Suora

  • Dota 2: The International -loppuottelu
  • Rallin MM, Saksa, Power Stage - live

Näin seuraat Kalevan kisoja – suorat lähetykset vauhtiin perjantaina Ylen kanavilla

Yleisurheilun Kalevan kisat alkavat torstaina Lappeenrannassa. Yle TV2:n, Yle Areenan ja Yle Puheen suorat lähetykset pääsevät vauhtiin perjantai-iltana.

yleisurheilu
Camilla Richardsson
Camilla Richardsson juoksi Joensuun GP-kilpailussa ennätyksensä 3000 metrin esteissä.Minna Raitavuo / Lehtikuva

Kalevan kisat Lappeenrannassa

Torstai 1.8.

14.05 N pituus karsinta A
14.05 M kuula karsinta
15.10 M moukari karsinta
15.20 N pituus karsinta B
16.15 N korkeus karsinta A ja B
16.35 M pituus karsinta A
16.55 N kiekko karsinta
17.00 M 400 m alkuerät
17.30 N 400 m alkuerät
17.50 M pituus karsinta B
18.00 M 10 000 m loppukilpailu
19.30 M 20 km kävely
19.45 N 10 km kävely

Perjantai 2.8. TV2, Yle Puhe klo 17.00

10.30 N 7-ottelu 100 m aj
11.15 N 7-ottelu korkeus A ja B
12.15 N keihäs karsinta
13.20 N 7-ottelu kuula
13.30 M seiväs karsinta A ja B
14.00 N moukari karsinta
16.30 Viralliset avajaiset
16.50 M kuula loppukilpailu
16.50 N pituus loppukilpailu
16.50 N 100 m aj alkuerät
17.15 M moukari loppukilpailu
17.20 N 1500 m loppukilpailu
17.40 M 400 m loppukilpailu
17.50 N 400 m loppukilpailu
18.10 N 7-ottelu 200 m
18.15 N korkeus loppukilpailu
18.25 M pituus loppukilpailu
18.35 N 10 000 m loppukilpailu
18.45 N kiekko loppukilpailu
19.25 M 1500 m loppukilpailu
19.45 N 100 m aj loppukilpailu

Lauantai 3.8. Areena klo 16.15, Yle Puhe klo 18.00, TV2 klo 18.15

10.30 M 10-ottelu 100 m
11.25 M 10-ottelu pituus
12.55 M korkeus karsinta
13.00 M kiekko karsinta
13.05 N 7-ottelu pituus
13.10 M 10-ottelu kuula
14.30 N 800 m alkuerät
14.45 N 7-ottelu keihäs
14.50 M 10-ottelu korkeus
14.55 M 800 m alkuerät
15.25 N 100 m alkuerät
15.50 M 100 m alkuerät
16.15 15-vuotiaiden 4x200 m sekaviesti alkuerät
16.20 M keihäs karsinta
16.30 N kolmiloikka karsinta
16.40 N seiväs karsinta A ja B
17.35 M 400 m aitajuoksu alkuerät
18.05 N 400 m aitajuoksu alkuerät
18.05 M kolmiloikka karsinta A
18.05 N moukari loppukilpailu
18.35 M/N 400 m kelaus
19.00 N 3000 m ej loppukilpailu
19.00 M seiväs loppukilpailu
19.10 N kuula karsinta
19.25 M 10-ottelu 400 m
19.40 N 7-ottelu 800 m
19.40 M kolmiloikka karsinta B
19.55 N keihäs loppukilpailu
20.00 15-vuotiaiden 4x200 m sekaviesti
20.20 M 3000 m ej loppukilpailu
20.45 N 100 m loppukilpailu
20.55 M 100 m loppukilpailu

Sunnuntai 4.8. TV2, Yle Puhe klo 14.30

10.00 M 10-ottelu 110 m aj
10.40 M 10-ottelu kiekko
12.05 M 10-ottelu seiväs
13.35 M kiekko loppukilpailu
13.40 N 200 m alkuerät
14.00 M 200 m alkuerät
14.00 M korkeus loppukilpailu
14.35 N 400 m aj loppukilpailu
14.40 N kolmiloikka loppukilpailu
14.50 M 400 m aj loppukilpailu
15.10 M 110 m aj alkuerät
15.15 M 10-ottelu keihäs
15.20 N kuula loppukilpailu
15.40 M 5000 m loppukilpailu
15.55 N seiväs loppukilpailu
16.05 N 800 m loppukilpailu
16.15 M 800 m loppukilpailu
16.30 M kolmiloikka loppukilpailu
16.35 N 5000 m loppukilpailu
16.55 M keihäs loppukilpailu
17.10 M 110 m aj loppukilpailu
17.25 M 10-ottelu 1500 m
17.50 M 200 m loppukilpailu
18.00 N 200 m loppukilpailu

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat