Suora

  • Elävä arkisto esittää

Tässä on Pyeongchangin olympiakisojen koko ohjelma

Pyeongchangin olympiakisat pääsivät vauhtiin 8. helmikuuta ja päättyvät 25. helmikuuta.

PyeongChang 2018
Olympiarenkaat Pyeongchangin talvifestivaaleilla.
EPA

Pyeongchangin olympialaisten Kisaoppaan, suorat lähetykset, kuumimmat kisavideot ja puhuttavimmat uutiset löydät osoitteesta yle.fi/olympialaiset.

TORSTAI 8.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, KOR - FIN
13.05 Curling: Sekanelinpeli, SUI - FIN
14.30 Mäkihyppy: M, normaalimäki, karsinta

*PERJANTAI 9.2. *

01.35 Curling: Sekanelinpeli, OAR - FIN
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
03.00 Freestyle: N, kumparekarsinta
04.45 Freestyle: M, kumparekarsinta
06.35 Curling: Sekanelinpeli, CAN - FIN
13.00 Avajaiset

LAUANTAI 10.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, NOR - FIN
03.00 Lumilautailu: M, slopestyle, karsinta
09.15 Hiihto: N, 7,5 km/p + 7,5 km/v
09.40 Jääkiekko: N, Japani - Ruotsi
12.10 Ohjaskelkkailu: M, 1. ja 2. erä
13.00 Pikaluistelu: N, 3 000 m
13.05 Curling: Sekanelinpeli, FIN - CHN
13.15 Ampumahiihto: N, 7,5 km
14.10 Jääkiekko: N, Sveitsi - Korea
14.28 Short track: M, 1 500 m
14.35 Mäkihyppy: M, normaalimäki

SUNNUNTAI 11.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, FIN - USA
03.00 Lumilautailu: M, slopestyle, finaali
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
06.30 Lumilautailu: N, slopestyle, karsinta
08.15 Hiihto: M 15 km/p + 15 km/v
09.00 Pikaluistelu: M, 5 000 m
09.40 Jääkiekko: N, Suomi - USA
12.30 Freestyle: N, kumparekarsinta
13.00 Ohjaskelkkailu: M, 3. ja 4. erä
13.05 Curling: Sekanelinpeli, tie-break
13.15 Ampumahiihto: M, 10 km
14.00 Freestyle: N, kumparefinaali
14.10 Jääkiekko: N, Kanada - OAR (Venäjä)

MAANANTAI 12.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, välierä 1
03.00 Lumilautailu: N, slopestyle, finaali
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
06.30 Lumilautailu: N, halfpipe, karsinta
09.40 Jääkiekko: N, Sveitsi - Japani
12.10 Ampumahiihto: N, takaa-ajo
12.30 Freestyle: M, kumparekarsinta
12.50 Ohjaskelkkailu: N, 1. ja 2. erä
14.00 Ampumahiihto: M, takaa-ajo
14.00 Freestyle: M, kumparefinaali
14.05 Curling: Sekanelinpeli, välierä 2
14.10 Jääkiekko: N, Ruotsi - Korea
14.30 Pikaluistelu: N, 1 500 m
14.50 Mäkihyppy: N, normaalimäki

TIISTAI 13.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, pronssiottelu
03.00 Lumilautailu: N, halfpipe-finaali
04.30 Alppihiihto: M, alppiyhdistetyn syöksy
06.00 Lumilautailu: M, halfpipe-karsinta
08.00 Alppihiihto: M, alppiyhdistetyn pujottelu
09.40 Jääkiekko: N, Kanada - Suomi
10.30 Hiihto: M/N, sprintit, karsinnat
12.30 Ohjaskelkkailu: N, 3. ja 4. erä
13.00 Hiihto: M/N, sprintit, finaalit
13.00 Pikaluistelu: M, 1 500 m
13.05 Curling: Sekanelinpeli, finaali
14.10 Jääkiekko: N, USA - OAR (Venäjä)
14.11 Short track: N, 500 m

KESKIVIIKKO 14.2.

02.05 Curling: M, 1. kierros
03.00 Taitoluistelu: Parit, lyhytohjelma
03.30 Lumilautailu: M, halfpipe-finaali
05.10 Jääkiekko: N, Ruotsi - Sveitsi
07.05 Curling: N, 1. kierros
08.00 Yhdistetty: Mäki (normaalimäki)
09.40 Jääkiekko: N, Korea - Japani
10.45 Yhdistetty: Hiihto, 10 km
12.00 Pikaluistelu: N, 1 000 m
13.05 Curling: M, 2. kierros
13.20 Ohjaskelkkailu: Parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, Slovakia - OAR (Venäjä)
14.10 Jääkiekko: M, USA - Slovenia

TORSTAI 15.2.

