La Ligan otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät La Ligan Kisaoppaasta

Otteluohjelma päivittyy sitä mukaa, kun ottelujen tarkat ajankohdat julkistetaan.

Perjantai 16.8.2019

1‑0Ath. Bilbao - BarcelonaSan Mamés

Lauantai 17.8.2019

1‑3Celta Vigo - Real MadridBalaídos
1‑1Valencia - Real SociedadEstadio José Zorrilla
2‑1Mallorca - EibarEstadio de Son Moix
0‑1Leganés - OsasunaMunicipal de Butarque
4‑4Villarreal - GRAEstadio de la Cerámica

Sunnuntai 18.8.2019

1‑0Alavés - LevanteMendizorrotza
0‑2Espanyol - SevillaRCDE Stadium
1‑2Betis - ValladolidBenito Villamarín
1‑0A. Madrid - GetafeWanda Metropolitano

Perjantai 23.8.2019

0‑1GRA - SevillaEstadio Nuevo Los Carmenes
2‑1Levante - VillarrealCiutat de València

Lauantai 24.8.2019

0‑0Osasuna - EibarEstadio El Sadar
1‑1Real Madrid - ValladolidSantiago Bernabéu
1‑0Celta Vigo - ValenciaBalaídos
1‑1Getafe - Ath. BilbaoColiseum Alfonso Pérez

Sunnuntai 25.8.2019

0‑0Alavés - EspanyolMendizorrotza
0‑1Mallorca - Real SociedadEstadio de Son Moix
0‑1Leganés - A. MadridMunicipal de Butarque
5‑2Barcelona - BetisCamp Nou

Perjantai 30.8.2019

1‑1Sevilla - Celta VigoRamón Sánchez Pizjuán
2‑0Ath. Bilbao - Real SociedadSan Mamés

Lauantai 31.8.2019

2‑2Osasuna - BarcelonaEstadio El Sadar
1‑1Getafe - AlavésColiseum Alfonso Pérez
2‑0Levante - ValladolidCiutat de València
2‑1Betis - LeganésBenito Villamarín

Sunnuntai 1.9.2019

2‑0Valencia - MallorcaEstadio José Zorrilla
3‑2A. Madrid - EibarWanda Metropolitano
0‑3Espanyol - GRARCDE Stadium
2‑2Villarreal - Real MadridEstadio de la Cerámica

Perjantai 13.9.2019

0‑0Mallorca - Ath. BilbaoEstadio de Son Moix

Lauantai 14.9.2019

3‑2Real Madrid - LevanteSantiago Bernabéu
0‑3Leganés - VillarrealMunicipal de Butarque
2‑0Real Sociedad - A. MadridAnoeta
5‑2Barcelona - ValenciaCamp Nou

Sunnuntai 15.9.2019

1‑2Eibar - EspanyolIpurua
0‑1Alavés - SevillaMendizorrotza
0‑2Celta Vigo - GRABalaídos
1‑1Valladolid - OsasunaEstadio José Zorrilla
1‑1Betis - GetafeBenito Villamarín

Perjantai 20.9.2019

0‑0Osasuna - BetisEstadio El Sadar

Lauantai 21.9.2019

2‑0Villarreal - ValladolidEstadio de la Cerámica
0‑0Levante - EibarCiutat de València
0‑0A. Madrid - Celta VigoWanda Metropolitano
2‑0GRA - BarcelonaEstadio Nuevo Los Carmenes

Sunnuntai 22.9.2019

4‑2Getafe - MallorcaColiseum Alfonso Pérez
1‑3Espanyol - Real SociedadRCDE Stadium
1‑1Valencia - LeganésEstadio José Zorrilla
2‑0Ath. Bilbao - AlavésSan Mamés
0‑1Sevilla - Real MadridRamón Sánchez Pizjuán

Tiistai 24.9.2019

1‑1Valladolid - GRAEstadio José Zorrilla
3‑1Betis - LevanteBenito Villamarín
2‑1Barcelona - VillarrealCamp Nou

Keskiviikko 25.9.2019

1‑1Leganés - Ath. BilbaoMunicipal de Butarque
0‑2Mallorca - A. MadridEstadio de Son Moix
3‑3Valencia - GetafeEstadio José Zorrilla
2‑0Real Madrid - OsasunaSantiago Bernabéu

Torstai 26.9.2019

Perjantai 27.9.2019

5‑1Villarreal - BetisEstadio de la Cerámica

Lauantai 28.9.2019

0‑1Ath. Bilbao - ValenciaSan Mamés
0‑2Getafe - BarcelonaColiseum Alfonso Pérez
1‑0GRA - LeganésEstadio Nuevo Los Carmenes
0‑0A. Madrid - Real MadridWanda Metropolitano

Sunnuntai 29.9.2019

0‑2Espanyol - ValladolidRCDE Stadium
2‑0Eibar - Celta VigoIpurua
2‑0Alavés - MallorcaMendizorrotza
1‑1Levante - OsasunaCiutat de València
3‑2Sevilla - Real SociedadRamón Sánchez Pizjuán

Perjantai 4.10.2019

1‑1Betis - EibarBenito Villamarín

Lauantai 5.10.2019

1‑2Leganés - LevanteMunicipal de Butarque
4‑2Real Madrid - GRASantiago Bernabéu
2‑1Valencia - AlavésEstadio José Zorrilla
2‑1Osasuna - VillarrealEstadio El Sadar

Sunnuntai 6.10.2019

2‑0Mallorca - EspanyolEstadio de Son Moix
1‑0Celta Vigo - Ath. BilbaoBalaídos
0‑0Valladolid - A. MadridEstadio José Zorrilla
1‑2Real Sociedad - GetafeAnoeta
4‑0Barcelona - SevillaCamp Nou

Perjantai 18.10.2019

1‑0GRA - OsasunaEstadio Nuevo Los Carmenes

Lauantai 19.10.2019

0‑3Eibar - BarcelonaIpurua
1‑1A. Madrid - ValenciaWanda Metropolitano
2‑0Getafe - LeganésColiseum Alfonso Pérez
1‑0Mallorca - Real MadridEstadio de Son Moix

Sunnuntai 20.10.2019

2‑0Alavés - Celta VigoMendizorrotza
3‑1Real Sociedad - BetisAnoeta
0‑1Espanyol - VillarrealRCDE Stadium
1‑1Ath. Bilbao - ValladolidSan Mamés
1‑0Sevilla - LevanteRamón Sánchez Pizjuán

Perjantai 25.10.2019

4‑1Villarreal - AlavésEstadio de la Cerámica

Lauantai 26.10.2019

1‑0Leganés - MallorcaMunicipal de Butarque
2‑0Valladolid - EibarEstadio José Zorrilla
2‑0A. Madrid - Ath. BilbaoWanda Metropolitano

Sunnuntai 27.10.2019

0‑1Celta Vigo - Real SociedadBalaídos
1‑0GRA - BetisEstadio Nuevo Los Carmenes
0‑1Levante - EspanyolCiutat de València
2‑0Sevilla - GetafeRamón Sánchez Pizjuán
3‑1Osasuna - ValenciaEstadio El Sadar

Tiistai 29.10.2019

1‑1Alavés - A. MadridMendizorrotza
5‑1Barcelona - ValladolidCamp Nou

Keskiviikko 30.10.2019

1‑2Real Sociedad - LevanteAnoeta
1‑1Valencia - SevillaEstadio José Zorrilla
3‑0Ath. Bilbao - EspanyolSan Mamés
2‑1Betis - Celta VigoBenito Villamarín
5‑0Real Madrid - LeganésSantiago Bernabéu

Torstai 31.10.2019

2‑1Eibar - VillarrealIpurua
2‑2Mallorca - OsasunaEstadio de Son Moix
3‑1Getafe - GRAColiseum Alfonso Pérez

Lauantai 2.11.2019

1‑2Espanyol - ValenciaRCDE Stadium
3‑1Levante - BarcelonaCiutat de València
1‑1Sevilla - A. MadridRamón Sánchez Pizjuán
0‑0Real Madrid - BetisSantiago Bernabéu

Sunnuntai 3.11.2019

3‑0Valladolid - MallorcaEstadio José Zorrilla
0‑0Villarreal - Ath. BilbaoEstadio de la Cerámica
4‑2Osasuna - AlavésEstadio El Sadar
0‑1Celta Vigo - GetafeBalaídos
1‑2Leganés - EibarMunicipal de Butarque
1‑2GRA - Real SociedadEstadio Nuevo Los Carmenes

Perjantai 8.11.2019

Lauantai 9.11.2019

3‑0Alavés - ValladolidMendizorrotza
2‑0Valencia - GRAEstadio José Zorrilla
0‑4Eibar - Real MadridIpurua
4‑1Barcelona - Celta VigoCamp Nou

Sunnuntai 10.11.2019

3‑1Mallorca - VillarrealEstadio de Son Moix
2‑1Ath. Bilbao - LevanteSan Mamés
3‑1A. Madrid - EspanyolWanda Metropolitano
0‑0Getafe - OsasunaColiseum Alfonso Pérez
1‑2Betis - SevillaBenito Villamarín

Perjantai 22.11.2019

2‑1Levante - MallorcaCiutat de València

Lauantai 23.11.2019

1‑2Leganés - BarcelonaMunicipal de Butarque
2‑1Betis - ValenciaBenito Villamarín
1‑1GRA - A. MadridEstadio Nuevo Los Carmenes
3‑1Real Madrid - Real SociedadSantiago Bernabéu

Sunnuntai 24.11.2019

1‑1Espanyol - GetafeRCDE Stadium
1‑2Osasuna - Ath. BilbaoEstadio El Sadar
0‑2Eibar - AlavésIpurua
1‑3Villarreal - Celta VigoEstadio de la Cerámica
0‑1Valladolid - SevillaEstadio José Zorrilla

Perjantai 29.11.2019

Lauantai 30.11.2019

1‑2Alavés - Real MadridMendizorrotza
4‑1Real Sociedad - EibarAnoeta
1‑2Mallorca - BetisEstadio de Son Moix
2‑1Valencia - VillarrealEstadio José Zorrilla

Sunnuntai 1.12.2019

1‑0Sevilla - LeganésRamón Sánchez Pizjuán
2‑0Ath. Bilbao - GRASan Mamés
2‑4Espanyol - OsasunaRCDE Stadium
4‑0Getafe - LevanteColiseum Alfonso Pérez
0‑1A. Madrid - BarcelonaWanda Metropolitano

Perjantai 6.12.2019

0‑0Villarreal - A. MadridEstadio de la Cerámica

Lauantai 7.12.2019

2‑0Real Madrid - EspanyolSantiago Bernabéu
3‑0GRA - AlavésEstadio Nuevo Los Carmenes
2‑4Levante - ValenciaCiutat de València
5‑2Barcelona - MallorcaCamp Nou

Sunnuntai 8.12.2019

0‑1Eibar - GetafeIpurua
3‑2Betis - Ath. BilbaoBenito Villamarín
0‑0Valladolid - Real SociedadEstadio José Zorrilla
3‑2Leganés - Celta VigoMunicipal de Butarque
1‑1Osasuna - SevillaEstadio El Sadar

Perjantai 13.12.2019

1‑1Alavés - LeganésMendizorrotza

Lauantai 14.12.2019

1‑2GRA - LevanteEstadio Nuevo Los Carmenes
2‑2Real Sociedad - BarcelonaAnoeta
0‑0Ath. Bilbao - EibarSan Mamés
2‑0A. Madrid - OsasunaWanda Metropolitano

Sunnuntai 15.12.2019

2‑0Getafe - ValladolidColiseum Alfonso Pérez
2‑2Celta Vigo - MallorcaBalaídos
2‑2Espanyol - BetisRCDE Stadium
1‑2Sevilla - VillarrealRamón Sánchez Pizjuán
1‑1Valencia - Real MadridEstadio José Zorrilla

Keskiviikko 18.12.2019

Perjantai 20.12.2019

3‑0Eibar - GRAIpurua

Lauantai 21.12.2019

0‑2Mallorca - SevillaEstadio de Son Moix
4‑1Barcelona - AlavésCamp Nou
1‑0Villarreal - GetafeEstadio de la Cerámica
1‑1Valladolid - ValenciaEstadio José Zorrilla

Sunnuntai 22.12.2019

2‑0Leganés - EspanyolMunicipal de Butarque
3‑4Osasuna - Real SociedadEstadio El Sadar
1‑2Betis - A. MadridBenito Villamarín
3‑1Levante - Celta VigoCiutat de València
0‑0Real Madrid - Ath. BilbaoSantiago Bernabéu

Perjantai 3.1.2020

2‑2Valladolid - LeganésEstadio José Zorrilla
1‑1Sevilla - Ath. BilbaoRamón Sánchez Pizjuán

Lauantai 4.1.2020

1‑0Valencia - EibarEstadio José Zorrilla
0‑3Getafe - Real MadridColiseum Alfonso Pérez
2‑1A. Madrid - LevanteWanda Metropolitano
2‑2Espanyol - BarcelonaRCDE Stadium

Sunnuntai 5.1.2020

1‑0GRA - MallorcaEstadio Nuevo Los Carmenes
1‑2Real Sociedad - VillarrealAnoeta
1‑1Alavés - BetisMendizorrotza
1‑1Celta Vigo - OsasunaBalaídos

Perjantai 17.1.2020

0‑3Leganés - GetafeMunicipal de Butarque

Lauantai 18.1.2020

0‑1Levante - AlavésCiutat de València
2‑1Real Madrid - SevillaSantiago Bernabéu
0‑0Osasuna - ValladolidEstadio El Sadar
2‑0Eibar - A. MadridIpurua

Sunnuntai 19.1.2020

4‑1Mallorca - ValenciaEstadio de Son Moix
3‑0Betis - Real SociedadBenito Villamarín
1‑2Villarreal - EspanyolEstadio de la Cerámica
1‑1Ath. Bilbao - Celta VigoSan Mamés
1‑0Barcelona - GRACamp Nou

Perjantai 24.1.2020

2‑0Osasuna - LevanteEstadio El Sadar

Lauantai 25.1.2020

1‑1Espanyol - Ath. BilbaoRCDE Stadium
2‑0Valencia - BarcelonaEstadio José Zorrilla
1‑2Alavés - VillarrealMendizorrotza
2‑0Sevilla - GRARamón Sánchez Pizjuán

Sunnuntai 26.1.2020

0‑0A. Madrid - LeganésWanda Metropolitano
0‑0Celta Vigo - EibarBalaídos
1‑0Getafe - BetisColiseum Alfonso Pérez
3‑0Real Sociedad - MallorcaAnoeta
0‑1Valladolid - Real MadridEstadio José Zorrilla

Lauantai 1.2.2020

2‑1GRA - EspanyolEstadio Nuevo Los Carmenes
1‑0Real Madrid - A. MadridSantiago Bernabéu
0‑1Mallorca - ValladolidEstadio de Son Moix
1‑0Valencia - Celta VigoEstadio José Zorrilla

Sunnuntai 2.2.2020

2‑1Leganés - Real SociedadMunicipal de Butarque
1‑1Eibar - BetisIpurua
0‑2Ath. Bilbao - GetafeSan Mamés
1‑1Sevilla - AlavésRamón Sánchez Pizjuán
3‑1Villarreal - OsasunaEstadio de la Cerámica
2‑1Barcelona - LevanteCamp Nou

Perjantai 7.2.2020

2‑1Alavés - EibarMendizorrotza

Lauantai 8.2.2020

2‑0Levante - LeganésCiutat de València
3‑0Getafe - ValenciaColiseum Alfonso Pérez
1‑1Valladolid - VillarrealEstadio José Zorrilla
1‑0A. Madrid - GRAWanda Metropolitano

Sunnuntai 9.2.2020

1‑0Espanyol - MallorcaRCDE Stadium
2‑1Real Sociedad - Ath. BilbaoAnoeta
1‑4Osasuna - Real MadridEstadio El Sadar
2‑1Celta Vigo - SevillaBalaídos
2‑3Betis - BarcelonaBenito Villamarín

Perjantai 14.2.2020

2‑2Valencia - A. MadridEstadio José Zorrilla

Lauantai 15.2.2020

1‑0Mallorca - AlavésEstadio de Son Moix
2‑1Barcelona - GetafeCamp Nou
2‑1Villarreal - LevanteEstadio de la Cerámica
2‑1GRA - ValladolidEstadio Nuevo Los Carmenes

Sunnuntai 16.2.2020

2‑2Sevilla - EspanyolRamón Sánchez Pizjuán
0‑0Leganés - BetisMunicipal de Butarque
0‑1Ath. Bilbao - OsasunaSan Mamés
2‑2Real Madrid - Celta VigoSantiago Bernabéu

Perjantai 21.2.2020

3‑3Betis - MallorcaBenito Villamarín

Lauantai 22.2.2020

1‑0Celta Vigo - LeganésBalaídos
5‑0Barcelona - EibarCamp Nou
3‑0Real Sociedad - ValenciaAnoeta
1‑0Levante - Real MadridCiutat de València

Sunnuntai 23.2.2020

0‑3Osasuna - GRAEstadio El Sadar
2‑1Alavés - Ath. BilbaoMendizorrotza
2‑1Valladolid - EspanyolEstadio José Zorrilla
0‑3Getafe - SevillaColiseum Alfonso Pérez
3‑1A. Madrid - VillarrealWanda Metropolitano

Perjantai 28.2.2020

Lauantai 29.2.2020

3‑0Eibar - LevanteIpurua
2‑1Valencia - BetisEstadio José Zorrilla
1‑1Leganés - AlavésMunicipal de Butarque
0‑0GRA - Celta VigoEstadio Nuevo Los Carmenes

Sunnuntai 1.3.2020

3‑2Sevilla - OsasunaRamón Sánchez Pizjuán
1‑0Ath. Bilbao - VillarrealSan Mamés
1‑1Espanyol - A. MadridRCDE Stadium
0‑1Mallorca - GetafeEstadio de Son Moix
2‑0Real Madrid - BarcelonaSantiago Bernabéu

Perjantai 6.3.2020

1‑1Alavés - ValenciaMendizorrotza

Lauantai 7.3.2020

1‑2Eibar - MallorcaIpurua
2‑2A. Madrid - SevillaWanda Metropolitano
1‑0Barcelona - Real SociedadCamp Nou
0‑0Getafe - Celta VigoColiseum Alfonso Pérez

Sunnuntai 8.3.2020

1‑0Osasuna - EspanyolEstadio El Sadar
1‑4Valladolid - Ath. BilbaoEstadio José Zorrilla
1‑1Levante - GRACiutat de València
1‑2Villarreal - LeganésEstadio de la Cerámica
2‑1Betis - Real MadridBenito Villamarín

Tiistai 10.3.2020

Torstai 11.6.2020

2‑0Sevilla - BetisRamón Sánchez Pizjuán

Perjantai 12.6.2020

2‑1GRA - GetafeEstadio Nuevo Los Carmenes
1‑1Valencia - LevanteEstadio José Zorrilla

Lauantai 13.6.2020

2‑0Espanyol - AlavésRCDE Stadium
0‑1Celta Vigo - VillarrealBalaídos
1‑2Leganés - ValladolidMunicipal de Butarque
0‑4Mallorca - BarcelonaEstadio de Son Moix

Sunnuntai 14.6.2020

1‑1Ath. Bilbao - A. MadridSan Mamés
3‑1Real Madrid - EibarSantiago Bernabéu
1‑1Real Sociedad - OsasunaAnoeta

Maanantai 15.6.2020

1‑1Levante - SevillaCiutat de València
2‑2Betis - GRABenito Villamarín

Tiistai 16.6.2020

0‑0Getafe - EspanyolColiseum Alfonso Pérez
1‑0Villarreal - MallorcaEstadio de la Cerámica
2‑0Barcelona - LeganésCamp Nou

Keskiviikko 17.6.2020

2‑2Eibar - Ath. BilbaoIpurua
0‑0Valladolid - Celta VigoEstadio José Zorrilla
0‑5Osasuna - A. MadridEstadio El Sadar

Torstai 18.6.2020

2‑0Alavés - Real SociedadMendizorrotza
3‑0Real Madrid - ValenciaSantiago Bernabéu

Perjantai 19.6.2020

0‑1GRA - VillarrealEstadio Nuevo Los Carmenes
1‑1Mallorca - LeganésVisit Mallorca Estadi
0‑0Sevilla - BarcelonaRamón Sánchez Pizjuán

Lauantai 20.6.2020

1‑3Espanyol - LevanteRCDE Stadium
1‑0Ath. Bilbao - BetisSan Mamés
1‑1Getafe - EibarColiseum Alfonso Pérez
1‑0A. Madrid - ValladolidWanda Metropolitano

Sunnuntai 21.6.2020

6‑0Celta Vigo - AlavésBalaídos
2‑0Valencia - OsasunaEstadio José Zorrilla
1‑2Real Sociedad - Real MadridAnoeta

Maanantai 22.6.2020

2‑2Villarreal - SevillaEstadio de la Cerámica
0‑0Leganés - GRAMunicipal de Butarque

Tiistai 23.6.2020

0‑1Levante - A. MadridCiutat de València
1‑1Valladolid - GetafeEstadio José Zorrilla
1‑0Barcelona - Ath. BilbaoCamp Nou

Keskiviikko 24.6.2020

0‑1Alavés - OsasunaMendizorrotza
0‑1Real Sociedad - Celta VigoAnoeta
2‑0Real Madrid - MallorcaSantiago Bernabéu

Torstai 25.6.2020

1‑0Eibar - ValenciaIpurua
1‑0Betis - EspanyolBenito Villamarín

Perjantai 26.6.2020

1‑1Sevilla - ValladolidRamón Sánchez Pizjuán

Lauantai 27.6.2020

3‑1Ath. Bilbao - MallorcaSan Mamés
2‑2Celta Vigo - BarcelonaBalaídos
2‑1Osasuna - LeganésEstadio El Sadar
2‑1A. Madrid - AlavésWanda Metropolitano

Sunnuntai 28.6.2020

4‑2Levante - BetisCiutat de València
2‑0Villarreal - ValenciaEstadio de la Cerámica
1‑2GRA - EibarEstadio Nuevo Los Carmenes
0‑1Espanyol - Real MadridRCDE Stadium

Maanantai 29.6.2020

2‑1Getafe - Real SociedadColiseum Alfonso Pérez

Tiistai 30.6.2020

5‑1Mallorca - Celta VigoVisit Mallorca Estadi
0‑3Leganés - SevillaMunicipal de Butarque
2‑2Barcelona - A. MadridCamp Nou

Keskiviikko 1.7.2020

0‑2Alavés - GRAMendizorrotza
0‑2Valencia - Ath. BilbaoEstadio José Zorrilla
0‑2Betis - VillarrealBenito Villamarín
0‑0Valladolid - LevanteEstadio José Zorrilla

Torstai 2.7.2020

0‑2Eibar - OsasunaIpurua
2‑1Real Sociedad - EspanyolAnoeta
1‑0Real Madrid - GetafeSantiago Bernabéu

Perjantai 3.7.2020

3‑0A. Madrid - MallorcaWanda Metropolitano

Lauantai 4.7.2020

1‑1Celta Vigo - BetisBalaídos
1‑0Valladolid - AlavésEstadio José Zorrilla
2‑2GRA - ValenciaEstadio Nuevo Los Carmenes

Sunnuntai 5.7.2020

0‑1Ath. Bilbao - Real MadridSan Mamés
0‑1Espanyol - LeganésRCDE Stadium
0‑0Osasuna - GetafeEstadio El Sadar
1‑4Villarreal - BarcelonaEstadio de la Cerámica

Maanantai 6.7.2020

1‑1Levante - Real SociedadCiutat de València
1‑0Sevilla - EibarRamón Sánchez Pizjuán

Tiistai 7.7.2020

2‑1Valencia - ValladolidEstadio José Zorrilla
1‑1Celta Vigo - A. MadridBalaídos

Keskiviikko 8.7.2020

1‑3Getafe - VillarrealColiseum Alfonso Pérez
3‑0Betis - OsasunaBenito Villamarín
1‑0Barcelona - EspanyolCamp Nou

Torstai 9.7.2020

0‑0Eibar - LeganésIpurua
2‑0Mallorca - LevanteVisit Mallorca Estadi
1‑2Ath. Bilbao - SevillaSan Mamés

Perjantai 10.7.2020

2‑3Real Sociedad - GRAAnoeta
2‑0Real Madrid - AlavésSantiago Bernabéu

Lauantai 11.7.2020

2‑1Osasuna - Celta VigoEstadio El Sadar
0‑1Valladolid - BarcelonaEstadio José Zorrilla
1‑0A. Madrid - BetisWanda Metropolitano

Sunnuntai 12.7.2020

0‑2Espanyol - EibarRCDE Stadium
1‑2Levante - Ath. BilbaoCiutat de València
1‑0Leganés - ValenciaMunicipal de Butarque
2‑0Sevilla - MallorcaRamón Sánchez Pizjuán

Maanantai 13.7.2020

0‑0Alavés - GetafeMendizorrotza
1‑2Villarreal - Real SociedadEstadio de la Cerámica
1‑2GRA - Real MadridEstadio Nuevo Los Carmenes

Torstai 16.7.2020

3‑1Eibar - ValladolidIpurua
0‑2Ath. Bilbao - LeganésSan Mamés
1‑2Barcelona - OsasunaCamp Nou
2‑3Celta Vigo - LevanteBalaídos
0‑2Getafe - A. MadridColiseum Alfonso Pérez
1‑2Mallorca - GRAVisit Mallorca Estadi
1‑2Betis - AlavésBenito Villamarín
2‑1Real Madrid - VillarrealSantiago Bernabéu
0‑0Real Sociedad - SevillaAnoeta
1‑0Valencia - EspanyolEstadio José Zorrilla

Sunnuntai 19.7.2020

0‑5Alavés - BarcelonaMendizorrotza
2‑0Valladolid - BetisEstadio José Zorrilla
4‑0Villarreal - EibarEstadio de la Cerámica
1‑1A. Madrid - Real SociedadWanda Metropolitano
0‑0Espanyol - Celta VigoRCDE Stadium
4‑0GRA - Ath. BilbaoEstadio Nuevo Los Carmenes
2‑2Leganés - Real MadridMunicipal de Butarque
1‑0Levante - GetafeCiutat de València
2‑2Osasuna - MallorcaEstadio El Sadar
1‑0Sevilla - ValenciaRamón Sánchez Pizjuán

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).