Suora

  • Urheiluruutu
  • Urheiluruutu
  • Elävä arkisto esittää

Kristallipallojahti alkaa! Näin ampumahiihdossa, hiihdossa, mäkihypyssä, yhdistetyssä, lumilautailussa ja alppilajeissa kisataan

Hiihtolajien maailmancupkausi käynnistyy toden teolla marraskuun loppupuolella ja tätä herkkua on tarjolla aina maaliskuun keväthangille asti. Kauteen mahtuu myös yhdet arvokisat, kun ampumahiihdossa kisataan MM-mitaleista Italiassa.

hiihto
Kaisa Mäkäräinen
Kaisa Mäkäräinen on voittanut ampumahiihdon maailmancupin kokonaiskilpailun urallaan kolme kertaa. Getty Images

Kaikki Ylen urheilutarjonta löytyy helposti yhdestä paikasta, Urheilu-Areenasta. Areenan laajasta urheilukattauksesta pääset nauttimaan parhaiten osoitteessa yle.fi/urheiluareena tai lataamalla Areena-sovelluksen.

Alppihiihdon maailmancup

Sölden, Itävalta

26.10.
Suurpujottelu, naiset

Sölden, Itävalta

27.10.
Suurpujottelu, miehet

Levi, Suomi

23.11. klo 11.15
Pujottelu, naiset, 1. kierros

Levi, Suomi

23.11. klo 14.15
Pujottelu, naiset, 2. kierros

Levi, Suomi

su 24.11. klo 11.15
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Levi, Suomi

24.11. klo 14.15
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Killington, Yhdysvallat

30.11. klo 16.45
Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

Killington, Yhdysvallat

30.11. klo 20.00
Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

Lake Louise, Kanada

30.11. klo 21.15
Syöksy, miehet

Killington, Yhdysvallat

1.12. klo 16.45
Pujottelu, naiset, 1. kierros

Killington, Yhdysvallat

1.12. klo 20.00
Pujottelu, naiset, 2. kierros

Lake Louise, Kanada

1.12. klo 21.15
Supersuurpujottelu, miehet

Beaver Creek, Yhdysvallat

6.12. klo 19.45
Supersuurpujottelu, miehet

Lake Louise, Kanada

6.12. klo 21.30
Syöksy, naiset

Beaver Creek, Yhdysvallat

7.12. klo 20.00
Syöksy, miehet

Lake Louise, Kanada

7.12. klo 21.30
Syöksy, naiset

Beaver Creek, Yhdysvallat

8.12. klo 18.45
Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

Lake Louise, Kanada

8.12. klo 20.00
Supersuurpujottelu, naiset

Beaver Creek, Yhdysvallat

8.12. klo 21.45
Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

Val d’Isère, Ranska

14.12. klo 10.30
Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

St. Mortiz, Sveitsi

14.12. klo 11.30
Supersuurpujottelu, naiset

Val d’Isère, Ranska

14.12. klo 14.00
Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

Val d’Isère, Ranska

15.12. klo 10.30
Pujottelu, miehet, 1. kierros

St. Mortiz, Sveitsi

15.12. klo 10.45
Paripujottelu, naiset

Val d’Isère, Ranska

15.12. klo 13.30
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Courchevel, Ranska

17.12. klo 11.30
Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

Courchevel, Ranska

17.12. klo 14.30
Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

Val Gardena / Gröden, Italia

20.12. klo 12.45
Supersuurpujottelu, miehet

Val d’Isère, Ranska

21.12. klo 11.30
Syöksy, naiset

Val Gardena / Gröden, Italia

21.12. klo 12.45
Syöksy, miehet

Val d’Isère, Ranska

21.12. klo 14.00
Syöksy, naiset

Alta Badia, Italia

22.12. klo 11.00
Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

Val d’Isère, Ranska

22.12. klo 12.00
Alppiyhdistetty, naiset, 1. kierros

Alta Badia, Italia

22.12. klo 14.00
Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

Val d’Isère, Ranska

22.12. klo 15.00
Alppiyhdistetty, naiset, 2. kierros

Alta Badia, Italia

23.12. klo 19.15
Parisuurpujottelu, miehet

Lienz, Itävalta

28.12. klo 11.15
Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

Bormio, Italia

28.12. klo 12.30
Syöksy, miehet

Lienz, Itävalta

28.12. klo 14.30
Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

Lienz, Itävalta

29.12. klo 11.00
Pujottelu, naiset, 1. kierros

Bormio, Italia

29.12. klo 12.00
Alppiyhdistetty, miehet, 1. kierros

Lienz, Itävalta

29.12. klo 14.00
Pujottelu, naiset, 2. kierros

Bormio, Italia

29.12. klo 15.00
Alppiyhdistetty, miehet, 2. kierros

Zagreb, Kroatia

4.1. klo 14.00
Pujottelu, naiset, 1. kierros

Zagreb, Kroatia

4.1. klo 17.15
Pujottelu, naiset, 2. kierros

Zagreb, Kroatia

5.1. klo 15.15
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Zagreb, Kroatia

5.1. klo 18.40
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Madonna di Campiglio, Italia

8.1. klo 18.45
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Madonna di Campiglio, Italia

8.1. klo 21.45
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Adelboden, Sveitsi

11.1. klo 11.30
Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

Altenmarkt-Zauchensee, Itävalta

11.1. klo 12.45
Syöksy, naiset

Adelboden, Sveitsi

11.1. klo 14.30
Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

Altenmarkt-Zauchensee, Itävalta

12.1. klo 10.20
Alppiyhdistetty, naiset, 1. kierros

Adelboden, Sveitsi

12.1. klo 11.30
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Altenmarkt-Zauchensee, Itävalta

12.1. klo 13.00
Alppiyhdistetty, naiset, 2. kierros

Adelboden, Sveitsi

12.1. klo 14.30
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Flachau, Itävalta

14.1. klo 19.00
Pujottelu, naiset, 1. kierros

Flachau, Itävalta

14.1. klo 21.45
Pujottelu, naiset, 2. kierros

Wengen, Sveitsi

17.1. klo 11.30
Alppiyhdistetty, miehet, 1. kierros

Wengen, Sveitsi

17.1. klo 15.00
Alppiyhdistetty, miehet, 2. kierros

Sestriere, Italia

18.1. klo 12.00
Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

Wengen, Sveitsi

18.1. klo 13.30
Syöksy, miehet

Sestriere, Italia

18.1. klo 15.05
Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

Wengen, Sveitsi

19.1. klo 11.15
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Sestriere, Italia

19.1. klo 12.45
Paripujottelu, naiset

Wengen, Sveitsi

19.1. klo 14.15
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Kitzbühel, Itävalta

24.1. klo 12.30
Supersuurpujottelu, miehet

Bansko, Bulgaria

25.1. klo 10.45
Syöksy, naiset

Kitzbühel, Itävalta

25.1. klo 12.30
Syöksy, miehet

Bansko, Bulgaria

26.1. klo 10.15
Supersuurpujottelu, naiset

Kitzbühel, Itävalta

26.1. klo 11.30
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Kitzbühel, Itävalta

26.1. klo 14.30
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Schladming, Itävalta

28.1. klo 18.45
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Schladming, Itävalta

28.1. klo 21.45
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Rosa Hutor, Venäjä

1.2. klo 10.30
Syöksy, naiset

Garmisch-Partenkirchen, Saksa

1.2. klo 12.30
Syöksy, miehet

Rosa Hutor, Venäjä

2.2. klo 10.00
Supersuurpujottelu, naiset

Garmisch-Partenkirchen, Saksa

2.2. klo 11.30
Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

Garmisch-Partenkirchen, Saksa

2.2. klo 14.30
Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

Chamonix, Ranska

8.2. klo 11.00
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Garmisch-Partenkichen, Saksa

8.2. klo 12.30
Syöksy, naiset

Chamonix, Ranska

8.2. klo 14.00
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Garmisch-Partenkichen, Saksa

9.2. klo 12.15
Supersuurpujottelu, naiset

Chamonix, Ranska

9.2. klo 14.15
Parisuurpujottelu, miehet

Yanqing, Kiina

15.2. klo 5.00
Syöksy, miehet

Maribor, Slovenia

15.2. klo 11.00
Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

Maribor, Slovenia

15.2. klo 14.00
Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

Yanqing, Kiina

16.2. klo 5.00
Supersuurpujottelu, miehet

Maribor, Slovenia

16.2. klo 11.15
Pujottelu, naiset, 1. kierros

Maribor, Slovenia

16.2. klo 14.45
Pujottelu, naiset, 2. kierros

Niigata Yuzawa Naeba, Japani

22.2 klo 3.00
Suurpujottelu, miehet 1. kierros

Niigata Yuzawa Naeba, Japani

22.2 klo 6.00
Suurpujottelu, miehet 2. kierros

Cras-Montana, Sveitsi

22.2. klo 11.30
Syöksy, naiset

Niigata Yuzawa Naeba, Japani

23.2. klo 3.00
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Niigata Yuzawa Naeba, Japani

23.2. klo 6.00
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Cras-Montana, Sveitsi

23.2. klo 11.30
Alppiyhdistetty, naiset, 1. kierros

Cras-Montana, Sveitsi

23.2. klo 14.30
Alppiyhdistetty, naiset, 2. kierros

La Thuile, Italia

29.2. klo 11.30
Supersuurpujottelu, naiset

Hintestoder, Itävalta

29.2. klo 13.30
Supersuurpujottelu, miehet

Hintestoder, Itävalta

1.3. klo 10.45
Alppiyhdistetty, miehet, 1. kierros

La Thuile, Italia

1.3. klo 12.15
Alppiyhdistetty, naiset, 1. kierros

Hintestoder, Itävalta

1.3. klo 13.45
Alppiyhdistetty, miehet, 2. kierros

La Thuile, Italia

1.3. klo 15.15
Alppiyhdistetty, naiset, 2. kierros

Ofterschwang, Saksa

7.3. klo 10.30
Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

Kvitfjell, Norja

7.3. klo 12.00
Syöksy, miehet

Ofterschwang, Saksa

7.3. klo 13.30
Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

Ofterschwang, Saksa

8.3. klo 10.30
Pujottelu, naiset, 1. kierros

Kvitfjell, Norja

8.3. klo 11.30
Supersuurpujottelu, miehet

Ofterschwang, Saksa

8.3. klo 13.30
Pujottelu, naiset, 2. kierros

Åre, Ruotsi

10.3. klo 15.00
Paripujottelu, naiset

Åre, Ruotsi

13.3. klo 15.00
Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

Åre, Ruotsi

13.3. klo 18.00
Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

Kranjska Gora, Slovenia

14.3. klo 10.30
Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

Åre, Ruotsi

14.3. klo 11.30
Pujottelu, naiset, 1. kierros

Kranjska Gora, Slovenia

14.3. klo 13.30
Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

Åre, Ruotsi

14.3. klo 14.30
Pujottelu, naiset, 2. kierros

Kranjska Gora, Slovenia

15.3. klo 10.30
Pujottelu, miehet, 1. kierros

Kranjska Gora, Slovenia

15.3. klo 13.30
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Maailmancupin finaali

Cortina d’Ampezzo, Italia

18.3. klo 10.30
Syöksy, naiset

18.3. klo 12.00
Syöksy, miehet

19.3. klo 11.00
Supersuurpujottelu, naiset

19.3. klo 12.30
Supersuurpujottelu, miehet

20.3. klo 12.45
Joukkuekilpailu

21.3. klo 10.00
Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

21.3. klo 11.00
Pujottelu, naiset, 1. kierros

21.3. klo 13.15
Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

21.3. klo 14.15
Pujottelu, naiset, 2. kierros

22.3. klo 10.00
Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

22.3. klo 11.00
Pujottelu, miehet, 1. kierros

22.3. klo 13.15
Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

22.3. klo 14.15
Pujottelu, miehet, 2. kierros

Riikka Honkanen
Getty Images

Ampumahiihdon maailmancup

Östersund, Ruotsi

30.11. klo 14.10
Parisekaviesti

Östersund, Ruotsi

30.11. klo 16.00
Sekaviesti (2x6 km + 2x7,5 km)

Östersund, Ruotsi

1.12. klo 13.30
Pikamatka 10 km, miehet

Östersund, Ruotsi

1.12. klo 16.30
Pikamatka 7,5 km, naiset

Östersund, Ruotsi

4.12. klo 17.15
Normaalimatka 20 km, miehet

Östersund, Ruotsi

5.12. klo 17.20
Normaalimatka 15 km, naiset

Östersund, Ruotsi

7.12. klo 18.30
Viesti, miehet 4x7,5 km

Östersund, Ruotsi

8.12. klo 16.30
Viesti, naiset 4x6 km

Hochfilzen, Itävalta

13.12. klo 12.30
Pikamatka 7,5 km, naiset

Hochfilzen, Itävalta

13.12. klo 15.20
Pikamatka 10 km, miehet

Hochfilzen, Itävalta

14.12. klo 12.30
Viesti naiset, 4x6 km

Hochfilzen, Itävalta

14.12. klo 15.55
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Hochfilzen, Itävalta

16.12. klo 13.00
Takaa-ajo 10 km, naiset

Hochfilzen, Itävalta

16.12. klo 15.15
Viesti (4x7,5 km), miehet

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

19.12. klo 15.15
Pikamatka 10 km, miehet

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

20.12. klo 15.15
Pikamatka 7,5 km, naiset

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

21.12. klo 14.00
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

21.12. klo 16.00
Takaa-ajo 10 km, naiset

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

22.12. klo 13.10
Yhteislähtö 15 km, miehet

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

22.12. klo 15.15
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Oberhof, Saksa

9.1. klo 15.30
Pikamatka 7,5 km, naiset

Oberhof, Saksa

10.1. klo 15.30
Pikamatka 10 km, miehet

Oberhof, Saksa

11.1. klo 13.00
Viesti (4x6 km), naiset

Oberhof, Saksa

11.1. klo 15.15
Viesti (4x7,5 km), miehet

Oberhof, Saksa

12.1. klo 13.45
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Oberhof, Saksa

12.1. klo 15.30
Yhteislähtö 15 km, miehet

Ruhpolding, Saksa

15.1. klo 15.30
Pikamatka 7,5 km, naiset

Ruhpolding, Saksa

16.1. klo 15.30
Pikamatka 10 km, miehet

Ruhpolding, Saksa

17.1. klo 15.30
Viesti (4x6 km), naiset

Ruhpolding, Saksa

18.1. klo 15.15
Viesti (4x7,5 km), miehet

Ruhpolding, Saksa

19.1. klo 13.15
Takaa-ajo 10 km, naiset

Ruhpolding, Saksa

19.1. klo 15.30
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Pokljuka, Slovenia

23.1. klo 15.15
Normaalimatka 20 km, miehet

Pokljuka, Slovenia

24.1. klo 15.15
Normaalimatka 15 km, naiset

Pokljuka, Slovenia

25.1. klo 14.15
Parisekaviesti

Pokljuka, Slovenia

25.1. klo 16.00
Sekaviesti

Pokljuka, Slovenia

26.1. klo 13.15
Yhteislähtö 15 km, miehet

Pokljuka, Slovenia

26.1. klo 16.00
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

MM-kisat

Antholz-Anterselva, Italia

13.2. klo 15.45
Sekaviesti (2x6 km + 2x7,5 km)

14.2. klo 15.45
Pikamatka 7,5 km, naiset

15.2. klo 15.45
Pikamatka 10 km, miehet

16.2. klo 14.00
Takaa-ajo 10 km, naiset

16.2. klo 16.15
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

18.2. klo 15.15
Normaalimatka 15 km, naiset

19.2. klo 15.15
Normaalimatka 20 km, miehet

20.2. klo 16.15
Parisekaviesti

22.2. klo 12.45
Viesti (4x6 km), naiset

22.2. klo 15.45
Viesti (4x7,5 km), miehet

23.2. klo 13.30
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

23.2. klo 16.00
Yhteislähtö 15 km, miehet

Maailmancup

Nove Mesto, Tšekki

5.3. klo 18.35
Pikamatka 7,5 km, naiset

Nove Mesto, Tšekki

6.3. klo 18.30
Pikamatka 10 km, miehet

Nove Mesto, Tšekki

7.3. klo 15.00
Viesti, naiset (4x6 km)

Nove Mesto, Tšekki

7.3. klo 18.00
Viesti, miehet (4x7,5 km)

Nove Mesto, Tšekki

8.3. klo 12.45
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Nove Mesto, Tšekki

8.3. klo 14.45
Yhteislähtö 15 km, miehet

Kontiolahti, Suomi

12.3. klo 16.30
Pikamatka 10 km, miehet

Kontiolahti, Suomi

13.3. klo 16.30
Pikamatka 7,5 km, naiset

Kontiolahti, Suomi

14.3. klo 14.45
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Kontiolahti, Suomi

14.3. klo 16.45
Takaa-ajo 10 km, naiset

Kontiolahti, Suomi

15.3. klo 14.15
Parisekaviesti

Kontiolahti, Suomi

15.3. klo 16.15
Sekaviesti

Oslo, Norja

20.3. klo 14.15
Pikamatka 7,5 km, naiset

Oslo, Norja

20.3. klo 17.30
Pikamatka 10 km, miehet

Oslo, Norja

21.3. klo 15.00
Takaa-ajo 10 km, naiset

Oslo, Norja

21.3. klo 17.45
Takaa-ajo 12,5 km, miehet

Oslo, Norja

22.3. klo 15.15
Yhteislähtö 12,5 km, naiset

Oslo, Norja

22.3. klo 17.00
Yhteislähtö 15 km, miehet

Miesten yhteislähtökisa
Getty Images

Freestylen maailmancup

Cardona, Uusi-Seelanti

7.9.
Halfpipe, miehet ja naiset

Modena Skipass, Italia

3.11.
Big Air, miehet ja naiset

Stubai, Itävalta

22.11.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Stubai, Itävalta

23.11. klo 12.15
Slopestyle, miehet ja naiset

Val Thorens, Ranska

5.12.
Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Val Thorens, Ranska

6.12. klo 13.00
Ski Cross, miehet ja naiset

Val Thorens, Ranska

7.12. klo 12.00
Ski Cross, miehet ja naiset

Ruka, Suomi

7.12. klo 16.00
Kumpareet, miehet ja naiset

Copper, Yhdysvallat

11.12.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Peking, Kiina

12.12.
Big Air, karsinta, miehet ja naiset

Montafon, Itävalta

12.12.
Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Montafon, Itävalta

13.12. klo 12.00
Ski Cross, miehet ja naiset

Copper, Yhdysvallat

13.12. klo 20.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Thaiwoo, Kiina

14.12. klo 7.30
Kumpareet, miehet ja naiset

Peking, Kiina

14.12. klo 10.30
Big Air, miehet ja naiset

Thaiwoo, Kiina

15.12. klo 7.30
Parikumpareet, miehet ja naiset

Arosa, Sveitsi

17.12. klo 21.15
Ski Cross, miehet ja naiset

Secret Garden, Kiina

19.12.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Innichen, Italia

20.12.
Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Atlanta, Yhdysvallat

21.12. klo 2.00
Big Air, miehet ja naiset

Secret Garden, Kiina

21.12. klo 5.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Shimao Lotus Mountain, Kiina

21.12. klo 7.30
Hypyt, miehet ja naiset

Innichen, Italia

21.12. klo 14.30
Ski Cross, miehet ja naiset

Shimao Lotus Mountain, Kiina

22.12. klo 2.15
Hypyt, naiset

Shimao Lotus Mountain, Kiina

22.12. klo 4.30
Hypyt, miehet

Shimao Lotus Mountain, Kiina

22.12. klo 7.00
Hypyt, joukkuekilpailu

Font Romeu, Ranska

9.1.
Slopestyle, karsinta, naiset

Font Romeu, Ranska

10.1.
Slopestyle, karsinta, miehet

Font Romeu, Ranska

11.1. klo 11.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Seiseralm, Italia

17.1.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Nakiska, Kanada

17.1.
Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Seiseralm, Italia

18.1. klo 12.30
Slopestyle, miehet ja naiset

Nakiska, Kanada

18.1. klo 21.00
Ski Cross, miehet ja naiset

Idre Fjäll, Ruotsi

24.1.
Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Idre Fjäll, Ruotsi

25.1. klo 12.00
Ski Cross, miehet ja naiset

Moskova, Venäjä

25.1. klo 18.00
Hypyt, miehet ja naiset

Tremblant, Kanada

25.1. klo 20.30
Kumpareet, miehet ja naiset

Idre Fjäll, Ruotsi

26.1. klo 12.00
Ski Cross, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

29.1.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

30.1.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Megeve, Ranska

31.1.
Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

31.1. klo 19.30
Slopestyle, miehet ja naiset

Megeve, Ranska

1.2. klo 13.45
Ski Cross, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

1.2. klo 21.30
Kumpareet, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

1.2. klo 23.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Deer Valley, Yhdysvallat

6.2. klo 4.30
Kumpareet, miehet ja naiset

Deer Valley, Yhdysvallat

7.2. klo 4.30
Hypyt, miehet ja naiset

Deer Valley, Yhdysvallat

8.2. klo 4.30
Parikumpareet, miehet ja naiset

Feldberg, Saksa

7.2.
Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Feldberg, Saksa

8.2. klo 11.00
Ski Cross, miehet ja naiset

Feldberg, Saksa

9.2. klo 14.50
Ski Cross, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

12.2.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

13.2.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

14.2. klo 3.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

14.2. klo 22.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Tbilisi, Georgia

15.2. klo 17.00
Hypyt, miehet ja naiset

Tazawako, Japani

22.2. klo 6.30
Kumpareet, miehet ja naiset

Sunny Valley, Venäjä

22.2.
Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Raubitshi, Valko-Venäjä

22.2 klo 12.30
Hypyt, miehet ja naiset

Tazawako, Japani

23.2. klo 6.30
Parikumpareet, miehet ja naiset

Sunny Valley, Venäjä

23.2. klo 10.00
Ski Cross, miehet ja naiset

Deštné, Tšekki

28.2.
Big Air, karsinta, miehet ja naiset

Almaty, Kazakstan

28.2. klo 15.00
Hypyt, miehet ja naiset

Deštné, Tšekki

28.2. klo 19.00
Big Air, naiset

Deštné, Tšekki

29.2. klo 19.00
Big Air, miehet

Almaty, Kazakstan

1.3. klo 9.30
Parikumpareet, miehet ja naiset

Krasnojarsk, Venäjä

7.3. klo 14.00
Hypyt, miehet ja naiset

Krasnojarsk, Venäjä

8.3. klo 14.00
Kumpareet, miehet ja naiset

Idre Fjäll, Ruotsi

14.3. klo 12.15
Kumpareet, miehet ja naiset

Veysonnaz, Sveitsi

14.3. klo 15.30
Ski Cross, miehet ja naiset

Idre Fjäll, Ruotsi

15.3. klo 11.30
Parikumpareet, miehet ja naiset

Silvaplana, Sveitsi

19.3.
Slopestyle, karsinta, naiset

Silvaplana, Sveitsi

20.3.
Slopestyle, karsinta, miehet

Silvaplana, Sveitsi

21.3.
Slopestyle, miehet ja naiset

Miesten Ski Cross
Getty Images

Lumilautailun maailmancup

Cardona, Uusi-Seelanti

24.8.
Big Air, miehet ja naiset

Modena Skipass, Italia

2.11.
Big Air, miehet ja naiset

Bannoje, Venäjä

7.12. klo 10.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Bannoje, Venäjä

8.12. klo 10.00
Paripujottelu, miehet ja naiset

Montafon, Itävalta

11.12.
Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

Copper, Yhdysvallat

12.12.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Peking, Kiina

13.12.
Big Air, karsinta, miehet ja naiset

Montafon, Itävalta

13.12. klo 14.00
Lumilautacross, miehet ja naiset

Peking, Kiina

14.12. klo 13.30
Big Air, miehet ja naiset

Cortina d’Ampezzo, Italia

14.12. klo 20.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Copper, Yhdysvallat

14.12. klo 21.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Carezza, Italia

19.12. klo 14.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Atlanta, Yhdysvallat

20.12. klo 2.00
Big Air, miehet ja naiset

Secret Garden, Kiina

20.12.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Cervinia, Italia

20.12.
Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

Secret Garden, Kiina

21.12. klo 5.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Cervinia, Italia

21.12. klo 12.00
Lumilautacross, miehet ja naiset

Lackenhof, Itävalta

5.1. klo 13.30
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Lackenhof, Itävalta

6.1. klo 13.30
Parisuurpujottelu, joukkuekilpailu

Scuol, Sveitsi

11.1. klo 14.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Laax, Sveitsi

13.1.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Laax, Sveitsi

14.1.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Bad Gastein, Itävalta

14.1. klo 19.45
Paripujottelu, miehet ja naiset

Bad Gastein, Itävalta

15.1. klo 14.00
Paripujottelu, joukkuekilpailu

Laax, Sveitsi

17.1. klo 13.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Rogla, Slovenia

18.1. klo 14.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Laax, Sveitsi

18.1. klo 18.30
Halfpipe, miehet ja naiset

Seiseralm, Italia

22.1.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Seiseralm, Italia

23.1. klo 13.30
Slopestyle, miehet ja naiset

Big White, Kanada

24.1.
Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

Piancavallo, Italia

25.1. klo 15.00
Paripujottelu, miehet ja naiset

Piancavallo, Italia

25.1. klo 15.00
Paripujottelu, joukkuekilpailu

Big White, Kanada

25.1. klo 22.00
Lumilautacross, miehet ja naiset

Big White, Kanada

26.1. klo 22.00
Lumilautacross, joukkuekilpailu

Mammoth, Yhdysvallat

29.1.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

30.1.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Feldberg, Saksa

31.1.
Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

31.1. klo 23.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Feldberg, Saksa

1.2. klo 12.30
Lumilautacross, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

1.2. klo 19.30
Slopestyle, miehet ja naiset

Feldberg, Saksa

2.2. klo 13.30
Lumilautacross, joukkuekilpailu

Calgary, Kanada

13.2.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

14.2.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

14.2. klo 3.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

16.2. klo 22.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Pyeongchang, Etelä-Korea

22.2. klo 7.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Blue Mountain, Kanada

29.2. klo 20.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Blue Mountain, Kanada

1.3. klo 20.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Sierra Nevada, Espanja

6.3.
Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

Sierra Nevada, Espanja

7.3. klo 13.00
Lumilautacross, miehet ja naiset

Winterberg, Saksa

14.3. klo 14.00
Paripujottelu, miehet ja naiset

Veysonnaz, Sveitsi

15.3. klo 12.00
Lumilautacross, miehet ja naiset

Winterberg, Saksa

15.3. klo 14.00
Paripujottelu, joukkuekilpailu

Spindleruv Mlyn, Tšekki

20.3.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Spindleruv Mlyn, Tšekki

21.3. klo 13.15
Slopestyle, miehet ja naiset

Enni Rukajärvi
Getty Images

Maastohiihdon maailmancup

Ruka, Suomi

29.11. klo 13.30
Sprintti (p), miehet ja naiset

Ruka, Suomi

30.11. klo 10.45
10 km (p), naiset

Ruka, Suomi

30.11. klo 12.30
15 km (p), miehet

Ruka, Suomi

1.12. klo 11.10
10 km (v), takaa-ajo, naiset

Ruka, Suomi

1.12. klo 12.25
15 km (v), takaa-ajo, miehet

Lillehammer, Norja

7.12. klo 12.00
Yhdistelmäkilpailu, naiset

Lillehammer, Norja

7.12. klo 13.30
Yhdistelmäkilpailu, miehet

Lillehammer, Norja

8.12. klo 11.15
4x5 km, naiset

Lillehammer, Norja

8.12. klo 12.45
4x7,5 km, miehet

Davos, Sveitsi

14.12. klo 15.00
Sprintti (v), miehet ja naiset

Davos, Sveitsi

15.12. klo 11.45
10 km (v), naiset

Davos, Sveitsi

15.12. klo 15.55
15 km (v), miehet

Planica, Slovenia

21.12. klo 14.30
Sprintti (v), miehet ja naiset

Planica, Slovenia

22.12. klo 12.10
Pariviesti (v), miehet ja naiset

Tour de Ski
Lenzerheide, Sveitsi

28.12. klo 13.45
10 km (v), yhteislähtö, naiset

Tour de Ski
Lenzerheide, Sveitsi

28.12. klo 15.15
15 km (v), yhteislähtö, miehet

Tour de Ski
Lenzerheide, Sveitsi

29.12. klo 12.35
Sprintti (v), miehet ja naiset

Tour de Ski
Toblach, Italia

31.12. klo 13.30
15 km (v), miehet

Tour de Ski
Toblach, Italia

31.12. klo 16.00
10 km (v), naiset

Tour de Ski
Toblach, Italia

1.1. klo 12.40
10 km (p), takaa-ajo, naiset

Tour de Ski
Toblach, Italia

1.1. klo 14.00
15 km (p), takaa-ajo, miehet

Tour de Ski
Val di Fiemme, Italia

3.1. klo 14.15
10 km (p), yhteislähtö, naiset

Tour de Ski
Val di Fiemme, Italia

3.1. klo 16.15
15 km (p), yhteislähtö, miehet

Tour de Ski
Val di Fiemme, Italia

4.1. klo 12.25
Sprintti (p), miehet ja naiset

Tour de Ski
Val di Fiemme, Italia

5.1. klo 14.15
10 km (v), yhteislähtö, naiset

Tour de Ski
Val di Fiemme, Italia

5.1. klo 16.15
10 km (v), yhteislähtö, miehet

Dresden, Saksa

11.1. klo 14.30
Sprintti (v), miehet ja naiset

Dresden, Saksa

12.1. klo 14.30
Pariviesti (v), miehet ja naiset

Nove Mesto, Tšekki

18.1. klo 10.45
10 km (p), naiset

Nove Mesto, Tšekki

18.1. klo 12.15
15 km (p), naiset

Nove Mesto, Tšekki

19.1. klo 12.10
10 km (v), takaa-ajo, naiset

Nove Mesto, Tšekki

19.1. klo 14.00
15 km (v), takaa-ajo, miehet

Oberstdorf, Saksa

25.1. klo 11.00
Yhdistelmäkilpailu, naiset

Oberstdorf, Saksa

25.1. klo 13.00
Yhdistelmäkilpailu, miehet

Oberstdorf, Saksa

26.1. klo 12.45
Sprintti (p), miehet ja naiset

Falun, Ruotsi

8.2. klo 15.15
Sprintti (p), miehet ja naiset

Falun, Ruotsi

9.2. klo 10.30
30 km (v), miehet

Falun, Ruotsi

9.2. klo 15.30
15 km (v), naiset

Ski Tour 2020
Östersund, Ruotsi

15.2. klo 14.30
10 km (v), naiset

Ski Tour 2020
Östersund, Ruotsi

15.2. klo 17.10
15 km (v), miehet

Ski Tour 2020
Östersund, Ruotsi

16.2. klo 15.00
15 km (p), takaa-ajo, miehet

Ski Tour 2020
Östersund, Ruotsi

16.2. klo 17.00
10 km (p), takaa-ajo, naiset

Ski Tour 2020
Åre, Ruotsi

18.2. klo 17.15
Sprintti (v), miehet ja naiset

Ski Tour 2020
Storlien-Meraker, Norja

20.2. klo 11.45
38 km (v), yhteislähtö, naiset

Ski Tour 2020
Storlien-Meraker, Norja

20.2. klo 14.30
38 km (v), yhteislähtö, miehet

Ski Tour 2020
Trondheim, Norja

22.2. klo 14.00
Sprintti (p), miehet ja naiset

Ski Tour 2020
Trondheim, Norja

23.2. klo 12.25
15 km (p), takaa-ajo, naiset

Ski Tour 2020
Trondheim, Norja

23.2. klo 14.20
30 km (p), takaa-ajo, miehet

Lahti, Suomi

29.2. klo 12.00
10 km (p), naiset

Lahti, Suomi

29.2. klo 13.30
15 km (p), miehet

Lahti, Suomi

1.3. klo 11.10
4x5 km, naiset

Lahti, Suomi

1.3. klo 12.30
4x7,5 km, miehet

Drammen, Norja

4.3. klo 16.30
Sprintti (p), miehet ja naiset

Oslo, Norja

7.3. klo 13.00
30 km (p), yhteislähtö, naiset

Oslo, Norja

8.3. klo 12.30
50 km (p), yhteislähtö, miehet

Québec, Kanada

14.3. klo 14.20
Sprintti (p), miehet ja naiset

Québec, Kanada

15.3. klo 14.15
Sprintti (v), miehet ja naiset

Minneapolis, Yhdysvallat

17.3. klo 17.45
Sprintti (v), miehet ja naiset

Canmore, Kanada

20.3. klo 12.10
10 km (v), yhteislähtö, naiset

Canmore, Kanada

20.3. klo 13.15
15 km (v), yhteislähtö, miehet

Canmore, Kanada

21.3. klo 11.30
10 km (v), takaa-ajo, naiset

Canmore, Kanada

21.3. klo 12.45
15 km (v), takaa-ajo, miehet

Canmore, Kanada

22.3. klo 11.00
Sekaviesti

Jovian Hediger, Ristomatti Hakola ja Eirik Brandsdal
AOP / European Pressphoto Agency EPA

Mäkihypyn maailmancup

Wisla, Puola

22.11. klo 19.00
HS134, karsinta, miehet

Wisla, Puola

23.11. klo 17.00
HS134, joukkuekilpailu, miehet

Wisla, Puola

24.11. klo 12.30
HS134, miehet

Ruka, Suomi

29.11. klo 19.00
HS142, karsinta, miehet

Ruka, Suomi

30.11. klo 17.30
HS142, miehet

Ruka, Suomi

1.12. klo 17.30
HS142, miehet

Lillehammer, Norja

6.12.
HS140, karsinta, naiset

Nizhni Tagil, Venäjä

6.12. klo 16.30
HS134, karsinta, miehet

Lillehammer, Norja

7.12. klo 13.45
HS140, naiset

Nizhni Tagil, Venäjä

7.12. klo 16.30
HS134, miehet

Lillehammer, Norja

8.12. klo 15.00
HS140, naiset

Nizhni Tagil, Venäjä

8.12. klo 16.30
HS134, miehet

Klingenthal, Saksa

13.12.
HS140, karsinta, naiset

Klingenthal, Saksa

13.12. klo 16.45
HS140, karsinta, miehet

Klingenthal, Saksa

14.12. klo 12.45
HS140, naiset

Klingenthal, Saksa

14.12. klo 17.00
HS140, joukkuekilpailu, miehet

Klingenthal, Saksa

15.12. klo 17.00
HS140, miehet

Engelberg, Sveitsi

20.12. klo 19.00
HS140, karsinta, miehet

Engelberg, Sveitsi

21.12. klo 17.00
HS140, miehet

Engelberg, Sveitsi

22.12. klo 16.00
HS140, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Oberstdorf, Saksa

28.12. klo 17.30
HS137, karsinta, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Oberstdorf, Saksa

29.12. klo 18.30
HS137, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Garmisch-Partenkirchen, Saksa

31.12. klo 15.00
HS142, karsinta, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Garmisch-Partenkirchen, Saksa

1.1. klo 15.00
HS142, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Innsbruck, Itävalta

3.1. klo 15.00
HS128, karsinta, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Innsbruck, Itävalta

4.1. klo 15.00
HS128, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Bischofshofen, Itävalta

5.1. klo 17.30
HS142, karsinta, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Bischofshofen, Itävalta

6.1. klo 18.15
HS142, miehet

Sapporo, Japani

10.1.
HS137, karsinta, naiset

Val di Fiemme, Italia

10.1. klo 19.00
HS135, karsinta, miehet

Sapporo, Japani

11.1. klo 9.30
HS137, naiset

Val di Fiemme, Italia

11.1. klo 17.00
HS135, miehet

Sapporo, Japani

12.1. klo 2.00
HS137, naiset

Val di Fiemme, Italia

12.1. klo 17.30
HS135, miehet

Zao, Japani

16.1.
HS102, karsinta, naiset

Zao, Japani

17.1. klo 10.00
HS102, naiset

Titisee-Neustadt, Saksa

17.1. klo 19.00
HS142, karsinta, miehet

Zao, Japani

18.1. klo 10.00
HS102, joukkuekilpailu, naiset

Titisee-Neustadt, Saksa

18.1. klo 17.00
HS142, miehet

Zao, Japani

19.1. klo 9.00
HS102, naiset

Titisee-Neustadt, Saksa

19.1. klo 16.15
HS142, miehet

Rasnov, Romania

24.1.
HS97, karsinta, naiset

Zakopane, Puola

24.1. klo 19.00
HS140, karsinta, miehet

Rasnov, Romania

25.1. klo 14.00
HS97, naiset

Zakopane, Puola

25.1. klo 17.15
HS140, joukkuekilpailu, miehet

Rasnov, Romania

26.1. klo 14.00
HS97, naiset

Zakopane, Puola

26.1. klo 17.00
HS140, miehet

Sapporo, Japani

31.1. klo 9.30
HS137, karsinta, miehet

Oberstdorf, Saksa

31.1.
HS137, karsinta, naiset

Sapporo, Japani

1.2. klo 9.30
HS137, miehet

Oberstdorf, Saksa

1.2. klo 16.30
HS137, naiset

Sapporo, Japani

2.2. klo 2.00
HS137, miehet

Oberstdorf, Saksa

2.2. klo 16.30
HS137, naiset

Hinzenbach, Itävalta

7.2.
HS90, karsinta, naiset

Willingen, Saksa

7.2. klo 19.00
HS145, karsinta, miehet

Hinzenbach, Itävalta

8.2. klo 15.30
HS90, naiset

Willingen, Saksa

8.2. klo 17.00
HS145, miehet

Hinzenbach, Itävalta

9.2. klo 15.30
HS90, naiset

Willingen, Saksa

9.2. klo 17.00
HS145, miehet

Tauplitz / Bad Mitterndorf, Itävalta

14.2. klo 14.00
HS235, karsinta, miehet

Tauplitz / Bad Mitterndorf, Itävalta

15.2. klo 12.00
HS235, miehet

Tauplitz / Bad Mitterndorf, Itävalta

16.2. klo 12.00
HS235, miehet

Rasnov, Romania

20.2. klo 13.20
HS97, karsinta, miehet

Ljubno, Slovenia

21.2.
HS94, karsinta, naiset

Rasnov, Romania

21.2. klo 15.00
HS97, miehet

Ljubno, Slovenia

22.2. klo 12.30
HS94, joukkuekilpailu, naiset

Rasnov, Romania

22.2. klo 13.45
HS97, miehet

Ljubno, Slovenia

23.2. klo 12.30
HS94, naiset

Lahti, Suomi

28.2. klo 19.00
HS130, karsinta, miehet

Lahti, Suomi

29.2. klo 17.00
HS130, joukkuekilpailu, miehet

Lahti, Suomi

1.3. klo 16.30
HS130, miehet

Raw Air Tournament
Oslo, Norja

6.3. klo 20.30
HS134, karsinta, miehet

Raw Air Tournament
Oslo, Norja

7.3.
HS134, karsinta, naiset

Raw Air Tournament
Oslo, Norja

7.3. klo 16.15
HS134, joukkuekilpailu, miehet

Raw Air Tournament
Oslo, Norja

8.3. klo 15.30
HS134, miehet

Raw Air Tournament
Oslo, Norja

8.3. klo 18.15
HS134, naiset

Raw Air Tournament
Lillehammer, Norja

9.3.
HS140, karsinta, naiset

Raw Air Tournament
Lillehammer, Norja

9.3. klo 18.30
HS140, karsinta, miehet

Raw Air Tournament
Lillehammer, Norja

10.3. klo 18.00
HS140, miehet

Raw Air Tournament
Lillehammer, Norja

10.3. klo 21.00
HS140, naiset

Raw Air Tournament
Trondheim, Norja

11.3.
HS138, karsinta, naiset

Raw Air Tournament
Trondheim, Norja

11.3. klo 18.30
HS138, karsinta, miehet

Raw Air Tournament
Trondheim, Norja

12.3. klo 18.00
HS138, miehet

Raw Air Tournament
Trondheim, Norja

12.3. klo 21.00
HS138, naiset

Russia Tour Blue Bird
Nizhni Tagil, Venäjä

13.3.
HS97, karsinta, naiset

Raw Air Tournament
Vikersund, Norja

13.3. klo 19.00
HS240, karsinta, miehet

Russia Tour Blue Bird
Nizhni Tagil, Venäjä

14.3. klo 14.00
HS97, naiset

Raw Air Tournament
Vikersund, Norja

14.3. klo 17.30
HS240, joukkuekilpailu, miehet

Russia Tour Blue Bird
Nizhni Tagil, Venäjä

15.3. klo 14.00
HS97, naiset

Raw Air Tournament
Vikersund, Norja

15.3. klo 17.30
HS240, miehet

Russia Tour Blue Bird
Tshaikovski, Venäjä

20.3.
HS102, karsinta, naiset

Russia Tour Blue Bird
Tshaikovski, Venäjä

21.3. klo 14.00
HS102, naiset

Russia Tour Blue Bird
Tshaikovski, Venäjä

22.3. klo 9.00
HS140, naiset

Antti Aalto
Getty Images

Yhdistetyn maailmancup

Ruka, Suomi

29.11. klo 12.00
HS142

Ruka, Suomi

29.11. klo 16.00
5 km

Ruka, Suomi

30.11. klo 9.30
HS142

Ruka, Suomi

30.11. klo 15.00
10 km

Ruka, Suomi

1.12. klo 10.10
HS142

Ruka, Suomi

1.12. klo 15.00
10 km

Lillehammer, Norja

7.12. klo 11.00
HS140, joukkuekilpailu

Lillehammer, Norja

7.12. klo 15.30
4x5 km

Lillehammer, Norja

8.12. klo 10.15
HS140

Lillehammer, Norja

8.12. klo 14.30
10 km

Ramsau am Dachstein, Itävalta

21.12. klo 12.00
HS98

Ramsau am Dachstein, Itävalta

21.12. klo 15.15
10 km

Ramsau am Dachstein, Itävalta

22.12. klo 12.00
HS98

Ramsau am Dachstein, Itävalta

22.12. klo 16.45
10 km

Val di Fiemme, Italia

10.1. klo 11.00
HS134

Val di Fiemme, Italia

10.1. klo 14.50
10 km

Val di Fiemme, Italia

11.1. klo 11.00
HS134

Val di Fiemme, Italia

11.1. klo 14.30
10 km

Val di Fiemme, Italia

12.1. klo 10.30
HS134, parikilpailu

Val di Fiemme, Italia

12.1. klo 15.00
2x7,5 km

Oberstdorf, Saksa

25.1. klo 10.00
HS140, joukkuekilpailu

Oberstdorf, Saksa

25.1. klo 14.55
4x5 km

Oberstdorf, Saksa

26.1. klo 11.45
HS140

Oberstdorf, Saksa

26.1. klo 15.10
10 km

Seefeld, Itävalta

31.1. klo 15.00
HS109

Seefeld, Itävalta

31.1. klo 17.00
5 km

Seefeld, Itävalta

1.2. klo 14.00
HS109

Seefeld, Itävalta

1.2. klo 16.00
10 km

Seefeld, Itävalta

2.2. klo 13.00
HS109

Seefeld, Itävalta

2.2. klo 15.40
15 km

Otepää, Viro

8.2. klo 10.00
HS100

Otepää, Viro

8.2. klo 13.45
10 km

Otepää, Viro

9.2. klo 11.00
HS100

Otepää, Viro

9.2. klo 14.15
10 km

Trondheim, Norja

22.2. klo 10.30
HS138

Trondheim, Norja

22.2. klo 17.15
10 km

Trondheim, Norja

23.2. klo 11.00
HS138

Trondheim, Norja

23.2. klo 17.00
10 km

Lahti, Suomi

29.2. klo 11.00
HS130, parikilpailu

Lahti, Suomi

29.2. klo 15.45
2x7,5 km, parikilpailu

Lahti, Suomi

1.3. klo 10.00
HS130

Lahti, Suomi

1.3. klo 15.45
10 km

Oslo, Norja

7.3. klo 11.00
HS134

Oslo, Norja

7.3. klo 15.20
10 km

Oslo, Norja

14.3. klo 12.30
HS106

Oslo, Norja

14.3. klo 15.30
10 km

Oslo, Norja

15.3. klo 12.00
HS106

Oslo, Norja

15.3. klo 15.30
15 km

Lue myös:

Palander ja Jauhojärvi saavat rinnalleen Kuningaskotkan ja Tube-tähdet – Urheilustudio tuo talvilajien kisat ja suositut kasvot taas ruutuun

Ylivoimaisia voittoja, sadasosien tappioita, ylilyöntejä, suuria tunteita – palaa viime hiihtokauden tunteikkaisiin huippuhetkiin

Maailman parhaat talviurheilijat jälleen Ylen kanavilla! Katso tästä lähetystiedot ja kisa-aikataulut

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat