Suora

  • Uinnin lyhyen radan MM
  • Freestylen MC, Thaiwoo
  • Urheilustudio
  • Jääkiekon EHT FIN - SWE
  • Mäkihypyn MC: naisten mäkihyppy, Premanon

Talvi tulee ja maailman parhaat talviurheilijat iskevät yhteen Ylen kanavilla! Katso tästä lähetystiedot ja kisa-aikataulut

Tänä talvena Ylen kanavilla riittää hiihtolajien lähetyksiä. Poimi tästä talteen kauden maailmancupien ja MM-kisojen kilpailukalenteri.

hiihto
Kaisa Mäkäräinen.
Kaisa Mäkäräinen.Getty Images

Kaikki Ylen urheilutarjonta löytyy helposti yhdestä paikasta, Urheilu-Areenasta. Areenan laajasta urheilukattauksesta pääset nauttimaan parhaiten osoitteessa yle.fi/urheiluareena tai lataamalla Areena-sovelluksen.

Areena-linkkejä ja tuloksia päivitetään kauden edetessä. Tulokset löytyvät jutun lopusta.

JOULUKUU

La 1.12. klo 10.30
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: 10 km yhteislähtö

klo 11.30
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

klo 13.15
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

klo 15.15
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: HS100

klo 16.45
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS134, miehet

klo 18.15
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: HS98, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 20.00
Beaver Creek, Yhdysvallat
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 21.30
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 2.12. klo 11.15
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: 10 km (p) takaa-ajo, naiset

klo 11.45
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: HS140

klo 12.45
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: 15 km (p) takaa-ajo, miehet

klo 13.00
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Parisekaviesti (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.45
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: HS140, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.05
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: 10 km

klo 15.30
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Sekaviesti

klo 17.00
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS134, miehet

klo 18.45
Beaver Creek, Yhdysvallat
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 20.00
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.45
Beaver Creek, Yhdysvallat
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Ke 5.12. klo 15.15
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Normaalikilpailu 20 km, miehet

To 6.12. klo 15.15
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Normaalikilpailu 15 km, naiset

Pe 7.12. klo 13.00
Val Thorens, Ranska
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet (peruttu)

klo 15.15
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 16.30
Ruka, Suomi
Freestyle: Kumpareet, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet

klo 19.00
Titisee-Neustadt, Saksa
Mäkihyppy: HS142 karsinta, miehet (peruttu)

klo 20.00
Copper, Yhdysvallat
Freestyle: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 8.12. klo 10.30
Beitostölen, Norja
Maastohiihto: 15 km (v), naiset

klo 11.00
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.15
Sankt Moritz, Sveitsi
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 12.30
Val Thorens, Ranska
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet (peruttu)

klo 13.15
Beitostölen, Norja
Maastohiihto: 30 km (v), miehet

klo 14.00
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.15
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

klo 17.00
Titisee-Neustadt, Saksa
Mäkihyppy: HS142 joukkuekilpailu, miehet (peruttu)

klo 20.00
Copper, Yhdysvallat
Lumilautailu: Halfpipe, naiset ja miehet (peruttu)

Su 9.12. klo 10.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (peruttu)

klo 11.00
Titisee-Neustadt, Saksa
Mäkihyppy: HS142, naiset (peruttu)

klo 11.30
Beitostölen, Norja
Maastohiihto: 4x5 km, naiset

klo 12.45
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Takaa-ajo 15 km, miehet

klo 13.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros (peruttu)

klo 14.30
Beitostölen, Norja
Maastohiihto: 4x,7,5 km, miehet

klo 14.30
Sankt Moritz, Sveitsi
Alppihiihto: Paripujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 15.45
Pokljuka, Slovenia
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, naiset

klo 16.30
Titisee-Neustadt, Saksa
Mäkihyppy: HS142, miehet (peruttu)

To 13.12. klo 13.30
Carezza, Italia
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

klo 15.15
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset (Areena-lähetykseen)

Pe 14.12. klo 11.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros (peruttu)

klo 13.00
Val Gardena, Italia
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet TV2 klo 16.30 (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros (peruttu)

klo 15.15
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 19.00
Engelberg, Sveitsi
Mäkihyppy: HS140 karsinta, miehet (Areena-lähetykseen)

Eva Samkova (vas.) ja Chloe Trespeuch.
Eva Samkova (vas.) ja Chloe Trespeuch.EPA

La 15.12. klo 7.30
Thaiwoo, Kiina
Freestyle: Kumpareet, naiset ja miehet

klo 11.30
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 11.45
Montafon, Itävalta
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset ja miehet

klo 12.00
Premanon, Ranska
Mäkihyppy: HS90, naiset

klo 12.30
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 12.45
Val Gardena, Italia
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 14.30
Davos, Sveitsi
Maastohiihto: Sprintti (v) (Areena-lähetykseen)

klo 14.45
Montafon, Itävalta
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 15.45
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Takaa-ajo 15 km, miehet TV2 klo 16.10 (Areena-lähetykseen)

klo 17.00
Engelberg, Sveitsi
Mäkihyppy: HS140, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 18.00
Cortina d’Ampezzo, Italia
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Su 16.12. klo 7.30
Thaiwoo, Kiina
Freestyle: Parikumpareet, naiset ja miehet TV2 klo 11.50 (Areena-lähetykseen)

klo 10.30
Davos, Sveitsi
Maastohiihto: 10 km (v), naiset (Areena-lähetykseen)

klo 11.00
Alta Badia, Italia
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 12.00
Premanon, Ranska
Mäkihyppy: HS90, naiset

klo 12.15
Val d’Isere, Ranska
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 12.15
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Viesti 4x6 km, naiset TV2 klo 15.10 (Areena-lähetykseen)

klo 12.30
Montafon, Itävalta
Lumilautailu: Lumilautacross, joukkuekilpailu

klo 12.30
Davos, Sveitsi
Maastohiihto: 15 km (v), miehet (Areena-lähetykseen)

klo 14.00
Alta Badia, Italia
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 15.00
Hochfilzen, Itävalta
Ampumahiihto: Viesti 4 x 7,5 km, miehet TV2 klo 19.40 (Areena-lähetykseen)

klo 15.15
Engelberg, Sveitsi
Mäkihyppy: HS140, miehet TV2 klo 18.55 (Areena-lähetykseen)

Ma 17.12. klo 19.15
Alta Badia, Italia
Alppihiihto: Parisuurpujottelu, miehet

Ma 17.12. klo 20.30
Arosa, Sveitsi
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

Ti 18.12. klo 13.30
Val Gardena, Italia
Alppihiihto: Syöksy, naiset (korvaa Val d'Isèren)

Ke 19.12. klo 12.00
Val Gardena, Italia
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (korvaa Val d'isèren)

To 20.12. klo 11.00
Saalbach-Hinterglemm, Itävalta
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet (siirretty Söldenistä) 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 14.00
Saalbach-Hinterglemm, Itävalta
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet (siirretty Söldenistä) 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 18.30
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet (Areena-lähetykseen)

Pe 21.12. klo 3.30
Secret Garden, Kiina
Lumilautailu: Halfpipe, naiset ja miehet

klo 7.00
Secret Garden, Kiina
Lumilautailu: Slopestyle, naiset ja miehet

klo 11.30
Courchevel, Ranska
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 12.30
Cervinia, Italia
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset ja miehet (Areena-lähetykseen) ja TV2 klo 18.00 (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Courchevel, Ranska
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Innichen, Italia
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 18.30
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset (Areena-lähetykseen)

La 22.12. klo 5.00
Secret Garden, Kiina
Freestyle: Halfpipe, naiset ja miehet

klo 11.30
Courchevel, Ranska
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 12.15
Innichen, Italia
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet (Areena-lähetykseen) ja TV2 klo 14.00 (Areena-lähetykseen)

klo 12.40
Cervinia, Italia
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset ja miehet

klo 13.00
Ramsau, Itävalta
Yhdistetty: HS96 (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Courchevel, Ranska
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 15.45
Ramsau, Itävalta
Yhdistetty: 10 km (Areena-lähetykseen)

klo 16.00
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet TV2 klo 16.15 (Areena-lähetykseen)

klo 16.45
Madonna di Campiglio, Italia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 18.00
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 19.45
Madonna di Campiglio, Italia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros (Areena-lähetykseen)

Su 23.12. klo 11.45
Ramsau, Itävalta
Yhdistetty: HS96 (Areena-lähetykseen)

klo 12.45
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 13.45
Ramsau, Itävalta
Yhdistetty: 10 km (Areena-lähetykseen)

klo 15.30
Nove Mesto, Tshekki
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset (Areena-lähetykseen)

Pe 28.12. klo 11.30
Semmering, Itävalta
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 12.30
Bormio, Italia
Alppihiihto: Syöksy, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Semmering, Itävalta
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros (Areena-lähetykseen)

La 29.12. klo 11.30
Semmering, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 12.45
Bormio, Italia
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Semmering, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 15.30
Dobbiaco, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, sprintti (v) (Areena-lähetykseen)

klo 17.30
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS137 karsinta, miehet (Areena-lähetykseen)

Su 30.12. klo 13.45
Dobbiaco, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 10 km (v), naiset (Areena-lähetykseen)

klo 15.45
Dobbiaco, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 15 km (v), miehet (Areena-lähetykseen)

klo 17.30
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS137, miehet (Areena-lähetykseen)

Ma 31.12. klo 15.00
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS142 karsinta, miehet (Areena-lähetykseen)

Anze Semenic.
Anze Semenic.EPA

TAMMIKUU

Ti 1.1. klo 13.00
Val Mustair, Sveitsi
Maastohiihto: Tour de Ski, sprintti (v) (Areena-lähetykseen)

klo 15.00
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS142, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 17.30
Oslo, Norja
Alppihiihto: Kaupunkitapahtuma, naiset ja naiset (Areena-lähetykseen)

Ke 2.1. klo 13.00
Oberstdorf, Saksa
Maastohiihto: Tour de Ski, 10 km (p) yhteislähtö, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 15.00
Oberstdorf, Saksa
Maastohiihto: Tour de Ski, 15 km (p) yhteislähtö, miehet (Areena-lähetykseen)

To 3.1. klo 14.05
Oberstdorf, Saksa
Maastohiihto: Tour de Ski, 15 km (v) takaa-ajo, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 15.00
Innsbruck, Itävalta
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS128 karsinta, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 16.15
Oberstdorf, Saksa
Maastohiihto: Tour de Ski, 10 km (v) takaa-ajo, naiset (Areena-lähetykseen)

Pe 4.1. klo 15.00
Innsbruck, Itävalta
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS128, miehet (Areena-lähetykseen)

La 5.1. klo 11.00
Otepää, Viro
Yhdistetty: HS100 (Areena-lähetykseen)

klo 13.30
Otepää, Viro
Yhdistetty: 10 km (Areena-lähetykseen)

klo 14.00
Zagreb, Kroatia
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 15.00
Val di Fiemme, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 10 km (p) yhteislähtö, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 16.10
Val di Fiemme, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 15 km (p) yhteislähtö, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 17.00
Zagreb, Kroatia
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 18.00
Bischofshofen, Itävalta
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS142 karsinta, miehet (Areena-lähetykseen)

Su 6.1. klo 12.00
Otepää, Viro
Yhdistetty: HS100 (Areena-lähetykseen)

klo 13.15
Zagreb, Kroatia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 14.00
Val di Fiemme, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 9 km (v) takaa-ajo, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 14.45
Otepää, Viro
Yhdistetty: 10 km (Areena-lähetykseen)

klo 15.45
Val di Fiemme, Italia
Maastohiihto: Tour de Ski, 9 km (v) takaa-ajo, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 16.30
Zagreb, Kroatia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 18.00
Bischofshofen, Itävalta
Mäkihyppy: Keski-Euroopan mäkiviikko, HS142, miehet (Areena-lähetykseen)

Ti 8.1. klo 19.00
Flachau, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 19.45
Bad Gastein, Itävalta
Lumilautailu: Paripujottelu, naiset ja miehet

klo 21.45
Flachau, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros (Areena-lähetykseen)

Ke 9.1. klo 14.00
Bad Gastein, Itävalta
Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu

To 10.1. klo 15.30
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset (Areena-lähetykseen)

Pe 11.1. klo 11.00
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: HS135 (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: 10 km (Areena-lähetykseen)

klo 15.30
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 19.00
Val di Fiemme, Italia
Mäkihyppy: HS135, miehet

La 12.1. klo 9.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 11.00
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: HS135 (Areena-lähetykseen)

klo 11.30
Adelboden, Sveitsi
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 11.45
Font Romeu, Ranska
Freestyle: Slopestyle, naiset ja miehet

klo 12.45
St. Anton, Itävalta
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 13.30
Kreischberg, Itävalta
Lumilautailu: Slopestyle, naiset ja miehet TV2 klo 19.30 (Areena-lähetykseen)

klo 13.45
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 14.20
Dresden, Saksa
Maastohiihto: Sprintti (v) (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Adelboden, Sveitsi
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 15.15
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: 2x7,5 km (Areena-lähetykseen)

klo 16.00
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 18.00
Val di Fiemme, Italia
Mäkihyppy: HS135, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 22.30
Calgary, Kanada
Freestyle: Kumpareet, naiset ja miehet (Areena-lähetykseen)

Su 13.1. klo 3.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137, naiset

klo 11.00
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: HS135 (Areena-lähetykseen)

klo 11.30
Adelboden, Sveitsi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 12.30
St. Anton, Itävalta
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 12.45
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Viesti 4 x 6 km, naiset (Areena-lähetykseen)

klo 13.45
Dresden, Saksa
Maastohiihto: Pariviesti (v) (Areena-lähetykseen)

klo 14.30
Adelboden, Sveitsi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros (Areena-lähetykseen)

klo 15.30
Oberhof, Saksa
Ampumahiihto: Viesti 4 x 7,5 km, miehet (Areena-lähetykseen)

klo 15.30
Val di Fiemme, Italia
Yhdistetty: 10 km (Areena-lähetykseen)

klo 18.00
Val di Fiemme, Italia
Mäkihyppy: HS135, miehet (Areena-lähetykseen)

Kaisa Mäkäräinen
Kaisa Mäkäräinen.Getty Images

Ti 15.1. klo 11.00
Plan de Corones, Italia
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros

klo 14.00
Plan de Corones, Italia
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

Ke 16.1. klo 15.30
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

To 17.1. klo 15.30
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Pe 18.1. klo 10.00
Zao, Japani
Mäkihyppy: HS102, naiset

klo 11.30
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros

klo 13.00
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, HS118

klo 13.00
Laax, Sveitsi
Slopestyle, naiset ja miehet

klo 15.00
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros

klo 15.30
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Viesti 4 x 7,5 km, miehet

klo 17.00
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, 5 km

klo 19.00
Zakopane, Puola
Mäkihyppy: HS134 karsinta, miehet

klo 18.00
Lake Placid, Yhdysvallat
Freestyle: Kumpareet, naiset ja miehet

La 19.1. klo 2.00
Lake Placid, Yhdysvallat
Freestyle: Hypyt, naiset ja miehet

klo 10.00
Zao, Japani
Mäkihyppy: HS102, joukkuekilpailu, naiset

klo 11.30
Cortina d’Ampezzo, Italia
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 12.30
Idre Fjäll, Ruotsi
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 12.30
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, HS118

klo 13.30
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.55
Otepää, Viro
Maastohiihto: Sprintti (p)

klo 15.00
Rogla, Slovenia
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

klo 15.30
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Viesti 4 x 6 km, naiset

klo 16.45
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, 10 km

klo 17.15
Zakopane, Puola
Mäkihyppy: HS134 joukkuekilpailu, miehet

klo 18.30
Laax, Sveitsi
Lumilautailu: Halfpipe, naiset ja miehet

Su 20.1. klo 9.00
Zao, Japani
Mäkihyppy: HS102, naiset

klo 10.30
Otepää, Viro
Maastohiihto: 10 km (p), naiset

klo 11.15
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros

klo 11.45
Idre Fjäll, Ruotsi
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 12.00
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, HS118

klo 12.15
Cortina d’Ampezzo, Italia
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 13.15
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 14.00
Otepää, Viro
Maastohiihto: 15 km (p), miehet

klo 14.15
Wengen, Sveitsi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 14.30
Chaux-Neuve, Ranska
Yhdistetty: Tripla, 15 km

klo 15.40
Ruhpolding, Saksa
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 17.00
Zakopane, Puola
Mäkihyppy: HS134, miehet

To 24.1. klo 15.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Pe 25.1. klo 11.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137 karsinta, miehet

klo 12.30
Kitzbühel, Itävalta
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 15.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

La 26.1. klo 9.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137, miehet

klo 11.00
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 11.30
Trondheim, Norja
Yhdistetty: HS140

klo 12.30
Kitzbühel, Itävalta
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.00
Ulricehamn, Ruotsi
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

klo 13.30
Rasnov, Romania
Mäkihyppy: HS97, naiset

klo 13.30
Seiseralm, Italia
Lumilautailu: Slopestyle, naiset ja miehet

klo 14.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 15.00
Trondheim, Norja
Yhdistetty: 10 km

klo 15.15
Ulricehamn, Ruotsi
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

klo 16.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 17.30
Moskova, Venäjä
Lumilautailu: Paripujottelu, naiset ja miehet

klo 19.00
Blue Mountain, Kanada
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 20.30
Tremblant, Kanada
Freestyle: Kumpareet, naiset ja miehet

Su 27.1. klo 3.00
Sapporo, Japani
Mäkihyppy: HS137, miehet

klo 10.00
Trondheim, Norja
Yhdistetty: HS140

klo 11.30
Kitzbühel, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros

klo 12.15
Ulricehamn, Ruotsi
Maastohiihto: 4x5 km, naiset

klo 12.30
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 13.15
Trondheim, Norja
Yhdistetty: 10 km

klo 13.30
Rasnov, Romania
Mäkihyppy: HS97, naiset

klo 13.30
Seiseralm, Italia
Freestyle: Slopestyle, naiset ja miehet

klo 13.45
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 14.30
Kitzbühel, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.15
Ulricehamn, Ruotsi
Maastohiihto: 4x7,5 km, miehet

klo 16.30
Antholz-Anterselva, Italia
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 17.30
Moskova, Venäjä
Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu

Ti 29.1. klo 18.45
Schladming, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros

klo 21.45
Schladming, Itävalta
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

Marcel Hirscher.
Marcel Hirscher.Getty Images

HELMIKUU

Pe 1.2. klo 11.00
Maribor, Slovenia
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros

klo 14.00
Maribor, Slovenia
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 19.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS235 lentomäki, karsinta, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Lumilautacross, naiset ja miehet

La 2.2. klo 11.00
Maribor, Slovenia
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 12.30
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.55
Klingethal, Saksa
Yhdistetty: HS140

klo 14.00
Maribor, Slovenia
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 15.00
Hinzenbach, Itävalta
Mäkihyppy: HS90, naiset

klo 16.00
Klingethal, Saksa
Yhdistetty: 10 km

klo 17.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS235 lentomäki, miehet

klo 22.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Ski Cross, naiset ja miehet

Su 3.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Big Air, naiset ja miehet

klo 11.30
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 13.15
Klingethal, Saksa
Yhdistetty: HS140

klo 14.30
Garmisch-Partenkirchen, Saksa
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.00
Hinzenbach, Itävalta
Mäkihyppy: HS90, naiset

klo 16.00
Klingethal, Saksa
Yhdistetty: 10 km

klo 17.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS235 lentomäki, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Lumilautacross, joukkuekilpailu

Ma 4.2. klo 22.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Ti 5.2. klo 13.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Supersuurpujottelu, naiset

klo 22.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Paripujottelu, naiset ja miehet

Ke 6.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Big Air, naiset ja miehet

klo 13.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Supersuurpujottelu, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Slopestyle, naiset ja miehet

To 7.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Hypyt, naiset ja miehet

klo 19.00
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Normaalikilpailu 20 km, miehet

klo 23.10
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Normaalikilpailu 15 km, naiset

Pe 8.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Hypyt, joukkuekilpailu

klo 12.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros

klo 15.00
Ljubno, Slovenia
Mäkihyppy: HS94, naiset

klo 17.15
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros

klo 19.00
Lahti, Suomi
Mäkihyppy: HS130 karsinta, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Halfpipe, naiset ja miehet

La 9.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Kumpareet, naiset ja miehet

klo 11.00
Feldberg, Saksa
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset ja miehet

klo 12.30
Lahti, Suomi
Yhdistetty: HS130

klo 13.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Syöksy, miehet

klo 14.30
Lahti, Suomi
Maastohiihto: Sprintti (v)

klo 15.00
Ljubno, Slovenia
Mäkihyppy: HS94 joukkuekilpailu, naiset

klo 16.40
Lahti, Suomi
Yhdistetty: 2x7,5 km

klo 17.30
Lahti, Suomi
Mäkihyppy: HS130 joukkuekilpailu, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Halfpipe, naiset ja miehet

klo 21.30
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Viesti 4 x 7,5 km, miehet

klo 23.45
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Viesti 4 x 6 km, naiset

Su 10.2. klo 4.00
Solitude, Yhdysvallat
Freestylen MM: Parikumpareet, naiset ja miehet

klo 10.50
Feldberg, Saksa
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset ja miehet

klo 12.30
Lahti, Suomi
Yhdistetty: HS130

klo 13.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Syöksy, naiset

klo 14.30
Lahti, Suomi
Maastohiihto: Pariviesti (p)

klo 15.00
Ljubno, Slovenia
Mäkihyppy: HS94, naiset

klo 16.15
Lahti, Suomi
Yhdistetty: 10 km

klo 17.15
Lahti, Suomi
Mäkihyppy: HS130, miehet

klo 20.00
Solitude, Yhdysvallat
Lumilautailun MM: Slopestyle, naiset ja miehet

klo 20.00
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 23.00
Canmore, Kanada
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Ma 11.2. klo 12.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros

klo 15.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros

Ti 12.2. klo 17.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Joukkuekilpailu

Ke 13.2. klo 12.30
Pietari, Venäjä
Freestyle: Hypyt, naiset ja miehet

To 14.2. klo 15.15
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Suurpujottelu, naiset 1. kierros

klo 18.45
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 20.15
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Sandra Näslund (vas.) ja Fanny Smith.
Sandra Näslund (vas.) ja Fanny Smith.EPA

Pe 15.2. klo 15.15

Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 18.45
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 19.00
Willingen, Saksa
Mäkihyppy: HS145 karsinta, miehet

klo 20.15
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

Pe 16.2. klo 4.00
Calgary, Kanada
Lumilautailu: Halfpipe, naiset ja miehet

klo 7.00
Pyeongchang, Etelä-Korea
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

klo 12.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Pujottelu, naiset 1. kierros

16.2. klo 12.30
Feldberg, Saksa
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 13.30
Cogne, Italia Maastohiihto: Sprintti (v)

klo 14.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS137, naiset

klo 15.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 17.00
Willingen, Saksa
Mäkihyppy: HS145, miehet

klo 19.05
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 23.05
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

Su 17.2. klo 4.00
Calgary, Kanada
Freestyle: Halfpipe, naiset ja miehet

klo 7.00
Pyeongchang, Etelä-Korea
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

klo 10.45
Cogne, Italia
Maastohiihto: 10 km (p), naiset

klo 12.00
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Pujottelu, miehet 1. kierros

klo 12.30
Feldberg, Saksa
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 13.30
Cogne, Italia
Maastohiihto: 15 km (p), miehet

klo 14.00
Oberstdorf, Saksa
Mäkihyppy: HS137, naiset

klo 15.30
Åre, Ruotsi
Alppihiihdon MM: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 16.15
Willingen, Saksa
Mäkihyppy: HS145, miehet

klo 18.30
Moskova, Venäjä
Freestyle: Hypyt, naiset ja miehet

klo 19.10
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Parisekaviesti

klo 23.05
Salt Lake City, USA
Ampumahiihto: Sekaviesti

Ti 19.2. klo 18.30
Tukholma, Ruotsi
Alppihiihto: Kaupunkitapahtuma, naiset ja miehet

To 21.2. klo 13.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Sprintti (v), karsinta

klo 15.30
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Sprintti (v)

Pe 22.2 klo 10.30
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros

klo 11.30
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: HS128

klo 14.00
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros

klo 15.30
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS128 karsinta, miehet

klo 17.15
Seefeld, Itävalta Yhdistetyn MM: 10 km

La 23.2. klo 6.30
Tazawako, Japani
Freestyle: Kumpareet, naiset ja miehet

klo 8.00
Secret Garden, Kiina
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

klo 10.00
Sunny Valley, Venäjä
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 11.15
Crans-Montana, Sveitsi
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 12.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Yhdistelmäkilpailu, naiset

klo 12.45
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

*klo 13.30
*
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Yhdistelmäkilpailu, miehet

klo 15.30
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS128, miehet

klo 19.00
Minsk, Valko-Venäjä
Freestyle: Hypyt, naiset ja miehet

*Su 24.2. klo 6.30
*
Tazawako, Japani
Freestyle: Parikumpareet, naiset ja miehet

klo 8.00
Secret Garden, Kiina
Lumilautailu: Paripujottelu, naiset ja miehet

klo 10.00
Sunny Valley, Venäjä
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 10.15
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Pariviesti (p), karsinta

klo 10.30
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 11.30
Crans-Montana, Sveitsi
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros

klo 11.30
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: HS128

klo 12.30
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: Pariviesti (p)

klo 13.30
Bansko, Bulgaria
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 14.30
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: 2x7,5 km

klo 14.30
Crans-Montana, Sveitsi
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros

klo 15.45
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS128 joukkuekilpailu, miehet

Ti 26.2. klo 14.30
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 10 km (p), naiset

klo 17.00
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS108 karsinta, naiset

Ke 27.2. klo 15.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 15 km (p), miehet

klo 17.15
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS108, naiset

To 28.2. klo 12.00
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: HS108

klo 14.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 4x5 km, naiset

klo 16.15
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: 10 km

klo 17.30
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS108 karsinta, miehet

Iivo Niskanen (vas.) ja Lari Lehtonen.
Iivo Niskanen (vas.) ja Lari Lehtonen.Tomi Hänninen

MAALISKUU

Pe 1.3. klo 14.15
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 4x10 km, miehet

klo 17.00
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS108, miehet

La 2.3. klo 7.30
Beidahu, Kiina
Freestyle: Hypyt, naiset ja miehet

klo 9.30
Sotshi, Venäjä
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 9.30
Shymbulak, Kazakstan
Freestyle: Kumpareet, naiset ja miehet

klo 11.00
Kvitfjell, Norja
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 12.00
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: HS108

klo 13.15
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 30 km (v) yhteislähtö, naiset

klo 14.30
Baqueira Beret, Espanja
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset ja miehet

klo 15.45
Seefeld, Itävalta
Yhdistetyn MM: 4x5 km

klo 17.00
Seefeld, Itävalta
Mäkihypyn MM: HS108 sekajoukkuekilpailu

Su 3.3. klo 7.30
Beidahu, Kiina
Freestyle: Hypyt, joukkuekilpailu

klo 9.30
Sotshi, Venäjä
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 9.30
Shymbulak, Kazakstan
Freestyle: Parikumpareet, naiset ja miehet

klo 12.00
Kvitfjell, Norja
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 14.00
Seefeld, Itävalta
Maastohiihdon MM: 50 km (v) yhteislähtö, miehet

To 7.3. klo 17.15
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Sekaviesti

Pe 8.3. klo 11.30
Spindleruv Mlyn, Tshekki
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros

klo 14.30
Spindleruv Mlyn, Tshekki
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 17.15
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

klo 19.30
Mammoth, Yhdysvallat
Lumilautailu: Slopestyle, naiset ja miehet

klo 20.30
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134 karsinta, miehet

klo 23.00
Mammoth, Yhdysvallat
Freestyle: Halfpipe, naiset ja miehet

La 9.3. klo 10.00
Oslo, Norja
Yhdistetty: HS134

klo 10.30
Kranjska Gora, Slovenia
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 11.00
Oslo, Norja
Maastohiihto: 50 km (p) yhteislähtö, miehet

klo 11.30
Spindleruv Mlyn, Tshekki
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 13.30
Kranjska Gora, Slovenia
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 14.30
Scuol, Sveitsi
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

klo 14.30
Spindleruv Mlyn, Tshekki
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 14.30
Oslo, Norja
Yhdistetty: 10 km

klo 15.30
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134 joukkuekilpailu, miehet

klo 17.30
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 19.30
Mammoth, Yhdysvallat
Freestyle: Slopestyle, naiset ja miehet

klo 23.00
Mammoth, Yhdysvallat
Lumilautailu: Halfpipe, naiset ja miehet

Su 10.3. klo 10.30
Kranjska Gora, Slovenia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros

klo 11.00
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134, naiset

klo 12.45
Oslo, Norja
Maastohiihto: 30 km (p) yhteislähtö, naiset

klo 13.30
Kranjska Gora, Slovenia
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 14.45
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 15.30
Oslo, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS134, miehet

klo 17.30
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Ma 11.3. klo 18.30
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140 karsinta, miehet

Ti 12.3. klo 14.15
Drammen, Norja
Maastohiihto: Sprintti (p)

klo 16.30
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Normaalikilpailu 15 km, naiset

klo 18.00
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140, miehet

klo 21.00
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140, naiset

Ke 13.3. klo 11.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.00
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 17.10
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Normaalikilpailu 20 km, miehet

klo 18.30
Trondheim, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140 karsinta, miehet

To 14.3. klo 11.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 13.00
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 15.00
Trondheim, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140, naiset

klo 18.00
Trondheim, Norja
Mäkihyppy: Raw Air, HS140, miehet

klo 18.10
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Parisekaviesti

Pe 15.3. klo 13.00
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Joukkuekilpailu

La 16.3. klo 10.30

Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 11.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 12.00
Schonach, Saksa
Yhdistetty: HS106

klo 13.15
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 14.00
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS97, naiset

klo 14.15
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Viesti 4 x 6 km, naiset

klo 14.15
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 15.15
Veysonnaz, Sveitsi
Lumilautailu: Lumilautacross, naiset ja miehet

klo 15.30
Falun, Ruotsi
Maastohiihto: Sprintti (v)

klo 16.00
Schonach, Saksa
Yhdistetty: 10 km

klo 17.30
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Viesti 4 x 7,5 km, miehet

Su 17.3. klo 2.00

Quebec, Kanada
Lumilautailu: Big Air, naiset ja miehet

klo 10.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros

klo 11.30
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros

klo 12.00
Schonach, Saksa
Yhdistetty: Maailmancupin finaali, HS106

klo 12.00
Veysonnaz, Sveitsi
Freestyle: Ski Cross, naiset ja miehet

klo 12.30
Falun, Ruotsi
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

klo 13.15
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros

klo 14.00
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS97, naiset

klo 14.15
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 14.15
Soldeu, Andorra
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 15.30
Falun, Ruotsi
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

klo 16.00
Schonach, Saksa
Yhdistetty: Maailmancupin finaali, 15 km

klo 17.00
Östersund, Ruotsi
Ampumahiihdon MM: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 19.00
Quebec, Kanada
Lumilautailu: Slopestyle, naiset ja miehet

To 21.3. klo 12.00
Planica, Slovenia
Mäkihyppy: HS240 lentomäki, karsinta, miehet

klo 14.00
Tignes, Ranska
Freestyle: Halfpipe, naiset ja miehet (peruttu)

klo 17.30
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Pe 22.3. klo 15.30
Planica, Slovenia
Mäkihyppy: HS240 lentomäki, miehet

klo 17.30
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Pikakilpailu 10 km, miehet

klo 19.20
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, sprintti (v)

klo 20.30
Oslo, Norja
Lumilautailu: Big Air, naiset ja miehet

La 23.3. klo 11.00
Tshaikovski, Venäjä
Mäkihyppy: HS102, naiset

klo 11.00
Planica, Slovenia
Mäkihyppy: HS240 lentomäki, joukkuekilpailu, miehet

klo 13.00
Winterberg, Saksa
Lumilautailu: Paripujottelu, naiset ja miehet

klo 15.15
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, 10 km (p) yhteislähtö, naiset

klo 16.00
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 17.00
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, 15 km (p) yhteislähtö, miehet

klo 18.15
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 20.30
Oslo, Norja
Freestyle: Big Air, naiset ja miehet

Su 24.3. klo 11.00
Tshaikovski, Venäjä
Mäkihyppy: HS140, naiset

klo 11.00
Planica, Slovenia
Mäkihyppy: HS240 lentomäki, miehet

klo 14.45
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 15.30
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, 10 km (v) takaa-ajo, naiset

klo 16.00
Winterberg, Saksa
Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu

klo 16.45
Quebec, Kanada
Maastohiihto: Maailmancupin finaalit, 15 km (v) takaa-ajo, miehet

klo 17.30
Oslo, Norja
Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

La 30.3. klo 14.00
Silvaplana, Sveitsi
Freestyle: Slopestyle, naiset ja miehet

Adam Cieslar.
Adam Cieslar.Tomi Hänninen

TULOKSIA

SYYSKUU

Pe 7.9. Cardrona, Uusi-Seelanti
Freestyle: Big Air, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 8.9. Cardrona, Uusi-Seelanti
Lumilautailu: Big Air, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

LOKAKUU

La 27.10. Sölden, Itävalta
Alppihiihto: Suupujottelu, naiset

Su 28.10. Sölden, Itävalta
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet (peruttu, siirretty Saalbach-Hinterglemmiin)

MARRASKUU

La 3.11. klo 19.30
Modena Skipass, Italia
Lumilautailu: Big Air, naiset ja miehet

Su 4.11. klo 18.00
Modena Skipass, Italia
Freestyle: Big Air, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Pe 16.11. klo 19.00
Wilsa, Puola
Mäkihyppy: HS134 karsinta, miehet

La 17.11. klo 11.15
Levi, Suomi
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros

klo 14.15
Levi, Suomi
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros

klo 17.00
Wisla, Puola
Mäkihyppy: HS134 joukkuekilpailu, miehet

Su 18.11. klo 11.15
Levi, Suomi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 1. kierros

klo 14.15
Levi, Suomi
Alppihiihto: Pujottelu, miehet 2. kierros

klo 16.00
Wisla, Puola
Mäkihyppy: HS134, miehet

*Pe 23.11. klo 13.00
*
Stubai, Itävalta
Freestyle: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun) ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

*klo 19.00
*
Ruka, Suomi
Mäkihyppy: HS142 karsinta, miehet (peruttu)

La 24.11. klo 12.00
Ruka, Suomi
Yhdistetty: HS142

klo 12.30
Peking, Kiina
Lumilautailu: Big Air, naiset ja miehet

klo 13.30
Ruka, Suomi
Maastohiihto: Sprintti (p) naiset ja miehet

klo 16.00
Ruka, Suomi
Yhdistetty: 10 km

klo 16.45
Killington, Yhdysvallat
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 17.30
Ruka, Suomi
Mäkihyppy: HS142, miehet

klo 20.00
Killington, Yhdysvallat
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.15
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 25.11. klo 10.45
Ruka, Suomi
Yhdistetty: HS142, joukkuemäki

klo 11.45
Ruka, Suomi
Maastohiihto: 10 km (p), naiset

klo 13.30
Ruka, Suomi
Maastohiihto: 15 km (p), miehet

klo 16.00
Ruka, Suomi
Yhdistetty: 4x5 km

klo 17.00
Killington, Yhdysvallat
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 18.00
Ruka, Suomi
Mäkihyppy: HS142, miehet

klo 20.00
Killington, Yhdysvallat
Alppihiihto: Pujottelu, naiset 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

klo 21.00
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

To 29.11. klo 18.30
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: HS98 karsinta, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Pe 30.11. klo 12.00
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: HS100 (siirryt toiseen palveluun)

klo 13.00
Lillehammer, Norja
Maastohiihto: Sprintti (v) naiset ja miehet

klo 15.30
Lillehammer, Norja
Yhdistetty: 5 km

klo 16.45
Nizni Tagil, Venäjä
Mäkihyppy: HS134 karsinta, miehet

klo 18.15
Lillehammer, Norja
Mäkihyppy: HS98, naiset

klo 19.45
Beaver Creek, Yhdysvallat
Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 21.30
Lake Louise, Kanada
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Suosittelemme

Tuoreimmat