Hyppää sisältöön

Ligue 1:n Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä Ligue 1:n tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Tulokset

Sunnuntai 8.3.2020

1‑0Lille - LyonStade Pierre-Mauroy
5‑0Rennes - MontpellierRoazhon Park
1‑1St Étienne - BordeauxStade Geoffroy-Guichard

Lauantai 7.3.2020

1‑0Reims - BRESStade Auguste Delaune
2‑1Nice - MonacoAllianz Riviera
2‑1Metz - NimesStade Saint Symphorien
2‑1Dijon - ToulouseStade Gaston Gérard
2‑0Angers - NantesStade Raymond Kopa

Perjantai 6.3.2020

2‑2Marseille - AmiensOrange Vélodrome

Katso kaikki pelatut ottelut Ligue 1:n Otteluohjelmasta

Seuraavat ottelut

Sunnuntai 26.4.2020

21:00Bordeaux - ToulouseMatmut Atlantique
21:00BRES - MontpellierStade Francis le Ble
21:00Lyon - MonacoGroupama Stadium
21:00Marseille - NiceOrange Vélodrome
21:00Metz - DijonStade Saint Symphorien
21:00Nantes - AmiensStade de la Beaujoire
21:00Nimes - LilleStade des Costières
21:00Reims - PSGStade Auguste Delaune
21:00Rennes - StrasbourgRoazhon Park
21:00St Étienne - AngersStade Geoffroy-Guichard

Lauantai 2.5.2020

21:00Amiens - St ÉtienneStade de la Licorne
21:00Angers - RennesStade Raymond Kopa
21:00Dijon - LyonStade Gaston Gérard
21:00Lille - ReimsStade Pierre-Mauroy
21:00Monaco - MetzStade Louis II
21:00Montpellier - BordeauxStade de la Mosson
21:00Nice - NantesAllianz Riviera
21:00PSG - BRESParc des Princes
21:00Strasbourg - MarseilleStade de la Meinau
21:00Toulouse - NimesStadium Municipal

Katso kaikki tulevat ottelut Ligue 1:n Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.PSG276822237524
2.Marseille285616844129
3.Rennes285015583824
4.Lille284915493527
5.Nice284111894138
6.Reims2841101172621
7.Lyon2840117104227
8.Montpellier2840117103534
9.Monaco2840117104444
10.Strasbourg2738115113232
11.Angers2839116112833
12.Bordeaux283791094034
13.Nantes2837114132831
14.BRES2834810103437
15.Metz2834810102735
16.Dijon283079122737
17.St Étienne283086142945
18.Nimes282776152944
19.Amiens2823411133150
20.Toulouse281334212258

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1.Wissam Ben YedderMonaco18
1.Kylian MbappéPSG18
3.Moussa DembéléLyon16
4.NeymarPSG13
4.Victor OsimhenLille13
6.Habibou Mouhamadou DialloMetz12
6.Mauro IcardiPSG12
8.Kasper DolbergNice11
8.Dario BenedettoMarseille11
10.Denis BouangaSt Étienne10

Tuoreimmat uutiset

Jalkapallon Kisaoppaat

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).