Viikon suosituin Rytmibarometri-kappale on räjähtävää suomirockia!
YleX:n Rytmibarometri esittelee maanantaista perjantaihin uutta musiikkia YleX Jälki-istunnossa ja lauantaisin YleX Viikonlopussa summataan kuluneen viikon musiikillinen anti voitonjuhlien kera. Kulunut viikko tarjosi jälleen laajan kattauksen kotimaista ja ulkomaista musiikkia.

One DirectioninSteal my girl
Tiistain Rytmibarometri-kokelas löytyy Tulevaisuuden tusina 2015 -listauksesta ja on soinut Juhani Kenttämaan tehona. Kotimaan rintamaa edustava Tiisu ansaitsi 85% yläpeukkua Suomalaisen suurin riesa on sisu -kappaleellaan.
Keskiviikkona kuultiin jääkiekkojoukkue Jokereiden tämän kauden virallinen tunnusbiisi I am. Kappaleesta vastaavat Gracias & Noah Kin. Samoin kuin Jokerit KHL:ssä - kappale oli mukana kärkikamppailussa 75 yläpeukkuprosentilla.

Torstaina rytmibarometri-bailuista vastasi konemusiikki duo Jack Ü feat. Kiesza _Take Ü There -_kappaleella. Duon muodostavat Skrillex ja Diblo. Kovat nimet eivät taanneet kovaa tulosta yläpeukkuprosentin jäädessä 51%.
Viikon Rytmibarometri-voittaja on täten kotimainen rock-biisi Tiisun Suomalaisten suurin riesa on sisu. Biisi lunastaa voittonsa myötä YleX:ssä soittotakuuta ja se kuullaan seuraavan viikon ajan joka päivä!