley - LiverpoolTurf Moor
1‑3Crystal P - ArsenalSelhurst Park
1‑2Tottenham - Aston VillaTottenham Hotspur Stadium
1‑0Newcastle - Sheffield UtdSt James’ Park
1‑0Everton - WolverhamptonGoodison Park

Tiistaina 18.5.2021

2‑1Chelsea - LeicesterStamford Bridge
3‑2Brighton - Man CityFalmer Stadium
0‑2Southampton - LeedsSt Mary’s Stadium
1‑1Man United - FulhamOld Trafford

Sunnuntaina 16.5.2021

0‑1Everton - Sheffield UtdGoodison Park
1‑2West Bromwich Albion - LiverpoolThe Hawthorns

Katso kaikki pelatut ottelut Valioliigan Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.Man City388627568332
2.Man United3874211167344
3.Liverpool386920996842
4.Chelsea3867191095836
5.Leicester3866206126850
6.West Ham3865198116247
7.Tottenham3862188126845
8.Arsenal3861187135539
9.Leeds3859185156254
10.Everton3859178134748
11.Aston Villa3855167155546
12.Newcastle3845129174662
13.Wolverhampton3845129173652
14.Crystal P3844128184166
15.Southampton3843127194768
16.Brighton3841914154046
17.Burnley3839109193355
18.Fulham3828513202753
19.West Bromwich Albion3826511223576
20.Sheffield Utd382372292063

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1.Harry KaneTottenham23
2.Mohamed SalahLiverpool22
3.Bruno FernandesMan United18
4.Heung-Min SonTottenham17
4.Patrick BamfordLeeds17
6.Dominic Calvert-LewinEverton16
7.Jamie VardyLeicester15
8.Ollie WatkinsAston Villa14
9.Ilkay GündoganMan City13
9.Alexandre LacazetteArsenal13

Jalkapallon Kisaoppaat

Ligue 1:n Kisaopas

Serie A:n Kisaopas

Bundesliigan Kisaopas

La Ligan Kisaopas

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Suosittelemme sinulle