Ligue 1:n otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

Ligue 1
LIGUE 1 - KISAOPAS 2019-2020

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät Ligue 1:n Kisaoppaasta

Otteluohjelma päivittyy sitä mukaa, kun ottelujen tarkat ajankohdat julkistetaan.

Perjantai 9.8.2019

0‑3

Monaco - Lyon

Stade Louis II

Lauantai 10.8.2019

0‑2

Marseille - Reims

Orange Vélodrome

3‑1

Angers - Bordeaux

Stade Raymond Kopa

1‑1

BRES - Toulouse

Stade Francis le Ble

1‑2

Dijon - St Étienne

Stade Gaston Gérard

0‑1

Montpellier - Rennes

Stade de la Mosson

2‑1

Nice - Amiens

Allianz Riviera

Sunnuntai 11.8.2019

2‑1

Lille - Nantes

Stade Pierre-Mauroy

1‑1

Strasbourg - Metz

Stade de la Meinau

3‑0

PSG - Nimes

Parc des Princes

Perjantai 16.8.2019

6‑0

Lyon - Angers

Groupama Stadium

Lauantai 17.8.2019

0‑0

Nantes - Marseille

Stade de la Beaujoire

1‑0

Amiens - Lille

Stade de la Licorne

1‑1

Bordeaux - Montpellier

Matmut Atlantique

3‑0

Metz - Monaco

Stade Saint Symphorien

1‑2

Nimes - Nice

Stade des Costières

1‑0

Toulouse - Dijon

Stadium Municipal

Sunnuntai 18.8.2019

1‑1

St Étienne - BRES

Stade Geoffroy-Guichard

0‑0

Reims - Strasbourg

Stade Auguste Delaune

2‑1

Rennes - PSG

Roazhon Park

Lauantai 24.8.2019

1‑2

Amiens - Nantes

Stade de la Licorne

3‑0

Angers - Metz

Stade Raymond Kopa

1‑0

BRES - Reims

Stade Francis le Ble

0‑2

Dijon - Bordeaux

Stade Gaston Gérard

Sunnuntai 25.8.2019

2‑2

Monaco - Nimes

Stade Louis II

0‑2

Strasbourg - Rennes

Stade de la Meinau

4‑0

PSG - Toulouse

Parc des Princes

Tiistai 27.8.2019

1‑0

Montpellier - Lyon

Stade de la Mosson

Keskiviikko 28.8.2019

3‑0

Lille - St Étienne

Stade Pierre-Mauroy

1‑2

Nice - Marseille

Allianz Riviera

Perjantai 30.8.2019

0‑2

Metz - PSG

Stade Saint Symphorien

Lauantai 31.8.2019

1‑1

Lyon - Bordeaux

Groupama Stadium

2‑0

Angers - Dijon

Stade Raymond Kopa

1‑0

Nantes - Montpellier

Stade de la Beaujoire

3‑0

Nimes - BRES

Stade des Costières

2‑0

Toulouse - Amiens

Stadium Municipal

Sunnuntai 1.9.2019

2‑0

Reims - Lille

Stade Auguste Delaune

1‑2

Rennes - Nice

Roazhon Park

2‑2

Strasbourg - Monaco

Stade de la Meinau

1‑0

Marseille - St Étienne

Orange Vélodrome

Perjantai 13.9.2019

2‑1

Lille - Angers

Stade Pierre-Mauroy

2‑2

Amiens - Lyon

Stade de la Licorne

Lauantai 14.9.2019

1‑0

PSG - Strasbourg

Parc des Princes

2‑0

Bordeaux - Metz

Matmut Atlantique

0‑0

BRES - Rennes

Stade Francis le Ble

0‑0

Dijon - Nimes

Stade Gaston Gérard

2‑1

Montpellier - Nice

Stade de la Mosson

Sunnuntai 15.9.2019

1‑0

Nantes - Reims

Stade de la Beaujoire

2‑2

St Étienne - Toulouse

Stade Geoffroy-Guichard

3‑4

Monaco - Marseille

Stade Louis II

Perjantai 20.9.2019

2‑1

Strasbourg - Nantes

Stade de la Meinau

Lauantai 21.9.2019

1‑1

Marseille - Montpellier

Orange Vélodrome

2‑2

Bordeaux - BRES

Matmut Atlantique

1‑2

Metz - Amiens

Stade Saint Symphorien

2‑1

Nice - Dijon

Allianz Riviera

1‑0

Nimes - Toulouse

Stade des Costières

0‑0

Reims - Monaco

Stade Auguste Delaune

Sunnuntai 22.9.2019

1‑1

Rennes - Lille

Roazhon Park

4‑1

Angers - St Étienne

Stade Raymond Kopa

0‑1

Lyon - PSG

Groupama Stadium

Tiistai 24.9.2019

0‑0

Dijon - Marseille

Stade Gaston Gérard

3‑1

Monaco - Nice

Stade Louis II

Keskiviikko 25.9.2019

1‑3

Amiens - Bordeaux

Stade de la Licorne

2‑2

BRES - Lyon

Stade Francis le Ble

2‑0

Lille - Strasbourg

Stade Pierre-Mauroy

1‑0

Montpellier - Nimes

Stade de la Mosson

1‑0

Nantes - Rennes

Stade de la Beaujoire

0‑1

St Étienne - Metz

Stade Geoffroy-Guichard

0‑2

Toulouse - Angers

Stadium Municipal

0‑2

PSG - Reims

Parc des Princes

Lauantai 28.9.2019

0‑1

Lyon - Nantes

Groupama Stadium

0‑1

Bordeaux - PSG

Matmut Atlantique

1‑1

Angers - Amiens

Stade Raymond Kopa

2‑2

Metz - Toulouse

Stade Saint Symphorien

4‑1

Monaco - BRES

Stade Louis II

1‑1

Nice - Lille

Allianz Riviera

1‑2

Reims - Dijon

Stade Auguste Delaune

Sunnuntai 29.9.2019

1‑0

Strasbourg - Montpellier

Stade de la Meinau

0‑1

Nimes - St Étienne

Stade des Costières

1‑1

Marseille - Rennes

Orange Vélodrome

Perjantai 4.10.2019

3‑1

Amiens - Marseille

Stade de la Licorne

Lauantai 5.10.2019

4‑0

PSG - Angers

Parc des Princes

2‑0

BRES - Metz

Stade Francis le Ble

1‑0

Dijon - Strasbourg

Stade Gaston Gérard

3‑1

Montpellier - Monaco

Stade de la Mosson

1‑0

Nantes - Nice

Stade de la Beaujoire

1‑3

Toulouse - Bordeaux

Stadium Municipal

Sunnuntai 6.10.2019

2‑2

Lille - Nimes

Stade Pierre-Mauroy

0‑1

Rennes - Reims

Roazhon Park

1‑0

St Étienne - Lyon

Stade Geoffroy-Guichard

Perjantai 18.10.2019

1‑4

Nice - PSG

Allianz Riviera

Lauantai 19.10.2019

0‑0

Lyon - Dijon

Groupama Stadium

0‑1

Angers - BRES

Stade Raymond Kopa

1‑0

Metz - Nantes

Stade Saint Symphorien

1‑1

Nimes - Amiens

Stade des Costières

1‑0

Reims - Montpellier

Stade Auguste Delaune

2‑1

Toulouse - Lille

Stadium Municipal

Sunnuntai 20.10.2019

0‑1

Bordeaux - St Étienne

Matmut Atlantique

3‑2

Monaco - Rennes

Stade Louis II

2‑0

Marseille - Strasbourg

Orange Vélodrome

Perjantai 25.10.2019

0‑1

Nantes - Monaco

Stade de la Beaujoire

Lauantai 26.10.2019

3‑0

Lille - Bordeaux

Stade Pierre-Mauroy

2‑0

BRES - Dijon

Stade Francis le Ble

2‑0

Lyon - Metz

Groupama Stadium

0‑0

Montpellier - Angers

Stade de la Mosson

0‑0

Reims - Nimes

Stade Auguste Delaune

1‑0

Strasbourg - Nice

Stade de la Meinau

Sunnuntai 27.10.2019

3‑2

Rennes - Toulouse

Roazhon Park

2‑2

St Étienne - Amiens

Stade Geoffroy-Guichard

4‑0

PSG - Marseille

Parc des Princes

Perjantai 1.11.2019

2‑1

Dijon - PSG

Stade Gaston Gérard

Lauantai 2.11.2019

2‑1

Marseille - Lille

Orange Vélodrome

1‑0

Amiens - BRES

Stade de la Licorne

1‑0

Angers - Strasbourg

Stade Raymond Kopa

2‑2

Metz - Montpellier

Stade Saint Symphorien

2‑3

Toulouse - Lyon

Stadium Municipal

Sunnuntai 3.11.2019

2‑0

Bordeaux - Nantes

Matmut Atlantique

2‑0

Nice - Reims

Allianz Riviera

1‑0

St Étienne - Monaco

Stade Geoffroy-Guichard

Perjantai 8.11.2019

1‑1

Nice - Bordeaux

Allianz Riviera

Lauantai 9.11.2019

1‑2

BRES - PSG

Stade Francis le Ble

0‑0

Lille - Metz

Stade Pierre-Mauroy

1‑0

Monaco - Dijon

Stade Louis II

0‑0

Reims - Angers

Stade Auguste Delaune

4‑1

Strasbourg - Nimes

Stade de la Meinau

Sunnuntai 10.11.2019

3‑1

Rennes - Amiens

Roazhon Park

2‑3

Nantes - St Étienne

Stade de la Beaujoire

3‑0

Montpellier - Toulouse

Stade de la Mosson

2‑1

Marseille - Lyon

Orange Vélodrome

Perjantai 22.11.2019

2‑0

PSG - Lille

Parc des Princes

Lauantai 23.11.2019

2‑1

Lyon - Nice

Groupama Stadium

0‑4

Amiens - Strasbourg

Stade de la Licorne

1‑0

Angers - Nimes

Stade Raymond Kopa

1‑1

BRES - Nantes

Stade Francis le Ble

2‑1

Dijon - Rennes

Stade Gaston Gérard

1‑1

Metz - Reims

Stade Saint Symphorien

Sunnuntai 24.11.2019

2‑1

Bordeaux - Monaco

Matmut Atlantique

0‑0

St Étienne - Montpellier

Stade Geoffroy-Guichard

0‑2

Toulouse - Marseille

Stadium Municipal

Perjantai 29.11.2019

2‑1

Marseille - BRES

Orange Vélodrome

Lauantai 30.11.2019

1‑2

Strasbourg - Lyon

Stade de la Meinau

1‑0

Lille - Dijon

Stade Pierre-Mauroy

4‑2

Montpellier - Amiens

Stade de la Mosson

3‑1

Nice - Angers

Allianz Riviera

1‑1

Nimes - Metz

Stade des Costières

1‑1

Reims - Bordeaux

Stade Auguste Delaune

Sunnuntai 1.12.2019

2‑1

Nantes - Toulouse

Stade de la Beaujoire

2‑1

Rennes - St Étienne

Roazhon Park

Tiistai 3.12.2019

0‑2

Angers - Marseille

Stade Raymond Kopa

6‑0

Bordeaux - Nimes

Matmut Atlantique

5‑0

BRES - Strasbourg

Stade Francis le Ble

0‑1

Lyon - Lille

Groupama Stadium

Keskiviikko 4.12.2019

2‑2

Dijon - Montpellier

Stade Gaston Gérard

0‑1

Metz - Rennes

Stade Saint Symphorien

4‑1

St Étienne - Nice

Stade Geoffroy-Guichard

1‑2

Toulouse - Monaco

Stadium Municipal

2‑0

PSG - Nantes

Parc des Princes

Perjantai 6.12.2019

1‑0

Lille - BRES

Stade Pierre-Mauroy

0‑4

Nimes - Lyon

Stade des Costières

Lauantai 7.12.2019

1‑3

Montpellier - PSG

Stade de la Mosson

3‑0

Monaco - Amiens

Stade Louis II

4‑1

Nice - Metz

Allianz Riviera

2‑1

Rennes - Angers

Roazhon Park

4‑2

Strasbourg - Toulouse

Stade de la Meinau

Sunnuntai 8.12.2019

3‑1

Reims - St Étienne

Stade Auguste Delaune

1‑0

Nantes - Dijon

Stade de la Beaujoire

3‑1

Marseille - Bordeaux

Orange Vélodrome

Perjantai 13.12.2019

2‑1

Lille - Montpellier

Stade Pierre-Mauroy

Lauantai 14.12.2019

1‑1

Metz - Marseille

Stade Saint Symphorien

1‑1

Amiens - Dijon

Stade de la Licorne

0‑0

Angers - Monaco

Stade Raymond Kopa

0‑0

BRES - Nice

Stade Francis le Ble

0‑1

Nimes - Nantes

Stade des Costières

0‑1

Toulouse - Reims

Stadium Municipal

Sunnuntai 15.12.2019

0‑1

Bordeaux - Strasbourg

Matmut Atlantique

0‑1

Lyon - Rennes

Groupama Stadium

0‑4

St Étienne - PSG

Stade Geoffroy-Guichard

Lauantai 21.12.2019

2‑2

Dijon - Metz

Stade Gaston Gérard

3‑1

Marseille - Nimes

Orange Vélodrome

5‑1

Monaco - Lille

Stade Louis II

4‑0

Montpellier - BRES

Stade de la Mosson

1‑2

Nantes - Angers

Stade de la Beaujoire

3‑0

Nice - Toulouse

Allianz Riviera

4‑1

PSG - Amiens

Parc des Princes

1‑1

Reims - Lyon

Stade Auguste Delaune

1‑0

Rennes - Bordeaux

Roazhon Park

2‑1

Strasbourg - St Étienne

Stade de la Meinau

Perjantai 10.1.2020

0‑1

Rennes - Marseille

Roazhon Park

Lauantai 11.1.2020

1‑2

Bordeaux - Lyon

Matmut Atlantique

1‑2

Amiens - Montpellier

Stade de la Licorne

1‑1

Angers - Nice

Stade Raymond Kopa

1‑0

Metz - Strasbourg

Stade Saint Symphorien

2‑0

Nimes - Reims

Stade des Costières

2‑5

Toulouse - BRES

Stadium Municipal

Sunnuntai 12.1.2020

0‑2

St Étienne - Nantes

Stade Geoffroy-Guichard

1‑0

Dijon - Lille

Stade Gaston Gérard

3‑3

PSG - Monaco

Parc des Princes

Keskiviikko 15.1.2020

1‑1

Amiens - Reims

Stade de la Licorne

0‑1

Nimes - Rennes

Stade des Costières

1‑4

Monaco - PSG

Stade Louis II

Perjantai 24.1.2020

1‑1

Nice - Rennes

Allianz Riviera

Lauantai 25.1.2020

0‑0

Marseille - Angers

Orange Vélodrome

2‑1

BRES - Amiens

Stade Francis le Ble

1‑3

Monaco - Strasbourg

Stade Louis II

2‑1

Montpellier - Dijon

Stade de la Mosson

0‑1

Reims - Metz

Stade Auguste Delaune

2‑1

St Étienne - Nimes

Stade Geoffroy-Guichard

Sunnuntai 26.1.2020

3‑0

Lyon - Toulouse

Groupama Stadium

0‑1

Nantes - Bordeaux

Stade de la Beaujoire

0‑2

Lille - PSG

Stade Pierre-Mauroy

Perjantai 31.1.2020

3‑2

Rennes - Nantes

Roazhon Park

Lauantai 1.2.2020

5‑0

PSG - Montpellier

Parc des Princes

0‑0

Amiens - Toulouse

Stade de la Licorne

1‑4

Angers - Reims

Stade Raymond Kopa

3‑0

Dijon - BRES

Stade Gaston Gérard

3‑1

Nimes - Monaco

Stade des Costières

1‑2

Strasbourg - Lille

Stade de la Meinau

Sunnuntai 2.2.2020

2‑1

Nice - Lyon

Allianz Riviera

3‑1

Metz - St Étienne

Stade Saint Symphorien

0‑0

Bordeaux - Marseille

Matmut Atlantique

Tiistai 4.2.2020

1‑0

Lille - Rennes

Stade Pierre-Mauroy

1‑0

Monaco - Angers

Stade Louis II

1‑2

Nantes - PSG

Stade de la Beaujoire

Keskiviikko 5.2.2020

1‑1

BRES - Bordeaux

Stade Francis le Ble

0‑0

Lyon - Amiens

Groupama Stadium

1‑1

Montpellier - Metz

Stade de la Mosson

2‑0

Nimes - Dijon

Stade des Costières

1‑1

Reims - Nice

Stade Auguste Delaune

0‑1

Toulouse - Strasbourg

Stadium Municipal

0‑2

St Étienne - Marseille

Stade Geoffroy-Guichard

Perjantai 7.2.2020

0‑2

Angers - Lille

Stade Raymond Kopa

Lauantai 8.2.2020

1‑0

Marseille - Toulouse

Orange Vélodrome

1‑2

Amiens - Monaco

Stade de la Licorne

3‑3

Dijon - Nantes

Stade Gaston Gérard

1‑2

Metz - Bordeaux

Stade Saint Symphorien

1‑3

Nice - Nimes

Allianz Riviera

0‑0

Rennes - BRES

Roazhon Park

Sunnuntai 9.2.2020

1‑0

Montpellier - St Étienne

Stade de la Mosson

3‑0

Strasbourg - Reims

Stade de la Meinau

4‑2

PSG - Lyon

Parc des Princes

Perjantai 14.2.2020

1‑0

Monaco - Montpellier

Stade Louis II

Lauantai 15.2.2020

4‑4

Amiens - PSG

Stade de la Licorne

2‑2

Bordeaux - Dijon

Matmut Atlantique

0‑0

Nantes - Metz

Stade de la Beaujoire

1‑0

Nimes - Angers

Stade des Costières

0‑2

Toulouse - Nice

Stadium Municipal

Sunnuntai 16.2.2020

1‑1

Lyon - Strasbourg

Groupama Stadium

3‑2

BRES - St Étienne

Stade Francis le Ble

1‑0

Reims - Rennes

Stade Auguste Delaune

1‑2

Lille - Marseille

Stade Pierre-Mauroy

Perjantai 21.2.2020

2‑2

Nice - BRES

Allianz Riviera

0‑2

Metz - Lyon

Stade Saint Symphorien

Lauantai 22.2.2020

1‑3

Marseille - Nantes

Orange Vélodrome

1‑0

Angers - Montpellier

Stade Raymond Kopa

1‑1

Dijon - Monaco

Stade Gaston Gérard

3‑0

Lille - Toulouse

Stade Pierre-Mauroy

0‑0

Strasbourg - Amiens

Stade de la Meinau

Sunnuntai 23.2.2020

1‑1

St Étienne - Reims

Stade Geoffroy-Guichard

2‑1

Rennes - Nimes

Roazhon Park

4‑3

PSG - Bordeaux

Parc des Princes

Perjantai 28.2.2020

2‑3

Nimes - Marseille

Stade des Costières

Lauantai 29.2.2020

4‑0

PSG - Dijon

Parc des Princes

0‑1

Amiens - Metz

Stade de la Licorne

0‑1

BRES - Angers

Stade Francis le Ble

1‑1

Monaco - Reims

Stade Louis II

3‑0

Montpellier - Strasbourg

Stade de la Mosson

0‑2

Toulouse - Rennes

Stadium Municipal

Sunnuntai 1.3.2020

0‑1

Nantes - Lille

Stade de la Beaujoire

1‑1

Bordeaux - Nice

Matmut Atlantique

2‑0

Lyon - St Étienne

Groupama Stadium

Perjantai 6.3.2020

2‑2

Marseille - Amiens

Orange Vélodrome

Lauantai 7.3.2020

2‑0

Angers - Nantes

Stade Raymond Kopa

2‑1

Dijon - Toulouse

Stade Gaston Gérard

2‑1

Metz - Nimes

Stade Saint Symphorien

2‑1

Nice - Monaco

Allianz Riviera

1‑0

Reims - BRES

Stade Auguste Delaune

Sunnuntai 8.3.2020

1‑1

St Étienne - Bordeaux

Stade Geoffroy-Guichard

5‑0

Rennes - Montpellier

Roazhon Park

1‑0

Lille - Lyon

Stade Pierre-Mauroy

Sunnuntai 26.4.2020

21:00

Bordeaux - Toulouse

Matmut Atlantique

21:00

BRES - Montpellier

Stade Francis le Ble

21:00

Lyon - Monaco

Groupama Stadium

21:00

Marseille - Nice

Orange Vélodrome

21:00

Metz - Dijon

Stade Saint Symphorien

21:00

Nantes - Amiens

Stade de la Beaujoire

21:00

Nimes - Lille

Stade des Costières

21:00

Reims - PSG

Stade Auguste Delaune

21:00

Rennes - Strasbourg

Roazhon Park

21:00

St Étienne - Angers

Stade Geoffroy-Guichard

Lauantai 2.5.2020

21:00

Amiens - St Étienne

Stade de la Licorne

21:00

Angers - Rennes

Stade Raymond Kopa

21:00

Dijon - Lyon

Stade Gaston Gérard

21:00

Lille - Reims

Stade Pierre-Mauroy

21:00

Monaco - Metz

Stade Louis II

21:00

Montpellier - Bordeaux

Stade de la Mosson

21:00

Nice - Nantes

Allianz Riviera

21:00

PSG - BRES

Parc des Princes

21:00

Strasbourg - Marseille

Stade de la Meinau

21:00

Toulouse - Nimes

Stadium Municipal

Lauantai 9.5.2020

21:00

Bordeaux - Angers

Matmut Atlantique

21:00

Lyon - Montpellier

Groupama Stadium

21:00

Marseille - Monaco

Orange Vélodrome

21:00

Metz - Nice

Stade Saint Symphorien

21:00

Nantes - BRES

Stade de la Beaujoire

21:00

Nimes - Strasbourg

Stade des Costières

21:00

Reims - Amiens

Stade Auguste Delaune

21:00

Rennes - Dijon

Roazhon Park

21:00

St Étienne - Lille

Stade Geoffroy-Guichard

21:00

Toulouse - PSG

Stadium Municipal

Lauantai 16.5.2020

21:00

Angers - Lyon

Stade Raymond Kopa

21:00

BRES - Nimes

Stade Francis le Ble

21:00

Dijon - Reims

Stade Gaston Gérard

21:00

Lille - Amiens

Stade Pierre-Mauroy

21:00

Marseille - Metz

Orange Vélodrome

21:00

Monaco - Toulouse

Stade Louis II

21:00

Montpellier - Nantes

Stade de la Mosson

21:00

Nice - St Étienne

Allianz Riviera

21:00

PSG - Rennes

Parc des Princes

21:00

Strasbourg - Bordeaux

Stade de la Meinau

Lauantai 23.5.2020

21:00

Amiens - Nice

Stade de la Licorne

21:00

Bordeaux - Lille

Matmut Atlantique

21:00

Lyon - BRES

Groupama Stadium

21:00

Metz - Angers

Stade Saint Symphorien

21:00

Nantes - Strasbourg

Stade de la Beaujoire

21:00

Nimes - PSG

Stade des Costières

21:00

Reims - Marseille

Stade Auguste Delaune

21:00

Rennes - Monaco

Roazhon Park

21:00

St Étienne - Dijon

Stade Geoffroy-Guichard

21:00

Toulouse - Montpellier

Stadium Municipal

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme