Suora

  • Urheiluruutu
  • Uimahyppyjen MM, naisten 3 m:n alkukilpailu
  • Uimahyppyjen MM, naisten 3 m:n välierät

Talvi tulee ja maailman parhaat talviurheilijat iskevät yhteen Ylen kanavilla! Katso tästä lähetystiedot ja kisa-aikataulut

Tänä talvena Ylen kanavilla riittää hiihtolajien lähetyksiä. Poimi tästä talteen kauden maailmancupien ja MM-kisojen kilpailukalenteri.

hiihto
Kaisa Mäkäräinen.
Kaisa Mäkäräinen.Getty Images

Kaikki Ylen urheilutarjonta löytyy helposti yhdestä paikasta, Urheilu-Areenasta. Areenan laajasta urheilukattauksesta pääset nauttimaan parhaiten osoitteessa yle.fi/urheiluareena tai lataamalla Areena-sovelluksen.

Areena-linkkejä ja tuloksia päivitetään kauden edetessä. Tulokset löytyvät jutun lopusta.

MAALISKUU

Pe 1.3. klo 14.15
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 4x10 km, miehet

klo 17.00
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS109, miehet

*La 2.3. klo 7.30
*
Shimao Lotus Mountain, Kiina
Freestyle: Hypyt, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 9.30
Sotshi, Venäjä (peruttu)
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 9.30
Shymbulak, Kazakstan
Freestyle: Kumpareet, naiset ja miehet

klo 11.00
Kvitfjell, Norja
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.00
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: HS109

klo 13.15
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 30 km (v) yhteislähtö, naiset

klo 14.30
Baqueira Beret, Espanja
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.45
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: 4x5 km

klo 17.00
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS109 sekajoukkuekilpailu

Su 3.3. klo 7.30
Shimao Lotus Mountain, Kiina
Freestyle: Hypyt, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 9.30
Sotshi, Venäjä (peruttu)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 9.30
Shymbulak, Kazakstan (peruttu)
Freestyle: Parikumpareet, naiset ja miehet

klo 12.00
Kvitfjell, Norja
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 50 km (v) yhteislähtö, miehet

To 7.3. klo 17.15
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Sekaviesti

Pe 8.3. klo 11.30
Spindleruv Mlyn, Tshekki
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.30
Spindleruv Mlyn, Tshekki
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 17.15
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

klo 19.30
Mammoth, Yhdysvallat
Lumilautailu: Slopestyle, naiset (peruttu) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 20.30
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134 karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 23.00
Mammoth, Yhdysvallat
Freestyle: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 9.3. klo 10.00
Oslo, Norja
Yhdistetty: HS134

klo 10.30
Kranjska Gora, Slovenia
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.00
Oslo, Norja
Maastohiihto: 50 km (p) yhteislähtö, miehet

klo 11.30
Spindleruv Mlyn, Tshekki
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.45
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134, karsinta, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.30
Kranjska Gora, Slovenia
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 14.30
Scuol, Sveitsi
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.30
Spindleruv Mlyn, Tshekki
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 14.30
Oslo, Norja
Yhdistetty: 10 km

klo 15.30
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134 joukkuekilpailu, miehet

klo 17.30
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 19.30
Mammoth, Yhdysvallat
Freestyle: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 23.00
Mammoth, Yhdysvallat
Lumilautailu: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 10.3. klo 10.30
Kranjska Gora, Slovenia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.00
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.45
Oslo, Norja
Maastohiihto: 30 km (p) yhteislähtö, naiset

klo 13.30
Kranjska Gora, Slovenia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 14.45
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 15.30
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134, miehet

klo 17.30
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Ma 11.3. klo 18.30
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140 karsinta, miehet

Ti 12.3. klo 14.15
Drammen, Norja
Maastohiihto: Sprintti (p)

klo 16.30
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Normaalikilpailu 15 km, naiset

klo 18.00
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140, miehet

klo 21.00
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140, naiset

Ke 13.3. klo 11.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, syöksy, miehet

klo 13.00
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 17.10
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Normaalikilpailu 20 km, miehet

klo 18.30
Trondheim, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140 karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

