Hyppää pääsisältöön

Contact information

Finnish Radio Symphony Orchestra
Box 103
00024 YLEISRADIO
radion.sinfoniaorkesteri@yle.fi
Address
Mannerheimintie 13a, HELSINKI
Tel.
+358 9 14801
(exchange)

Administration

Intendentti Tuula Sarotie
Intendentti Tuula Sarotie Kuva: Jukka Lintinen tuula sarotie

General Manager
Tuula Sarotie
mobile +358 40 844 2666
tuula.sarotie@yle.fi
rso Sanna Moilanen
rso Sanna Moilanen Kuva: Jussi Nahkuri rso sanna moilanen

Orchestra Manager
Sanna Moilanen
mobile +358 40 510 0511
sanna.moilanen@yle.fi
Päivi Juvonen, tuotantokoordinaattori
Päivi Juvonen, tuotantokoordinaattori Kuva: Jussi Nahkuri rso päivi juvonen, tuotantokoordinaattori 2017

Production Coordinator
Päivi Juvonen
mobile +358 40 830 2996
paivi.juvonen@yle.fi
Satu Kahila, tiedottaja
Satu Kahila, tiedottaja Kuva: Jussi Nahkuri rso satu kahila, tiedottaja 2017

Public Relations
Satu Kahila
mobile +358 40 557 0053
satu.kahila@yle.fi
rso Satumaija Peltoniemi, markkinointikoordinaattori 2017
rso Satumaija Peltoniemi, markkinointikoordinaattori 2017 Kuva: Jussi Nahkuri rso satumaija peltoniemi, markkinointikoordinaattori 2017

Marketing Coordinator
Satumaija Peltoniemi
mobile +358 40 860 3826
satumaija.peltoniemi@yle.fi
Vastaava äänitystuottaja Laura Heikinheimo
Vastaava äänitystuottaja Laura Heikinheimo Kuva: Jukka Lintinen laura heikinheimo

Music Producer
Laura Heikinheimo
laura.heikinheimo@yle.fi
Orkesteritoimittaja Outi Paananen
Orkesteritoimittaja Outi Paananen Kuva: Jukka Lintinen outi paananen

Broadcast Producer
Outi Paananen
outi.paananen@yle.fi
Sebastian Djupsjöbacka, RSO:n nuotistonhoitaja
Sebastian Djupsjöbacka, RSO:n nuotistonhoitaja Kuva: Jukka Lintinen / RSO sebastian djupsjöbacka

Music Librarian
Sebastian Djupsöbacka
sebastian.djupsjobacka@yle.fi
rso Heikki Tikka, orkesterijärjestäjä 2017
rso Heikki Tikka, orkesterijärjestäjä 2017 Kuva: Jussi Nahkuri rso heikki tikka, orkesterijärjestäjä 2017

Road & Stage
Heikki Tikka
tel +358 40 557 0052
heikki.tikka@yle.fi
rso Mikael Tiittanen, orkesterijärjestäjä 2017
rso Mikael Tiittanen, orkesterijärjestäjä 2017 Kuva: Jussi Nahkuri rso mikael tiittanen, orkesterijärjestäjä 2017

Road & Stage
Mikael Tiittanen
tel +358 400 506 067
mikael.tiittanen@yle.fi

Contact form