Suora

  • PUBG Europe League karsintojen finaalit
  • Alppihiihdon MC, Alta Badia
  • Urheiluruutu
  • Urheiluruutu

Talvilajit ovat kristallipallojen jahtia ja MM-mitaleiden metsästystä – kisakalenterit 2018-2019, eli näin ampumahiihdossa, hiihdossa, mäkihypyssä, yhdistetyssä, lumilautailussa ja alppilajeissa kisataan

Hiihtolajien maailmancupkausi pyörähtää kunnolla käyntiin marraskuun puolivälissä ja tätä herkkua kestää aina maaliskuun loppuun saakka.

hiihto
Iivo Niskanen
Iivo NiskanenTomi Hänninen

Kaikki Ylen urheilutarjonta löytyy helposti yhdestä paikasta, Urheilu-Areenasta. Areenan laajasta urheilukattauksesta pääset nauttimaan parhaiten osoitteessa yle.fi/urheiluareena tai lataamalla Areena-sovelluksen.

Alppihiihdon maailmancup

Sölden, Itävalta
la 27.10.
Suupujottelu, naiset

Sölden, Itävalta
su 28.10.
Suurpujottelu, miehet (peruttu, siirretty Saalbach-Hinterglemmiin)

Levi, Suomi
la 17.11. klo 11.15
Pujottelu, naiset 1. kierros

Levi, Suomi
la 17.11. klo 14.15
Pujottelu, naiset 2. kierros

Levi, Suomi
su 18.11. klo 11.15
Pujottelu, miehet 1. kierros

Levi, Suomi
su 18.11. klo 14.15
Pujottelu, miehet 2. kierros

Killington, Yhdysvallat
la 24.11. klo 16.45
Suurpujottelu, naiset 1. kierros

Killington, Yhdysvallat
la 24.11. klo 20.00
Suurpujottelu, naiset 2. kierros

Lake Louise, Kanada
la 24.11. klo 21.15
Syöksy, miehet

Killington, Yhdysvallat
su 25.11. klo 17.00
Pujottelu, naiset 1. kierros

Killington, Yhdysvallat
su 25.11. klo 20.00
Pujottelu, naiset 2. kierros

Lake Louise, Kanada
su 25.11. klo 21.00
Supersuurpujottelu, miehet

Beaver Creek, Yhdysvallat
30.11. klo 19.45
Supersuurpujottelu, miehet

Lake Louise, Kanada
pe 30.11. klo 21.30
Syöksy, naiset

Beaver Creek, Yhdysvallat
la 1.12. klo 20.00
Syöksy, miehet

Lake Louise, Kanada
la 1.12. klo 21.30
Syöksy, naiset

Beaver Creek, Yhdysvallat
su 2.12. klo 18.45
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Beaver Creek, Yhdysvallat
su 2.12. klo 21.45
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Lake Louise, Kanada
su 2.12. klo 20.00
Supersuurpujottelu, naiset

Val d’Isere, Ranska
la 8.12. klo 11.00
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Val d’Isere, Ranska
la 8.12. klo 14.00
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Sankt Moritz, Sveitsi
la 8.12. klo 12.15
Supersuurpujottelu, naiset

Val d’Isere, Ranska
su 9.12. klo 10.30
Pujottelu, miehet 1. kierros

Val d’Isere, Ranska
su 9.12. klo 13.30
Pujottelu, miehet 2. kierros

Sankt Moritz, Sveitsi
su 9.12. klo 14.30
Paripujottelu, naiset

Val d’Isere, Ranska
pe 14.12. klo 11.30
Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros

Val d’Isere, Ranska
pe 14.12. klo 14.30
Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros

Val Gardena, Italia
pe 14.12. klo 13.00
Supersuurpujottelu, miehet

Val d’Isere, Ranska
la 15.12. klo 11.30
Syöksy, naiset

Val Gardena, Italia
la 15.12. klo 12.45
Syöksy, miehet

Alta Badia, Italia
su 16.12. klo 11.00
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Alta Badia, Italia
su 16.12. klo 14.00
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Val d’Isere, Ranska
su 16.12. klo 12.15
Supersuurpujottelu, naiset

Alta Badia, Italia
ma 17.12. klo 19.15
Parisuurpujottelu, miehet

Saalbach-Hinterglemm, Itävalta (siirretty Söldenistä)
to 20.12. klo 11.00
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Saalbach-Hinterglemm, Itävalta
to 20.12. klo 14.00
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Courchevel, Ranska
pe 21.12. klo 11.30
Suurpujottelu, naiset 1. kierros

Courchevel, Ranska
pe 21.12. klo 14.30
Suurpujottelu, naiset 2. kierros

Courchevel, Ranska
la 22.12. klo 11.30
Pujottelu, naiset 1. kierros

Courchevel, Ranska
la 22.12. klo 14.30
Pujottelu, naiset 2. kierros

Madonna di Campiglio, Italia
la 22.12. klo 16.45
Pujottelu, miehet 1. kierros

Madonna di Campiglio, Italia
la 22.12. klo 19.45
Pujottelu, miehet 2. kierros

Semmering, Itävalta
pe 28.12. klo 11.30
Suurpujottelu, naiset 1. kierros

Semmering, Itävalta
pe 28.12. klo 14.30
Suurpujottelu, naiset 2. kierros

Bormio, Italia
pe 28.12. klo 12.30
Syöksy, miehet

Semmering, Itävalta
la 29.12. klo 11.30
Pujottelu, naiset 1. kierros

Semmering, Itävalta
la 29.12. klo 14.30
Pujottelu, naiset 2. kierros

Bormio, Italia
la 29.12. klo 12.45
Supersuurpujottelu, miehet

Oslo, Norja
ti 1.1. klo 17.30
Kaupunkitapahtuma, naiset ja naiset

Zagreb, Kroatia
la 5.1. klo 14.00
Pujottelu, naiset 1. kierros

Zagreb, Kroatia
la 5.1. klo 17.00
Pujottelu, naiset 2. kierros

Zagreb, Kroatia
su 6.1. klo 13.15
Pujottelu, miehet 1. kierros

Zagreb, Kroatia
su 6.1. klo 16.30
Pujottelu, miehet 2. kierros

Flachau, Itävalta
ti 8.1. klo 19.00
Pujottelu, naiset 1. kierros

Flachau, Itävalta
ti 8.1. klo 21.45
Pujottelu, naiset 2. kierros

Adelboden, Sveitsi
la 12.1. klo 11.30
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Adelboden, Sveitsi
la 12.1. klo 14.30
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

St. Anton, Itävalta
la 12.1. klo 12.45
Syöksy, naiset

Adelboden, Sveitsi
su 13.1. klo 11.30
Pujottelu, miehet 1. kierros

Adelboden, Sveitsi
su 13.1. klo 14.30
Pujottelu, miehet 2. kierros

St. Anton, Itävalta
su 13.1. klo 12.30
Supersuurpujottelu, naiset

Plan de Corones, Italia
ti 15.1. klo 11.00
Suurpujottelu, naiset 1. kierros

Plan de Corones, Italia
ti 15.1. klo 14.00
Suurpujottelu, naiset 2. kierros

Wengen, Sveitsi
pe 18.1. klo 11.30
Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros

Wengen, Sveitsi
pe 18.1. klo 15.00
Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros

Cortina d’Ampezzo, Italia
la 19.1. klo 11.30
Syöksy, naiset

Wengen, Sveitsi
la 19.1. klo 13.30
Syöksy, miehet

Wengen, Sveitsi
su 20.1. klo 11.15
Pujottelu, miehet 1. kierros

Wengen, Sveitsi
su 20.1. klo 14.15
Pujottelu, miehet 2. kierros

Cortina d’Ampezzo, Italia
su 20.1. klo 12.15
Supersuurpujottelu, naiset

Kitzbühel, Itävalta
pe 25.1. klo 12.30
Supersuurpujottelu, miehet

Garmisch-Partenkirchen, Saksa
la 26.1. klo 11.00
Syöksy, naiset

Kitzbühel, Itävalta
la 26.1. klo 12.30
Syöksy, miehet

Kitzbühel, Itävalta
su 27.1. klo 11.30
Pujottelu, miehet 1. kierros

Kitzbühel, Itävalta
su 27.1. klo 14.30
Pujottelu, miehet 2. kierros

Garmisch-Partenkirchen, Saksa
su 27.1. klo 12.30
Supersuurpujottelu, naiset

Schladming, Itävalta
ti 29.1. klo 18.45
Pujottelu, miehet 1. kierros

Schladming, Itävalta
ti 29.1. klo 21.45
Pujottelu, miehet 2. kierros

Maribor, Slovenia
pe 1.2. klo 11.00
Suurpujottelu, naiset 1. kierros

Maribor, Slovenia
pe 1.2. klo 14.00
Suurpujottelu, naiset 2. kierros

Maribor, Slovenia
la 2.2. klo 11.00
Pujottelu, naiset 1. kierros

Maribor, Slovenia
la 2.2. klo 14.00
Pujottelu, naiset 2. kierros

Garmisch-Partenkirchen, Saksa
la 2.2. klo 12.30
Syöksy, miehet

Garmisch-Partenkirchen, Saksa
su 3.2. klo 11.30
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Garmisch-Partenkirchen, Saksa
su 3.2. klo 14.30
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Samu Torsti.
Samu Torsti.AOP

Alppihiihdon MM-kilpailut
Åre, Ruotsi

ti 5.2. klo 13.30
Supersuurpujottelu, naiset
ke 6.2. klo 13.30
Supersuurpujottelu, miehet
pe 8.2. klo 12.00
Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros
pe 8.2. klo 17.15
Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros
la 9.2. klo 13.30
Syöksy, miehet
su 10.2. klo 13.30
Syöksy, naiset
ma 11.2. klo 12.00
Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros
ma 11.2. klo 15.30
Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros
ti 12.2. klo 17.00
Joukkuekilpailu
to 14.2. klo 15.15
Suurpujottelu, naiset 1. kierros
to 14.2. klo 18.45
Suurpujottelu, naiset 2. kierros
pe 15.2. klo 15.15
Suurpujottelu, miehet 1. kierros
pe 15.2. klo 18.45
Suurpujottelu, miehet 2. kierros
la 16.2. klo 12.00
Pujottelu, naiset 1. kierros
la 16.2. klo 15.30
Pujottelu, naiset 2. kierros
su 17.2. klo 12.00
Pujottelu, miehet 1. kierros
su 17.2. klo 15.30
Pujottelu, miehet 2. kierros

Maailmancup

Tukholma, Ruotsi
ti 19.2. klo 18.30
Kaupunkitapahtuma, naiset ja miehet

Bansko, Bulgaria
pe 22.2. klo 10.30
Alppiyhdistetty, miehet 1. kierros

Bansko, Bulgaria
pe 22.2. klo 14.00
Alppiyhdistetty, miehet 2. kierros

Crans-Montana, Sveitsi
la 23.2. klo 11.15
Syöksy, naiset

Bansko, Bulgaria
la 23.2. klo 12.45
Supersuurpujottelu, miehet

Bansko, Bulgaria
su 24.2. klo 10.30
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Bansko, Bulgaria
su 24.2. klo 13.30
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Crans-Montana, Sveitsi
su 24.2. klo 11.30
Alppiyhdistetty, naiset 1. kierros

Crans-Montana, Sveitsi
su 24.2. klo 14.30
Alppiyhdistetty, naiset 2. kierros

Sotshi, Venäjä
la 2.3. klo 9.30
Syöksy, naiset

Kvitfjell, Norja
la 2.3. klo 11.00
Syöksy, miehet

Sotshi, Venäjä
su 3.3. klo 9.30
Supersuurpujottelu, naiset

Kvitfjell, Norja
su 3.3. klo 12.00
Supersuurpujottelu, miehet

Spindleruv Mlyn, Tshekki
pe 8.3. klo 11.30
Suurpujottelu, naiset 1. kierros

Spindleruv Mlyn, Tshekki
pe 8.3. klo 14.30
Suurpujottelu, naiset 2. kierros

Kranjska Gora, Slovenia
la 9.3. klo 10.30
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Kranjska Gora, Slovenia
la 9.3. klo 13.30
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Spindleruv Mlyn, Tshekki
la 9.3. klo 11.30
Pujottelu, naiset 1. kierros

Spindleruv Mlyn, Tshekki
la 9.3. klo 14.30
Pujottelu, naiset 2. kierros

Kranjska Gora, Slovenia
su 10.3. klo 10.30
Pujottelu, miehet 1. kierros

Kranjska Gora, Slovenia
su 10.3. klo 13.30
Pujottelu, miehet 2. kierros

Soldeu, Andorra
ke 13.3. klo 11.30
Syöksy, miehet

Soldeu, Andorra
ke 13.3. klo 13.00
Syöksy, naiset

Soldeu, Andorra
to 14.3. klo 11.30
Supersuurpujottelu, naiset

Soldeu, Andorra
to 14.3. klo 13.00
Supersuurpujottelu, miehet

Soldeu, Andorra
pe 15.3. klo 13.00
Joukkuekilpailu

Soldeu, Andorra
la 16.3. klo 10.30
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Soldeu, Andorra
la 16.3. klo 13.15
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Soldeu, Andorra
la 16.3. klo 11.30
Pujottelu, naiset 1. kierros

Soldeu, Andorra
la 16.3. klo 14.15
Pujottelu, naiset 2. kierros

Soldeu, Andorra
su 17.3. klo 10.30
Suurpujottelu, naiset 1. kierros

Soldeu, Andorra
su 17.3. klo 13.15
Suurpujottelu, naiset 2. kierros

Soldeu, Andorra
su 17.3. klo 11.30
Pujottelu, miehet 1. kierros

Soldeu, Andorra
su 17.3. klo 14.15
Pujottelu, miehet 2. kierros

Kaisa Mäkäräinen.
Kaisa Mäkäräinen.EPA

Ampumahiihdon maailmancup

Pokljuka, Slovenia
su 2.12. klo 13.00
Parisekaviesti

Pokljuka, Slovenia
su 2.12. klo 15.30
Sekaviesti

Pokljuka, Slovenia
ke 5.12. klo 15.15
Normaalikilpailu 20 km, miehet

Pokljuka, Slovenia
to 6.12. klo 15.15
Normaalikilpailu 15 km, naiset

Pokljuka, Slovenia
pe 7.12. klo 15.15
Pikakilpailu 10 km, miehet

Pokljuka, Slovenia
la 8.12. klo 15.15
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Pokljuka, Slovenia
su 9.12. klo 12.45
Takaa-ajo 15 km, miehet

Pokljuka, Slovenia
su 9.12. klo 15.45
Takaa-ajo 12,5 km, naiset

Holmenkollen, Norja
to 21.3. klo 17.30
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Holmenkollen, Norja
pe 22.3. klo 17.30
Pikakilpailu 10 km, miehet

Holmenkollen, Norja
la 23.3. klo 16.00
Takaa-ajo 10 km, naiset

Holmenkollen, Norja
la 23.3. klo 18.15
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Holmenkollen, Norja
su 24.3. klo 14.45
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Holmenkollen, Norja
su 24.3. klo 17.30
Yhteislähtö 15 km, miehet

Hochfilzen, Itävalta
to 13.12. klo 15.15
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Hochfilzen, Itävalta
pe 14.12. klo 15.15
Pikakilpailu 10 km, miehet

Hochfilzen, Itävalta
la 15.12. klo 12.30
Takaa-ajo 12,5 km, naiset

Hochfilzen, Itävalta
la 15.12. klo 15.45
Takaa-ajo 15 km, miehet

Hochfilzen, Itävalta
su 16.12. klo 12.15
Viesti 4x6 km, naiset

Hochfilzen, Itävalta
su 16.12. klo 15.00
Viesti 4 x 7,5 km, miehet

Nove Mesto, Tshekki
to 20.12. klo 18.30
Pikakilpailu 10 km, miehet

Nove Mesto, Tshekki
pe 21.12. klo 18.30
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Nove Mesto, Tshekki
la 22.12. klo 16.00
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Nove Mesto, Tshekki
la 22.12. klo 18.00
Takaa-ajo 10 km, naiset

Nove Mesto, Tshekki
su 23.12. klo 12.45
Yhteislähtö 15 km, miehet

Nove Mesto, Tshekki
su 23.12. klo 15.30
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Oberhof, Saksa
to 10.1. klo 15.30
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Oberhof, Saksa
pe 11.1. klo 15.30
Pikakilpailu 10 km, miehet

Oberhof, Saksa
la 12.1. klo 13.45
Takaa-ajo 10 km, naiset

Oberhof, Saksa
la 12.1. klo 16.00
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Oberhof, Saksa
su 13.1. klo 12.45
Viesti 4 x 6 km, naiset

Oberhof, Saksa
su 13.1. klo 15.30
Viesti 4 x 7,5 km, miehet

Ruhpolding, Saksa
ke 16.1. klo 15.30
Pikakilpailu 10 km, miehet

Ruhpolding, Saksa
to 17.1. klo 15.30
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Ruhpolding, Saksa
pe 18.1. klo 15.30
Viesti 4 x 7,5 km, miehet

Ruhpolding, Saksa
la 19.1. klo 15.30
Viesti 4 x 6 km, naiset

Ruhpolding, Saksa
su 20.1. klo 13.15
Yhteislähtö 15 km, miehet

Ruhpolding, Saksa
su 20.1. klo 15.40
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Antholz-Anterselva, Italia
to 24.1. klo 15.30
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Antholz-Anterselva, Italia
pe 25.1. klo 15.30
Pikakilpailu 10 km, miehet

Antholz-Anterselva, Italia
la 26.1. klo 14.30
Takaa-ajo 10 km, naiset

Antholz-Anterselva, Italia
la 26.1. klo 16.30
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Antholz-Anterselva, Italia
su 27.1. klo 13.45
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Antholz-Anterselva, Italia
su 27.1. klo 16.30
Yhteislähtö 15 km, miehet

Canmore, Kanada
to 7.2. klo 19.00
Normaalikilpailu 20 km, miehet

Canmore, Kanada
to 7.2. klo 23.10
Normaalikilpailu 15 km, naiset

Canmore, Kanada
la 9.2. klo 21.30
Viesti 4 x 7,5 km, miehet

Canmore, Kanada
la 9.2. klo 23.45
Viesti 4 x 6 km, naiset

Canmore, Kanada
su 10.2. klo 20.00
Yhteislähtö 15 km, miehet

Canmore, Kanada
su 10.2. klo 23.00
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Salt Lake City, USA
to 14.2. klo 20.15
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Salt Lake City, USA
pe 15.2. klo 20.15
Pikakilpailu 10 km, miehet

Salt Lake City, USA
la 16.2. klo 19.05
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Salt Lake City, USA
la 16.2. klo 23.05
Yhteislähtö 15 km, miehet

Salt Lake City, USA
su 17.2. klo
19.10 Parisekaviesti

Salt Lake City, USA
su 17.2. klo 23.05
Sekaviesti

Mari Eder.
Mari Eder.Getty Images

Ampumahiihdon MM-kilpailut
Östersund, Ruotsi

to 7.3. klo 17.15
Sekaviesti
pe 8.3. klo 17.15
Pikakilpailu 7,5 km, naiset
la 9.3. klo 17.30
Pikakilpailu 10 km, miehet
su 10.3. klo 14.45
Takaa-ajo 10 km, naiset
su 10.3. klo 17.30
Takaa-ajo 12,5 km, miehet
ti 12.3. klo 16.30
Normaalikilpailu 15 km, naiset
ke 13.3. klo 17.10
Normaalikilpailu 20 km, miehet
to 14.3. klo 18.10
Parisekaviesti
la 16.3. klo 14.15
Viesti 4 x 6 km, naiset
la 16.3. klo 17.30
Viesti 4 x 7,5 km, miehet
su 17.3. klo 14.15
Yhteislähtö 12,5 km, naiset
su 17.3. klo 17.00
Yhteislähtö 15 km, miehet

Maailmancup

Holmenkollen, Norja
to 21.3. klo 17.30
Pikakilpailu 7,5 km, naiset

Holmenkollen, Norja
pe 22.3. klo 17.30
Pikakilpailu 10 km, miehet

Holmenkollen, Norja
la 23.3. klo 16.00
Takaa-ajo 10 km, naiset

Holmenkollen, Norja
la 23.3. klo 18.15
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Holmenkollen, Norja
su 24.3. klo 14.45
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Holmenkollen, Norja
su 24.3. klo 17.30
Yhteislähtö 15 km, miehet

Mikael Kingsbury (vas.) ja Bradley Wilson.
Mikael Kingsbury (vas.) ja Bradley Wilson.Getty Images

Freestylen maailmancup

Cardrona, Uusi-Seelanti
pe 7.9.
Big Air, naiset ja miehet

Modena Skipass, Italia
su 4.11.
Big Air, naiset ja miehet

Stubai, Itävalta
pe 23.11. klo 13.00
Slopestyle, naiset ja miehet

Val Thorens, Ranska
pe 7.12. klo 13.00
Ski Cross, naiset ja miehet

Ruka, Suomi
pe 7.12. klo 16.30
Kumpareet, naiset ja miehet

Copper, Yhdysvallat
pe 7.12. klo 20.00
Halfpipe, naiset ja miehet

Val Thorens, Ranska
la 8.12. klo 12.30
Ski Cross, naiset ja miehet

Arosa, Sveitsi
ti 11.12. klo 21.15
Ski Cross, naiset ja miehet

Thaiwoo, Kiina
la 15.12. klo 7.30
Kumpareet, naiset ja miehet

Montafon, Itävalta
la 15.12. klo 14.45
Ski Cross, naiset ja miehet

Thaiwoo, Kiina
su 16.12. klo 7.30
Parikumpareet, naiset ja miehet

Innichen, Italia
pe 21.12. klo 14.30
Ski Cross, naiset ja miehet

Secret Garden, Kiina
la 22.12. klo 5.00
Halfpipe, naiset ja miehet

Innichen, Italia
la 22.12. klo 12.15
Ski Cross, naiset ja miehet

Font Romeu, Ranska
la 12.1. klo 11.45
Slopestyle, naiset ja miehet

Calgary, Kanada
la 12.1. klo 22.30
Kumpareet, naiset ja miehet

Lake Placid, Yhdysvallat
pe 18.1. klo 18.00
Kumpareet, naiset ja miehet

Lake Placid, Yhdysvallat
la 19.1. klo 2.00
Hypyt, naiset ja miehet

Idre Fjäll, Ruotsi
la 19.1. klo 12.30
Ski Cross, naiset ja miehet

Idre Fjäll, Ruotsi
su 20.1. klo 11.45
Ski Cross, naiset ja miehet

Blue Mountain, Kanada
la 26.1. klo 19.00
Ski Cross, naiset ja miehet

Tremblant, Kanada
la 26.1. klo 20.30
Kumpareet, naiset ja miehet

Seiseralm, Italia
su 27.1. klo 13.30
Slopestyle, naiset ja miehet

Siegmar Klotz (vas.), Francois Place, Christopher Delbosco ja Sergei Ridzik.
Siegmar Klotz (vas.), Francois Place, Christopher Delbosco ja Sergei Ridzik.EPA

Freestylen MM-kilpailut
Solitude, Yhdysvallat

la 2.2. klo 22.00
Ski Cross, naiset ja miehet
su 3.2. klo 4.00
Big Air, naiset ja miehet
ke 6.2. klo 20.00
Slopestyle, naiset ja miehet
to 7.2. klo 4.00
Hypyt, naiset ja miehet
pe 8.2. klo 4.00
Hypyt, joukkuekilpailu
la 9.2. klo 4.00
Kumpareet, naiset ja miehet
la 9.2. klo 20.00
Halfpipe, naiset ja miehet
su 10.2. klo 4.00
Parikumpareet, naiset ja miehet

Maailmancup

Pietari, Venäjä
ke 13.2. klo 12.30
Hypyt, naiset ja miehet

Feldberg, Saksa
ke 16.2. klo 12.30
Ski Cross, naiset ja miehet

Calgary, Kanada
to 17.2. klo 4.00
Halfpipe, naiset ja miehet

Feldberg, Saksa
to 17.2. klo 12.30
Ski Cross, naiset ja miehet

Moskova, Venäjä
su 17.2. klo 18.30
Hypyt, naiset ja miehet

Tazawako, Japani
la 23.2. klo 6.30
Kumpareet, naiset ja miehet

Sunny Valley, Venäjä
la 23.2. klo 10.00
Ski Cross, naiset ja miehet

Minsk, Valko-Venäjä
la 23.2. klo 13.00
Hypyt, naiset ja miehet

Tazawako, Japani
su 24.2. klo 6.30
Parikumpareet, naiset ja miehet

Sunny Valley, Venäjä
su 24.2. klo 10.00
Ski Cross, naiset ja miehet

Secret Garden, Kiina
la 2.3. klo 7.30
Hypyt, naiset ja miehet

Shymbulak, Kazakstan
la 2.3. klo 9.30
Kumpareet, naiset ja miehet

Secret Garden, Kiina
su 3.3. klo 7.30
Hypyt, joukkuekilpailu

Shymbulak, Kazakstan
su 3.3. klo 9.30
Parikumpareet, naiset ja miehet

Mammoth, Yhdysvallat
pe 8.3. klo 23.00
Halfpipe, naiset ja miehet

Mammoth, Yhdysvallat
la 9.3. klo 19.30
Slopestyle, naiset ja miehet

Quebec, Kanada
la 16.3. klo 22.00
Big Air, naiset ja miehet

Quebec, Kanada
su 17.3. klo 16.00
Slopestyle, naiset ja miehet

Veysonnaz, Sveitsi
su 17.3. klo 12.00
Ski Cross, naiset ja miehet

Tignes, Ranska
to 21.3. klo 14.00
Halfpipe, naiset ja miehet

Oslo, Norja
la 23.3. klo 20.30
Big Air, naiset ja miehet

Silvaplana, Sveitsi
la 30.3. klo 14.00
Slopestyle, naiset ja miehet

Kalle Järvilehto.
Kalle Järvilehto.EPA

Lumilautailun maailmancup

Cardrona, Uusi-Seelanti
la 8.9.
Big Air, naiset ja miehet

Modena Skipass, Italia
la 3.11. klo 19.30
Big Air, naiset ja miehet

Peking, Kiina
la 24.11. klo 12.30
Big Air, naiset ja miehet

Copper, Yhdysvallat
la 8.12. klo 20.00
Halfpipe, naiset ja miehet

Carezza, Italia
to 13.12. klo 13.30
Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Montafon, Itävalta
la 15.12. klo 11.45
Lumilautacross, naiset ja miehet

Cortina d’Ampezzo, Italia
la 15.12. klo 18.00
Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Montafon, Itävalta
su 16.12. klo 12.30
Lumilautacross, joukkuekilpailu

Secret Garden, Kiina
pe 21.12. klo 3.30
Halfpipe, naiset ja miehet

Secret Garden, Kiina
pe 21.12. klo 7.00
Slopestyle, naiset ja miehet

Cervinia, Italia
pe 21.12. klo 12.30
Lumilautacross, naiset ja miehet

Bad Gastein, Itävalta
ti 8.1. klo 19.45
Paripujottelu, naiset ja miehet

Bad Gastein, Itävalta
ke 9.1. klo 14.00
Paripujottelu, joukkuekilpailu

Kreischberg, Itävalta
la 12.1. klo 13.30
Slopestyle, naiset ja miehet

Laax, Sveitsi
pe 18.1. klo 13.00
Slopestyle, naiset ja miehet

Rogla, Slovenia
pe 19.1. klo 15.00
Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Laax, Sveitsi
pe 19.1. klo 18.30
Halfpipe, naiset ja miehet

Seiseralm, Italia
la 26.1. klo 13.30
Slopestyle, naiset ja miehet

Moskova, Venäjä
la 26.1. klo 17.30
Paripujottelu, naiset ja miehet

Moskova, Venäjä
su 27.1. klo 17.30
Paripujottelu, joukkuekilpailu

Enni Rukajärvi.
Enni Rukajärvi.AOP

Lumilautailun MM-kilpailut
Solitude, Yhdysvallat

pe 1.2. klo 20.00
Lumilautacross, naiset ja miehet
su 3.2. klo 20.00
Lumilautacross, joukkuekilpailu
ma 4.2. klo 22.00
Parisuurpujottelu, naiset ja miehet
ti 5.2. klo 22.00
Paripujottelu, naiset ja miehet
ke 6.2. klo 4.00
Big Air, naiset ja miehet
pe 8.2. klo 20.00
Halfpipe, naiset ja miehet
su 10.2. klo 20.00
Slopestyle, naiset ja miehet

Maailmancup

Feldberg, Saksa
la 9.2. klo 11.00
Lumilautacross, naiset ja miehet

Feldberg, Saksa
su 10.2. klo 10.50
Lumilautacross, naiset ja miehet

Calgary, Kanada
ke 16.2. klo 4.00
Halfpipe, naiset ja miehet

Pyeongchang, Etelä-Korea
la 16.2. klo 7.00
Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Pyeongchang, Etelä-Korea
su 17.2. klo 7.00
Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Secret Garden, Kiina
la 23.2. klo 8.00
Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Secret Garden, Kiina
su 24.2. klo 8.00
Paripujottelu, naiset ja miehet

Baqueira Beret, Espanja
la 2.3. klo 14.30
Lumilautacross, naiset ja miehet

Mammoth, Yhdysvallat
pe 8.3. klo 19.30
Slopestyle, naiset ja miehet

Scuol, Sveitsi
la 9.3. klo 14.30
Parisuurpujottelu, naiset ja miehet

Mammoth, Yhdysvallat
la 9.3. klo 23.00
Halfpipe, naiset ja miehet

Veysonnaz, Sveitsi
16.3. klo 15.15
Lumilautacross, naiset ja miehet

Quebec, Kanada
su 17.3. klo 2.00
Big Air, naiset ja miehet

Quebec, Kanada
su 17.3. klo 19.00
Slopestyle, naiset ja miehet

Oslo, Norja
pe 22.3. klo 20.30
Big Air, naiset ja miehet

Winterberg, Saksa
la 23.3. klo 13.00
Paripujottelu, naiset ja miehet

Winterberg, Saksa
su 24.3. klo 16.00
Paripujottelu, joukkuekilpailu

Krista Pärmäkoski.
Krista Pärmäkoski.EPA

Maastohiihdon maailmancup

Ruka, Suomi
la 24.11. klo 13.30
Sprintti (p)

Ruka, Suomi
su 25.11. klo 11.45
10 km (p), naiset

Ruka, Suomi
su 25.11. klo 13.30
15 km (p), miehet

Lillehammer, Norja
pe 30.11. klo 13.00
Sprintti (v)

Lillehammer, Norja
la 1.12. klo 11.30
10 km (v), naiset

Lillehammer, Norja
la 1.12. klo 13.15
15 km (v), miehet

Lillehammer, Norja
su 2.12. klo 11.15
10 km (p) takaa-ajo, naiset

Lillehammer, Norja
su 2.12. klo 12.45
15 km (p) takaa-ajo, miehet

Beitostölen, Norja
la 8.12. klo 10.30
15 km (v), naiset

Beitostölen, Norja
la 8.12. klo 13.15
30 km (v), miehet

Beitostölen, Norja
su 9.12. klo 11.30
4x5 km, naiset

Beitostölen, Norja
su 9.12. klo 14.30
4x,7,5 km, miehet

Davos, Sveitsi
la 15.12. klo 14.30
Sprintti (v)

Davos, Sveitsi
su 16.12. klo 10.30
10 km (v), naiset

Davos, Sveitsi
su 16.12. klo 12.30
15 km (v), miehet

Tour de Ski
Dobbiaco, Italia
la 29.12. klo 15.30
Sprintti (v)

Dobbiaco, Italia
su 30.12. klo 13.45
10 km (v), naiset

Dobbiaco, Italia
su 30.12. klo 15.45
15 km (v), miehet

Val Mustair, Sveitsi
ti 1.1. klo 13.00
Sprintti (v)

Oberstdorf, Saksa
ke 2.1. klo 13.00
10 km (p) yhteislähtö, naiset

Oberstdorf, Saksa
ke 2.1. klo 15.00
15 km (p) yhteislähtö, miehet

Oberstdorf, Saksa
to 3.1. klo 14.05
15 km (v) takaa-ajo, miehet

Oberstdorf, Saksa
to 3.1. klo 16.15
10 km (v) takaa-ajo, naiset

Val di Fiemme, Italia
la 5.1. klo 15.00
10 km (p) yhteislähtö, naiset

Val di Fiemme, Italia
la 5.1. klo 16.10
15 km (p) yhteislähtö, miehet

Val di Fiemme, Italia
su 6.1. klo 14.00
9 km (v) takaa-ajo, naiset

Val di Fiemme, Italia
su 6.1. klo 15.45
9 km (v) takaa-ajo, miehet

Dresden, Saksa
la 12.1. klo 14.20
Sprintti (v)

Dresden, Saksa
su 13.1. klo 13.45
Pariviesti (v)

Otepää, Viro
la 19.1. klo 13.55
Sprintti (p)

Otepää, Viro
su 20.1. klo 10.30
10 km (p), naiset

Otepää, Viro
su 20.1. klo 14.00
15 km (p), miehet

Ulricehamn, Ruotsi
la 26.1. klo 15.15
10 km (v), naiset

Ulricehamn, Ruotsi
la 26.1. klo 13.00
15 km (v), miehet

Ulricehamn, Ruotsi
su 27.1. klo 12.15
4x5 km, naiset

Ulricehamn, Ruotsi
su 27.1. klo 15.15
4x7,5 km, miehet

Lahti, Suomi
la 9.2. klo 14.30
Sprintti (v)

Lahti, Suomi
su 10.2. klo 14.30
Pariviesti (p)

Cogne, Italia
la 16.2. klo 13.30
Sprintti (v)

Cogne, Italia
su 17.2. klo 10.45
10 km (p), naiset

Cogne, Italia
su 17.2. klo 13.30
15 km (p), miehet

Ristomatti Hakola (vas.), Baptiste Gros, Sindre Bjoernestad Skar ja Anton Persson.
Ristomatti Hakola (vas.), Baptiste Gros, Sindre Bjoernestad Skar ja Anton Persson.EPA

Maastohiihdon MM-kilpailut
Seefeld, Itävalta

to 21.2. klo 13.00
Sprintti (v), karsinta
to 21.2. klo 15.30
Sprintti (v)
la 23.2. klo 12.00
Yhdistelmäkilpailu, naiset
la 23.2. klo 13.30
Yhdistelmäkilpailu, miehet
su 24.2. klo 10.15
Pariviesti (p), karsinta
su 24.2. klo 12.30
Pariviesti (p)
ti 26.2. klo 14.30
10 km (p), naiset
ke 27.2. klo 15.00
15 km (p), miehet
to 28.2. klo 14.00
4x5 km, naiset
pe 1.3. klo 14.15
4x10 km, miehet
la 2.3. klo 13.15
30 km (v) yhteislähtö, naiset
su 3.3. klo 14.00
50 km (v) yhteislähtö, miehet

Maailmancup

Oslo, Norja
la 9.3. klo 11.00
50 km (p) yhteislähtö, miehet

Oslo, Norja
su 10.3. klo 12.45
30 km (p) yhteislähtö, naiset

Drammen, Norja
12.3. klo 14.15
Sprintti (p)

Falun, Ruotsi
la 16.3. klo 15.30
Sprintti (v)

Falun, Ruotsi
su 17.3. klo 12.30
10 km (v), naiset

Falun, Ruotsi
su 17.3. klo 15.30
15 km (v), miehet

Maailmancupin finaalit
Quebec, Kanada

pe 22.3. klo 19.20
Sprintti (v)
la 25.3. klo 15.15
10 km (p) yhteislähtö, naiset
la 25.3. klo 17.00
15 km (p) yhteislähtö, miehet
su 24.3. klo 15.30
10 km (v) takaa-ajo, naiset
su 24.3. klo 16.45
15 km (v) takaa-ajo, miehet

Kamil Stoch.
Kamil Stoch.EPA

Mäkihypyn maailmancup

Wisla, Puola
pe 16.11. klo 19.00
HS134 karsinta, miehet

Wisla, Puola
la 17.11. klo 17.00
HS134 joukkuekilpailu, miehet

Wisla, Puola
su 18.11. klo 16.00
HS134, miehet

Ruka, Suomi
pe 23.11. klo 19.00
HS142 karsinta, miehet

Ruka, Suomi
la 24.11. klo 17.30
HS142, miehet

Ruka, Suomi
su 25.11. klo 18.00
HS142, miehet

Lillehammer, Norja
to 29.11. klo 18.30
HS98 karsinta, naiset

Nizni Tagil, Venäjä
pe 30.11. klo 16.45
HS134 karsinta, miehet

Lillehammer, Norja
pe 30.11. klo 18.15
HS98, naiset

Nizni Tagil, Venäjä
la 1.12. klo 16.45
HS134, miehet

Lillehammer, Norja
la 1.12. klo 18.15
HS98, naiset

Lillehammer, Norja
su 2.12. klo 13.45
HS140, naiset

Nizni Tagil, Venäjä
su 2.12. klo 17.00
HS134, miehet

Titisee-Neustadt, Saksa
pe 7.12. klo 19.00
HS142 karsinta, miehet

Titisee-Neustadt, Saksa
la 8.12. klo 17.00
HS142 joukkuekilpailu, miehet

Titisee-Neustadt, Saksa
su 9.12. klo 11.00
HS142, naiset

Titisee-Neustadt, Saksa
su 9.12. klo 16.30
HS142, miehet

Engelberg, Sveitsi
pe 14.12. klo 19.00
HS140 karsinta, miehet

Premanon, Ranska
la 15.12. klo 12.00
HS90, naiset

Engelberg, Sveitsi
la 15.12. klo 17.00
HS140, miehet

Premanon, Ranska
su 16.12. klo 12.00
HS90, naiset

Engelberg, Sveitsi
su 16.12. klo 15.15
HS140, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Oberstdorf, Saksa
la 29.12. klo 17.30
HS137 karsinta, miehet

Oberstdorf, Saksa
su 30.12. klo 17.30
HS137, miehet

Garmisch-Partenkirchen, Saksa
ma 31.12. klo 15.00
HS142 karsinta, miehet

Garmisch-Partenkirchen, Saksa
ti 1.1. klo 15.00
HS142, miehet

Innsbruck, Itävalta
to 3.1. klo 15.00
HS128 karsinta, miehet

Innsbruck, Itävalta
pe 4.1. klo 15.00
HS128, miehet

Bischofshofen, Itävalta
la 5.1. klo 18.00
HS142 karsinta, miehet

Bischofshofen, Itävalta
su 6.1. klo 18.00
HS142, miehet

Val di Fiemme, Italia
pe 11.1. klo 19.00
HS135, miehet

Sapporo, Japani
la 12.1. klo 9.00
HS137, naiset

Val di Fiemme, Italia
la 12.1. klo 18.00
HS135, miehet

Sapporo, Japani
su 13.1. klo 3.00
HS137, naiset

Val di Fiemme, Italia
su 13.1. klo 18.00
HS135, miehet

Zao, Japani
pe 18.1. klo 10.00
HS102, naiset

Zakopane, Puola
pe 18.1. klo 19.00
HS134 karsinta, miehet

Zao, Japani
la 19.1. klo 10.00
HS102, joukkuekilpailu, naiset

Zakopane, Puola
la 19.1. klo 17.15
HS134 joukkuekilpailu, miehet

Zao, Japani
su 20.1. klo 9.00
HS102, naiset

Zakopane, Puola
su 20.1. klo 17.00
HS134, miehet

Sapporo, Japani
pe 25.1. klo 11.00
HS137 karsinta, miehet

Sapporo, Japani
la 26.1. klo 9.00
HS137, miehet

Rasnov, Romania
la 26.1. klo 13.30
HS97, naiset

Sapporo, Japani
su 27.1. klo 3.00
HS137, miehet

Rasnov, Romania
su 27.1. klo 13.30
HS97, naiset

Oberstdorf, Saksa
pe 1.2. klo 19.00
HS235 lentomäki, karsinta, miehet

Hinzenbach, Itävalta
la 2.2 klo 15.00
HS90, naiset

Oberstdorf, Saksa
la 2.2. klo 17.00
HS235 lentomäki, miehet

Hinzenbach, Itävalta
su 3.2 klo 15.00
HS90, naiset

Oberstdorf, Saksa
su 3.2. klo 17.00
HS235 lentomäki, miehet

Ljubno, Slovenia
pe 8.2. klo 15.00
HS94, naiset

Lahti, Suomi
pe 8.2. klo 19.00
HS130 karsinta, miehet

Ljubno, Slovenia
la 9.2. klo 15.00
HS94 joukkuekilpailu, naiset

Lahti, Suomi
la 9.2. klo 17.30
HS130 joukkuekilpailu, miehet

Ljubno, Slovenia
su 10.2. klo 15.00
HS94, naiset

Lahti, Suomi
su 10.2. klo 17.15
HS130, miehet

Willingen, Saksa
pe 15.2. klo 19.00
HS145 karsinta, miehet

Oberstdorf, Saksa
la 16.2. klo 14.00
HS137, naiset

Willingen, Saksa
la 16.2. klo 17.00
HS145, miehet

Oberstdorf, Saksa
su 17.2. klo 14.00 HS137, naiset

Willingen, Saksa
su 17.2. klo 16.15
HS145, miehet

Julia Kykkänen.
Julia Kykkänen.AOP

Mäkihypyn MM-kilpailut
Seefeld, Itävalta

pe 22.2. klo 15.30
HS128 karsinta, miehet
la 23.2. klo 15.30
HS128, miehet
su 24.2. klo 15.45
HS128 joukkuekilpailu, miehet
ti 26.2. klo 17.00
HS108 karsinta, naiset
ke 27.2. klo 17.15
HS108, naiset
to 28.2. klo 17.30
HS108 karsinta, miehet
pe 1.3. klo 17.00
HS108, miehet
la 2.3. klo 17.00
HS108 sekajoukkuekilpailu

Maailmancup

Oslo, Norja
pe 8.3. klo 20.30
HS134 karsinta, miehet

Oslo, Norja
la 9.3. klo 15.30
HS134 joukkuekilpailu, miehet

Oslo, Norja
su 10.3. klo 11.00
HS134, naiset

Oslo, Norja
su 10.3. klo 15.30
HS134, miehet

Lillehammer, Norja
ma 11.3. klo 18.30
HS140 karsinta, miehet

Lillehammer, Norja
ti 12.3. klo 18.00
HS140, miehet

Lillehammer, Norja
ti 12.3. klo 21.00
HS140, naiset

Trondheim, Norja
ke 13.3. klo 18.30
HS140 karsinta, miehet

Trondheim, Norja
to 14.3. klo 15.00
HS140, naiset

Trondheim, Norja
to 14.3. klo 18.00
HS140, miehet

Nizni Tagil, Venäjä
la 16.3. klo 14.00
HS97, naiset

Nizni Tagil, Venäjä
su 17.3. klo 14.00
HS97, naiset

Planica, Slovenia
to 21.3. klo 12.00
HS240 lentomäki, karsinta, miehet

Planica, Slovenia
pe 22.3. klo 15.30
HS240 lentomäki, miehet

Tshaikovski, Venäjä
la 23.3. klo 11.00
HS102, naiset

Planica, Slovenia
la 23.3. klo 11.00
HS240 lentomäki, joukkuekilpailu, miehet

Tshaikovski, Venäjä
su 24.3. klo 11.00
HS140, naiset

Planica, Slovenia
su 24.3. klo 11.00
HS240 lentomäki, miehet

Ilkka Herola.
Ilkka Herola.Tomi Hänninen

Yhdistetyn maailmancup

Ruka, Suomi
la 24.11. klo 12.00
HS142

Ruka, Suomi
la 24.11. klo 16.00
10 km

Ruka, Suomi
su 25.11. klo 10.45
HS142

Ruka, Suomi
su 25.11. klo 16.00
4x5 km

Lillehammer, Norja
pe 30.11. klo 12.00
HS100

Lillehammer, Norja
pe 30.11. klo 15.30
5 km

Lillehammer, Norja
la 1.12. klo 10.30
10 km yhteislähtö

Lillehammer, Norja
la 1.12. klo 15.15
HS100

Lillehammer, Norja
su 2.12. klo 11.45
HS140

Lillehammer, Norja
su 2.12. klo 15.05
10 km

Ramsau, Itävalta
la 22.12. klo 13.00
HS96

Ramsau, Itävalta
la 22.12. klo 15.45
10 km

Ramsau, Itävalta
su 23.12. klo 11.45
HS96

Ramsau, Itävalta
su 23.12. klo 13.45
10 km

Otepää, Viro
la 5.1. klo 11.00
HS100

Otepää, Viro
la 5.1. klo 13.30
10 km

Otepää, Viro
su 6.1. klo 12.00
HS100

Otepää, Viro
su 6.1. klo 14.45
10 km

Val di Fiemme, Italia
pe 11.1. klo 11.00
HS135

Val di Fiemme, Italia
pe 11.1. klo 14.30
10 km

Val di Fiemme, Italia
la 12.1. klo 11.00
HS135

Val di Fiemme, Italia
la 12.1. klo 15.15
2x7,5 km

Val di Fiemme, Italia
su 13.1. klo 11.00
HS135

Val di Fiemme, Italia
su 13.1. klo 15.30
10 km

Tripla
Chaux-Neuve, Ranska
pe 18.1. klo 13.00
HS118

Chaux-Neuve, Ranska
pe 18.1. klo 17.00
5 km

Chaux-Neuve, Ranska
la 19.1. klo 12.30
HS118

Chaux-Neuve, Ranska
la 19.1. klo 16.45
10 km

Chaux-Neuve, Ranska
su 20.1. klo 12.00
HS118

Chaux-Neuve, Ranska
su 20.1. klo 14.30
15 km

Trondheim, Norja
la 26.1. klo 11.30
HS140

Trondheim, Norja
la 26.1. klo 15.00
10 km

Trondheim, Norja
su 27.1. klo 10.00
HS140

Trondheim, Norja
su 27.1. klo 13.15

10 km

Klingethal, Saksa
la 2.2. klo 13.55
HS140

Klingethal, Saksa
la 2.2. klo 16.00
10 km

Klingethal, Saksa
su 3.2. klo 13.15
HS140

Klingethal, Saksa
su 3.2. klo 16.00
10 km

Lahti, Suomi
la 9.2. klo 12.30
HS130

Lahti, Suomi
la 9.2. klo 16.40
2x7,5 km

Lahti, Suomi
su 10.2. klo 12.30
HS130

Lahti, Suomi
su 10.2. klo 16.15
10 km

Eero Hirvonen.
Eero Hirvonen.Tomi Hänninen

Yhdistetyn MM-kilpailut
Seefeld, Itävalta

pe 22.2. klo 11.30
HS128
pe 22.2. klo 17.15
10 km
su 24.2. klo 11.30
HS128
su 24.2. klo 14.30
2x7,5 km
to 28.2. klo 12.00
HS108
to 28.2. klo 16.15
10 km
la 2.3. klo 12.00
HS108
la 2.3. klo 15.45
4x5 km

Maailmancup

Oslo, Norja
la 9.3. klo 10.00
HS134

Oslo, Norja
la 9.3. klo 14.30
10 km

Schonach, Saksa
la 16.3. klo 12.00
HS106

Schonach, Saksa
la 16.3. klo 16.00
10 km

Schonach, Saksa
su 17.3. klo 12.00
HS106

Schonach, Saksa
su 17.3. klo 16.00
15 km

Suosittelemme

Tuoreimmat