To 14.3. klo 11.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, supersuurpujottelu, naiset

klo 13.00
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, supersuurpujottelu, miehet

klo 15.00
Trondheim, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140, naiset

klo 18.00
Trondheim, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140, miehet

klo 18.10
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Parisekaviesti

Pe 15.3. klo 13.00
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, joukkuekilpailu (siirryt toiseen palveluun)

klo 18.30
Vikersund, Norja
Mäkihyppy: HS240 karsinta, miehet

*La 16.3. klo 10.30
*
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, suurpujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, pujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.00
Schonach, Saksa
Yhdistetty: HS106

klo 13.15
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 14.00
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS97, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.15
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Viesti 4 x 6 km, naiset

klo 14.15
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, pujottelu, naiset 2. kierros

klo 15.15
Veysonnaz, Sveitsi
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.30
Falun, Ruotsi
Maastohiihto: Sprintti (v)

klo 16.00
Schonach, Saksa
Yhdistetty: 10 km

klo 17.30
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Viesti 4 x 7,5 km, miehet

*klo 18.00
*
Vikersund, Norja
Mäkihyppy: HS240, joukkuekilpailu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

*Su 17.3. klo 2.00
*
Quebec, Kanada
Lumilautailu: Big Air, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet

klo 10.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, suurpujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.00
Schonach, Saksa
Yhdistetty: Maailmancupin finaali, HS106

klo 12.00
Veysonnaz, Sveitsi
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Falun, Ruotsi
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

klo 13.15
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 14.00
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS97, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.15
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 14.15
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Finaali, pujottelu, miehet 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.30
Falun, Ruotsi
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

klo 16.00
Schonach, Saksa
Yhdistetty: Maailmancupin finaali, 15 km

klo 17.00
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Yhteislähtö 15 km, miehet

*klo 18.00
*
Vikersund, Norja
Mäkihyppy: HS240, miehet

klo 19.00
Quebec, Kanada
Lumilautailu: Slopestyle, naiset ja miehet (peruttu)

To 21.3. klo 12.00
Planica, Slovenia
Mäkihyppy: HS240 lentomäki, karsinta, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 14.00
Tignes, Ranska
Freestyle: Halfpipe, naiset ja miehet (peruttu)

klo 17.30
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset (Areena-lähetykseen)

Pe 22.3. klo 15.30
Planica, Slovenia
Mäkihyppy: HS240 lentomäki, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 17.30
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 19.20
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, sprintti (v) (Areena-lähetykseen)

klo 20.30
Oslo, Norja
Lumilautailu: Big Air, naiset ja miehet

La 23.3. klo 11.00
Tshaikovski, Venäjä
Mäkihyppy: HS102, naiset

klo 11.00
Planica, Slovenia
Mäkihyppy: HS240 lentomäki, joukkuekilpailu, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 13.00
Winterberg, Saksa
Lumilautailu: Paripujottelu, naiset ja miehet

klo 15.15
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, 10 km (p) yhteislähtö, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 16.00
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 17.00
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, 15 km (p) yhteislähtö, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 18.15
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 20.30
Oslo, Norja
Freestyle: Big Air, naiset ja miehet

Su 24.3. klo 11.00
Tshaikovski, Venäjä
Mäkihyppy: HS140, naiset TV2 klo 13.20 (Areena-lähetykseen)

klo 11.00
Planica, Slovenia
Mäkihyppy: HS240 lentomäki, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 14.45
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 15.30
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, 10 km (v) takaa-ajo, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 16.00
Winterberg, Saksa
Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu

klo 16.45
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, 15 km (v) takaa-ajo, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 17.30
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet (Areena-lähetykseen)

La 30.3. klo 14.00
Silvaplana, Sveitsi
Freestyle: Slopestyle, naiset ja miehet

Adam Cieslar.
Adam Cieslar.Tomi Hänninen

TULOKSIA

SYYSKUU

Pe 7.9. Cardrona, Uusi-Seelanti
Freestyle: Big Air, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 8.9. Cardrona, Uusi-Seelanti
Lumilautailu: Big Air, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

LOKAKUU

La 27.10. Sölden, Itävalta
Alppihiihto: Suupujottelu, naiset

Su 28.10. Sölden, Itävalta
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet (peruttu, siirretty Saalbach-Hinterglemmiin)

MARRASKUU

La 3.11. klo 19.30
Modena Skipass, Italia
Lumilautailu: Big Air, naiset ja miehet

Su 4.11. klo 18.00
Modena Skipass, Italia
Freestyle: Big Air, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Pe 16.11. klo 19.00
Wilsa, Puola
Mäkihyppy: HS134 karsinta, miehet

La 17.11. klo 11.15
Levi, Suomi
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 14.15
Levi, Suomi
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 17.00
Wisla, Puola
Mäkihyppy: HS134 joukkuekilpailu, miehet

Su 18.11. klo 11.15
Levi, Suomi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros

klo 14.15
Levi, Suomi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 16.00
Wisla, Puola
Mäkihyppy: HS134, miehet

*Pe 23.11. klo 13.00
*
Stubai, Itävalta
Freestyle: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

*klo 19.00
*
Ruka, Suomi
Mäkihyppy: HS142 karsinta, miehet (peruttu)

La 24.11. klo 12.00
Ruka, Suomi
Yhdistetty: HS142

klo 12.30
Peking, Kiina
Lumilautailu: Big Air, naiset ja miehet

klo 13.30
Ruka, Suomi
Maastohiihto: Sprintti (p) naiset ja miehet

klo 16.00
Ruka, Suomi
Yhdistetty: 10 km

klo 16.45
Killington, Yhdysvallat
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 17.30
Ruka, Suomi
Mäkihyppy: HS142, miehet

klo 20.00
Killington, Yhdysvallat
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.15
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 25.11. klo 10.45
Ruka, Suomi
Yhdistetty: HS142, joukkuemäki

klo 11.45
Ruka, Suomi
Maastohiihto: 10 km (p), naiset

klo 13.30
Ruka, Suomi
Maastohiihto: 15 km (p), miehet

klo 16.00
Ruka, Suomi
Yhdistetty: 4x5 km

klo 17.00
Killington, Yhdysvallat
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 18.00
Ruka, Suomi
Mäkihyppy: HS142, miehet

klo 20.00
Killington, Yhdysvallat
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.00
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

To 29.11. klo 18.30
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: HS98 karsinta, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Pe 30.11. klo 12.00
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: HS100 (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.00
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: Sprintti (v) naiset ja miehet

klo 15.30
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: 5 km

klo 16.45
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS134 karsinta, miehet

klo 18.15
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: HS98, naiset

klo 19.45
Beaver Creek, Yhdysvallat
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 21.30
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

JOULUKUU

La 1.12. klo 10.30
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: 10 km yhteislähtö

klo 11.30
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

klo 13.15
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

klo 15.15
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: HS100

klo 16.45
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS134, miehet

klo 18.15
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: HS98, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 20.00
Beaver Creek, Yhdysvallat
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 21.30
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 2.12. klo 11.15
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: 10 km (p) takaa-ajo, naiset

klo 11.45
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: HS140

klo 12.45
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: 15 km (p) takaa-ajo, miehet

klo 13.00
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Parisekaviesti (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.45
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: HS140, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.05
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: 10 km

klo 15.30
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Sekaviesti

klo 17.00
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS134, miehet

klo 18.45
Beaver Creek, Yhdysvallat
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 20.00
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.45
Beaver Creek, Yhdysvallat
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Ke 5.12. klo 15.15
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Normaalikilpailu 20 km, miehet

To 6.12. klo 15.15
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Normaalikilpailu 15 km, naiset

Pe 7.12. klo 13.00
Val Thorens, Ranska
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet (peruttu)

klo 15.15
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 16.30
Ruka, Suomi
Freestyle: Kumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet

klo 19.00
Titisee-Neustadt, Saksa
Mäkihyppy: HS142 karsinta, miehet (peruttu)

klo 20.00
Copper, Yhdysvallat
Freestyle: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 8.12. klo 10.30
Beitostölen, Norja
Maastohiihto: 15 km (v), naiset

klo 11.00
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.15
Sankt Moritz, Sveitsi
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Val Thorens, Ranska
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet (peruttu)

klo 13.15
Beitostölen, Norja
Maastohiihto: 30 km (v), miehet

klo 14.00
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.15
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

klo 17.00
Titisee-Neustadt, Saksa
Mäkihyppy: HS142 joukkuekilpailu, miehet (peruttu)

klo 20.00
Copper, Yhdysvallat
Lumilautailu: Halfpipe, naiset ja miehet (peruttu)

Su 9.12. klo 10.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (peruttu)

klo 11.00
Titisee-Neustadt, Saksa
Mäkihyppy: HS142, naiset (peruttu)

klo 11.30
Beitostölen, Norja
Maastohiihto: 4x5 km, naiset

klo 12.45
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Takaa-ajo 15 km, miehet

klo 13.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros (peruttu)

klo 14.30
Beitostölen, Norja
Maastohiihto: 4x,7,5 km, miehet

klo 14.30
Sankt Moritz, Sveitsi
Alppihiihto: Paripujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.45
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, naiset

klo 16.30
Titisee-Neustadt, Saksa
Mäkihyppy: HS142, miehet (peruttu)

To 13.12. klo 13.30
Carezza, Italia
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.15
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Pe 14.12. klo 11.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros (peruttu)

klo 13.00
Val Gardena, Italia
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros (peruttu)

klo 15.15
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 19.00
Engelberg, Sveitsi
Mäkihyppy: HS140 karsinta, miehet

Eva Samkova (vas.) ja Chloe Trespeuch.
Eva Samkova (vas.) ja Chloe Trespeuch.EPA

La 15.12. klo 7.30
Thaiwoo, Kiina
Freestyle: Kumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirretty Val Gardenaan 18.12.)

klo 11.45
Montafon, Itävalta
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset ja miehet (peruttu)

klo 12.00
Premanon, Ranska
Mäkihyppy: HS90, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, naiset

klo 12.45
Val Gardena, Italia
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 14.30
Davos, Sveitsi
Maastohiihto: Sprintti (v), naiset ja miehet

klo 14.45
Montafon, Itävalta
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet (peruttu)

klo 15.45
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Takaa-ajo 15 km, miehet

klo 17.00
Engelberg, Sveitsi
Mäkihyppy: HS140, miehet

klo 18.00
Cortina d’Ampezzo, Italia
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 16.12. klo 7.30
Thaiwoo, Kiina
Freestyle: Parikumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 10.30
Davos, Sveitsi
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

klo 11.00
Alta Badia, Italia
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.00
Premanon, Ranska
Mäkihyppy: HS90, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.15
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirretty Val Gardenaan 19.12.)

klo 12.15
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Viesti 4x6 km, naiset

klo 12.30
Montafon, Itävalta
Lumilautailu: Lumilautacross, joukkuekilpailu (peruttu)

klo 12.30
Davos, Sveitsi
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

klo 14.00
Alta Badia, Italia
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.00
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Viesti 4 x 7,5 km, miehet

klo 15.15
Engelberg, Sveitsi
Mäkihyppy: HS140, miehet

Ma 17.12. klo 19.15
Alta Badia, Italia
Alppihiihto: Parisuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ma 17.12. klo 20.30
Arosa, Sveitsi
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ti 18.12. klo 13.30
Val Gardena, Italia
Alppihiihto: Syöksy, naiset (korvaa Val d'Isèren)

Ke 19.12. klo 11.00
Saalbach-Hinterglemm, Itävalta (korvaa Val d'isèren)
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Val Gardena, Italia (korvaa Val d'isèren)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.00
Saalbach-Hinterglemm, Itävalta (korvaa Val d'isèren)
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

To 20.12. klo 5.30
Secret Garden, Kiina
Freestyle: Halfpipe, naiset ja miehet

*klo 11.00
*
Saalbach-Hinterglemm, Itävalta (korvaa Val d'isèren)
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.00
Saalbach-Hinterglemm, Itävalta (korvaa Val d'isèren)
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

Pe 21.12. klo 3.30
Secret Garden, Kiina
Lumilautailu: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 7.00
Secret Garden, Kiina
Lumilautailu: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.30
Courchevel, Ranska
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Cervinia, Italia
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.30
Courchevel, Ranska
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 14.30
Innichen, Italia
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 18.30
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

La 22.12. klo 11.30

Courchevel, Ranska
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 12.15
Innichen, Italia
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.40
Cervinia, Italia
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.00
Ramsau, Itävalta
Yhdistetty: HS96

klo 14.30
Courchevel, Ranska
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 15.45
Ramsau, Itävalta
Yhdistetty: 10 km

klo 16.00
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 16.45
Madonna di Campiglio, Italia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 18.00
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 19.45
Madonna di Campiglio, Italia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

Su 23.12. klo 11.45
Ramsau, Itävalta
Yhdistetty: HS96

klo 12.45
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 13.45
Ramsau, Itävalta
Yhdistetty: 10 km

klo 15.30
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Pe 28.12. klo 11.30
Semmering, Itävalta
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Bormio, Italia
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 14.30
Semmering, Itävalta
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

La 29.12. klo 11.30
Semmering, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.45
Bormio, Italia
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.30
Semmering, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.30
Toblach, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, sprintti (v)

klo 17.30
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS137 karsinta, miehet

Su 30.12. klo 13.45
Toblach, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 10 km (v), naiset

klo 15.45
Toblach, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 15 km (v), miehet

klo 17.30
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS137, miehet

Ma 31.12. klo 15.00
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS142 karsinta, miehet

Anze Semenic.
Anze Semenic.EPA

TAMMIKUU

Ti 1.1. klo 13.00
Val Mustair, Sveitsi
Maastohiihto: Tour de Ski, sprintti (v), naiset ja miehet

klo 15.00
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS142, miehet

klo 17.30
Oslo, Norja
Alppihiihto: Kaupunkitapahtuma, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ke 2.1. klo 13.00
Oberstdorf, Saksa
Maastohiihto: Tour de Ski, 10 km (p) yhteislähtö, naiset

klo 15.00
Oberstdorf, Saksa
Maastohiihto: Tour de Ski, 15 km (p) yhteislähtö, miehet

To 3.1. klo 14.05
Oberstdorf, Saksa
Maastohiihto: Tour de Ski, 15 km (v) takaa-ajo, miehet

klo 15.00
Innsbruck, Itävalta
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS128 karsinta, miehet

klo 16.15
Oberstdorf, Saksa
Maastohiihto: Tour de Ski, 10 km (v) takaa-ajo, naiset

Pe 4.1. klo 15.00
Innsbruck, Itävalta
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS128, miehet

La 5.1. klo 11.00
Otepää, Viro
Yhdistetty: HS100

klo 13.30
Otepää, Viro
Yhdistetty: 10 km

klo 14.00
Zagreb, Kroatia
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 15.00
Val di Fiemme, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 10 km (p) yhteislähtö, naiset

klo 16.10
Val di Fiemme, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 15 km (p) yhteislähtö, miehet

klo 17.00
Zagreb, Kroatia
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 18.00
Bischofshofen, Itävalta
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS142 karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 6.1. klo 12.00
Otepää, Viro
Yhdistetty: HS100 (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.15
Zagreb, Kroatia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.00
Val di Fiemme, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 9 km (v) takaa-ajo, naiset

klo 14.45
Otepää, Viro
Yhdistetty: 10 km

klo 15.45
Val di Fiemme, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 9 km (v) takaa-ajo, miehet

klo 16.30
Zagreb, Kroatia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 18.00
Bischofshofen, Itävalta
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS142, miehet

Ti 8.1. klo 19.00
Flachau, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 19.45
Bad Gastein, Itävalta
Lumilautailu: Paripujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.45
Flachau, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

Ke 9.1. klo 14.00
Bad Gastein, Itävalta
Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu (siirryt toiseen palveluun)

To 10.1. klo 15.30
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Pe 11.1. klo 11.00
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: HS135

klo 14.30
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: 10 km

klo 15.30
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 19.00
Val di Fiemme, Italia
Mäkihyppy: HS135, karsinta, miehet

La 12.1. klo 9.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137, naiset

klo 11.00
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: HS135

klo 11.30
Adelboden, Sveitsi
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 11.30
Font Romeu, Ranska
Freestyle: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.45
St. Anton, Itävalta
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 13.30
Kreischberg, Itävalta
Lumilautailu: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.45
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 14.20
Dresden, Saksa
Maastohiihto: Sprintti (v)

klo 14.30
Adelboden, Sveitsi
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.15
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: 2x7,5 km

klo 16.00
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 18.00
Val di Fiemme, Italia
Mäkihyppy: HS135, miehet

klo 22.30
Calgary, Kanada
Freestyle: Kumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 13.1. klo 3.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137, naiset

klo 11.00
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: HS135

klo 11.30
Adelboden, Sveitsi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
St. Anton, Itävalta (peruttu)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 12.45
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Viesti 4 x 6 km, naiset

klo 13.45
Dresden, Saksa
Maastohiihto: Pariviesti (v)

klo 14.30
Adelboden, Sveitsi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.30
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Viesti 4 x 7,5 km, miehet

klo 15.30
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: 10 km

klo 18.00
Val di Fiemme, Italia
Mäkihyppy: HS135, miehet

Kaisa Mäkäräinen
Kaisa Mäkäräinen.Getty Images

Ti 15.1. klo 11.00
Plan de Corones, Italia
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.00
Plan de Corones, Italia
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

*Ke 16.1. klo 15.30 (siirretty 17.1.)
*
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 13.00
Laax, Sveitsi
Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet

To 17.1. klo 15.30
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Pe 18.1. klo 10.00
Zao, Japani
Mäkihyppy: HS102, naiset

klo 11.30
Cortina d’Ampezzo, Italia
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 11.30
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.00
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, HS118

*klo 15.00
*
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros

klo 15.30
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Viesti 4 x 7,5 km, miehet

klo 17.00
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, 5 km

klo 19.00
Zakopane, Puola
Mäkihyppy: HS134, karsinta, miehet

klo 18.00
Lake Placid, Yhdysvallat
Freestyle: Kumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 19.1. klo 10.00
Zao, Japani
Mäkihyppy: HS102, joukkuekilpailu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Idre Fjäll, Ruotsi
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, HS118

klo 13.30
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.55
Otepää, Viro
Maastohiihto: Sprintti (p) naiset ja miehet

klo 15.00
Rogla, Slovenia
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.30
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Viesti 4 x 6 km, naiset

klo 16.45
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, 10 km

klo 17.15
Zakopane, Puola
Mäkihyppy: HS134 joukkuekilpailu, miehet

klo 18.30
Laax, Sveitsi
Lumilautailu: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

*Su 20.1. klo 2.00
*
Lake Placid, Yhdysvallat
Freestyle: Hypyt, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 9.00
Zao, Japani
Mäkihyppy: HS102, naiset

klo 10.30
Otepää, Viro
Maastohiihto: 10 km (p), naiset

klo 11.15
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.45
Idre Fjäll, Ruotsi
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.00
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, HS118

klo 12.15
Cortina d’Ampezzo, Italia
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 13.15
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 14.00
Otepää, Viro
Maastohiihto: 15 km (p), miehet

klo 14.15
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.30
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, 15 km

klo 15.40
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 17.00
Zakopane, Puola
Mäkihyppy: HS134, miehet

To 24.1. klo 15.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Pe 25.1. klo 11.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137 karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Kitzbühel, Itävalta
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 15.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

La 26.1. klo 9.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137, miehet

klo 11.00
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.30
Trondheim, Norja
Yhdistetty: HS140

klo 12.30
Kitzbühel, Itävalta
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.00
Ulricehamn, Ruotsi
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

klo 13.30
Rasnov, Romania
Mäkihyppy: HS97, naiset

klo 13.30
Seiseralm, Italia
Lumilautailu: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 15.00
Trondheim, Norja
Yhdistetty: 10 km (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.15
Ulricehamn, Ruotsi
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

klo 16.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 17.30
Moskova, Venäjä
Lumilautailu: Paripujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 19.00
Blue Mountain, Kanada
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 20.30
Tremblant, Kanada
Freestyle: Kumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 27.1. klo 3.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 10.00
Trondheim, Norja
Yhdistetty: HS140 (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.30
Kitzbühel, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.15
Ulricehamn, Ruotsi
Maastohiihto: 4x5 km, naiset

klo 12.30
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.15
Trondheim, Norja
Yhdistetty: 10 km

klo 13.30
Rasnov, Romania
Mäkihyppy: HS97, naiset

klo 13.30
Seiseralm, Italia
Freestyle: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.45
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 14.30
Kitzbühel, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.15
Ulricehamn, Ruotsi
Maastohiihto: 4x7,5 km, miehet

klo 16.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 17.30
Moskova, Venäjä
Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu (siirryt toiseen palveluun)

Ti 29.1. klo 18.45
Schladming, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.45
Schladming, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

Marcel Hirscher.
Marcel Hirscher.Getty Images

HELMIKUU

Pe 1.2. klo 11.00
Maribor, Slovenia
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros

klo 14.00
Maribor, Slovenia
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 17.00
Oberstdorf, Saksa (korvaa Titisee-Neustadtin)
Mäkihyppy: HS235 lentomäki, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Lumilautacross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet

La 2.2. klo 11.00
Maribor, Slovenia
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 12.30
Garmisch-Partenkirchen, Saksa (peruttu)
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.55
Klingethal, Saksa
Yhdistetty: HS140

klo 14.00
Maribor, Slovenia
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.00
Hinzenbach, Itävalta
Mäkihyppy: HS90, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 16.00
Klingethal, Saksa
Yhdistetty: 10 km

klo 17.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS235 lentomäki, miehet

klo 22.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 3.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Big Air, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet

klo 11.30
Garmisch-Partenkirchen, Saksa (peruttu)
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 13.15
Klingethal, Saksa
Yhdistetty: HS140

klo 14.30
Garmisch-Partenkirchen, Saksa (peruttu)
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.00
Hinzenbach, Itävalta
Mäkihyppy: HS90, naiset

klo 16.00
Klingethal, Saksa
Yhdistetty: 10 km

klo 17.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS235 lentomäki, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Lumilautacross, joukkuekilpailu (siirryt toiseen palveluun)

Ma 4.2. klo 22.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Parisuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ti 5.2. klo 13.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Supersuurpujottelu, naiset

klo 22.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Paripujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ke 6.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat (peruttu)
Lumilautailun MM: Big Air, naiset ja miehet

klo 13.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Supersuurpujottelu, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Slopestyle, naiset (peruttu) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

To 7.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Hypyt, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 19.00
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Normaalikilpailu 20 km, miehet

klo 23.10
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Normaalikilpailu 15 km, naiset

Pe 8.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Hypyt, joukkuekilpailu (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.00
Ljubno, Slovenia
Mäkihyppy: HS94, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 17.15
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros

klo 19.00
Lahti, Suomi
Mäkihyppy: HS130 karsinta, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 9.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Kumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet

*klo 11.00
*
Feldberg, Saksa
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

*klo 12.30
*
Lahti, Suomi
Yhdistetty: HS130

klo 13.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Syöksy, miehet

klo 14.30
Lahti, Suomi
Maastohiihto: Sprintti (v), naiset ja miehet

klo 15.00
Ljubno, Slovenia
Mäkihyppy: HS94 joukkuekilpailu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 16.40
Lahti, Suomi
Yhdistetty: 2x7,5 km

klo 17.30
Lahti, Suomi
Mäkihyppy: HS130 joukkuekilpailu, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.30
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Viesti 4 x 7,5 km, miehet

klo 23.45
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Viesti 4 x 6 km, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 10.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Parikumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet

*klo 10.50
*
Feldberg, Saksa (peruttu)
Lumilautailu: Lumilautacross, joukkuekilpailu

klo 12.30
Lahti, Suomi
Yhdistetty: HS130

klo 13.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Syöksy, naiset

klo 14.30
Lahti, Suomi
Maastohiihto: Pariviesti (p), naiset ja miehet

klo 15.00
Ljubno, Slovenia
Mäkihyppy: HS94, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 16.15
Lahti, Suomi
Yhdistetty: 10 km

klo 17.15
Lahti, Suomi
Mäkihyppy: HS130, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat (peruttu)
Lumilautailun MM: Slopestyle, naiset ja miehet

klo 20.00
Canmore, Kanada (peruttu)
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 23.00
Canmore, Kanada (peruttu)
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Ma 11.2. klo 12.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros

klo 15.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros

Ti 12.2. klo 17.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Joukkuekilpailu

*To 14.2. klo 15.15
*
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 18.45
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 20.15
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Sandra Näslund (vas.) ja Fanny Smith.
Sandra Näslund (vas.) ja Fanny Smith.EPA

Pe 15.2. klo 15.15
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Suurpujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 16.45
Willingen, Saksa (korvaa Titisee-Neustadtin)
Mäkihyppy: HS145 joukkuekilpailu, miehet

klo 18.45
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 20.15
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 16.2. klo 4.00
Calgary, Kanada
Lumilautailu: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 7.00
Pyeongchang, Etelä-Korea
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 12.30
Feldberg, Saksa
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.30
Cogne, Italia Maastohiihto: Sprintti (v), naiset ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS137, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 17.00
Willingen, Saksa
Mäkihyppy: HS145, miehet

klo 18.30
Moskova, Venäjä
Freestyle: Hypyt, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 19.05
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, naiset

klo 23.05
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Takaa-ajo 15 km, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 17.2. klo 4.00
Calgary, Kanada
Freestyle: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 7.00
Pyeongchang, Etelä-Korea
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 10.45
Cogne, Italia
Maastohiihto: 10 km (p), naiset

klo 12.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Pujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Feldberg, Saksa
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.30
Cogne, Italia
Maastohiihto: 15 km (p), miehet

klo 14.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS137, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 16.15
Willingen, Saksa
Mäkihyppy: HS145, miehet

klo 19.10
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Parisekaviesti (siirryt toiseen palveluun)

klo 23.05
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Sekaviesti (siirryt toiseen palveluun)

Ti 19.2. klo 18.30
Tukholma, Ruotsi
Alppihiihto: Kaupunkitapahtuma, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ke 20.2. klo 18.55
Hiihdon MM: avajaiset

To 21.2. klo 13.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Sprintti (v), karsinta, naiset ja miehet

klo 15.30
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Sprintti (v)

Pe 22.2 klo 10.30
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros

klo 11.30
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: HS130

klo 14.00
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.30
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS130 karsinta, miehet

klo 17.15
Seefeld, Itävalta Yhdistetyn MM: 10 km

La 23.2. klo 6.30
Tazawako, Japani
Freestyle: Kumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet

klo 8.00
Secret Garden, Kiina
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 10.00
Sunny Valley, Venäjä
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.15
Crans-Montana, Sveitsi
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Yhdistelmäkilpailu, naiset

klo 12.45
Bansko, Bulgaria (peruttu)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 13.30
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Yhdistelmäkilpailu, miehet

klo 15.30
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS130, miehet

klo 19.00
Minsk, Valko-Venäjä
Freestyle: Hypyt, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 24.2. klo 6.30
Tazawako, Japani
Freestyle: Parikumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 8.00
Secret Garden, Kiina
Lumilautailu: Paripujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet

klo 10.00
Sunny Valley, Venäjä
Freestyle: Ski Cross, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

klo 10.15
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Pariviesti (p), karsinta, naiset ja miehet

klo 10.30
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.30
Crans-Montana, Sveitsi
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 11.30
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: HS130

klo 12.30
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Pariviesti (p), naiset ja miehet

klo 13.30
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 14.30
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: 2x7,5 km

klo 14.30
Crans-Montana, Sveitsi
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.45
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS130 joukkuekilpailu, miehet

Ti 26.2. klo 16.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 10 km (p), naiset

klo 17.15
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS109 joukkuekilpailu, naiset

Ke 27.2. klo 15.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 15 km (p), miehet

klo 17.15
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS109, naiset

To 28.2. klo 12.00
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: HS109

klo 14.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 4x5 km, naiset

klo 16.15
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: 10 km

klo 17.30
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS109 karsinta, miehet

Iivo Niskanen (vas.) ja Lari Lehtonen.
Iivo Niskanen (vas.) ja Lari Lehtonen.Tomi Hänninen
Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat