Hyppää sisältöön

Serie A:n Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä Serie A:n tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Voitto-robotti

Tulokset

Sunnuntaina 23.5.2021

1‑1Torino - BeneventoStadio Olimpico Grande Torino
2‑2Spezia - AS RomaStadio Alberto Picco
2‑0Sassuolo - LazioMapei Stadium - Città del Tricolore
1‑1Napoli - VeronaStadio San Paolo
1‑4Bologna - JuventusStadio Renato Dall'Ara
0‑2Atalanta - AC MilanStadio Atleti Azzurri d'Italia
5‑1Inter - UdineseSan Siro

Lauantaina 22.5.2021

3‑0Sampdoria - Parma Calcio 1913Stadio Luigi Ferraris
0‑0Crotone - FiorentinaStadio Ezio Scida
0‑1Cagliari - GenoaSardegna Arena

Tiistaina 18.5.2021

0‑0Lazio - TorinoStadio Olimpico

Maanantaina 17.5.2021

2‑2Verona - BolognaStadio M. A. Bentegodi

Katso kaikki pelatut ottelut Serie A:n Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.Inter389128738935
2.AC Milan387924777441
3.Atalanta387823969047
4.Juventus387823967738
5.Napoli387724598641
6.Lazio3868215126155
7.AS Roma3862188126858
8.Sassuolo38621711106456
9.Sampdoria3852157165254
10.Verona38451112154648
11.Genoa38421012164758
12.Bologna38411011175165
13.Fiorentina3840913164759
14.Udinese38401010184258
15.Spezia3839912175272
16.Cagliari3837910194359
17.Torino3837716155069
18.Benevento3833712194075
19.Crotone382365274592
20.Parma Calcio 19133820311243983

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1.Cristiano RonaldoJuventus29
2.Romelu LukakuInter24
3.Luis MurielAtalanta22
4.Dusan VlahovicFiorentina21
5.Ciro ImmobileLazio20
5.SimyCrotone20
7.Lorenzo InsigneNapoli19
8.Domenico BerardiSassuolo17
8.Lautaro MartinezInter17
10.Joao PedroCagliari16

Jalkapallon Kisaoppaat

Ligue 1:n Kisaopas

Bundesliigan Kisaopas

La Ligan Kisaopas

Valioliigan Kisaopas

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Suosittelemme sinulle