Njuike váldosisdollui

Yle Sámi Radio

Oktavuohtadieđut | Yhteystiedot

Lehtolantie 2
99870 Inari|Anár
+358 16 675 7500

sami.radio@yle.fi

Maiju Saijets
sámegielat sisdoaluid vástideaddji doaimmaheaddji, hoavda | saamenkielisten sisältöjen vastaava toimittaja, päällikkö
maiju.saijets@yle.fi
+358 44 4210 917

Kaija Länsman
ođasbuvttadeaddji | uutistuottaja
kaija.lansman@yle.fi
+358 44 4211 622

Linnea Rasmus
ođasbuvttadeaddji | uutistuottaja
linnea.rasmus@yle.fi
+358 40 6800 614

Doaimmahus | Toimitus

Anja Kaarret
doaimmaheaddji | toimittaja
anja.kaarret@yle.fi
+358 40 8407 194

Anneli Lappalainen
mediadoaimmaheaddji | mediatoimittaja
anneli.lappalainen@yle.fi
+358 40 8302 870

Anni-Saara Paltto
doaimmaheaddji | toimittaja
anni-saara.paltto@yle.fi
+358 40 8407 193

Aslak Paltto
doaimmaheaddji, Ásllaga Á-studio | toimittaja, Ásllaga Á-studio
aslak.paltto@yle.fi
+358 40 3583 558

Erkki Gauriloff
doaimmaheaddji | toimittaja (eret 31.7.2022 rádjái | poissa 31.7.2022 saakka)
erkki.gauriloff@yle.fi
+358 40 1964 293

Gabriela Satokangas
freelancer
gabriela.satokangas@yle.fi

Heli Huovinen
sámegielat mánáidsisdoaluid buvttadeaddji | saamenkielisten lastensisältöjen tuottaja
heli.huovinen@yle.fi
+358 40 1461 686

Ida Grønmo
doaimmaheaddji, Sohkaršohkka | toimittaja, Sohkaršohkka
ida.gronmo@yle.fi

Inger-Elle Suoninen
doaimmaheaddji | toimittaja
inger-elle.suoninen@yle.fi
+358 40 6800 615

Irene Länsman
doaimmaheaddji, sámegielat mánáidsisdoalut | toimittaja, saamenkieliset lastensisällöt
irene.lansman@yle.fi

Jouni Aikio
doaimmaheaddji, Ealli Arkiivva doaimmaheaddji | toimittaja, Saamen Elävän Arkiston toimittaja
jouni.aikio@yle.fi
+358 40 5412 187

Kaisa Aikio
spesiála doaimmaheaddji | erikoistoimittaja
kaisa.aikio@yle.fi
+358 40 5412 186

Kirsti Helena Länsman
doaimmaheaddji | toimittaja
kirsti.lansman@yle.fi
+358 40 8691 290

Linda Tammela
doaimmaheaddji, Helsset | toimittaja, Helsinki
linda.tammela@yle.fi
+358 44 4210 894

Sara Kelemeny
doaimmaheaddji | toimittaja
sara.kelemeny@yle.fi
+358 40 6890 016

Sari Hirvasvuopio
tekstejeaddji-doaimmaheaddji (Helsset) | tekstittäjä-toimittaja (Helsinki)
sari.hirvasvuopio@yle.fi
+358 40 5590 608

Sáárákáisá Seurujärvi
freelancer, Sohkaršohkka
saarakaisa.seurujärvi@yle.fi

Susanna Guttorm
doaimmaheaddji | toimittaja
susanna.guttorm@yle.fi
+358 40 1909 113

Vesa Toppari
mediadoaimmaheaddji | mediatoimittaja
vesa.toppari@yle.fi
+358 40 5745 294

Xia Torikka
doaimmaheaddji | toimittaja
xia.torikka@yle.fi
+358 44 4210 956

Teknihkka | Tekniikka

Pekka Aikio
teknihkalaš buvttadeaddji | tekninen tuottaja
pekka.aikio@yle.fi
+358 40 6528933

Pentti Kusmin
musihkkadoaimmaheaddji | musiikkitoimittaja
pentti.kusmin@yle.fi
+358 40 6734 763