Hyppää pääsisältöön
Aihesivun Nosteessa radio pääkuva

Feels

Feels on vuonna 2012 perustettu helsinkiläinen elektropop-trio, johon kuuluvat laulaja Sofi Meronen, kosketinsoittaja Mikael Myrskog sekä rumpali Jooel Jons. Feelsin musiikki on eeppistä ja tarttuvaa, melankolisella pohjavireellä.

Ensimmäinen sinkku Weightless julkaistiin marraskuussa.

Feels

Kotipaikkakunta: Helsinki

Musiikkityyli: eeppinen elektro-pop

Perustamisvuosi: 2012

Kokoonpano: Sofi Meronen – laulu, Miakel Myrskog – koskettimet, Jooel Jons – rummut

Kuuntele biisi Soundcloudissa

YleX kommentoi

Tykkäämme:

Eteeristä ja kuulasta elektro-poppia, joka nostattaa kuulijan yläilmoihin kauniilla kaiuillaan. Feels on vahvasti kiinni tässä ajassa, minkä tyylikäs Weightless osoittaa. Biisistä löytyy Banksin herkkyyttä ja Kate Boyn viileyttä vahvalla skandinaavisella otteella.

Odotamme:

Nyt kun viileä elektropop on kuumimmillaan, kannattaa miettiä, mikä on oma valttikortti ja miten erottuu muista genrensä edustajista.

Kristallipallo:

Feels voisi lämpätä vaikka Say Lou Louta, kun duo saapuu Suomeen maaliskuussa, jos biisejä vaan on tarpeeksi.