Hyppää sisältöön

Bundesliigan Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä Bundesliigan tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Tulokset

Lauantai 27.6.2020

0‑4Wolfsburg - Bayern M.Volkswagen-Arena
6‑1Werder Bremen - FC KölnWeserstadion
3‑0Union Berlin - DüsseldorfAlte Foersterei
4‑0Freiburg - SchalkeSchwarzwald-Stadion
3‑2Frankfurt - PaderbornCommerzbank-Arena
2‑1M'gladbach - Hertha BerlinStadion im Borussia-Park
0‑4Dortmund - HoffenheimSignal Iduna Park
1‑0Leverkusen - MainzBayArena
1‑2Augsburg - LeipzigWWK Arena

Katso kaikki pelatut ottelut Bundesliigan Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Bayern M.3482264410032
2Dortmund346921678441
3Leipzig3466181248137
4M'gladbach346520596640
5Leverkusen346319696144
6Hoffenheim3452157125353
7Wolfsburg34491310114846
8Freiburg3448139124847
9Frankfurt3445136155960
10Hertha Berlin3441118154859
11Union Berlin3441125174158
12Schalke3439912133858
13Mainz3437114194465
14FC Köln3436106185169
15Augsburg343699164563
16Werder Bremen343187194269
17Düsseldorf3430612163667
18Paderborn342048223774

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

0PelaajaJoukkueMaalit
1Robert LewandowskiBayern M.34
2Timo WernerLeipzig28
3Jadon SanchoDortmund17
4Wout WeghorstWolfsburg16
5Rouwen HenningsDüsseldorf15
6Florian NiederlechnerAugsburg13
6Erling Braut HålandDortmund13
6Jhon CordobaFC Köln13
6Robin QuaisonMainz13
10Serge GnabryBayern M.12

Jalkapallon Kisaoppaat

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).