02.05 Curling: N, 2. kierros
03.00 Alppihiihto: N, suurpujottelu, 1. kierros
03.00 Skeleton: M, 1. ja 2. erä
03.30 Taitoluistelu: Parit, vapaaohjelma
04.00 Lumilautailu: M, cross-karsinta
04.30 Alppihiihto: M, syöksylasku
05.10 Jääkiekko: N, USA - Kanada
05.10 Jääkiekko: M, Suomi - Saksa
06.30 Lumilautailu: M, cross-finaalit
06.45 Alppihiihto: N, suurpujottelu, 2. kierros
07.05 Curling: M, 3. kierros
08.30 Hiihto: N, 10 km (v)
09.40 Jääkiekko: N, OAR (Venäjä) - Suomi
09.40 Jääkiekko: M, Norja - Ruotsi
10.15 Ampumahiihto: N, 15 km
13.00 Pikaluistelu: M, 10 000 m
13.00 Freestyle: N, hypyt, karsinta
13.05 Curling: N, 3. kierros
13.20 Ampumahiihto: M, 20 km
14.10 Jääkiekko: M, Tshekki - E-Korea
14.10 Jääkiekko: M, Sveitsi - Kanada
14.30 Ohjaskelkkailu, joukkuekilpailu

PERJANTAI 16.2.

02.05 Curling: M, 4. kierros
02.30 Skeleton: M, finaali
03.00 Alppihiihto: N, pujottelu, 1. lasku
03.00 Taitoluistelu: M, lyhytohjelma
03.00 Lumilautailu: N, cross-karsinta
04.00 Alppihiihto: M, supersuurpujottelu
05.10 Jääkiekko: M, USA - Slovakia
05.15 Lumilautailu: N, cross-finaalit
06.15 Alppihiihto: N, pujottelu, 2. lasku
07.05 Curling: N, 4. kierros
08.00 Hiihto: M, 15 km (v)
09.40 Jääkiekko: M, OAR (Venäjä) - Slovenia
13.00 Pikaluistelu: N, 5 000 m
13.00 Freestyle: N, hypyt, finaali
13.05 Curling: M, 5. kierros
13.20 Skeleton: N, 1. ja 2. erä
14.10 Jääkiekko: M, Suomi - Norja
14.10 Jääkiekko: M, Ruotsi - Saksa
14.30 Mäkihyppy: M, suurmäki, karsinta

LAUANTAI 17.2.

02.05 Curling: N, 5. kierros
03.00 Taitoluistelu: M, vapaaohjelma
03.00 Freestyle: N, slopestyle-karsinta
04.00 Alppihiihto: N, supersuurpujottelu
05.10 Jääkiekko: N, puolivälierä 1
05.10 Jääkiekko: M, Kanada - Tshekki
06.00 Freestyle: N, slopestyle-finaali
07.05 Curling: M, 6. kierros
09.40 Jääkiekko: N, puolivälierä 2
09.40 Jääkiekko: M, E-Korea - Sveitsi
11.30 Hiihto: N, viesti, 4x5 km
13.00 Freestyle: M, hypyt, karsinta
13.05 Curling: N, 6. kierros
13.15 Ampumahiihto: N, yhteislähtö
13.20 Skeleton: N, finaali
14.10 Jääkiekko: M, OAR (Venäjä) - USA
14.10 Jääkiekko: M, Slovenia - Slovakia
14.11 Short track: N, 1 500 m
14.26 Short track: M, 1 000 m
14.30 Mäkihyppy: M, suurmäki

SUNNUNTAI 18.2.

02.05 Curling: M, 7. kierros
03.00 Freestyle: M, slopestyle-karsinta
03.15 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 1. kierros
05.10 Jääkiekko: M, Saksa - Norja
05.10 Jääkiekko: N, sijat 5-8
06.15 Freestyle: M, slopestyle-finaali
06.45 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 2. kierros
07.05 Curling: N, 7. kierros
08.15 Hiihto: M, viesti, 4x10 km
09.40 Jääkiekko: M, Tshekki - Sveitsi
09.40 Jääkiekko: N, sijat 5-8
13.00 Freestyle: M, hypyt, finaali
13.05 Curling: M, 8. kierros
13.05 Rattikelkkailu: M, parikilpailu
13.15 Ampumahiihto: M, yhteislähtö
13.56 Pikaluistelu: N, 500 m
14.10 Jääkiekko: M, Ruotsi - Suomi
14.10 Jääkiekko: M, Kanada - E-Korea

MAANANTAI 19.2.

02.05 Curling: N, 8, kierros
02.30 Lumilautailu: N, big air karsinta
03.00 Freestyle: N, halfpipe, karsinta
03.00 Taitoluistelu: Jäätanssi, lyhytohjelma
06.10 Jääkiekko: N, välierä 1
07.05 Curling: M, 9. kierros
13.05 Curling: N, 9. kierros
13.15 Rattikelkkailu: M, parikilpailu
13.53 Pikaluistelu: M, 500 m
14.10 Jääkiekko: N, välierä 2
14.30 Mäkihyppy: M, joukkuemäki

TIISTAI 20.2.

02.05 Curling: M, 10. kierros
03.00 Taitoluistelu: Jäätanssi, vapaaohjelma
03.30 Freestyle: N, halfpipe, finaali
05.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
05.10 Jääkiekko: N, sijat 7-8
06.00 Freestyle: M, halfpipe, karsinta
07.05 Curling: N, 10. kierros
09.40 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
09.40 Jääkiekko: N, sijat 5-6
12.00 Yhdistetty: Mäki (suurmäki)
13.05 Curling: M, 11. kierros
13.15 Ampumahiihto: Sekaviesti
13.33 Short track: N, 3 000 m, viesti
13.50 Rattikelkkailu: N, parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
14.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
14.45 Yhdistetty: Hiihto, 10 km

KESKIVIIKKO 21.2.

02.05 Curling: N, 11. kierros
02.30 Lumilautailu: M, big air karsinta
03.00 Taitoluistelu: N, lyhytohjelma
04.00 Alppihiihto: N, syöksylasku
04.30 Freestyle: M, ski cross -karsinta
05.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 1
06.15 Freestyle: M, ski cross -finaali
07.05 Curling: M, 12. kierros
09.40 Jääkiekko: M, puolivälierä 2
09.40 Jääkiekko: N, pronssiottelu
10.00 Hiihto: N, parisprintti, karsinta
10.44 Hiihto: M, parisprintti, karsinta
12.00 Hiihto: N, parisprintti, finaali
12.30 Hiihto: M, parisprintti, finaali
13.00 Pikaluistelu: M/N, joukkuetaistot
13.05 Curling: N, 12. kierros
13.40 Rattikelkkailu: N, parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 3
14.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 4

TORSTAI 22.2.

02.05 Curling: M/N, tie-break
02.30 Lumilautailu: N, big air, finaali
03.15 Alppihiihto: M, pujottelu, 1. kierros
04.00 Alppihiihto: N, alppiyhdistetyn syöksy
04.30 Freestyle: M, halfpipe, finaali
05.00 Lumilautailu: N, parisuurpujottelu, karsinta
05.27 Lumilautailu: M, parisuurpujottelu, karsinta
06.10 Jääkiekko: N, loppuottelu
06.45 Alppihiihto: M, pujottelu, 2. kierros
07.30 Alppihiihto: N, alppiyhdistetyn pujottelu
09.30 Yhdistetty: Joukkuemäki
12.20 Yhdistetty: Joukkueet, hiihto
13.05 Curling: M, välierät
13.15 Ampumahiihto: N, viesti, 4x6 km
13.18 Short track: M, 500 m
13.30 Short track: N, 1 000 m
14.03 Short track: M, 5 000 m, viesti

PERJANTAI 23.2.

03.00 Taitoluistelu: N, vapaaohjelma
04.30 Freestyle: N, ski cross -karsinta
06.15 Freestyle: N, ski cross -finaali
08.35 Curling: M, pronssiottelu
09.40 Jääkiekko: M, välierä 1
12.00 Pikaluistelu: M, 1 000 m
13.05 Curling: N, välierät
13.15 Ampumahiihto: M, viesti, 4x7,5 km
14.10 Jääkiekko: M, välierä 2

LAUANTAI 24.2.

02.30 Rattikelkkailu: 4 miehen kelkat
03.00 Lumilautailu: M, big air -finaali
04.00 Alppihiihto: Joukkuekilpailu
05.00 Lumilautailu: N, parisuurpujottelu, finaali
05.15 Lumilautailu: M, parisuurpujottelu, finaali
07.00 Hiihto: M, 50 km (p)
08.35 Curling: M, loppuottelu
13.00 Pikaluistelu: M/N, yhteislähdöt
13.05 Curling: N, pronssiottelu
14.10 Jääkiekko: M, pronssiottelu

SUNNUNTAI 25.2.

02.05 Curling: N, loppuottelu
02.30 Rattikelkkailu: 4 miehen kelkat
02.30 Taitoluistelu: Loppunäytös
06.10 Jääkiekko: M, loppuottelu
08.15 Hiihto: N, 30 km (p)
13.00 Päättäjäiset

Tilaa Tommi Seppälän änärikirje

Yle Urheilun Vancouverissa asuva NHL-kirjeenvaihtaja Tommi Seppälä raportoi viikoittain maailman kovimman kiekkoliigan sisäpiiristä.

Suosittelemme

Tuoreimmat