Hyppää sisältöön

Tässä on jalkapallon MM-kisojen otteluohjelma - kaikki ottelut suorina Ylen kanavilla

Yle näyttää kaikki Brasiliassa käytävien jalkapallon MM-kisojen ottelut suorina Ylen kanavilla ja Areenassa. Pelit ovat nähtävillä jälkikäteen Areenan kautta, mutta ainoastaan Suomessa. Iso osa peleistä selostetaan myös Yle Puheessa. Lähetyskanavat ja -ajat saattavat vielä muuttua.

Kuva: EPA

Osa artikkelin sisällöstä ei ole välttämättä saavutettavissa esimerkiksi ruudunlukuohjelmalla.

  Torstai 12.6. 
23.00ABrasilia - KroatiaTV2 klo 21.10, Yle Puhe klo 22.30
 Perjantai 13.6. 
19.00AMeksiko - KamerunTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00BEspanja - HollantiTV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.50
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00BChile - AustraliaTV2 klo 00.50
  Lauantai 14.6. 
12.00 Uusinta: Chile - AustraliaTV2 klo 12.00
19.00CKolumbia - KreikkaTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00DUruguay - Costa RicaTV2 klo 21.35
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00DEnglanti - ItaliaTV2 klo 00.50, Yle Puhe klo 00.50
04.00CNorsunluurannikko - JapaniTV2 klo 03.50
  Sunnuntai 15.6. 
12.00 Kooste yön otteluistaTV2 klo 12.00
19.00ESveitsi - EcuadorTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30
22.00ERanska - HondurasTV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00FArgentiina - Bosnia & H.TV2 klo 00.50
  Maanantai 16.6. 
12.00 Uusinta: Argentiina - Bosnia & H.TV2 klo 12.00
19.00GSaksa - PortugaliTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00FIran - NigeriaTV2 klo 21.35
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00GGhana - USATV2 klo 00.50
  Tiistai 17.6. 
12.00 Uusinta: Ghana - USATV2 klo 12.00
19.00HBelgia - AlgeriaTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30
22.00ABrasilia - MeksikoTV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00HVenäjä - Etelä-KoreaTV2 klo 00.50
  Keskiviikko 18.6. 
12.00 Uusinta: Venäjä - Etelä-KoreaTV2 klo 12.00
19.00BAustralia - HollantiTV2 klo 18.00
22.00BEspanja - ChileTV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00AKamerun - KroatiaTV2 klo 00.50
  Torstai 19.6. 
12.00 Uusinta: Kamerun - KroatiaTV2 klo 12.00
19.00CKolumbia - NorsunluurannikkoTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00DUruguay - EnglantiTV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00CJapani - KreikkaTV2 klo 00.50
  Perjantai 20.6. 
12.00 Uusinta: Japani - KreikkaTV2 klo 12.00
19.00DItalia - Costa RicaTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00ESveitsi - RanskaTV2 klo 21.35
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00EHonduras - EcuadorTV2 klo 00.50
  Lauantai 21.6. 
12.00 Uusinta: Honduras - EcuadorTV2 klo 12.00
19.00FArgentiina - IranTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00GSaksa - GhanaTV2 klo 21.35
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00FNigeria - Bosnia & H.TV2 klo 00.50
  Sunnuntai 22.6. 
12.00 Uusinta: Nigeria - Bosnia & H.TV2 klo 12.00
19.00HBelgia - VenäjäTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.00HEtelä-Korea - AlgeriaTV2 klo 21.35
00.05 Kooste aiemmista otteluistaTV2 klo 00.05
01.00GUSA - PortugaliTV2 klo 00.50
  Maanantai 23.6. 
12.00 Uusinta: USA - PortugaliTV2 klo 12.00
19.00BHollanti - ChileTV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
19.00BAustralia - EspanjaYle Fem klo 18.50
21.05 Kooste: Australia - EspanjaTV2 klo 21.35
23.00AKamerun - BrasiliaTV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
23.00AKroatia - MeksikoYle Fem klo 22.50
01.05 Kooste: Kroatia - MeksikoTV2 klo 01.05
  Tiistai 24.6. 
12.00 Kooste edellispäivän otteluistaTV2 klo 12.00
19.00DItalia - UruguayTV2 klo 18.30
19.00DCosta Rica - EnglantiYle Fem & Yle Puhe klo 18.50
21.05 Kooste: Costa Rica - EnglantiTV2 klo 21.05
23.00CJapani - KolumbiaTV2 klo 22.30
23.00CKreikka - NorsunluurannikkoYle Fem klo 22.50
01.05 Kooste: Kreikka - Norsunluurann.TV2 klo 01.05
  Keskiviikko 25.6. 
12.00 Kooste edellispäivän otteluistaTV2 klo 12.00
19.00FNigeria - ArgentiinaYle Fem klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
19.00FBosnia & H. - IranYle Areena klo 18.50
21.05 Kooste: Bosnia & H. - IranTV2 klo 21.00
23.00EEcuador - RanskaTV2 klo 22.30
23.00EHonduras - SveitsiYle Fem klo 22.50
01.05 Kooste: Honduras - SveitsiTV2 klo 01.05
  Torstai 26.6. 
12.00 Kooste edellispäivän otteluistaTV2 klo 12.00
19.00GUSA - SaksaTV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
19.00GPortugali - GhanaYle Fem 18.50
21.05 Kooste: Portugali - GhanaTV2 klo 21.05
23.00HAlgeria - VenäjäTV2 klo 22.30
23.00HEtelä-Korea - BelgiaYle Fem klo 22.50
01.05 Kooste: Etelä-Korea - BelgiaTV2 klo 01.05
  Perjantai 27.6. 
  Välipäivä 
  Lauantai 28.6. 
12.00 Kooste edellispäivän otteluista 
19.00 Brasilia-ChileTV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
23.00 Kolumbia-UruguayTV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
  Sunnuntai 29.6. 
12.00 Uusinta edellispäivältäTV2 klo 12.00
19.00 Hollanti-MeksikoTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
23.00 Costa Rica-KreikkaTV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50
  Maanantai 30.6. 
12.00 Uusinta edellispäivältäTV2 klo 12.00
19.00 Ranska-NigeriaTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
23.00 Saksa-AlgeriaTV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50
  Tiistai 1.7. 
12.00 Uusinta edellispäivältäTV2 klo 12.00
19.00 Argentiina-SveitsiTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
23.00 Belgia-USATV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50
  Keskiviikko 2.7. 
12.00 Uusinta edellispäivältäTV2 klo 12.00
  Torstai 3.7. 
  Välipäivä 
  Perjantai 4.7. 
19.00 1. puolivälierä: Ranska-SaksaTV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
23.00 2. puolivälierä: Brasilia-KolumbiaTV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.30
  Lauantai 5.7. 
12.00 Uusinta edellispäivältäTV2 klo 12.00
19.00 3. puolivälierä: Argentiina-BelgiaTV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30
23.00 4. puolivälierä: Hollanti-Costa RicaTV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.30
  Sunnuntai 6.7. 
12.00 Uusinta edellispäivältäTV2 klo 12.00
  Maanantai 7.7. 
  Välipäivä 
  Tiistai 8.7. 
23.00 1. välierä: Brasilia-SaksaTV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30
  Keskiviikko 9.7. 
12.00 Uusinta 1. välierästäTV2 klo 12.00
23.00 2. välierä: Hollanti-ArgentiinaTV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30
  Torstai 10.7. 
12.00 Uusinta 2. välierästäTV2 klo 12.00
  Perjantai 11.7. 
  Välipäivä 
  Lauantai 12.7. 
23.00 Pronssiottelu: Brasilia-HollantiTV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
  Sunnuntai 13.7. 
12.00 Uusinta pronssiottelustaTV2 klo 12.00
22.00 Loppuottelu: Saksa-ArgentiinaTV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.30
  Maanantai 14.7. 
12.00 Uusinta loppuottelustaTV2 klo 12.00

Suosittelemme sinulle