Mestarien liigan otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

Mestarien liiga
MESTARIEN LIIGA - KISAOPAS 2019-2020

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät Mestarien liigan Kisaoppaasta

Tiistai 17.9.2019

1‑1

Lyon - Zenit

Groupama Stadium

1‑1

Inter - Slavia Praha

San Siro

3‑0

Ajax - Lille

Johan Cruyff Arena

0‑1

Chelsea - Valencia

Stamford Bridge

1‑2

Benfica - Leipzig

Estadio da Luz

0‑0

Dortmund - Barcelona

Signal Iduna Park

2‑0

Napoli - Liverpool

Stadio San Paolo

6‑2

Salzburg - Genk

Red Bull Arena

Keskiviikko 18.9.2019

2‑2

OSFP - Tottenham

Karaiskaki Stadium

0‑0

Brugge - Galatasaray

Jan Breydel Stadium

2‑2

Atlético - Juventus

Wanda Metropolitano

1‑2

Leverkusen - Lokomotiv

BayArena

4‑0

Dinamo Zagreb - Atalanta

Stadion Maksimir

0‑3

Shakhtar - Man City

Metalist Stadium

3‑0

Bayern München - Red star

Allianz Arena

3‑0

PSG - Real Madrid

Parc des Princes

Tiistai 1.10.2019

1‑2

Atalanta - Shakhtar

Stadio Atleti Azzurri d'Italia

2‑2

Real Madrid - Brugge

Santiago Bernabéu

3‑0

Juventus - Leverkusen

Allianz Stadium

0‑2

Lokomotiv - Atlético

RZD Arena

2‑0

Man City - Dinamo Zagreb

Etihad Stadium

3‑1

Red star - OSFP

Rajko Mitić Stadium

2‑7

Tottenham - Bayern München

Tottenham Hotspur Stadium

0‑1

Galatasaray - PSG

Türk Telekom Stadı

Keskiviikko 2.10.2019

0‑2

Slavia Praha - Dortmund

Sinobo Stadium

0‑0

Genk - Napoli

Luminus Arena

1‑2

Lille - Chelsea

Stade Pierre-Mauroy

0‑3

Valencia - Ajax

Estadio José Zorrilla

0‑2

Leipzig - Lyon

Red Bull Arena

3‑1

Zenit - Benfica

Gazprom Arena

2‑1

Barcelona - Inter

Camp Nou

4‑3

Liverpool - Salzburg

Anfield

Tiistai 22.10.2019

19:55

Atlético - Leverkusen

Wanda Metropolitano

19:55

Shakhtar - Dinamo Zagreb

Metalist Stadium

22:00

Juventus - Lokomotiv

Allianz Stadium

22:00

Man City - Atalanta

Etihad Stadium

22:00

OSFP - Bayern München

Karaiskaki Stadium

22:00

Tottenham - Red star

Tottenham Hotspur Stadium

22:00

Brugge - PSG

Jan Breydel Stadium

22:00

Galatasaray - Real Madrid

Türk Telekom Stadı

Keskiviikko 23.10.2019

19:55

Ajax - Chelsea

Johan Cruyff Arena

19:55

Leipzig - Zenit

Red Bull Arena

22:00

Lille - Valencia

Stade Pierre-Mauroy

22:00

Benfica - Lyon

Estadio da Luz

22:00

Inter - Dortmund

San Siro

22:00

Slavia Praha - Barcelona

Sinobo Stadium

22:00

Genk - Liverpool

Luminus Arena

22:00

Salzburg - Napoli

Red Bull Arena

Tiistai 5.11.2019

19:55

Zenit - Leipzig

Gazprom Arena

19:55

Barcelona - Slavia Praha

Camp Nou

22:00

Chelsea - Ajax

Stamford Bridge

22:00

Valencia - Lille

Estadio José Zorrilla

22:00

Lyon - Benfica

Groupama Stadium

22:00

Dortmund - Inter

Signal Iduna Park

22:00

Liverpool - Genk

Anfield

22:00

Napoli - Salzburg

Stadio San Paolo

Keskiviikko 6.11.2019

19:55

Lokomotiv - Juventus

RZD Arena

19:55

Bayern München - OSFP

Allianz Arena

22:00

Leverkusen - Atlético

BayArena

22:00

Atalanta - Man City

Stadio Atleti Azzurri d'Italia

22:00

Dinamo Zagreb - Shakhtar

Stadion Maksimir

22:00

Red star - Tottenham

Rajko Mitić Stadium

22:00

PSG - Brugge

Parc des Princes

22:00

Real Madrid - Galatasaray

Santiago Bernabéu

Tiistai 26.11.2019

19:55

Lokomotiv - Leverkusen

RZD Arena

19:55

Galatasaray - Brugge

Türk Telekom Stadı

22:00

Juventus - Atlético

Allianz Stadium

22:00

Atalanta - Dinamo Zagreb

Stadio Atleti Azzurri d'Italia

22:00

Man City - Shakhtar

Etihad Stadium

22:00

Red star - Bayern München

Rajko Mitić Stadium

22:00

Tottenham - OSFP

Tottenham Hotspur Stadium

22:00

Real Madrid - PSG

Santiago Bernabéu

Keskiviikko 27.11.2019

19:55

Valencia - Chelsea

Estadio José Zorrilla

19:55

Zenit - Lyon

Gazprom Arena

22:00

Lille - Ajax

Stade Pierre-Mauroy

22:00

Leipzig - Benfica

Red Bull Arena

22:00

Barcelona - Dortmund

Camp Nou

22:00

Slavia Praha - Inter

Sinobo Stadium

22:00

Genk - Salzburg

Luminus Arena

22:00

Liverpool - Napoli

Anfield

Tiistai 10.12.2019

19:55

Napoli - Genk

Stadio San Paolo

19:55

Salzburg - Liverpool

Red Bull Arena

22:00

Ajax - Valencia

Johan Cruyff Arena

22:00

Chelsea - Lille

Stamford Bridge

22:00

Benfica - Zenit

Estadio da Luz

22:00

Lyon - Leipzig

Groupama Stadium

22:00

Dortmund - Slavia Praha

Signal Iduna Park

22:00

Inter - Barcelona

San Siro

Keskiviikko 11.12.2019

19:55

Dinamo Zagreb - Man City

Stadion Maksimir

19:55

Shakhtar - Atalanta

Metalist Stadium

22:00

Atlético - Lokomotiv

Wanda Metropolitano

22:00

Leverkusen - Juventus

BayArena

22:00

Bayern München - Tottenham

Allianz Arena

22:00

OSFP - Red star

Karaiskaki Stadium

22:00

Brugge - Real Madrid

Jan Breydel Stadium

22:00

PSG - Galatasaray

Parc des Princes

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme