Nyt saattaa olla siskokset, veljekset ja kenties ilveksetkin samassa paketissa, sillä tämän illan Tartu Mikkiin -kisassa musamittelö käydään siskos- ja veljesparin kesken. Onko veri vettä sakeampaa ja kuinka veret seisauttava meininki studiossa tänään onkaan? No, sehän selviää katsomalla ja kuulemalla!
The Voice of Finlandista tv-katsojille tutut Saara ja Suvi Aalto ovat laulavina siskoksina tottuneet esiintymään paljon yhdessä jo ennen illan kisaakin. Toinen illan kisapari on veljekset Ilari ja Lauri Hämäläinen. He ovat tv-katsojille tuttuja The Voice of Finlandista ja Uuden Musiikin Kilpailusta.
Sanomattakin on selvää, että kultakurkkujen poppiskerma on nyt kurvannut studioon! Yleisöä suorastaan hemmotellaan menevillä ja vauhdikkailla esityksillä, joissa jokaisesta näistä neljästä on solistiksi, taustalaulajaksi ja vaikkapa esitanssijaksi. Vaikka esitykset sujuvat kuin rasvattu, niin yllätyksiäkin on luvassa. Tänään bändin rumpalikin avaa suunsa ja mitä siitä seuraakaan? Vai seuraako mitään? Entä tituleeraako joku itseään jumalten sanansaattajaksi ja kenelle napsahtaa tehtäväksi laulaa Lady Gagaa?