Hyppää pääsisältöön

Myymme ohjelmiamme myös muille medioille

Pics of Yle sales programs
Pics of Yle sales programs yle sales

Myymme Ylen ohjelmia myös muille medioille, niin kotimaassa kuin kansainvälisesti. Ota yhteyttä!

Tarjolla on laaja kattaus ohjelmaa tai ohjelmasarjaa, dokumenteista lastenohjelmiin ja draamoista lifestyleen.
Jos haluat ostaa Ylen arkistomateriaalia omaan tuotantoosi tai yksityiskäyttöön ota yhteys Ylen Arkistomyyntiin.

Yle Myynnin yhteystiedot

Yle Myynti
yle.fi/myynti
PL 97, 00024 Yleisradio

Jukka Kaivola
Päällikkö
jukka.kaivola@yle.fi
puhelin 0400 446 881

Tuija Snellman
Kehityspäällikkö
tuija.snellman@yle.fi
puhelin 040 830 7022

Tarja Maljanen
Talousasiantuntija
tarja.maljanen@yle.fi
puhelin 09 1480 8365

Henrik Korpela
Tekninen asiantuntija
henrik.korpela@yle.fi
puhelin 09 1480 3340

Kotimaan ohjelmamyynti

(DVD, CD ja VOD/netti)
tallenne.myynti@yle.fi

Taina Tallala
Myynti
ext-taina.tallala@yle.fi

Ulla Malassu
Sisältöasiantuntija
ulla.malassu@yle.fi
puhelin 09 1480 5653

Kansainvälinen ohjelmamyynti

programme.sales@yle.fi

Katriina Mattila
Sisältöasiantuntija
katriina.mattila@yle.fi
puhelin 040 733 7066

Maria Kivinen
Myyntineuvottelija
maria.kivinen@yle.fi
puhelin 040 544 2404

Kuva sarjasta HasBeen2.
HasBeen 2 on suomalaisen nuorten draamasarjan toinen tuotantokausi. Kuva sarjasta HasBeen2. Kuva: Yle HasBeen,hasbeen 2