Uusimmat artikkelit
Kool & The Gangin perustajajäsen Dennis "Dee Dee" Thomas on kuollut
Dennis Thomas oli kuollessaan 70-vuotias

The Killers: Uusin biisimme sai alkunsa Kool & the Gangin samplesta
YleX Illan Jani Kareinen haastatteli Provinssissa esiintyneen The Killersin Brandon Flowersia ja Ronnie Vannuccia. Yhtye on tehnyt muutaman vuoden tauon jälkeen uutta musiikkia, ja toistaiseksi on julkaistu ainoastaan yksi kappale The Man. Se löytyy yhtyeen viidenneltä Wonderful Wonderful -albumilta jonka julkaisupäivää ei ole vielä julkistettu.
Iltatähden lopunajat – heviä, syntikoita ja kasariglamouria
Tv-klassikko palasi 1980-luvulla kotvaksi aikaa ruutuun.
24.11. Teeman Elävä arkisto: Disko
Diskon historiaa ja disco queen Gloria Gaynor Suomessa.

Pori Jazzeilla lähes 60 000 kävijää
Pori Jazzin maksullisissa pääkonserteissa vieraili kolmen päivän aikana 59 000 kuulijaa. Eniten yleisöä Kirjurinluodon konserteissa oli lauantaina, jolloin pääesiintyjinä olivat muun muassa Robert Plant ja Kool & the Gang.

Lisää ulkomaisia tähtiä Pori Jazzeille
Pori Jazz on kiinnittänyt seitsemän uutta esiintyjää kesän festivaaleille. Heinäkuussa festivaalilla nähdään muun muassa poptähti Emeli Sandé sekä legendaarinen yhdysvaltalaisyhtye Kool & The Gang.

Emeli Sandé ja Kool & The Gang Pori Jazzeille
Pori Jazz on kiinnittänyt seitsemän uutta esiintyjää kesän festivaaleille. Heinäkuussa Kirjurinluodossa nähdään muun muassa soul- ja pop-tähti Emeli Sandé sekä legendaarinen yhdysvaltalaisyhtye Kool & The Gang.