Suora

  • Elävä arkisto esittää
  • Huuhkajia ja panelistijuoruja

Tässä yleisurheilun MM-kisojen ohjelma – näin seuraat kisoja Ylen kanavilla

Dohan yleisurheilun MM-kisoja voi jännittää suorana Ylen välityksellä.

Yleisurheilun MM 2019
Nooralotta Neziri, Annimari Korte, Reetta Hurske
Nooralotta Neziri, Annimari Korte ja Reetta Hurske aitovat lauantaina 5.10. alkuerissä.Tomi Hänninen

Yleisurheilun MM-kisojen suorat lähetykset, aikataulut, kisauutiset ja videot löydät Yle Urheilun Kisaoppaasta.

Yleisurheilun MM-kilpailut käydään 27.9.–6.10. Qatarin Dohassa. MM-kisatunnelmaan voi virittäytyä Ylen kanavilla, ja suoraa lähetystä on tarjolla kattavasti koko kilpailujen ajan.

Yle välittää MM-kisat suorana kanavillaan TV2:ssa, Areenassa ja Yle Puheella.

Perjantai 27.9.
(TV2, Areena klo 15.50-21.14, 23.50-02.45, Puhe 16.20-21.05, 23.55-02.45)

16.30 M Pituus, karsinta
16.35 M 100 m, karsinta
16.40 N Moukari, karsintaryhmä A
17.10 N 800 m, alkuerät Sara Kuivisto
17.30 N Seiväs, karsinta Wilma Murto
18.05 M 100 m, alkuerät
18.10 N Moukari, karsintaryhmä B Krista Tervo
18.40 N Korkeus, karsinta Ella Junnila
19.00 N 3 000 m ej, ae Camilla Richardsson
19.25 M 3-loikka, karsinta Simo Lipsanen
19.55 M 5 000 m, alkuerät
20.30 M 400 m aj, alkuerät
23.59 N Maraton Anne-Mari Hyryläinen, Alisa Vainio

Lauantai 28.9.
(TV2, Areena klo 16.00-22.28, 23.20-04.45, Puhe 16.10-22.30)

16.15 M Kiekko, karsintaryhmä A
16.30 N 100 m, alkuerät
17.05 M 800 m, alkuerät
17.30 M Seiväs, karsinta
17.45 M Kiekko, karsintaryhmä B
18.05 M 400 m aj, välierät
18.45 M 100 m, välierät
19.15 N 800 m, välierät
19.25 N Moukari, finaali
20.00 M/N 4x400 m, alkuerät
20.40 M Pituus, finaali
21.10 N 10 000 m, finaali
22.15 M 100 m, finaali
23.30 M 50 km kävely, Veli-Matti Partanen, Jarkko Kinnunen
23.30 N 50 km kävely

Sunnuntai 29.9.
(TV2, Areena 20.30-01.00, Puhe 20.00-23.30)

20.00 N Seiväs, finaali
20.05 M 200 m, alkuerät
21.20 N 100 m, välierät
21.45 M 3-loikka, finaali
21.55 M 800 m, välierät
22.35 M/N 4x400 m, finaali
23.20 N 100 m, finaali
23.30 N 20 km kävely

Maanantai 30.9.
(TV2, Areena 16.15-19.05, 19.55-22.49, Puhe 16.25-19.05, 20.00-22.45)

16.30 N Keihäs, karsintaryhmä A
17.05 N 200 m, alkuerät
18.00 N Keihäs, karsintaryhmä B
18.20 N 400 m, alkuerät
20.05 M 110 m aj, alkuerät Elmo Lakka
20.30 N Korkeus, finaali
20.50 M 200 m, välierät
21.20 M 5 000 m, finaali
21.25 M Kiekko, finaali
21.50 N 3 000 m ej,finaali
22.10 N 800 m, finaali
22.40 M 400 m aj, finaali

Tiistai 1.10.
(TV2, Areena 16.15-19.00, 20.00-22.50, Puhe 16.25-19.00, 20.00-22.45)

16.30 M Moukari, karsintaryhmä A
16.35 M 400 m, alkuerät
16.50 M Korkeus, karsinta
17.30 N 400 m aj, alkuerät
18.00 M Moukari, karsintaryhmä B
18.15 M 3 000 m ej, alkuerät Topi Raitanen
20.05 M Seiväs, finaali
20.50 N 400 m, välierät
21.20 N Keihäs, finaali
21.35 N 200 m, välierät
22.10 M 800 m, finaali
22.40 M 200 m, finaali

Keskiviikko 2.10.
(TV2, Areena 16.15-23.38, Puhe 17.05-23.35)

16.35 M 100 m, 10-ottelu
16.45 N Kuula, karsinta
17.05 N 100 m aj, 7-ottelu Maria Huntington
17.30 M Pituus, 10-ottelu
17.35 N 1 500 m, alkuerät Sara Kuivisto
18.00 N Kiekko, karsintaryhmä A
18.15 N Korkeus, 7-ottelu Maria Huntington
18.25 N 5 000 m, alkuerät
18.50 M Kuula, 10-ottelu
19.25 N Kiekko, karsintaryhmä B
20.05 M 110 m aj, välierät
20.30 N Kuula, 7-ottelu Maria Huntington
20.35 M 400 m, välierät
20.40 M Korkeus, 10-ottelu
21.05 N 400 m aj, välierät
21.40 M Moukari, finaali
21.50 N 200 m, 7-ottelu Maria Huntington
22.35 N 200 m, finaali
22.55 M 110 m aj, finaali
23.15 M 400 m, 10-ottelu

Torstai 3.10.
(TV2, Areena 16.15-21.35, 21.55-00.40, Puhe 16.30-21.35 ja 21.55-00.40)

16.35 M 110 m aj, 10-ottelu
16.40 N 3-loikka, karsinta Kristiina Mäkelä
17.30 M Kiekko, 10-ottelu, ryhmä A
18.15 N Pituus, 7-ottelu Maria Huntington
18.35 M Kiekko, 10-ottelu, ryhmä B
19.05 M Seiväs, 10-ottelu, ryhmä A
19.20 M Kuula, karsinta
20.05 M Seiväs, 10-ottelu, ryhmä B
20.10 N Keihäs, 7-ottelu Maria Huntington
22.00 M 1 500 m, alkuerät
22.05 M Keihäs, 10-ottelu, ryhmä A
22.35 N Kuula, finaali
23.00 N 1 500 m, välierät
23.10 M Keihäs, 10-ottelu, ryhmä B
23.50 N 400 m, finaali
00.05 N 800 m, 7-ottelu Maria Huntington
00.15 M 1 500 m, 10-ottelu

Perjantai 4.10.
(TV2, Areena 19.55-22.25, 23.25-00.50, Puhe 20.10-22.25)

20.10 M 1 500 m, välierät
20.15 M Korkeus, finaali
20.40 N 4x100 m, alkuerät
21.00 N Kiekko, finaali
21.05 M 4x100 m, alkuerät
21.30 N 400 m aj, finaali
21.45 M 3 000 m ej, finaali
22.20 M 400 m, finaali
23.30 M 20 km kävely

Lauantai 5.10.
(TV2, Areena 16.10-19.05, 19-50.-22.30, 23.55-02.35, Puhe 16.25-19.05, 19.50-22.20)

16.30 M Keihäs, karsintaryhmä A Antti Ruuskanen
17.15 N 100 m aj, alkuerät Annimari Korte, Nooralotta Neziri, Reetta Hurske
17.50 N Pituus, karsinta Taika Koilahti
18.00 M Keihäs, karsintaryhmä B Oliver Helander,Lassi Etelätalo
19.55 N 4x400 m, alkuerät
20.05 M Kuula, finaali
20.25 M 4x400 m, alkuerät
20.35 N 3-loikka, finaali Kristiina Mäkelä
20.55 N 1 500 m, finaali
21.25 N 5 000 m, finaali
22.05 N 4x100 m, finaali
22.15 M 4x100 m, finaali
23.59 M Maraton

Sunnuntai 6.10.
(TV2, Areena 18.45-21.50, Puhe 19.00-21.40)

19.05 N 100 m aj, välierät Annimari Korte, Nooralotta Neziri, Reetta Hurske
19.15 N Pituus, finaali
19.40 M 1 500 m, finaali
19.55 M Keihäs, finaali Lassi Etelätalo
20.00 M 10 000 m, finaali
20.50 N 100 m aj, finaali Annimari Korte, Nooralotta Neziri, Reetta Hurske?
21.15 N 4x400 m, finaali
21.30 M 4x400 m, finaali

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat