Hyppää pääsisältöön

YleX

YleX:n yhteystiedot

Kaikkiin YleX:läisiin saat yhteyden sähköpostilla!

Kaikkien YleX:läisten sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi[ät]yle.fi.

Jos haluat lähettää toimitukseen postia, osoite on:

Etunimi Sukunimi, YleX
PL 77
00024 Yleisradio

Muu henkilökunta

Hanne Kautto
Ohjelmapäällikkö
hanne.kautto@yle.fi

Tapio Hakanen
Musiikkipäällikö
tapio.hakanen@yle.fi

Vera Zotow
Vastaava tuottaja, radio
vera.zotow@yle.fi

Elina Leino
Tuottaja, digisisällöt
elina.leino@yle.fi

Fanni Kangasvieri
Tuottaja, digisisällöt
fanni.kangasvieri@yle.fi

Anton Vanha-Majamaa
Tuottaja, YleX Etusivu, YleX Uutiset, YleX.fi-artikkelit
anton.vanha-majamaa@yle.fi

Noora Både
Tuottaja, YleX Aamu, YleX Viikonloppu
noora.bade@yle.fi

Roberto Rodriguez
Tuottaja, Uuden musiikin X, Uuden musiikin viikko, Miikka Koivisto, Matti 8 & Sonny, Rony Rex ja Teppo Vapaus
roberto.rodriguez@yle.fi

Jenny Lehtinen
Tuottaja, YleX Iltapäivä: Poikelus, Pehkonen ja Parikka
jenny.lehtinen@yle.fi

Tomi Dostinov
Tuottaja & musiikkikoordinaattori, YleX Ilta
tomi.dostinov@yle.fi

Teemu Jalkanen
Tapahtumatuottaja
teemu.jalkanen@yle.fi

Mikko Pekkinen
Tekninen tuottaja
mikko.pekkinen@yle.fi