Hyppää pääsisältöön

Poppikoulun voittajat

Poppikoulussa tieto on valttia, mutta tuurillakin selviää! Poppikoulu-tietokilpailu kuullaan Yle Radio Suomessa lauantaisin.

2005:

1.1. - 8.1. Jarkko Tani, Anjalankoski / 2 voittoa
15.1. Mailis Hirvisaari, Lappeenranta
22.1. Tiina Palander, Vantaa
29.1. - 19.2. Esko Havia, Helsinki / 4 voittoa
26.2. - 19.3. Mark Malanin / 4 voittoa
26.3. - 7.5. Eero Ylitalo, Oulunsalo / 7 voittoa
14.5. - 11.6. Markku Sirviö / 5 voittoa
18.6.-16.7. PRIMUSTEN CUP: Eero Ylitalo, Oulunsalo
23.7. Pekka Heikkinen
30.7. - 3.9. Kai Hirvasnoro / 5 voittoa
10.9. - 17.9. Tom Backström, Pori / 2 voittoa
24.9. Heikki Liikanen, Haukipudas
1.10. Heli Jurvakainen, Kiiminki
8.10. Katja K., Kemijärvi
15.10. - 22.10. Jorma Laitinen, Helsinki / 2 voittoa
29.10. - 19.11. Ilkka Ihamäki, Espoo / 4 voittoa
26.11. - 31.12. Lasse Leino, Naantali

2006:

7.1. - 14.1. Lasse Leino, Naantali / 7 voittoa
21.1. - 4.3. Juha Kauppila, Helsinki / 4 voittoa
11.3. - 25.3. Juha Salminen, Pöytyä / 3 voittoa
1.4. - 15.4. Sakari Kerimaa, Rovaniemi / 3 voittoa
22.4. - 3.6. Martti Hartikainen, Helsinki / 7 voittoa
10.6. Eero Ylitalo, Oulunsalo
17.6. Petri Kettunen, Helsinki
24.6 - 5.8. PRIMUSTEN CUP: Martti Hartikainen, Helsinki
12.8. - 19.8. Marko Kovanen, Jyväskylä / 2 voittoa
26.8. Antti Vanne, Helsinki
3.9. Vesa Taimi, Pori
9.9. - 16.9. Mikko Rissanen, Rovaniemi / 2 voittoa
23.9. Jukka Hyvärinen, Jyväskylä
30.9. - 21.10. Vesa Harell, Pori / 4 voittoa
28.10. Pertti Salo, Riihimäki
4.11. - 25.11. Karri Kurvinen, Lappeenranta / 4 voittoa
2.12. - 9.12. Tiina Hiltunen, Helsinki / 2 voittoa
16.12. - 23.12. Heli Rautiainen, Uurainen / 2 voittoa
30.12. Jan-Erik Sjöberg, Espoo

2007:

6.1. Jan-Erik Sjöberg, Espoo / 2 voittoa
13.1. Pekka Selenius, Vantaa
20.1. - 18.3. Marko Laiho, Hattula / 9 voittoa
24.3. - 19.5. Toni Vainikainen, Kuopio / 9 voittoa
26.5. Jalmari Rantala, Tampere
2.6. - 9.6. Juha Koski, Nurmo / 2 voittoa
16.6. Jukka-Pekka Ronkainen, Tuupovaara
23.6. - 7.7. Arto Purkunen, Lahti / 3 voittoa
14.7. - 1.9. PRIMUSTEN CUP: Arto Purkunen, Lahti
8.9. Jyrki Niinimäki, Turku
15.9. Tiina Orre, Paimio
22.9. Marko Salminen, Turku
29.9. Hannes Tiira, Pori
6.10. -20.10. Hermanni Nerve, Espoo / 3 voittoa
27.10. - 15.12. Jouni Kaartinen, Vantaa / 8 voittoa
22.12. Toni Vainikainen, Kuopio
29.12. Timo Laaksoaho, Tampere

2008:

5.1. Lasse Ahola, Vantaa
12.1. - 2.2. Veikko Vuoristo, Hämeenlinna / 4 voittoa
9.2. - 8.3. Pasi Puolakka, Kerava / 5 voittoa
15.3. Kari Brännfors, Pori
22.3. Petri Kettunen, Helsinki
29.3. - 26.4. Hannele Udd, Iisalmi / 5 voittoa
3.5. - 10.5. Antti Nikka, Fiskars / 2 voittoa
17.5. MUUSIKKOCUP: Juha Torvinen, Ylöjärvi
24.5. MUUSIKKOCUP: Juha Torvinen, Ylöjärvi
31.5. MUUSIKKOCUP finaali: Jussi Raittinen, Helsinki
1.6. - 6.9. Kesälomalla
6.9. - 20.9. PRIMUSTEN CUP: Hannele Udd, Iisalmi
27.9. Jari Mynttinen, Espoo
4.10. - 1.11. Esko Järvinen, Kuusankoski / 5 voittoa
8.11. Asko Huupponen, Kouvola
15.11. - 13.12. Sari Jokela, Haapavesi / 5 voittoa
20.12. Suvi Kosonen, Jyväskylä

2009:

27.12. - 3.1. Antti Reini, Vihti / 2 voittoa
17.1. Kalle Kauppinen, Helsinki
24.1. - 21.2. Timo Mesimäki, Tampere / 5 voittoa
28.2. - 14.3. Eero Ylitalo, Oulu / 3 voittoa
21.3. - 28.3. Ari Jaakkola, Pälkäne / 2 voittoa
4.4. Arja Airto, Lahti
11.4. - 25.4. Timo Laine, Kouvola / 3 voittoa
2.5. Jorma Räisänen, Kempele
9.5. Markku Valkola, Iisalmi
16.5. Ari Lappi, Harjavalta
23.5. - 30.5. Timo Tuomi, Jokioinen / 2 voittoa
1.6. - 31.8. kesäloma
5.9. MUUSIKKOCUP: Sakari Kuosmanen (Jope Ruonansuu), Siilinjärvi
12.9. - 26.9. PRIMUSTEN CUP: Timo Mesimäki, Tampere
3.10. - 10.10. Pekka Puputti, Vähäkyrö / 2 voittoa
17.10. - 24.10. Jari Koivunen, Naantali / 2 voittoa
31.10. Virpi Juvonen, Helsinki
7.11. - 21.11. Marko Talvitie, Lahti / 3 voittoa
28.11. - 5.12. Mauri Laitinen, Varkaus / 2 voittoa
12.12. Lasse Karttunen, Lapinlahti
19.12. - 26.12. Sami Paananen, Oulu / 2 voittoa

2010:

2.1. Lasse Kareaho, Hämeenlinna
9.1. - 13.2. Lasse Leino, Naantali / 6 voittoa
20.2. - 27.2. Jari Vierto, Helsinki / 2 voittoa
6.3. Vaakku Varjus, Turku
13.3. Pasi Tolonen, Kajaani
20.3. - 3.4. Oiva Kokko, Lappeenranta / 3 voittoa
10.4. - 17.4. Timo Laine, Kouvola / 2 voittoa
24.4. - 1.5. Marjo Tuomola, Helsinki
8.5. MUUSIKKOCUP: Kyösti Mäkimattila. Paattinen
15.5. MUUSIKKOCUP: Sakari Kuosmanen, Siilinjärvi
22.5. MUUSIKKOCUP semifinaali: Kyösti Mäkimattila, Paattinen
29.5. MUUSIKKOCUP finaali: Jussi Raittinen, Helsinki

- - kesäloma - -

28.8. - 4.9. PRIMUSTEN CUP: Lasse Leino, Naantali
11.9. Marjo Tuomola, Helsinki / 3 voittoa
18.9. - 25.9. Arto Säntti, Tampere / 2 voittoa
2.10. Kristian Karvonen, Espoo
9.10. - 6.11. Harry Ojala, Hämeenlinna / 5 voittoa
13.11. Tommi Laitinen, Valkeakoski
20.11. Laitinen-Saksala tasapeli
27.11. - 18.12. Matti Saksala, Karkkila / 4 voittoa
25.12. ei lähetystä

2011:

1.1. Pentti Aarni, Oulu
8.1. - 15.1. Jarmo, Siuntio / 2 voittoa
22.1. - 5.2. Mallu Aalto, Tampere / 3 voittoa
12.2. - 16.4. Anssi Mehtälä, Mikkeli / 10 voittoa
23.4. Timo Heino, Sastamala
30.4. Anne Salo, Oulu
7.5. Veli-Pekka Kultanen, Oulu
14.5. MUUSIKKOCUP: Esa Pulliainen, Helsingin maalaiskunta
21.5. MUUSIKKOCUP: Jukka Hallikainen, Vantaa
28.5. MUUSIKKOCUP semifinaali: Esa Pulliainen, Helsingin maalaiskunta
4.6. MUUSIKKOCUP finaali: Jussi Raittinen, Helsinki

- - - - kesäloma - - - -

10.9. - 24.9. PRIMUSTEN CUP: Anssi Mehtälä, Mikkeli
1.10. - 8.10. Jaana Hautala, Järvenpää / 2 voittoa
15.10. Piia Välimaa, Hyvinkää
22.10. - 30.10. Tommi Laitinen, Turku / 2 voittoa
5.11. - 3.12. Mika Kärkkäinen, Vaasa / 5 voittoa
10.12. Risto Rantanen, Helsinki
17.12. Reko Leino, Kaarina
24.12. ei lähetystä

2012:

31.12. - 21.1. Tero Lehto, Heinola / 4 voittoa
28.1. Panu Pilli, Myllykoski
4.2. - 11.2. Pasi Puolakka, Kerava / 2 voittoa
18.2. - 17.3. Petri Kettunen, Helsinki / 5 voittoa
24.3. Erpo Kiviniemi, Espoo
7.4. Seppo Ruonansuu, Kemi
31.3. & 14.4. Milla Miettinen, Vantaa / 2 voittoa
21.4. - 5.5. Risto Rantanen, Helsinki / 3 voittoa
12.5. MUUSIKKOCUP: Toni Wirtanen, Paaso
19.5. MUUSIKKOCUP: Mika Sundqvist, Kihniö
26.5. MUUSIKKOCUP semifinaali: Toni Wirtanen, Paaso
2.6. MUUSIKKOCUP finaali: Jussi Raittinen, Helsinki

- - - - kesäloma - - - -

1.9. POPULAARIMUSIIKKITIETOUDEN SUOMEN MESTARUUS: Anssi Mehtälä, Mikkeli
8.9. - 22.9. PRIMUSTEN CUP: Petri Kettunen, Helsinki
29.9. - 20.10. Jukka Raittinen, Helsinki / 4 voittoa
27.10.-12 - 19.1.-13 Mikkomarkus Ahtiainen, Joensuu / 11 voittoa

2013:

26.1. Mika Land, Kauhajoki (vs. Markku Moilanen, Kajaani)
2.2. Mika Land (vs. Mikko Huikkonen, Tre)
9.2. Mika Land (vs. Pirjo Walker, Vaasa)
16.2. Mika Land (vs. Timo Pääkkö, Köyliö)
23.2. Mika Land (vs. Matti Ala-Sunila, Laitila)
2.3. Mika Land (vs. Sinikka Hussi, Siuntio)
9.3. Mika Land, / 7 voittoa (vs. Arto Montonen, Pieksämäki)
16.3. Tapio Turpeinen, Oulu (vs. Seppo Seppälä, Hki)
23.3. Tapio Turpeinen (vs. Ilkka Leinonen)
30.3. Tapio Turpeinen (vs. Sakari Kerimaa, Rovaniemi)
6.4. Tapio Turpeinen (vs. Mika Toivola, Laitila)
13.4. Tapio Turpeinen (vs. Kimmo Salonen, Lahti)
20.4. Tapio Turpeinen(vs. Jussi Viljanen, Pori)
27.4. Heikki Aaltonen, Hki (vs. Tapio Turpeinen/ 6 voittoa)
4.5. Puolakan perhekisa: Pasi ja Iikka Puolakka

Muusikkojen Cup:
11.5. Sami Pitkämö (vs. Pave Maijanen)
18.5 Anssi Kela (vs. Jukka Takalo)
25.5. Anssi Kela (vs. Sami Pitkämö)
1.6. Anssi Kela (vs. Jussi Raittinen)

--------kesäloma----------

Primusten cup:

31.8. Mika Land (vs. Jukka Raittinen)
7.9. Tapio Turpeinen (vs. Mikko-Markus Ahtiainen)
14.9. Mika Land (vs. Tapio Turpeinen)
------
21.9. Heikki Aaltonen, Hki (vs. Jari Mynttinen, Hki)
28.9. Heikki Aaltonen (vs. Tapio Nordlund, Nakkila)
5.10. Heikki Aaltonen (vs. Heikki Karjalainen, Hki)
12.10. Heikki Aaltonen (vs. Joel Aaltonen, Hki)
19.10. Heikki Aaltonen (vs. Esa Salonen, Hki)
26.10. Jenni Haapala, Seinäjoki (vs. Heikki Aaltonen/ 6 voittoa)
2.11. Jukka Kyöstilä, Lammi (vs. Jenni Haapala)
9. 11. Elina Hietaranta, Hki (vs. Jukka Kyöstilä)
16.11 Timo Piilonen, Riihimäki (vs. Elina Hietaranta/ 2 voittoa)
23.11. Timo Piilonen/ 2 voittoa (vs. Juha Kiuttu, Kemi)
30.11. Matti Helminen, Tre (vs. Kari Lindfors, Tre)
7.12. Kari Sammo, Turku (vs. Matti Helminen)
14.12. Kari Sammo (vs. Pauli Johansson, Hki)
21.12. Reksiryhmän Joulukoulu
28.12. Reksiryhmän vuoden 2013 musiikkkielämykset

2014

4.1. Kari Vainikainen, Iniö (vs. Kari Sammo/ 2 voittoa)
11.1. Kari Vainikainen (vs. Pekka Selenius, Vantaa)
18.1. Kari Vainikainen (vs. Reima Aaltonen, Lahti)
25.01. Kai Tuijala, Lappeenranta (vs. Kari Vainikainen/ 3 voittoa)
1.2. Kari Kallio, Vaasa (vs. Kai Tuijala )
8.2. Esko Karvinen, Joensuu (vs. Kari Kallio)
15.02. Kuntsi Toivonen, Hki (vs. Aatos Ahonen, Rovaniemi)
22.2. Heikki Liikanen, Haukipudas(vs. Kuntsi Toivonen)
29.2. Heikki Liikanen (vs. Päivi Kari, Laihia)
8.3. Heikki Liikanen (vs. Ninja Marttinen, Jyväskylä)
15.3. Jani Ilmojoki, Orimattila (vs. Heikki Liikanen/ 3 voitttoa)
22.3. Jani Ilmojoki (vs. Erkki Kaila, Turku)
29.3. Timo Saarikivi, Hki (vs. Jani Ilmojoki/ 2 voittoa)
5.4. Seppo Örmälä, Kuopio (vs. Markku Sirviö, Kuopio)
12.4. Valto Merta, Kuopio (vs. Vesa Mustalahti, Hki)
19.4. Lasse Pehto, Espoo (vs. Arto Rautio, Hki)
26.4. Toni Jokinen, Lempäälä (vs. Lasse Pehto)
3.5. Mika Lindqvist, Hki vs. Toni Jokinen, tasapeli, jatkuu syksyllä!

Kevään 2014 kutsukilpailu:

10.5 Tapio Liinoja (vs. Tommi Liimatta)
17.5. Simo Frangén (vs. Arto Nyberg)
24.5. Simo Frangén (vs. Tapio Liinoja)
31.5. Simo Frangén (vs. Jussi Raittinen)

Primusten cup:

6.9. Heikki Liikanen (vs. Heikki Aaltonen)
13.9. Kari Sammo (vs. Kari Vainikainen)
20.9. Kari Sammo (vs. Heikki Liikanen)
--------
27.9. Toni Jokinen (vs. Mika Lindqvist)
4.10. Toni Jokinen (vs. Jari Mynttinen, Espoo)
11.10. Toni Jokinen (vs. Petri Peltonen, Hki)
18.10. Janne Maunu, Jyväskylä (vs. Toni Jokinen/ 4 voittoa)
25.10. Janne Maunu (vs. Anne Salo, Oulu)
1.11. Matti Myllynen, Orimattila (vs. Janne Maunu/ 2 voittoa)
8.11. Matti Myllynen (vs. Kai Partajärvi, Hki)
15.11. Matti Myllynen (vs. Petri Hyypiä, Hki)
22.11. Matti Myllynen (vs. Janne Siitonen, Oulu)
29.11. Matti Myllynen (vs. Marko Kovanen, Jyväskylä)
6.12. Pertti Härkönen, Ylämylly (vs. Matti Myllynen/ 5 voittoa)
13.12. Pertti Härkönen (vs. Kati Kuusisto, Kemi)
20.12. Reksiryhmän Joulukoulu
28.12. Reksiryhmän vuoden 2014 musiikkielämykset

2015:

3.1. Toiveuusinta: Marko Laiho vs. Pekka Selenius
10.1. Pertti Härkönen (vs. Antti Kero, Sodankylä)
17.1. Pertti Härkönen (vs. Timo Hintikka, Jyväskylä)
24.1. Pertti Härkönen (vs. Hannu Kauhanen, Iisalmi)
31.1. Pertti Härkönen (vs. Mervi-Marika Uimi, Mikkeli)
7.2. Pertti Härkönen (vs. Pekka Selenius, Vantaa)
14.2. Timo Pääkkö (vs. Pertti Härkönen/ 7 voittoa)
21.2. Timo Pääkkö (vs. Kari Aaltonen, Tre)
28.2. Timo Pääkkö (vs. Mikko Duvaldt, Multia
7.3. Timo Pääkkö (vs. Kari Brännfors, Pori)
14.3. Timo Pääkkö (vs. Sakari Siiki, Tampere)
21.3. Timo Laine, Kouvola (vs. Timo Pääkkö/ 5 voittoa)
28.3. Timo Laine (vs. Keppana Sarkkola, Hki)
4.4. Timo Laine (vs. Janne Väyrynen, Hki)
11.4. Timo Laine (vs. Pekka Puputti, Savonlinna)
18.4. Timo Laine (vs. Maarit Neittaanmäki, Lapua)
25.4. Timo Laine (vs. Reijo Hiirikoski, Vantaa)
2.5. Timo Laine (vs. Juke Paavola, Rovaniemi)

Kevään 2015 kutsukilpailu:

9.5. Timo Rautiainen (vs. Jussi Lampi)
16.5. Timo Koivusalo (vs. Mikael Konttinen)
23.5. Timo Koivusalo (vs. Timo Rautiainen)
30.5. Timo Koivusalo (vs. Jussi Raittinen)

-------kesäloma------

Primusten cup:

5.9. Matti Myllynen (vs. Toni Jokinen)
12.9. Pertti Härkönen (vs. Timo Pääkkö)
19.9. Pertti Härkönen (vs. Matti Myllynen)
26.9. Pertti Härkönen (vs. Timo Laine/ 7 voittoa)

--------

3.10. Jaakko Korhonen, Juankoski (vs. Kuntsi Toivonen
10.10. Kari Romppainen, Tre (vs. Heikki Liikanen)
17.10. Marko Kovanen, Jyväskylä (vs. Kari Romppainen)
24.10. Marko Kovanen (vs. Kimmo Järvinen, Lahti)
31.10. Janne Maunu, Jyväskylä (vs. Marko Kovanen/ 2 voittoa)
7.11. Janne Maunu (vs. Tomi Palsa, Tampere)
14.11. Janne Maunu (vs. Tapani Pietarinen, Varkaus)
21.11. Janne Maunu (vs. Tarzan Kuusela, Helsinki)
28.11. Juha Murtolahti, Jyväskylä (vs. Janne Maunu/ 4 voittoa)
5.12. Juha Murtolahti (vs. Kai Partajärvi, Helsinki)
12.12. Juha Murtolahti (vs. Matti Meriluoto, Kouvola)
19.12. Juha Murtolahti (vs. Matti Helminen, Tampere)
4.1.2016 Anssi Mehtälä (vs. Jake Nyman)

Poppikoulu homeremontissa koko loppuvuoden 2016!

2017:

14.1. Juha Murtolahti (vs. Timo Arolainen, Kotka)
21.1. Juha Murtolahti (vs. Pekka Pentti, Oulu)
28.1 Juha Murtolahti/ 7 voittoa (vs. Tuula Duvaldt, Multia)
4.2. Karri Kurvinen, Ristiina (vs. Jarmo Hussa, Siuntio)
11.2. Teemu Kolehmainen, Riihimäki (vs. Karri Kurvinen)
18.2. Teemu Kolehmainen (vs. Heikki Koskinen, Lappeenranta)
25.2. Teemu Kolehmainen/ 3 voittoa (vs. Rauno Inkinen, Lahti)
4.3. Jukka Kauppinen, Kokkola (vs. Pekka Hägglund, Rantasalmi)
11.3. Jyrki Lemmetty, Helsinki (vs. Jukka Kauppinen)
18.3. Pasi Puolakka, Kerava (vs. Jyrki Lemmetty)
25.3. Pasi Puolakka (vs. Paavo Mantere, Pello)
1.4. Pasi Puolakka (vs. Antero Kuukkanen, Jyväskylä)
8.4. Pasi Puolakka (vs. Kimmo Lehtonen, Hki)
15.4. Rene Korhonen, Tre (vs. Pasi Puolakka/ 4 voittoa)
22.4. Anssi Alanen, Tre (vs. Rene Korhonen)
29.4. Ei Poppikoulua
6.5. Anssi Alanen (vs. Matti Meriluoto, Kuusankoski)

Kevään 2017 kutsukilpailu:

13.5. Knipi Stierncreuz (vs. Tuure Kilpeläinen)
20.5. Jarkko Martikainen (vs. Samae Koskinen)
27.5. Knipi Stierncreuz ( vs. Jarkko Martikainen
3.6. Timo Koivusalo (vs. Knipi Stierncreuz)

-----kesäloma----

Primusten cup:

2.9. Pasi Puolakka (vs. Janne Maunu)
9.9. Juha Murtolahti (vs. Teemu Kolehmainen)
16.9. Juha Murtolahti (vs. Pasi Puolakka)

--------

23.9. Anssi Alanen (vs. Tapani Hyvönen, Kajaani)
30.9. Anssi Alanen (vs. Ari Mäkitulkkila, Rovaniemi)
7.10. Anssi Alanen (vs. Matti Korvala, Ii)
14.10. Anssi Alanen/ 6 voittoa (vs. Heikki Aaltonen, Helsinki)
21.10. Johanna Knuuttila, Hollola (vs. Pia Knuuttila, Kotka)
28.10. Anne Salo, Oulu (vs. Johanna Knuuttila)
4.11. Jarmo Järvinen, Vantaa (vs. Anne Salo)
11.11. Timo Hanén, Kouvola (vs. Juhani Siivinen, Järvenpää)
18.11. Timo Hanén (vs. Jari Mynttinen, Espoo)
25.11. Timo Hanén (vs. Aki Luoto, Tampere)
2.12. Timo Hanén (vs. Elina Visuri, Tornio)
9.12. Timo Hanén (vs. Jalle Niemelä, Hamina)
16.12. Timo Hanén (vs. Ante Kangas, Helsinki)
23.12. Arto Nyberg (vs. Jari Tervo)
30.12. Poppikoulun lukukauden päättäjäiset

2018:

13.1. Timo Hanén (vs. Tapio Purunen, Hyvinkää)
20.1. Timo Hanén (vs. Heikki Liikanen, Haukipudas)
27.1. Timo Hanén (vs. Timo Laine)
3.2. Timo Hanén vs. Simo Pöyhönen, Vantaa - tasapeli
10. 2. Timo Hanén (vs. Simo Pöyhönen, uusintaottelu)
17.2. Timo Hanén (vs. Hannu Leppälä, Akaa)
23.2. Timo Hanén/ 12 voittoa (vs. Kari Aaltonen, Tampere)
3.3. Juha Ääri, Säkylä (vs. Vesa Anttila, Hki)
10.3. Miika Pyykkönen, Kellokoski (vs. Mika Ääri)
17.3. Miika Pyykkönen/ 2 voittoa (vs. Tuomo Tiitinen, Seinäjoki)
24.3. Jaana Hautala, Järvenpää (vs. Mikko Häyrynen, Järvenpää)
31.3. Ari Viiri, Oulu (vs. Jarmo Kallio, Vaasa)
7.4. Jari Laiho, Hki (vs. Ari Viiri)
14.4. Lassi Miettinen, Turku (vs. Jari Laiho)
21.4. Antti-Jussi Mykkänen, Kajaani (vs. Hannu Marteala, Hämeenlinna)
28.4. Antti-Jussi Mykkänen (vs. Kim Rönnberg, Masku)
5.5. Pekka Selenius, Vantaa (vs. Antti-Jussi Mykkänen/ 2 voittoa)

Kevään 2018 kutsukilpailu:

12.5. A.W Yrjänä, Porvoo (vs. Karri Paleface Miettinen, Helsinki)
19.5. Vicky Rosti, Martinlaakso (vs. Leo Friman, Hermanni)
26.5. A.W. Yrjänä (vs. Vicky Rosti)
2.6. Timo Koivusalo, Lattomeri (vs. A.W. Yrjänä)

-----kesäloma------

Primusten cup

1.9. Miika Pyykkönen (Kellokoski) (vs. Antti-Jussi Mykkänen, Kajaani)
8.9. Timo Hanén (Kuusankoski) (vs. Anssi Alanen, Tampere)
15.9. Timo Hanén (vs. Miika Pyykkönen)
-----------------------------------------------------
22.9. Pekka Selenius (vs. Roy Krook, Sinettä)
29.9. Pekka Selenius (vs. Jari Yrjänheikki, Oulu)
6.10. Pekka Selenius (vs. Niko Määttä, Jyväskylä)
13.10. Teemu Kolehmainen, Riihimäki (vs. Pekka Selenius/ 4 voittoa)
20.10. Teemu Kolehmainen (vs. Lasse Vänttinen, Helsinki)
27.10. Teemu Kolehmainen (vs. Timo Tuomi, Jokioinen)
3.11. Simo Pöyhönen, Vantaa (vs. Teemu Kolehmainen / 3 voittoa)
10.11. Simo Pöyhönen (vs. Jussi Pohjonen, Helsinki)
17.11. Simo Pöyhönen (vs. Petri Vähäkangas, Jyväskylä)
24.11. Antero Saarela, Turku (vs. Simo Pöyhönen / 3 voittoa)
1.12. Antero Saarela (vs. Timo Nikunen, Helsinki)
8.12. Antero Saarela (vs. Kari Romppainen, Tampere)
15.12. Janne Maunu, Jyväskylä (vs. Antero Saarela / 3 voittoa)

Jouluhaaste 2018

22.12 Timo Koivusalo, Lattomeri (vs. Jussi Raittinen, Helsinki)
29.12. Lukuvuoden päättäjäiset

2019:

5.1. Janne Maunu (vs. Tommi Pohja, Ylöjärvi)
12.1 Tommi Laitinen, Turku (vs. Janne Maunu /2 voittoa)
19.1. Juha Manninen, Turku (vs. Tommi Laitinen)
26.1. Laura Airaksinen, Kuopio (vs. Juha Manninen)
2.2. Laura Airaksinen (vs. Outi Jaako, Kolari)
9.2. Veikko Alander, Nummela (vs. Laura Airaksinen/2 voittoa)
16.2. Kari Salli, Kokkola (vs. Esa Tarvainen, Kokkola)
23.2. Jarmo Siivikko, Kaamanen (vs. Erkki Välitalo, Ivalo)