Hyppää pääsisältöön

YleX:n yhteystiedot

Kaikkiin YleX:läisiin saat yhteyden sähköpostilla!

Kaikkien YleX:läisten sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi[ät]yle.fi.

Jos haluat lähettää toimitukseen postia, osoite on:

Etunimi Sukunimi
PL 17
00024 Yleisradio

Muu henkilökunta

Hanne Kautto
Ohjelmapäällikkö
hanne.kautto@yle.fi

Tapio Hakanen
Musiikkipäällikö
tapio.hakanen@yle.fi

Vera Zotow
Vastaava tuottaja, radio
vera.zotow@yle.fi

Elina Leino
tuottaja, digisisällöt
elina.leino@yle.fi

Noora Både
Tuottaja, YleX Aamu, YleX Viikonloppu
noora.bade@yle.fi

Eve Väyrynen
Tuottaja, Etusivu
eveliina.vayrynen@yle.fi

Roberto Rodriguez
Tuottaja, Uuden musiikin X, Uuden musiikin viikko, Miikka Koivisto, Matti 8 & Sonny, Rony Rex ja Teppo Vapaus
roberto.rodriguez@yle.fi

Toni Laaksonen
Tuottaja, YleX Iltapäivä: Poikelus ja Hätönen, YleX Ilta: Kareisen Jani
toni.laaksonen@yle.fi

Teemu Jalkanen
Projektituottaja
teemu.jalkanen@yle.fi

Mikko Pekkinen
Tekninen tuottaja
mikko.pekkinen@yle.fi