Uusimmat artikkelit
Selvisikö varastossa ränsistyvien keisarillisten vaunujen alkuperä? 85-vuotiaan suomalaisnaisen kotialbumista löytyi lähes identtinen kuva
Yli sata vuotta vanhat hevoskärryt lojuvat syrjäisen varaston nurkassa, koska rahaa niiden korjaamiseen ei ole.
Onko Venäjän keisaria kyydinneet loistokkaat hevosvaunut hylätty syrjäisen varaston nurkkaan Suomessa? "Uskon, että kyse on samoista vaunuista"
Rahaa hevosvaunujen kunnostukseen ei ole ollut, koska niiden omistus on jäänyt hämärän peittoon. Se on kuitenkin varmaa, että ne ovat kuuluneet aikansa äveriäimmälle herrasväelle.
Keisari Aleksanteri III:n rakentamaa kalastusmajaa liki 100 vuotta hoitanut seura pöyristyi – Metsähallitus uhkaa jättimäisillä vuokrankorotuksilla
Langinkosken keisarillisen kalastusmajan museotoiminnasta alusta saakka vastannut seura ei hyväksy uuden vuokrasopimuksen ehtoja.
Kymenlaakson matkailukesä näyttää lupaavalta
Kävijöitä on riittänyt esimerkiksi Tykkimäellä ja Langinkosken kalastusmajalla.