Suora

  • Ampumahiihdon MC, naisten pikamatka, Hochfilzen
  • Elävä arkisto esittää
  • Ampumahiihtäjä Dorothea Wierer - lintsaajasta maailman parhaaksi
  • Lumilautailun MC: Montafon, lumilautakrossi
  • Lumilautakrossi, Montafon
  • Ampumahiihdon MC, miesten pikamatka, Hochfilzen
  • Nollamotivaatiosta kolminkertaiseksi nuorten MM-mitalistiksi - hiihtäjä Anita Korvalla armeijan ohessa suurten muutosten vuosi
  • Mäkihypyn miesten karsinta, Klingenthal
  • Onnellisuus tärkeämpää kuin kiekkomiljoonat - Oskar Osala uskalsi jättää oravanpyörän ja elää nyt unelmaansa Espanjan golfrannikolla
  • Mäkihypyn miesten karsinta, Klingenthal
  • Urheiluruutu
  • Urheiluruutu

Tässä on alle 17-vuotiaiden poikien jalkapallon MM-kisojen ohjelma – näin seuraat kisoja Ylen kanavilla

Alle 17-vuotiaiden poikien MM-turnaus käydään Brasiliassa 26.10.–17.11. Yle seuraa kisoja TV2:ssa, Areenassa ja Yle Urheilun verkkosivuilla.

urheilu
Englanti juhli 2017 U17-poikien jalkapallon MM-kultaa Intiassa
Kuka juhlii nuorten poikien MM-kultaa 17. marraskuuta? Intiassa 2017 palkintopystiä nosteli Englanti.Imago Sportfotodienst / AOP

Jalkapallon alle 17-vuotiaiden poikien MM-kisat alkavat isäntämaa Brasilian ja Kanadan kohtaamisella.

Yle näyttää suorana kisojen avausottelun TV2:ssa lauantaina 26.10. kello 22.50 ja loppuottelun sunnuntaina 17.11. kello 23.50.

Muina pelipäivinä turnausta voi seurata Yle Areenassa.

Alkulohko
26.10. klo 22.50 Brasilia–Kanada Yle TV2 ja Areena
27.10. klo 21.50 Ranska–Chile Areena
28.10. klo 21.50 Espanja–Argentiina Areena
29.10. klo 21.50 Nigeria–Ecuador Areena
30.10. klo 21.50 Etelä-Korea–Ranska Areena
31.10. klo 00.50 Meksiko–Italia Areena (huom. ottelu alkaa to-pe-yönä)
1.11. klo 21.50 Australia–Nigeria Areena
2.11. klo 21.50 Chile–Etelä-Korea Areena
3.11. klo 21.50 Kamerun–Espanja Areena

Neljännesvälierät
5.11. klo 21.20 neljännesvälierä Angola–Etelä-Korea Areena
6.11. klo 21.20 neljännesvälierä Espanja–Senegal Areena
7.11. klo 21.20 neljännesvälierä Ecuador–Italia Areena

Puolivälierät
10.11. klo 21.20 puolivälierä Alankomaat–Paraguay Areena
11.11. klo 21.20 puolivälierä Espanja–Ranska Areena

Välierät
14.11. klo 21.20 välierä 1 Areena
14.11. klo 00.50 välierä 2 Areena (huom. ottelu alkaa to-pe-yönä)

Loppuottelu
17.11. klo 23.50 loppuottelu TV2 ja Areena

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat