Suora

  • Urheiluruutu
  • Lentopallon EM, Suomi - Turkki
  • Urheiluruutu

Valioliigan otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

Englannin Valioliiga
VALIOLIIGA - KISAOPAS 2019-2020

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät Valioliigan Kisaoppaasta

Otteluohjelma päivittyy sitä mukaa, kun ottelujen tarkat ajankohdat julkistetaan.

Perjantai 9.8.2019

4‑1

Liverpool - Norwich

Anfield

Lauantai 10.8.2019

0‑5

West Ham - Man City

Olympic Stadium

1‑1

Bournemouth - Sheffield Utd

Dean Court

3‑0

Burnley - Southampton

Turf Moor

0‑0

Crystal P - Everton

Selhurst Park

0‑3

Watford - Brighton

Vicarage Road

3‑1

Tottenham - AVFC

Tottenham Hotspur Stadium

Sunnuntai 11.8.2019

0‑0

Leicester - Wolverhampton

King Power Stadium

0‑1

Newcastle - Arsenal

St James’ Park

4‑0

Man United - Chelsea

Old Trafford

Lauantai 17.8.2019

2‑1

Arsenal - Burnley

Emirates Stadium

1‑2

AVFC - Bournemouth

Villa Park

1‑1

Brighton - West Ham

Falmer Stadium

1‑0

Everton - Watford

Goodison Park

3‑1

Norwich - Newcastle

Carrow Road

1‑2

Southampton - Liverpool

St Mary’s Stadium

2‑2

Man City - Tottenham

Etihad Stadium

Sunnuntai 18.8.2019

1‑0

Sheffield Utd - Crystal P

Bramall Lane

1‑1

Chelsea - Leicester

Stamford Bridge

Maanantai 19.8.2019

1‑1

Wolverhampton - Man United

Molineux Stadium

Perjantai 23.8.2019

2‑0

AVFC - Everton

Villa Park

Lauantai 24.8.2019

2‑3

Norwich - Chelsea

Carrow Road

0‑2

Brighton - Southampton

Falmer Stadium

1‑2

Man United - Crystal P

Old Trafford

1‑2

Sheffield Utd - Leicester

Bramall Lane

1‑3

Watford - West Ham

Vicarage Road

3‑1

Liverpool - Arsenal

Anfield

Sunnuntai 25.8.2019

1‑3

Bournemouth - Man City

Dean Court

0‑1

Tottenham - Newcastle

Tottenham Hotspur Stadium

1‑1

Wolverhampton - Burnley

Molineux Stadium

Lauantai 31.8.2019

1‑1

Southampton - Man United

St Mary’s Stadium

2‑2

Chelsea - Sheffield Utd

Stamford Bridge

1‑0

Crystal P - AVFC

Selhurst Park

3‑1

Leicester - Bournemouth

King Power Stadium

4‑0

Man City - Brighton

Etihad Stadium

1‑1

Newcastle - Watford

St James’ Park

2‑0

West Ham - Norwich

Olympic Stadium

0‑3

Burnley - Liverpool

Turf Moor

Sunnuntai 1.9.2019

3‑2

Everton - Wolverhampton

Goodison Park

2‑2

Arsenal - Tottenham

Emirates Stadium

Lauantai 14.9.2019

3‑1

Liverpool - Newcastle

Anfield

1‑1

Brighton - Burnley

Falmer Stadium

1‑0

Man United - Leicester

Old Trafford

0‑1

Sheffield Utd - Southampton

Bramall Lane

4‑0

Tottenham - Crystal P

Tottenham Hotspur Stadium

2‑5

Wolverhampton - Chelsea

Molineux Stadium

3‑2

Norwich - Man City

Carrow Road

Sunnuntai 15.9.2019

3‑1

Bournemouth - Everton

Dean Court

2‑2

Watford - Arsenal

Vicarage Road

Maanantai 16.9.2019

0‑0

AVFC - West Ham

Villa Park

Perjantai 20.9.2019

22:00

Southampton - Bournemouth

St Mary’s Stadium

Lauantai 21.9.2019

14:30

Leicester - Tottenham

King Power Stadium

17:00

Burnley - Norwich

Turf Moor

17:00

Everton - Sheffield Utd

Goodison Park

17:00

Man City - Watford

Etihad Stadium

19:30

Newcastle - Brighton

St James’ Park

Sunnuntai 22.9.2019

16:00

Crystal P - Wolverhampton

Selhurst Park

16:00

West Ham - Man United

Olympic Stadium

18:30

Arsenal - AVFC

Emirates Stadium

18:30

Chelsea - Liverpool

Stamford Bridge

Lauantai 28.9.2019

14:30

Sheffield Utd - Liverpool

Bramall Lane

17:00

Bournemouth - West Ham

Dean Court

17:00

AVFC - Burnley

Villa Park

17:00

Chelsea - Brighton

Stamford Bridge

17:00

Crystal P - Norwich

Selhurst Park

17:00

Tottenham - Southampton

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Wolverhampton - Watford

Molineux Stadium

19:30

Everton - Man City

Goodison Park

Sunnuntai 29.9.2019

18:30

Leicester - Newcastle

King Power Stadium

Maanantai 30.9.2019

22:00

Man United - Arsenal

Old Trafford

Lauantai 5.10.2019

14:30

Brighton - Tottenham

Falmer Stadium

17:00

Burnley - Everton

Turf Moor

17:00

Liverpool - Leicester

Anfield

17:00

Norwich - AVFC

Carrow Road

17:00

Watford - Sheffield Utd

Vicarage Road

19:30

West Ham - Crystal P

Olympic Stadium

Sunnuntai 6.10.2019

16:00

Arsenal - Bournemouth

Emirates Stadium

16:00

Man City - Wolverhampton

Etihad Stadium

16:00

Southampton - Chelsea

St Mary’s Stadium

18:30

Newcastle - Man United

St James’ Park

Lauantai 19.10.2019

14:30

Everton - West Ham

Goodison Park

17:00

Bournemouth - Norwich

Dean Court

17:00

AVFC - Brighton

Villa Park

17:00

Chelsea - Newcastle

Stamford Bridge

17:00

Leicester - Burnley

King Power Stadium

17:00

Tottenham - Watford

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Wolverhampton - Southampton

Molineux Stadium

19:30

Crystal P - Man City

Selhurst Park

Sunnuntai 20.10.2019

18:30

Man United - Liverpool

Old Trafford

Maanantai 21.10.2019

22:00

Sheffield Utd - Arsenal

Bramall Lane

Perjantai 25.10.2019

22:00

Southampton - Leicester

St Mary’s Stadium

Lauantai 26.10.2019

14:30

Man City - AVFC

Etihad Stadium

17:00

Brighton - Everton

Falmer Stadium

17:00

Watford - Bournemouth

Vicarage Road

17:00

West Ham - Sheffield Utd

Olympic Stadium

19:30

Burnley - Chelsea

Turf Moor

Sunnuntai 27.10.2019

16:00

Newcastle - Wolverhampton

St James’ Park

18:30

Arsenal - Crystal P

Emirates Stadium

18:30

Liverpool - Tottenham

Anfield

18:30

Norwich - Man United

Carrow Road

Lauantai 2.11.2019

17:00

Bournemouth - Man United

Dean Court

17:00

Arsenal - Wolverhampton

Emirates Stadium

17:00

AVFC - Liverpool

Villa Park

17:00

Brighton - Norwich

Falmer Stadium

17:00

Crystal P - Leicester

Selhurst Park

17:00

Everton - Tottenham

Goodison Park

17:00

Man City - Southampton

Etihad Stadium

17:00

Sheffield Utd - Burnley

Bramall Lane

17:00

Watford - Chelsea

Vicarage Road

17:00

West Ham - Newcastle

Olympic Stadium

Lauantai 9.11.2019

17:00

Burnley - West Ham

Turf Moor

17:00

Chelsea - Crystal P

Stamford Bridge

17:00

Liverpool - Man City

Anfield

17:00

Newcastle - Bournemouth

St James’ Park

17:00

Norwich - Watford

Carrow Road

17:00

Southampton - Everton

St Mary’s Stadium

17:00

Tottenham - Sheffield Utd

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Wolverhampton - AVFC

Molineux Stadium

Sunnuntai 10.11.2019

17:00

Leicester - Arsenal

King Power Stadium

17:00

Man United - Brighton

Old Trafford

Lauantai 23.11.2019

17:00

Bournemouth - Wolverhampton

Dean Court

17:00

Arsenal - Southampton

Emirates Stadium

17:00

AVFC - Newcastle

Villa Park

17:00

Brighton - Leicester

Falmer Stadium

17:00

Crystal P - Liverpool

Selhurst Park

17:00

Everton - Norwich

Goodison Park

17:00

Man City - Chelsea

Etihad Stadium

17:00

Sheffield Utd - Man United

Bramall Lane

17:00

Watford - Burnley

Vicarage Road

17:00

West Ham - Tottenham

Olympic Stadium

Lauantai 30.11.2019

17:00

Burnley - Crystal P

Turf Moor

17:00

Chelsea - West Ham

Stamford Bridge

17:00

Leicester - Everton

King Power Stadium

17:00

Liverpool - Brighton

Anfield

17:00

Newcastle - Man City

St James’ Park

17:00

Southampton - Watford

St Mary’s Stadium

17:00

Tottenham - Bournemouth

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Wolverhampton - Sheffield Utd

Molineux Stadium

Sunnuntai 1.12.2019

17:00

Man United - AVFC

Old Trafford

17:00

Norwich - Arsenal

Carrow Road

Tiistai 3.12.2019

21:45

Arsenal - Brighton

Emirates Stadium

21:45

Burnley - Man City

Turf Moor

21:45

Leicester - Watford

King Power Stadium

21:45

Sheffield Utd - Newcastle

Bramall Lane

21:45

Wolverhampton - West Ham

Molineux Stadium

22:00

Man United - Tottenham

Old Trafford

Keskiviikko 4.12.2019

21:45

Chelsea - AVFC

Stamford Bridge

21:45

Southampton - Norwich

St Mary’s Stadium

22:00

Crystal P - Bournemouth

Selhurst Park

22:00

Liverpool - Everton

Anfield

Lauantai 7.12.2019

17:00

Bournemouth - Liverpool

Dean Court

17:00

AVFC - Leicester

Villa Park

17:00

Brighton - Wolverhampton

Falmer Stadium

17:00

Everton - Chelsea

Goodison Park

17:00

Man City - Man United

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Southampton

St James’ Park

17:00

Norwich - Sheffield Utd

Carrow Road

17:00

Tottenham - Burnley

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Watford - Crystal P

Vicarage Road

17:00

West Ham - Arsenal

Olympic Stadium

Lauantai 14.12.2019

17:00

Arsenal - Man City

Emirates Stadium

17:00

Burnley - Newcastle

Turf Moor

17:00

Chelsea - Bournemouth

Stamford Bridge

17:00

Crystal P - Brighton

Selhurst Park

17:00

Leicester - Norwich

King Power Stadium

17:00

Liverpool - Watford

Anfield

17:00

Man United - Everton

Old Trafford

17:00

Sheffield Utd - AVFC

Bramall Lane

17:00

Southampton - West Ham

St Mary’s Stadium

17:00

Wolverhampton - Tottenham

Molineux Stadium

Lauantai 21.12.2019

17:00

Bournemouth - Burnley

Dean Court

17:00

AVFC - Southampton

Villa Park

17:00

Brighton - Sheffield Utd

Falmer Stadium

17:00

Everton - Arsenal

Goodison Park

17:00

Man City - Leicester

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Crystal P

St James’ Park

17:00

Norwich - Wolverhampton

Carrow Road

17:00

Tottenham - Chelsea

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Watford - Man United

Vicarage Road

17:00

West Ham - Liverpool

Olympic Stadium

Torstai 26.12.2019

17:00

Bournemouth - Arsenal

Dean Court

17:00

AVFC - Norwich

Villa Park

17:00

Chelsea - Southampton

Stamford Bridge

17:00

Crystal P - West Ham

Selhurst Park

17:00

Everton - Burnley

Goodison Park

17:00

Leicester - Liverpool

King Power Stadium

17:00

Man United - Newcastle

Old Trafford

17:00

Sheffield Utd - Watford

Bramall Lane

17:00

Tottenham - Brighton

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Wolverhampton - Man City

Molineux Stadium

Lauantai 28.12.2019

17:00

Arsenal - Chelsea

Emirates Stadium

17:00

Brighton - Bournemouth

Falmer Stadium

17:00

Burnley - Man United

Turf Moor

17:00

Liverpool - Wolverhampton

Anfield

17:00

Man City - Sheffield Utd

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Everton

St James’ Park

17:00

Norwich - Tottenham

Carrow Road

17:00

Southampton - Crystal P

St Mary’s Stadium

17:00

Watford - AVFC

Vicarage Road

17:00

West Ham - Leicester

Olympic Stadium

Keskiviikko 1.1.2020

17:00

Arsenal - Man United

Emirates Stadium

17:00

Brighton - Chelsea

Falmer Stadium

17:00

Burnley - AVFC

Turf Moor

17:00

Liverpool - Sheffield Utd

Anfield

17:00

Man City - Everton

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Leicester

St James’ Park

17:00

Norwich - Crystal P

Carrow Road

17:00

Southampton - Tottenham

St Mary’s Stadium

17:00

Watford - Wolverhampton

Vicarage Road

17:00

West Ham - Bournemouth

Olympic Stadium

Lauantai 11.1.2020

17:00

Bournemouth - Watford

Dean Court

17:00

AVFC - Man City

Villa Park

17:00

Chelsea - Burnley

Stamford Bridge

17:00

Crystal P - Arsenal

Selhurst Park

17:00

Everton - Brighton

Goodison Park

17:00

Leicester - Southampton

King Power Stadium

17:00

Man United - Norwich

Old Trafford

17:00

Sheffield Utd - West Ham

Bramall Lane

17:00

Tottenham - Liverpool

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Wolverhampton - Newcastle

Molineux Stadium

Lauantai 18.1.2020

17:00

Arsenal - Sheffield Utd

Emirates Stadium

17:00

Brighton - AVFC

Falmer Stadium

17:00

Burnley - Leicester

Turf Moor

17:00

Liverpool - Man United

Anfield

17:00

Man City - Crystal P

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Chelsea

St James’ Park

17:00

Norwich - Bournemouth

Carrow Road

17:00

Southampton - Wolverhampton

St Mary’s Stadium

17:00

Watford - Tottenham

Vicarage Road

17:00

West Ham - Everton

Olympic Stadium

Tiistai 21.1.2020

21:45

Bournemouth - Brighton

Dean Court

21:45

AVFC - Watford

Villa Park

21:45

Everton - Newcastle

Goodison Park

21:45

Leicester - West Ham

King Power Stadium

21:45

Sheffield Utd - Man City

Bramall Lane

21:45

Wolverhampton - Liverpool

Molineux Stadium

22:00

Man United - Burnley

Old Trafford

Keskiviikko 22.1.2020

21:45

Chelsea - Arsenal

Stamford Bridge

21:45

Tottenham - Norwich

Tottenham Hotspur Stadium

22:00

Crystal P - Southampton

Selhurst Park

Lauantai 1.2.2020

17:00

Bournemouth - AVFC

Dean Court

17:00

Burnley - Arsenal

Turf Moor

17:00

Crystal P - Sheffield Utd

Selhurst Park

17:00

Leicester - Chelsea

King Power Stadium

17:00

Liverpool - Southampton

Anfield

17:00

Man United - Wolverhampton

Old Trafford

17:00

Newcastle - Norwich

St James’ Park

17:00

Tottenham - Man City

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Watford - Everton

Vicarage Road

17:00

West Ham - Brighton

Olympic Stadium

Lauantai 8.2.2020

17:00

Arsenal - Newcastle

Emirates Stadium

17:00

AVFC - Tottenham

Villa Park

17:00

Brighton - Watford

Falmer Stadium

17:00

Chelsea - Man United

Stamford Bridge

17:00

Everton - Crystal P

Goodison Park

17:00

Man City - West Ham

Etihad Stadium

17:00

Norwich - Liverpool

Carrow Road

17:00

Sheffield Utd - Bournemouth

Bramall Lane

17:00

Southampton - Burnley

St Mary’s Stadium

17:00

Wolverhampton - Leicester

Molineux Stadium

Lauantai 22.2.2020

17:00

Arsenal - Everton

Emirates Stadium

17:00

Burnley - Bournemouth

Turf Moor

17:00

Chelsea - Tottenham

Stamford Bridge

17:00

Crystal P - Newcastle

Selhurst Park

17:00

Leicester - Man City

King Power Stadium

17:00

Liverpool - West Ham

Anfield

17:00

Man United - Watford

Old Trafford

17:00

Sheffield Utd - Brighton

Bramall Lane

17:00

Southampton - AVFC

St Mary’s Stadium

17:00

Wolverhampton - Norwich

Molineux Stadium

Lauantai 29.2.2020

17:00

Bournemouth - Chelsea

Dean Court

17:00

AVFC - Sheffield Utd

Villa Park

17:00

Brighton - Crystal P

Falmer Stadium

17:00

Everton - Man United

Goodison Park

17:00

Man City - Arsenal

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Burnley

St James’ Park

17:00

Norwich - Leicester

Carrow Road

17:00

Tottenham - Wolverhampton

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Watford - Liverpool

Vicarage Road

17:00

West Ham - Southampton

Olympic Stadium

Lauantai 7.3.2020

17:00

Arsenal - West Ham

Emirates Stadium

17:00

Burnley - Tottenham

Turf Moor

17:00

Chelsea - Everton

Stamford Bridge

17:00

Crystal P - Watford

Selhurst Park

17:00

Leicester - AVFC

King Power Stadium

17:00

Liverpool - Bournemouth

Anfield

17:00

Man United - Man City

Old Trafford

17:00

Sheffield Utd - Norwich

Bramall Lane

17:00

Southampton - Newcastle

St Mary’s Stadium

17:00

Wolverhampton - Brighton

Molineux Stadium

Lauantai 14.3.2020

17:00

Bournemouth - Crystal P

Dean Court

17:00

AVFC - Chelsea

Villa Park

17:00

Brighton - Arsenal

Falmer Stadium

17:00

Everton - Liverpool

Goodison Park

17:00

Man City - Burnley

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Sheffield Utd

St James’ Park

17:00

Norwich - Southampton

Carrow Road

17:00

Tottenham - Man United

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Watford - Leicester

Vicarage Road

17:00

West Ham - Wolverhampton

Olympic Stadium

Lauantai 21.3.2020

17:00

Burnley - Watford

Turf Moor

17:00

Chelsea - Man City

Stamford Bridge

17:00

Leicester - Brighton

King Power Stadium

17:00

Liverpool - Crystal P

Anfield

17:00

Man United - Sheffield Utd

Old Trafford

17:00

Newcastle - AVFC

St James’ Park

17:00

Norwich - Everton

Carrow Road

17:00

Southampton - Arsenal

St Mary’s Stadium

17:00

Tottenham - West Ham

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Wolverhampton - Bournemouth

Molineux Stadium

Lauantai 4.4.2020

17:00

Bournemouth - Newcastle

Dean Court

17:00

Arsenal - Norwich

Emirates Stadium

17:00

AVFC - Wolverhampton

Villa Park

17:00

Brighton - Man United

Falmer Stadium

17:00

Crystal P - Burnley

Selhurst Park

17:00

Everton - Leicester

Goodison Park

17:00

Man City - Liverpool

Etihad Stadium

17:00

Sheffield Utd - Tottenham

Bramall Lane

17:00

Watford - Southampton

Vicarage Road

17:00

West Ham - Chelsea

Olympic Stadium

Lauantai 11.4.2020

17:00

Burnley - Sheffield Utd

Turf Moor

17:00

Chelsea - Watford

Stamford Bridge

17:00

Leicester - Crystal P

King Power Stadium

17:00

Liverpool - AVFC

Anfield

17:00

Man United - Bournemouth

Old Trafford

17:00

Newcastle - West Ham

St James’ Park

17:00

Norwich - Brighton

Carrow Road

17:00

Southampton - Man City

St Mary’s Stadium

17:00

Tottenham - Everton

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Wolverhampton - Arsenal

Molineux Stadium

Lauantai 18.4.2020

17:00

Bournemouth - Tottenham

Dean Court

17:00

Arsenal - Leicester

Emirates Stadium

17:00

AVFC - Man United

Villa Park

17:00

Brighton - Liverpool

Falmer Stadium

17:00

Crystal P - Chelsea

Selhurst Park

17:00

Everton - Southampton

Goodison Park

17:00

Man City - Newcastle

Etihad Stadium

17:00

Sheffield Utd - Wolverhampton

Bramall Lane

17:00

Watford - Norwich

Vicarage Road

17:00

West Ham - Burnley

Olympic Stadium

Lauantai 25.4.2020

17:00

Bournemouth - Leicester

Dean Court

17:00

AVFC - Crystal P

Villa Park

17:00

Brighton - Man City

Falmer Stadium

17:00

Liverpool - Burnley

Anfield

17:00

Man United - Southampton

Old Trafford

17:00

Norwich - West Ham

Carrow Road

17:00

Sheffield Utd - Chelsea

Bramall Lane

17:00

Tottenham - Arsenal

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Watford - Newcastle

Vicarage Road

17:00

Wolverhampton - Everton

Molineux Stadium

Lauantai 2.5.2020

17:00

Arsenal - Liverpool

Emirates Stadium

17:00

Burnley - Wolverhampton

Turf Moor

17:00

Chelsea - Norwich

Stamford Bridge

17:00

Crystal P - Man United

Selhurst Park

17:00

Everton - AVFC

Goodison Park

17:00

Leicester - Sheffield Utd

King Power Stadium

17:00

Man City - Bournemouth

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Tottenham

St James’ Park

17:00

Southampton - Brighton

St Mary’s Stadium

17:00

West Ham - Watford

Olympic Stadium

Lauantai 9.5.2020

17:00

Bournemouth - Southampton

Dean Court

17:00

AVFC - Arsenal

Villa Park

17:00

Brighton - Newcastle

Falmer Stadium

17:00

Liverpool - Chelsea

Anfield

17:00

Man United - West Ham

Old Trafford

17:00

Norwich - Burnley

Carrow Road

17:00

Sheffield Utd - Everton

Bramall Lane

17:00

Tottenham - Leicester

Tottenham Hotspur Stadium

17:00

Watford - Man City

Vicarage Road

17:00

Wolverhampton - Crystal P

Molineux Stadium

Sunnuntai 17.5.2020

17:00

Arsenal - Watford

Emirates Stadium

17:00

Burnley - Brighton

Turf Moor

17:00

Chelsea - Wolverhampton

Stamford Bridge

17:00

Crystal P - Tottenham

Selhurst Park

17:00

Everton - Bournemouth

Goodison Park

17:00

Leicester - Man United

King Power Stadium

17:00

Man City - Norwich

Etihad Stadium

17:00

Newcastle - Liverpool

St James’ Park

17:00

Southampton - Sheffield Utd

St Mary’s Stadium

17:00

West Ham - AVFC

Olympic Stadium

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme