Hyppää pääsisältöön

Uusimmat artikkelit

Slush ei olisi mitään ilman vapaaehtoisiaan.

2400 vapaaehtoista pyörittää Slushia: “Asenne on se, mikä täällä ratkaisee”

Vapaaehtoiselle paras palkka on päästä kokemaan ja näkemään maailmanluokan tapahtuma. Jos ei olisi vapaaehtoisia, ei olisi Slushia.

Slushiin matkalla oleva messuvieras ottaa valokuvia lumipyryssä messukeskuksen edustalla.

Tältä näyttää Slush kuvina – katso kuvagalleria

Kasvuyritystapahtuma Slush kerää messukeskukseen 20 000 kävijää eri puolilta maailmaa.

Venäläisiä henkilöautoja jonottaa Imatran raja-asemalla.

Rajaruuhkia helpottava mobiilisovellus palkittiin Slushissa

Ruuhkia ennakoiva mobiilisovellus sai lupaavan keksinnön palkinnon Helsingissä järjestettävässä Slush-tapahtumassa.

Will Marshall

Satelliittien ennätysmies Will Marshall: "Sitkeys erottaa menestyvät yrittäjät niistä, jotka eivät menesty"

Planet Labs on maailman eniten satelliitteja avaruuteen lähettänyt taho. Doveksi eli Kyyhkysiksi kutsutut satelliitit painavat vain nelisen kiloa. Esimerkiksi Inmarsat-5-satelliitti painoi laukaisuhetkellä 6 000 kiloa.

Uutisvideot: Prinssi William sai Slushissa lahjaksi keppihevoset

Prinssi Williamille lahjoitettiin Slushissa kaksi keppihevosta – Suomi haluaa viedä harrastusta maailmalle

Messukeskuksessa järjestettävä kasvuyritystapahtuma avattiin aamupäivällä muun muassa tasavallan presidentin puheella.

Tom Wehmeier

Raportti löysi Suomen valtin – meille virtaa muita Pohjoismaita enemmän rahoitusta

Uutta teknologiaa kehitetään Euroopassa nyt niin paljon, että tulevaisuudessa tänne syntyvät myös alan arvokkaimmat yritykset, sanoo tänään alkavassa Slushissa sijoituskohteita etsivän pääomasijoitusyhtiö Atomicon tutkimusjohtaja Tom Wehmeier.

Prinssi William, Sauli Niinistö ja prinssi Daniel Slushissa.

"Töitä vain kaikkein köyhimmille"– Slushissa kuultiin amerikkalaisen yrittäjän tarina, Yle seurasi hetki hetkeltä

Kaksipäiväisessä teknologia- ja startup-tapahtumassa Slushissa oli tänä vuonna noin 20 000 kävijää. Yle seurasi Slushin tapahtumia tässä artikkelissa.

Tällainen on keskiverto Slush-kävijä 2017.

Loppuunmyyty Slush vetää edelleen enemmän miehiä kuin naisia, ja nyt koko viikoksi – "Meillä on yli 300 tapahtumaa ympäri Helsinkiä"

Kymmenes Slush on historiansa isoin – kävijöitä teknologiatapahtuma imee Messukeskukseen jo 20 000. Selvitimme, millainen on tyypillinen vieras.