Hyppää pääsisältöön

Myymme ohjelmiamme myös muille medioille

Kollaasikuva Ylen ohjelmista
Kollaasikuva Ylen ohjelmista myynti,yle myynti

Myymme Ylen ohjelmia myös muille medioille, niin kotimaassa kuin kansainvälisesti. Ota yhteyttä!

Tarjolla on laaja kattaus ohjelmaa tai ohjelmasarjaa, dokumenteista lastenohjelmiin ja draamoista lifestyleen. Jos haluat ostaa Ylen arkistomateriaalia omaan tuotantoosi tai yksityiskäyttöön ota yhteys Ylen Arkistomyyntiin.

Yle Myynnin yhteystiedot

Yle Myynti
yle.fi/myynti
PL 62, 00024 Yleisradio

Jukka Kaivola
Päällikkö
jukka.kaivola@yle.fi
puhelin 0400 446 881

Tuija Snellman
Kehityspäällikkö
tuija.snellman@yle.fi
puhelin 040 830 7022

Tarja Maljanen
Talousasiantuntija
tarja.maljanen@yle.fi

Taneli Bruun
Tekninen asiantuntija
taneli.bruun@yle.fi
puhelin 044 4214954

Kotimaan ohjelmamyynti

(DVD, CD ja VOD/netti)
tallenne.myynti@yle.fi

Taina Tallala
Myynti
ext-taina.tallala@yle.fi

Ulla Malassu
Sisältöasiantuntija
ulla.malassu@yle.fi

Kansainvälinen ohjelmamyynti

programme.sales@yle.fi

Katriina Mattila
Sisältöasiantuntija
katriina.mattila@yle.fi
puhelin 040 733 7066

Maria Kivinen
Myyntineuvottelija
maria.kivinen@yle.fi
puhelin 040 544 2404


Vakuum (2019) on kotimainen draamakomediasarja, jossa nuori nainen tasapainoilee ystävien ja kahden eri maailman välissä.