Suora

  • Elävä arkisto esittää

La Ligan otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

La Liga
LA LIGA - KISAOPAS 2019-2020

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät La Ligan Kisaoppaasta

Otteluohjelma päivittyy sitä mukaa, kun ottelujen tarkat ajankohdat julkistetaan.

Perjantai 16.8.2019

1‑0

Athletic Bilbao - Barcelona

San Mamés

Lauantai 17.8.2019

1‑3

Celta Vigo - Real Madrid

Balaídos

1‑1

Valencia - Real Sociedad

Estadio José Zorrilla

2‑1

Mallorca - Eibar

Estadio de Son Moix

0‑1

Leganés - Osasuna

Municipal de Butarque

4‑4

Villarreal - GRA

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 18.8.2019

1‑0

Alavés - Levante

Mendizorrotza

0‑2

Espanyol - Sevilla

RCDE Stadium

1‑2

Betis - Valladolid

Benito Villamarín

1‑0

Atlético - Getafe

Wanda Metropolitano

Perjantai 23.8.2019

0‑1

GRA - Sevilla

Estadio Nuevo Los Carmenes

2‑1

Levante - Villarreal

Ciutat de València

Lauantai 24.8.2019

0‑0

Osasuna - Eibar

Estadio El Sadar

1‑1

Real Madrid - Valladolid

Santiago Bernabéu

1‑0

Celta Vigo - Valencia

Balaídos

1‑1

Getafe - Athletic Bilbao

Coliseum Alfonso Pérez

Sunnuntai 25.8.2019

0‑0

Alavés - Espanyol

Mendizorrotza

0‑1

Mallorca - Real Sociedad

Estadio de Son Moix

0‑1

Leganés - Atlético

Municipal de Butarque

5‑2

Barcelona - Betis

Camp Nou

Perjantai 30.8.2019

1‑1

Sevilla - Celta Vigo

Ramón Sánchez Pizjuán

2‑0

Athletic Bilbao - Real Sociedad

San Mamés

Lauantai 31.8.2019

2‑2

Osasuna - Barcelona

Estadio El Sadar

1‑1

Getafe - Alavés

Coliseum Alfonso Pérez

2‑0

Levante - Valladolid

Ciutat de València

2‑1

Betis - Leganés

Benito Villamarín

Sunnuntai 1.9.2019

2‑0

Valencia - Mallorca

Estadio José Zorrilla

3‑2

Atlético - Eibar

Wanda Metropolitano

0‑3

Espanyol - GRA

RCDE Stadium

2‑2

Villarreal - Real Madrid

Estadio de la Cerámica

Perjantai 13.9.2019

0‑0

Mallorca - Athletic Bilbao

Estadio de Son Moix

Lauantai 14.9.2019

3‑2

Real Madrid - Levante

Santiago Bernabéu

0‑3

Leganés - Villarreal

Municipal de Butarque

2‑0

Real Sociedad - Atlético

Anoeta

5‑2

Barcelona - Valencia

Camp Nou

Sunnuntai 15.9.2019

1‑2

Eibar - Espanyol

Ipurua

0‑1

Alavés - Sevilla

Mendizorrotza

0‑2

Celta Vigo - GRA

Balaídos

1‑1

Valladolid - Osasuna

Estadio José Zorrilla

1‑1

Betis - Getafe

Benito Villamarín

Perjantai 20.9.2019

0‑0

Osasuna - Betis

Estadio El Sadar

Lauantai 21.9.2019

2‑0

Villarreal - Valladolid

Estadio de la Cerámica

0‑0

Levante - Eibar

Ciutat de València

0‑0

Atlético - Celta Vigo

Wanda Metropolitano

2‑0

GRA - Barcelona

Estadio Nuevo Los Carmenes

Sunnuntai 22.9.2019

4‑2

Getafe - Mallorca

Coliseum Alfonso Pérez

1‑3

Espanyol - Real Sociedad

RCDE Stadium

1‑1

Valencia - Leganés

Estadio José Zorrilla

2‑0

Athletic Bilbao - Alavés

San Mamés

0‑1

Sevilla - Real Madrid

Ramón Sánchez Pizjuán

Tiistai 24.9.2019

20:00

Valladolid - GRA

Estadio José Zorrilla

21:00

Betis - Levante

Benito Villamarín

22:00

Barcelona - Villarreal

Camp Nou

Keskiviikko 25.9.2019

20:00

Leganés - Athletic Bilbao

Municipal de Butarque

20:00

Mallorca - Atlético

Estadio de Son Moix

21:00

Valencia - Getafe

Estadio José Zorrilla

22:00

Real Madrid - Osasuna

Santiago Bernabéu

Torstai 26.9.2019

20:00

Eibar - Sevilla

Ipurua

21:00

Celta Vigo - Espanyol

Balaídos

22:00

Real Sociedad - Alavés

Anoeta

Perjantai 27.9.2019

22:00

Villarreal - Betis

Estadio de la Cerámica

Lauantai 28.9.2019

14:00

Athletic Bilbao - Valencia

San Mamés

17:00

Getafe - Barcelona

Coliseum Alfonso Pérez

19:30

GRA - Leganés

Estadio Nuevo Los Carmenes

22:00

Atlético - Real Madrid

Wanda Metropolitano

Sunnuntai 29.9.2019

13:00

Espanyol - Valladolid

RCDE Stadium

15:00

Eibar - Celta Vigo

Ipurua

17:00

Alavés - Mallorca

Mendizorrotza

19:30

Levante - Osasuna

Ciutat de València

22:00

Sevilla - Real Sociedad

Ramón Sánchez Pizjuán

Perjantai 4.10.2019

22:00

Betis - Eibar

Benito Villamarín

Lauantai 5.10.2019

14:00

Leganés - Levante

Municipal de Butarque

17:00

Real Madrid - GRA

Santiago Bernabéu

19:30

Valencia - Alavés

Estadio José Zorrilla

22:00

Osasuna - Villarreal

Estadio El Sadar

Sunnuntai 6.10.2019

13:00

Mallorca - Espanyol

Estadio de Son Moix

15:00

Celta Vigo - Athletic Bilbao

Balaídos

17:00

Valladolid - Atlético

Estadio José Zorrilla

19:30

Real Sociedad - Getafe

Anoeta

22:00

Barcelona - Sevilla

Camp Nou

Perjantai 18.10.2019

22:00

GRA - Osasuna

Estadio Nuevo Los Carmenes

Lauantai 19.10.2019

14:00

Eibar - Barcelona

Ipurua

17:00

Atlético - Valencia

Wanda Metropolitano

19:30

Getafe - Leganés

Coliseum Alfonso Pérez

22:00

Mallorca - Real Madrid

Estadio de Son Moix

Sunnuntai 20.10.2019

13:00

Alavés - Celta Vigo

Mendizorrotza

15:00

Real Sociedad - Betis

Anoeta

17:00

Espanyol - Villarreal

RCDE Stadium

19:30

Athletic Bilbao - Valladolid

San Mamés

22:00

Sevilla - Levante

Ramón Sánchez Pizjuán

Sunnuntai 27.10.2019

17:00

Barcelona - Real Madrid

Camp Nou

18:00

Atlético - Athletic Bilbao

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Real Sociedad

Balaídos

18:00

GRA - Betis

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Mallorca

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Espanyol

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Valencia

Estadio El Sadar

18:00

Valladolid - Eibar

Estadio José Zorrilla

18:00

Sevilla - Getafe

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Villarreal - Alavés

Estadio de la Cerámica

Keskiviikko 30.10.2019

18:00

Athletic Bilbao - Espanyol

San Mamés

18:00

Barcelona - Valladolid

Camp Nou

18:00

Alavés - Atlético

Mendizorrotza

18:00

Eibar - Villarreal

Ipurua

18:00

Getafe - GRA

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Mallorca - Osasuna

Estadio de Son Moix

18:00

Betis - Celta Vigo

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Leganés

Santiago Bernabéu

18:00

Real Sociedad - Levante

Anoeta

18:00

Valencia - Sevilla

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 3.11.2019

18:00

Celta Vigo - Getafe

Balaídos

18:00

Espanyol - Valencia

RCDE Stadium

18:00

GRA - Real Sociedad

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Eibar

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Barcelona

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Alavés

Estadio El Sadar

18:00

Real Madrid - Betis

Santiago Bernabéu

18:00

Valladolid - Mallorca

Estadio José Zorrilla

18:00

Sevilla - Atlético

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Villarreal - Athletic Bilbao

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 10.11.2019

18:00

Athletic Bilbao - Levante

San Mamés

18:00

Atlético - Espanyol

Wanda Metropolitano

18:00

Barcelona - Celta Vigo

Camp Nou

18:00

Alavés - Valladolid

Mendizorrotza

18:00

Eibar - Real Madrid

Ipurua

18:00

Getafe - Osasuna

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Mallorca - Villarreal

Estadio de Son Moix

18:00

Betis - Sevilla

Benito Villamarín

18:00

Real Sociedad - Leganés

Anoeta

18:00

Valencia - GRA

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 24.11.2019

18:00

Eibar - Alavés

Ipurua

18:00

Espanyol - Getafe

RCDE Stadium

18:00

GRA - Atlético

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Barcelona

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Mallorca

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Athletic Bilbao

Estadio El Sadar

18:00

Betis - Valencia

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Real Sociedad

Santiago Bernabéu

18:00

Valladolid - Sevilla

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Celta Vigo

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 1.12.2019

18:00

Athletic Bilbao - GRA

San Mamés

18:00

Atlético - Barcelona

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Valladolid

Balaídos

18:00

Alavés - Real Madrid

Mendizorrotza

18:00

Espanyol - Osasuna

RCDE Stadium

18:00

Getafe - Levante

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Mallorca - Betis

Estadio de Son Moix

18:00

Real Sociedad - Eibar

Anoeta

18:00

Sevilla - Leganés

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Villarreal

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 8.12.2019

18:00

Barcelona - Mallorca

Camp Nou

18:00

Eibar - Getafe

Ipurua

18:00

GRA - Alavés

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Celta Vigo

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Valencia

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Sevilla

Estadio El Sadar

18:00

Betis - Athletic Bilbao

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Espanyol

Santiago Bernabéu

18:00

Valladolid - Real Sociedad

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Atlético

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 15.12.2019

18:00

Athletic Bilbao - Eibar

San Mamés

18:00

Atlético - Osasuna

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Mallorca

Balaídos

18:00

Alavés - Leganés

Mendizorrotza

18:00

Espanyol - Betis

RCDE Stadium

18:00

Getafe - Valladolid

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

GRA - Levante

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Real Sociedad - Barcelona

Anoeta

18:00

Sevilla - Villarreal

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Real Madrid

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 22.12.2019

18:00

Barcelona - Alavés

Camp Nou

18:00

Eibar - GRA

Ipurua

18:00

Leganés - Espanyol

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Celta Vigo

Ciutat de València

18:00

Mallorca - Sevilla

Estadio de Son Moix

18:00

Osasuna - Real Sociedad

Estadio El Sadar

18:00

Betis - Atlético

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Athletic Bilbao

Santiago Bernabéu

18:00

Valladolid - Valencia

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Getafe

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 5.1.2020

18:00

Atlético - Levante

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Osasuna

Balaídos

18:00

Alavés - Betis

Mendizorrotza

18:00

Espanyol - Barcelona

RCDE Stadium

18:00

Getafe - Real Madrid

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

GRA - Mallorca

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Real Sociedad - Villarreal

Anoeta

18:00

Valladolid - Leganés

Estadio José Zorrilla

18:00

Sevilla - Athletic Bilbao

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Eibar

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 19.1.2020

18:00

Athletic Bilbao - Celta Vigo

San Mamés

18:00

Barcelona - GRA

Camp Nou

18:00

Eibar - Atlético

Ipurua

18:00

Leganés - Getafe

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Alavés

Ciutat de València

18:00

Mallorca - Valencia

Estadio de Son Moix

18:00

Osasuna - Valladolid

Estadio El Sadar

18:00

Betis - Real Sociedad

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Sevilla

Santiago Bernabéu

18:00

Villarreal - Espanyol

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 26.1.2020

18:00

Atlético - Leganés

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Eibar

Balaídos

18:00

Alavés - Villarreal

Mendizorrotza

18:00

Espanyol - Athletic Bilbao

RCDE Stadium

18:00

Getafe - Betis

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Osasuna - Levante

Estadio El Sadar

18:00

Real Sociedad - Mallorca

Anoeta

18:00

Valladolid - Real Madrid

Estadio José Zorrilla

18:00

Sevilla - GRA

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Barcelona

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 2.2.2020

18:00

Athletic Bilbao - Getafe

San Mamés

18:00

Barcelona - Levante

Camp Nou

18:00

Eibar - Betis

Ipurua

18:00

GRA - Espanyol

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Real Sociedad

Municipal de Butarque

18:00

Mallorca - Valladolid

Estadio de Son Moix

18:00

Real Madrid - Atlético

Santiago Bernabéu

18:00

Sevilla - Alavés

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Celta Vigo

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Osasuna

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 9.2.2020

18:00

Atlético - GRA

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Sevilla

Balaídos

18:00

Alavés - Eibar

Mendizorrotza

18:00

Espanyol - Mallorca

RCDE Stadium

18:00

Getafe - Valencia

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Levante - Leganés

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Real Madrid

Estadio El Sadar

18:00

Betis - Barcelona

Benito Villamarín

18:00

Real Sociedad - Athletic Bilbao

Anoeta

18:00

Valladolid - Villarreal

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 16.2.2020

18:00

Athletic Bilbao - Osasuna

San Mamés

18:00

Barcelona - Getafe

Camp Nou

18:00

Eibar - Real Sociedad

Ipurua

18:00

GRA - Valladolid

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Betis

Municipal de Butarque

18:00

Mallorca - Alavés

Estadio de Son Moix

18:00

Real Madrid - Celta Vigo

Santiago Bernabéu

18:00

Sevilla - Espanyol

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Atlético

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Levante

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 23.2.2020

18:00

Atlético - Villarreal

Wanda Metropolitano

18:00

Barcelona - Eibar

Camp Nou

18:00

Celta Vigo - Leganés

Balaídos

18:00

Alavés - Athletic Bilbao

Mendizorrotza

18:00

Getafe - Sevilla

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Levante - Real Madrid

Ciutat de València

18:00

Osasuna - GRA

Estadio El Sadar

18:00

Betis - Mallorca

Benito Villamarín

18:00

Real Sociedad - Valencia

Anoeta

18:00

Valladolid - Espanyol

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 1.3.2020

18:00

Athletic Bilbao - Villarreal

San Mamés

18:00

Eibar - Levante

Ipurua

18:00

Espanyol - Atlético

RCDE Stadium

18:00

GRA - Celta Vigo

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Alavés

Municipal de Butarque

18:00

Mallorca - Getafe

Estadio de Son Moix

18:00

Real Sociedad - Valladolid

Anoeta

18:00

Sevilla - Osasuna

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Betis

Estadio José Zorrilla

21:45

Real Madrid - Barcelona

Santiago Bernabéu

Sunnuntai 8.3.2020

18:00

Atlético - Sevilla

Wanda Metropolitano

18:00

Barcelona - Real Sociedad

Camp Nou

18:00

Alavés - Valencia

Mendizorrotza

18:00

Eibar - Mallorca

Ipurua

18:00

Getafe - Celta Vigo

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Levante - GRA

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Espanyol

Estadio El Sadar

18:00

Betis - Real Madrid

Benito Villamarín

18:00

Valladolid - Athletic Bilbao

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Leganés

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 15.3.2020

18:00

Athletic Bilbao - Atlético

San Mamés

18:00

Celta Vigo - Villarreal

Balaídos

18:00

Espanyol - Alavés

RCDE Stadium

18:00

GRA - Getafe

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Valladolid

Municipal de Butarque

18:00

Mallorca - Barcelona

Estadio de Son Moix

18:00

Real Madrid - Eibar

Santiago Bernabéu

18:00

Real Sociedad - Osasuna

Anoeta

18:00

Sevilla - Betis

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Levante

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 22.3.2020

18:00

Barcelona - Leganés

Camp Nou

18:00

Alavés - Real Sociedad

Mendizorrotza

18:00

Eibar - Athletic Bilbao

Ipurua

18:00

Getafe - Espanyol

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Levante - Sevilla

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Atlético

Estadio El Sadar

18:00

Betis - GRA

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Valencia

Santiago Bernabéu

18:00

Valladolid - Celta Vigo

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Mallorca

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 5.4.2020

18:00

Athletic Bilbao - Betis

San Mamés

18:00

Atlético - Valladolid

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Alavés

Balaídos

18:00

Espanyol - Levante

RCDE Stadium

18:00

Getafe - Eibar

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

GRA - Villarreal

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Mallorca - Leganés

Estadio de Son Moix

18:00

Real Sociedad - Real Madrid

Anoeta

18:00

Sevilla - Barcelona

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Osasuna

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 12.4.2020

18:00

Barcelona - Athletic Bilbao

Camp Nou

18:00

Alavés - Osasuna

Mendizorrotza

18:00

Eibar - Valencia

Ipurua

18:00

Leganés - GRA

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Atlético

Ciutat de València

18:00

Betis - Espanyol

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Mallorca

Santiago Bernabéu

18:00

Real Sociedad - Celta Vigo

Anoeta

18:00

Valladolid - Getafe

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Sevilla

Estadio de la Cerámica

Keskiviikko 22.4.2020

18:00

Athletic Bilbao - Mallorca

San Mamés

18:00

Atlético - Alavés

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Barcelona

Balaídos

18:00

Espanyol - Real Madrid

RCDE Stadium

18:00

Getafe - Real Sociedad

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

GRA - Eibar

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Levante - Betis

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Leganés

Estadio El Sadar

18:00

Sevilla - Valladolid

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Villarreal - Valencia

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 26.4.2020

18:00

Barcelona - Atlético

Camp Nou

18:00

Alavés - GRA

Mendizorrotza

18:00

Eibar - Osasuna

Ipurua

18:00

Leganés - Sevilla

Municipal de Butarque

18:00

Mallorca - Celta Vigo

Estadio de Son Moix

18:00

Betis - Villarreal

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Getafe

Santiago Bernabéu

18:00

Real Sociedad - Espanyol

Anoeta

18:00

Valladolid - Levante

Estadio José Zorrilla

18:00

Valencia - Athletic Bilbao

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 3.5.2020

18:00

Athletic Bilbao - Real Madrid

San Mamés

18:00

Atlético - Mallorca

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Betis

Balaídos

18:00

Espanyol - Leganés

RCDE Stadium

18:00

GRA - Valencia

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Levante - Real Sociedad

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Getafe

Estadio El Sadar

18:00

Valladolid - Alavés

Estadio José Zorrilla

18:00

Sevilla - Eibar

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Villarreal - Barcelona

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 10.5.2020

18:00

Athletic Bilbao - Sevilla

San Mamés

18:00

Barcelona - Espanyol

Camp Nou

18:00

Celta Vigo - Atlético

Balaídos

18:00

Eibar - Leganés

Ipurua

18:00

Getafe - Villarreal

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Mallorca - Levante

Estadio de Son Moix

18:00

Betis - Osasuna

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Alavés

Santiago Bernabéu

18:00

Real Sociedad - GRA

Anoeta

18:00

Valencia - Valladolid

Estadio José Zorrilla

Keskiviikko 13.5.2020

18:00

Atlético - Betis

Wanda Metropolitano

18:00

Alavés - Getafe

Mendizorrotza

18:00

Espanyol - Eibar

RCDE Stadium

18:00

GRA - Real Madrid

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Valencia

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Athletic Bilbao

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Celta Vigo

Estadio El Sadar

18:00

Valladolid - Barcelona

Estadio José Zorrilla

18:00

Sevilla - Mallorca

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Villarreal - Real Sociedad

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 17.5.2020

18:00

Athletic Bilbao - Leganés

San Mamés

18:00

Barcelona - Osasuna

Camp Nou

18:00

Celta Vigo - Levante

Balaídos

18:00

Eibar - Valladolid

Ipurua

18:00

Getafe - Atlético

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Mallorca - GRA

Estadio de Son Moix

18:00

Betis - Alavés

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Villarreal

Santiago Bernabéu

18:00

Real Sociedad - Sevilla

Anoeta

18:00

Valencia - Espanyol

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 24.5.2020

18:00

Atlético - Real Sociedad

Wanda Metropolitano

18:00

Alavés - Barcelona

Mendizorrotza

18:00

Espanyol - Celta Vigo

RCDE Stadium

18:00

GRA - Athletic Bilbao

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Leganés - Real Madrid

Municipal de Butarque

18:00

Levante - Getafe

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Mallorca

Estadio El Sadar

18:00

Valladolid - Betis

Estadio José Zorrilla

18:00

Sevilla - Valencia

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Villarreal - Eibar

Estadio de la Cerámica

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme