Suora

  • Painin MM, Kreikkalais-roomalainen paini
  • Rytmisen MM, vanne- ja pallofinaalit
  • Painin MM: Kreikkalais-roomalainen paini
  • Urheiluruutu
  • Lentopallon EM, Turkki - Valko-Venäjä
  • Urheiluruutu
  • Rytmisen MM, vanteen ja pallon loppukilpailut

Bundesliigan otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

Bundesliiga
BUNDESLIIGA - KISAOPAS 2019-2020

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät Bundesliigan Kisaoppaasta

Otteluohjelma päivittyy sitä mukaa, kun ottelujen tarkat ajankohdat julkistetaan.

Perjantai 16.8.2019

2‑2

Bayern München - Hertha Berlin

Allianz Arena

Lauantai 17.8.2019

3‑2

Leverkusen - SCP

BayArena

5‑1

Dortmund - Augsburg

Signal Iduna Park

3‑0

Freiburg - Mainz

Schwarzwald-Stadion

1‑3

Werder Bremen - Fortuna Düsseldorf

Weserstadion

2‑1

Wolfsburg - FC Köln

Volkswagen-Arena

0‑0

Mönchengladbach - Schalke

Stadion im Borussia-Park

Sunnuntai 18.8.2019

1‑0

Frankfurt - Hoffenheim

Commerzbank-Arena

0‑4

UNI - Leipzig

Alte Foersterei

Perjantai 23.8.2019

1‑3

FC Köln - Dortmund

RheinEnergieSTADION

Lauantai 24.8.2019

1‑1

Augsburg - UNI

WWK Arena

1‑3

Fortuna Düsseldorf - Leverkusen

Esprit-arena

3‑2

Hoffenheim - Werder Bremen

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

1‑3

Mainz - Mönchengladbach

Opel Arena

1‑3

SCP - Freiburg

Benteler-Arena

0‑3

Schalke - Bayern München

Veltins-Arena

Sunnuntai 25.8.2019

2‑1

Leipzig - Frankfurt

Red Bull Arena

0‑3

Hertha Berlin - Wolfsburg

Berliinin Olympiastadion

Perjantai 30.8.2019

1‑3

Mönchengladbach - Leipzig

Stadion im Borussia-Park

Lauantai 31.8.2019

0‑0

Leverkusen - Hoffenheim

BayArena

6‑1

Bayern München - Mainz

Allianz Arena

1‑2

Freiburg - FC Köln

Schwarzwald-Stadion

3‑0

Schalke - Hertha Berlin

Veltins-Arena

1‑1

Wolfsburg - SCP

Volkswagen-Arena

3‑1

UNI - Dortmund

Alte Foersterei

Sunnuntai 1.9.2019

3‑2

Werder Bremen - Augsburg

Weserstadion

2‑1

Frankfurt - Fortuna Düsseldorf

Commerzbank-Arena

Perjantai 13.9.2019

1‑1

Fortuna Düsseldorf - Wolfsburg

Esprit-arena

Lauantai 14.9.2019

2‑1

Augsburg - Frankfurt

WWK Arena

4‑0

Dortmund - Leverkusen

Signal Iduna Park

0‑1

FC Köln - Mönchengladbach

RheinEnergieSTADION

2‑1

Mainz - Hertha Berlin

Opel Arena

1‑2

UNI - Werder Bremen

Alte Foersterei

1‑1

Leipzig - Bayern München

Red Bull Arena

Sunnuntai 15.9.2019

0‑3

Hoffenheim - Freiburg

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

1‑5

SCP - Schalke

Benteler-Arena

Perjantai 20.9.2019

21:30

Schalke - Mainz

Veltins-Arena

Lauantai 21.9.2019

16:30

Leverkusen - UNI

BayArena

16:30

Bayern München - FC Köln

Allianz Arena

16:30

Freiburg - Augsburg

Schwarzwald-Stadion

16:30

Hertha Berlin - SCP

Berliinin Olympiastadion

19:30

Werder Bremen - Leipzig

Weserstadion

Sunnuntai 22.9.2019

16:30

Mönchengladbach - Fortuna Düsseldorf

Stadion im Borussia-Park

19:00

Frankfurt - Dortmund

Commerzbank-Arena

Maanantai 23.9.2019

21:30

Wolfsburg - Hoffenheim

Volkswagen-Arena

Perjantai 27.9.2019

21:30

UNI - Frankfurt

Alte Foersterei

Lauantai 28.9.2019

16:30

Augsburg - Leverkusen

WWK Arena

16:30

Hoffenheim - Mönchengladbach

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Mainz - Wolfsburg

Opel Arena

16:30

SCP - Bayern München

Benteler-Arena

16:30

Leipzig - Schalke

Red Bull Arena

19:30

Dortmund - Werder Bremen

Signal Iduna Park

Sunnuntai 29.9.2019

16:30

Fortuna Düsseldorf - Freiburg

Esprit-arena

19:00

FC Köln - Hertha Berlin

RheinEnergieSTADION

Perjantai 4.10.2019

21:30

Hertha Berlin - Fortuna Düsseldorf

Berliinin Olympiastadion

Lauantai 5.10.2019

16:30

Leverkusen - Leipzig

BayArena

16:30

Bayern München - Hoffenheim

Allianz Arena

16:30

Freiburg - Dortmund

Schwarzwald-Stadion

16:30

SCP - Mainz

Benteler-Arena

19:30

Schalke - FC Köln

Veltins-Arena

Sunnuntai 6.10.2019

14:30

Mönchengladbach - Augsburg

Stadion im Borussia-Park

16:30

Wolfsburg - UNI

Volkswagen-Arena

19:00

Frankfurt - Werder Bremen

Commerzbank-Arena

Perjantai 18.10.2019

21:30

Frankfurt - Leverkusen

Commerzbank-Arena

Lauantai 19.10.2019

16:30

Augsburg - Bayern München

WWK Arena

16:30

Fortuna Düsseldorf - Mainz

Esprit-arena

16:30

Leipzig - Wolfsburg

Red Bull Arena

16:30

UNI - Freiburg

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - Hertha Berlin

Weserstadion

19:30

Dortmund - Mönchengladbach

Signal Iduna Park

Sunnuntai 20.10.2019

16:30

FC Köln - SCP

RheinEnergieSTADION

19:00

Hoffenheim - Schalke

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

Perjantai 25.10.2019

21:30

Mainz - FC Köln

Opel Arena

Lauantai 26.10.2019

16:30

Bayern München - UNI

Allianz Arena

16:30

Freiburg - Leipzig

Schwarzwald-Stadion

16:30

Hertha Berlin - Hoffenheim

Berliinin Olympiastadion

16:30

SCP - Fortuna Düsseldorf

Benteler-Arena

16:30

Schalke - Dortmund

Veltins-Arena

19:30

Leverkusen - Werder Bremen

BayArena

Sunnuntai 27.10.2019

16:30

Wolfsburg - Augsburg

Volkswagen-Arena

19:00

Mönchengladbach - Frankfurt

Stadion im Borussia-Park

Perjantai 1.11.2019

21:30

Hoffenheim - SCP

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

Lauantai 2.11.2019

16:30

Leverkusen - Mönchengladbach

BayArena

16:30

Dortmund - Wolfsburg

Signal Iduna Park

16:30

Frankfurt - Bayern München

Commerzbank-Arena

16:30

Leipzig - Mainz

Red Bull Arena

16:30

Werder Bremen - Freiburg

Weserstadion

19:30

UNI - Hertha Berlin

Alte Foersterei

Sunnuntai 3.11.2019

16:30

Fortuna Düsseldorf - FC Köln

Esprit-arena

19:00

Augsburg - Schalke

WWK Arena

Perjantai 8.11.2019

21:30

FC Köln - Hoffenheim

RheinEnergieSTADION

Lauantai 9.11.2019

16:30

Hertha Berlin - Leipzig

Berliinin Olympiastadion

16:30

Mainz - UNI

Opel Arena

16:30

SCP - Augsburg

Benteler-Arena

16:30

Schalke - Fortuna Düsseldorf

Veltins-Arena

19:30

Bayern München - Dortmund

Allianz Arena

Sunnuntai 10.11.2019

14:30

Mönchengladbach - Werder Bremen

Stadion im Borussia-Park

16:30

Wolfsburg - Leverkusen

Volkswagen-Arena

19:00

Freiburg - Frankfurt

Schwarzwald-Stadion

Perjantai 22.11.2019

21:30

Dortmund - SCP

Signal Iduna Park

Lauantai 23.11.2019

16:30

Leverkusen - Freiburg

BayArena

16:30

Frankfurt - Wolfsburg

Commerzbank-Arena

16:30

Fortuna Düsseldorf - Bayern München

Esprit-arena

16:30

UNI - Mönchengladbach

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - Schalke

Weserstadion

19:30

Leipzig - FC Köln

Red Bull Arena

Sunnuntai 24.11.2019

16:30

Augsburg - Hertha Berlin

WWK Arena

19:00

Hoffenheim - Mainz

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

Perjantai 29.11.2019

21:30

Schalke - UNI

Veltins-Arena

Lauantai 30.11.2019

16:30

FC Köln - Augsburg

RheinEnergieSTADION

16:30

Hertha Berlin - Dortmund

Berliinin Olympiastadion

16:30

Hoffenheim - Fortuna Düsseldorf

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

SCP - Leipzig

Benteler-Arena

19:30

Bayern München - Leverkusen

Allianz Arena

Sunnuntai 1.12.2019

16:30

Mönchengladbach - Freiburg

Stadion im Borussia-Park

19:00

Wolfsburg - Werder Bremen

Volkswagen-Arena

Maanantai 2.12.2019

21:30

Mainz - Frankfurt

Opel Arena

Lauantai 7.12.2019

16:30

Augsburg - Mainz

WWK Arena

16:30

Leverkusen - Schalke

BayArena

16:30

Dortmund - Fortuna Düsseldorf

Signal Iduna Park

16:30

Mönchengladbach - Bayern München

Stadion im Borussia-Park

16:30

Frankfurt - Hertha Berlin

Commerzbank-Arena

16:30

Freiburg - Wolfsburg

Schwarzwald-Stadion

16:30

Leipzig - Hoffenheim

Red Bull Arena

16:30

UNI - FC Köln

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - SCP

Weserstadion

Lauantai 14.12.2019

16:30

Bayern München - Werder Bremen

Allianz Arena

16:30

FC Köln - Leverkusen

RheinEnergieSTADION

16:30

Fortuna Düsseldorf - Leipzig

Esprit-arena

16:30

Hertha Berlin - Freiburg

Berliinin Olympiastadion

16:30

Hoffenheim - Augsburg

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Mainz - Dortmund

Opel Arena

16:30

SCP - UNI

Benteler-Arena

16:30

Schalke - Frankfurt

Veltins-Arena

16:30

Wolfsburg - Mönchengladbach

Volkswagen-Arena

Tiistai 17.12.2019

21:30

Augsburg - Fortuna Düsseldorf

WWK Arena

21:30

Leverkusen - Hertha Berlin

BayArena

21:30

Dortmund - Leipzig

Signal Iduna Park

21:30

Mönchengladbach - SCP

Stadion im Borussia-Park

21:30

Frankfurt - FC Köln

Commerzbank-Arena

21:30

Freiburg - Bayern München

Schwarzwald-Stadion

21:30

UNI - Hoffenheim

Alte Foersterei

21:30

Werder Bremen - Mainz

Weserstadion

21:30

Wolfsburg - Schalke

Volkswagen-Arena

Lauantai 21.12.2019

16:30

Bayern München - Wolfsburg

Allianz Arena

16:30

FC Köln - Werder Bremen

RheinEnergieSTADION

16:30

Fortuna Düsseldorf - UNI

Esprit-arena

16:30

Hertha Berlin - Mönchengladbach

Berliinin Olympiastadion

16:30

Hoffenheim - Dortmund

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Mainz - Leverkusen

Opel Arena

16:30

SCP - Frankfurt

Benteler-Arena

16:30

Leipzig - Augsburg

Red Bull Arena

16:30

Schalke - Freiburg

Veltins-Arena

Lauantai 18.1.2020

16:30

Augsburg - Dortmund

WWK Arena

16:30

FC Köln - Wolfsburg

RheinEnergieSTADION

16:30

Fortuna Düsseldorf - Werder Bremen

Esprit-arena

16:30

Hertha Berlin - Bayern München

Berliinin Olympiastadion

16:30

Hoffenheim - Frankfurt

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Mainz - Freiburg

Opel Arena

16:30

SCP - Leverkusen

Benteler-Arena

16:30

Leipzig - UNI

Red Bull Arena

16:30

Schalke - Mönchengladbach

Veltins-Arena

Lauantai 25.1.2020

16:30

Leverkusen - Fortuna Düsseldorf

BayArena

16:30

Bayern München - Schalke

Allianz Arena

16:30

Dortmund - FC Köln

Signal Iduna Park

16:30

Mönchengladbach - Mainz

Stadion im Borussia-Park

16:30

Frankfurt - Leipzig

Commerzbank-Arena

16:30

Freiburg - SCP

Schwarzwald-Stadion

16:30

UNI - Augsburg

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - Hoffenheim

Weserstadion

16:30

Wolfsburg - Hertha Berlin

Volkswagen-Arena

Perjantai 31.1.2020

21:30

Augsburg - Werder Bremen

WWK Arena

21:30

Dortmund - UNI

Signal Iduna Park

21:30

FC Köln - Freiburg

RheinEnergieSTADION

21:30

Fortuna Düsseldorf - Frankfurt

Esprit-arena

21:30

Hertha Berlin - Schalke

Berliinin Olympiastadion

21:30

Hoffenheim - Leverkusen

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

21:30

Mainz - Bayern München

Opel Arena

21:30

SCP - Wolfsburg

Benteler-Arena

21:30

Leipzig - Mönchengladbach

Red Bull Arena

Lauantai 8.2.2020

16:30

Leverkusen - Dortmund

BayArena

16:30

Bayern München - Leipzig

Allianz Arena

16:30

Mönchengladbach - FC Köln

Stadion im Borussia-Park

16:30

Frankfurt - Augsburg

Commerzbank-Arena

16:30

Freiburg - Hoffenheim

Schwarzwald-Stadion

16:30

Hertha Berlin - Mainz

Berliinin Olympiastadion

16:30

Schalke - SCP

Veltins-Arena

16:30

Werder Bremen - UNI

Weserstadion

16:30

Wolfsburg - Fortuna Düsseldorf

Volkswagen-Arena

Lauantai 15.2.2020

16:30

Augsburg - Freiburg

WWK Arena

16:30

Dortmund - Frankfurt

Signal Iduna Park

16:30

FC Köln - Bayern München

RheinEnergieSTADION

16:30

Fortuna Düsseldorf - Mönchengladbach

Esprit-arena

16:30

Hoffenheim - Wolfsburg

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Mainz - Schalke

Opel Arena

16:30

SCP - Hertha Berlin

Benteler-Arena

16:30

Leipzig - Werder Bremen

Red Bull Arena

16:30

UNI - Leverkusen

Alte Foersterei

Lauantai 22.2.2020

16:30

Leverkusen - Augsburg

BayArena

16:30

Bayern München - SCP

Allianz Arena

16:30

Mönchengladbach - Hoffenheim

Stadion im Borussia-Park

16:30

Frankfurt - UNI

Commerzbank-Arena

16:30

Freiburg - Fortuna Düsseldorf

Schwarzwald-Stadion

16:30

Hertha Berlin - FC Köln

Berliinin Olympiastadion

16:30

Schalke - Leipzig

Veltins-Arena

16:30

Werder Bremen - Dortmund

Weserstadion

16:30

Wolfsburg - Mainz

Volkswagen-Arena

Lauantai 29.2.2020

16:30

Augsburg - Mönchengladbach

WWK Arena

16:30

Dortmund - Freiburg

Signal Iduna Park

16:30

FC Köln - Schalke

RheinEnergieSTADION

16:30

Fortuna Düsseldorf - Hertha Berlin

Esprit-arena

16:30

Hoffenheim - Bayern München

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Mainz - SCP

Opel Arena

16:30

Leipzig - Leverkusen

Red Bull Arena

16:30

UNI - Wolfsburg

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - Frankfurt

Weserstadion

Lauantai 7.3.2020

16:30

Leverkusen - Frankfurt

BayArena

16:30

Bayern München - Augsburg

Allianz Arena

16:30

Mönchengladbach - Dortmund

Stadion im Borussia-Park

16:30

Freiburg - UNI

Schwarzwald-Stadion

16:30

Hertha Berlin - Werder Bremen

Berliinin Olympiastadion

16:30

Mainz - Fortuna Düsseldorf

Opel Arena

16:30

SCP - FC Köln

Benteler-Arena

16:30

Schalke - Hoffenheim

Veltins-Arena

16:30

Wolfsburg - Leipzig

Volkswagen-Arena

Lauantai 14.3.2020

16:30

Augsburg - Wolfsburg

WWK Arena

16:30

Dortmund - Schalke

Signal Iduna Park

16:30

Frankfurt - Mönchengladbach

Commerzbank-Arena

16:30

FC Köln - Mainz

RheinEnergieSTADION

16:30

Fortuna Düsseldorf - SCP

Esprit-arena

16:30

Hoffenheim - Hertha Berlin

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Leipzig - Freiburg

Red Bull Arena

16:30

UNI - Bayern München

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - Leverkusen

Weserstadion

Lauantai 21.3.2020

16:30

Bayern München - Frankfurt

Allianz Arena

16:30

Mönchengladbach - Leverkusen

Stadion im Borussia-Park

16:30

FC Köln - Fortuna Düsseldorf

RheinEnergieSTADION

16:30

Freiburg - Werder Bremen

Schwarzwald-Stadion

16:30

Hertha Berlin - UNI

Berliinin Olympiastadion

16:30

Mainz - Leipzig

Opel Arena

16:30

SCP - Hoffenheim

Benteler-Arena

16:30

Schalke - Augsburg

Veltins-Arena

16:30

Wolfsburg - Dortmund

Volkswagen-Arena

Lauantai 4.4.2020

16:30

Augsburg - SCP

WWK Arena

16:30

Leverkusen - Wolfsburg

BayArena

16:30

Dortmund - Bayern München

Signal Iduna Park

16:30

Frankfurt - Freiburg

Commerzbank-Arena

16:30

Fortuna Düsseldorf - Schalke

Esprit-arena

16:30

Hoffenheim - FC Köln

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Leipzig - Hertha Berlin

Red Bull Arena

16:30

UNI - Mainz

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - Mönchengladbach

Weserstadion

Lauantai 11.4.2020

16:30

Bayern München - Fortuna Düsseldorf

Allianz Arena

16:30

Mönchengladbach - UNI

Stadion im Borussia-Park

16:30

FC Köln - Leipzig

RheinEnergieSTADION

16:30

Freiburg - Leverkusen

Schwarzwald-Stadion

16:30

Hertha Berlin - Augsburg

Berliinin Olympiastadion

16:30

Mainz - Hoffenheim

Opel Arena

16:30

SCP - Dortmund

Benteler-Arena

16:30

Schalke - Werder Bremen

Veltins-Arena

16:30

Wolfsburg - Frankfurt

Volkswagen-Arena

Lauantai 18.4.2020

16:30

Augsburg - FC Köln

WWK Arena

16:30

Leverkusen - Bayern München

BayArena

16:30

Dortmund - Hertha Berlin

Signal Iduna Park

16:30

Frankfurt - Mainz

Commerzbank-Arena

16:30

Fortuna Düsseldorf - Hoffenheim

Esprit-arena

16:30

Freiburg - Mönchengladbach

Schwarzwald-Stadion

16:30

Leipzig - SCP

Red Bull Arena

16:30

UNI - Schalke

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - Wolfsburg

Weserstadion

Lauantai 25.4.2020

16:30

Bayern München - Mönchengladbach

Allianz Arena

16:30

FC Köln - UNI

RheinEnergieSTADION

16:30

Fortuna Düsseldorf - Dortmund

Esprit-arena

16:30

Hertha Berlin - Frankfurt

Berliinin Olympiastadion

16:30

Hoffenheim - Leipzig

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Mainz - Augsburg

Opel Arena

16:30

SCP - Werder Bremen

Benteler-Arena

16:30

Schalke - Leverkusen

Veltins-Arena

16:30

Wolfsburg - Freiburg

Volkswagen-Arena

Lauantai 2.5.2020

16:30

Augsburg - Hoffenheim

WWK Arena

16:30

Leverkusen - FC Köln

BayArena

16:30

Dortmund - Mainz

Signal Iduna Park

16:30

Mönchengladbach - Wolfsburg

Stadion im Borussia-Park

16:30

Frankfurt - Schalke

Commerzbank-Arena

16:30

Freiburg - Hertha Berlin

Schwarzwald-Stadion

16:30

Leipzig - Fortuna Düsseldorf

Red Bull Arena

16:30

UNI - SCP

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - Bayern München

Weserstadion

Lauantai 9.5.2020

16:30

Bayern München - Freiburg

Allianz Arena

16:30

FC Köln - Frankfurt

RheinEnergieSTADION

16:30

Fortuna Düsseldorf - Augsburg

Esprit-arena

16:30

Hertha Berlin - Leverkusen

Berliinin Olympiastadion

16:30

Hoffenheim - UNI

Wirsol Rhein-Neckar-Arena

16:30

Mainz - Werder Bremen

Opel Arena

16:30

SCP - Mönchengladbach

Benteler-Arena

16:30

Leipzig - Dortmund

Red Bull Arena

16:30

Schalke - Wolfsburg

Veltins-Arena

Lauantai 16.5.2020

16:30

Augsburg - Leipzig

WWK Arena

16:30

Leverkusen - Mainz

BayArena

16:30

Dortmund - Hoffenheim

Signal Iduna Park

16:30

Mönchengladbach - Hertha Berlin

Stadion im Borussia-Park

16:30

Frankfurt - SCP

Commerzbank-Arena

16:30

Freiburg - Schalke

Schwarzwald-Stadion

16:30

UNI - Fortuna Düsseldorf

Alte Foersterei

16:30

Werder Bremen - FC Köln

Weserstadion

16:30

Wolfsburg - Bayern München

Volkswagen-Arena

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme